Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
130 postów 2083 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Moje komentarze

 • @1abezmetki 05:16:19
  Taki "obiekt" niełatwo ukryć!. Napewno będzie miał jakąś naturalną osłonę, najpewniej las. Ogrodzony teren, budowa, zmyłkowa tablica inwestora. Jakaś legenda. Ludzie patrzą i czają. Będą snuć domysły internetowe. Napewno będą jakieś widoczne anteny. Będą zapewne ,jakieś nieregularności elektromagnetyczne, nastąpi wyłączenie z lokalizacji GPS i map Googla ale czy także z Glonas'u? Jeśli tak, to sugeruje, że mają dogadane i z Ruskimi.
  Pewnie własny pas startowy albo lądowisko dla śmigłowców. Droga dojazdowa, Brama wjazdowa, może jakiś "kogutek", Reflektory na masztach ochrona, ogrodzenie z kamerami, zaopatrzenie, ruch pojazdów o dziwnych porach. Łączność satelitarna, Zwiększone potrzeby energetyczne. Do wykrycia nawet, przy pomocy amatorskiego quadro-coptera. Kto chce, będzie wiedział...Tylko po co, jeśli już, wszystko sprzedane?
  Propozycja nie do odrzucenia
 • Wszystko możliwe...
  Proponuję nie gorączkować się i zbadać wiarygodność zajawki, aby upewnić się, że ktoś "szczura nie wpuścił"!
  Propozycja nie do odrzucenia
 • @Oświat 14:14:01
  Znakomite pytanie!
  I.Striełkow: Mówiąc Wprost, - Pasaż z "Kalinki"
 • Nie bój żaby Talbot!
  OPINIODAJNIA Z OBCEGO NADANIA!
  Towarzystwo Adoracji Rusożerczej Federacji!
  czyli - agentura Jelcy-Putii, w nataciu.
  TW Filip, nie wyskoczy z ewidencji.
  Musi łgać - choćby na wspomaganiu - do końca!
  MORALNA KLOAKA!
  Ekspansja rosyjskiej dezinformacji
 • Dla Odmiany...
  Poniżej,niecodzienny komentarz jaki wyślepiłem na portalu Wolna Polska:

  Izraelczyk napisał(a):
  Czerwiec 17, 2018 o 13:06

  Mam nadzieje ze nikt z was nie uzywa FlashDrive (nie wie jak to sie nazywa po polsku.). To wynalazl Izraelczk. Popidory szery ( male pomidory) – izraelski Machon Wulkani. W kazdym telefonie komurkowym sa czesci zaprojektowane Intel Israel. Stenty dla chorych na angina pektoris – wynalazl Izraelczyk. 6 naukowych nagrod Nobla w ostatnich latach dla Izraelczykow (ile Polacy dostali ? Jest 5 razy wiecej Polakow niz Izraeczkow). A wogole to Zydzi dostali jedna tszecia Nobli a nas est moze 0.02% na swiecie. Izraelska firma projektujaca samochodne samochody zosta sprzedana Nokii za 15.3 miliardow dolarow kilka meisiecy temu. I tak dalej
  Marian Miszalski: Wróg większy i mniejszy.
 • PETYCJA...
  https://www.rbc.ru/rbcfreenews/5b2641259a79473da7213a95

  Petycja przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego zdobyła milion podpisów

  http://kprf-saratov.ru/wp-content/uploads/b_894f193a6e765fdba46e6b131cde1637_0.preview-334x209.jpg
  "Czy dożyję do renty?"

  Petycja Online na stronie Change.org przeciwko podnoszeniu wieku emerytalnego dla mężczyzn do 65, a dla kobiet do 63 lat do 2034 roku zdobyła 14:10 1 mln 24 tys 793 podpisów.

  Petycja skierowano do prezydenta, premiera i do Zgromadzenia Federalnego. Swoją pozycję inicjator petycji — Wszechrosyjskie Zrzeszenie Związków Zawodowych "Konfederacja Pracy, w Rosji" — umotywował tym, że w większości regionów ludzie nie dożywają do ogłoszonych reformą lat. "Według oficjalnych danych Rosstatu, w 62 podmiotach Federacji Rosyjskiej średnia oczekiwana długość życia mężczyzn wynosi mniej niż 65 lat, a w trzech podmiotach — mniej niż 60 lat. Przy zachowaniu tendencji demograficznych w całej Rosji, do 65 lat nie dożyje 40% mężczyzn i 20% kobiet" — wynika z objaśnienia do petycji.
  Rosja Przeciwko Podnoszeniu Wieku Emerytalnego
 • @Autor...
  Dałem *5 za bogactwo informacji. Ale to gniot; za długi i nieuporządkowany. Sugeruję więcej dyscypliny.
  Pozdrawiam
  Dies Irae: Aufbau - Jak Niemcy ukradli nazizm Rosjanom
 • @Talbot 11:29:41
  Erozja moralna to jedna z przyczyn. Za Breżniewa namnożyło się cynicznych karierowiczów. Dzisiejsi oligarchowie to często ex-systemowi aparatczycy. Człowiek - to najsłabsze ogniwo każdego systemu a ryba psuje się od głowy. Z piramidy władzy, poszło jak lawina. Trochę zewnętrznych, przemyślanych i dobrze ulokowanych ciosów we wrażliwe punkty i golem się wyłożył.
  Teoretycznie uzasadniane -materialistyczne podstawy ideologii systemu, okazały się idealistyczną utopią. -Nie wytrzymały próby rzeczywistości. Od człowieka radzieckiego od dzieciństwa, wymagano by był gotów życie oddać, w imię ideałów, od czego się z resztą nie wymigiwał...Homo sovieticus padł, w pożądaniu pary dżinsów..
  Moskwa – miasto, w którym sport przegrał z polityką
 • Żydzi w nazewnictwie rosyjskim...
  W Rosji, w odróżnieniu od Polsk,i funkcjonują trzy słowa, na określenie Żyda:

  иудей - Ijudiej - wyznawca judaizmu

  еврей jewriej- określenie neutralne

  жид - żid - określenie nacechowane negatywnie.

  "posiada negatywną konotację(czarno-secinnego-pochodzenia, związane z pogromami), nie używane oficjalne(z wyjątkiem antysemitów)"
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%96%D0%B8%D0%B4
  (cytat z żydolubnej rosyjskiej wikipedii.)
  Z Dedykacją Dla Tutejszej mniejszości "słowiańskiej"
 • @Astra - Anna Słupianek 20:36:13
  Moja propozycja miała na celu jedynie racjonalne usprawnienie funkcjonowania Portalu, przez ukrócenie agresywnych nadużyć. Jeśli mobbing i chamstwo, mają tu być, aprobowaną normą, to będę musiał się zastanowić i znaleźć odpowiadające mi, rozwiązanie problemu.
  Pzdr.
  Borys Grigoriew: Czy Rosji Pisane, Być -SUPERMOCARSTWEM?
 • Maca i Hucpa...
  Jego fikcyjność (jej?) nie pozwala mu wymienić (przypadek ?), wśród innych inkryminowanych spec agencji (przypadek?) - Mossadu. Ucieczka w obrazki, wskazuje na zamiar ukrycia ułomności w j. polskim (ortografia i składnia) sugerując (brak szacunku!), że Polacy nie potrafią czytać - albo (autor) pisać po polsku!
  Inwektywy i charakterystyczna "słowiańska" HUTZPAH, pomagają wyMACAć - okupanta Palestyny.
  Nazbierało się tu, tych "słowian"...
  ,,Europo, broń praworządności w Polsce”
 • Komunikat nie na temat, ale ważny...
  Dla usprawnienia funkcjonowania Portalu postuluję:

  Dla eliminacji mobbingu w formie tzw. jednopałów:

  - Proponuję ograniczyć prawo punktowania wyłącznie, do czynnych komentatorów, tzn. - tych, którzy w danym momencie zamieścili komentarz. W następstwie, nabywaliby oni prawo, ale nie obowiązek - punktowania.

  Dla rozwiązania sprawy zarzutów wobec blogerów o rzekomym dyskryminowaniu (banowaniu) komentatorów, z tytułu odmiennych od gospodarza blogu, - poglądach:

  W przypadku zbanowania komentatora, dla zobiektywizowania sytuacji, proponuję:
  - Stworzenie mechanizmu umożliwiającego dalsze publikowanie komentarzy, ale pod weryfikującym nadzorem, - moderatora/admina.
  Po przedstawieniu np. 3 kolejnych, zaaprobowanych komentarzy, komentatorowi - z automatu, byłyby przywracane - zwykłe prawa.

  Do wiadomości: Administracja Portalu
  ,,Europo, broń praworządności w Polsce”
 • Komunikat nie na temat - ale ważny!
  Dla usprawnienia funkcjonowania portalu postuluję:

  Dla eliminacji mobbingu w formie tzw. jednopałów:

  - Proponuję ograniczyć prawo punktowania wyłącznie, do czynnych komentatorów, tzn. - tych, którzy w danym momencie zamieścili komentarz. W następstwie, nabywaliby oni prawo, ale nie obowiązek - punktowania.

  Dla rozwiązania sprawy zarzutów wobec blogerów o rzekomym dyskryminowaniu (banowaniu) komentatorów, z tytułu odmiennych od gospodarza blogu, - poglądach:

  W przypadku zbanowania komentatora, dla zobiektywizowania sytuacji, proponuję:
  - Stworzenie mechanizmu umożliwiającego dalsze publikowanie komentarzy, ale pod weryfikującym nadzorem, - moderatora/admina.
  Po przedstawieniu np. 3 kolejnych, zaaprobowanych komentarzy, komentatorowi - z automatu, byłyby przywracane - zwykłe prawa.

  Do wiadomości: Administracja Portalu
  Borys Grigoriew: Czy Rosji Pisane, Być -SUPERMOCARSTWEM?
 • To dla mnie nowość,
  że elektrownie, też miewają w poprzek!
  ELEKTROWNIA KOZIENICE PRZEGRODZIŁA WISŁĘ W POPRZEK !?
 • Husky...
  Nietuzinkowy młody człowiek z zadatkami. Nie wiem co jest przyczyną Jego niezrównoważonego dotychczas, postrzegania świata.
  W kontakcie z góralami w "pierdlu", pół wieku temu, poznałem ludzki, bezrefleksyjny fanatyzm.
  Czy to dotyczy Husky'ego? Nie wiem również, jaki jest psychologiczny motyw jego deklaracji. W grę, mogą hipotetycznie, na przykład, wchodzić takie jak motywy, jak wyparcie jakiejś niechcianej historii rodzinnej lub wpływy środowiskowe. Być może, ma tym również udział, tradycja "Londyniszcza". Czy też j trwający jeszcze u Niego "Sturm und Drang Perioden".
  Bo nie chcę Go posądzać o inne, przyczyny...
  Ujął mnie, zdolnością wyłamania się z frontu nagonki na mnie, prowadzonej - przez tutejszejszą, "złośliwą małpią czeredę".
  Różni nas wiele. tym nie mniej, muszę przyznać, że Husky demonstruje refleks i inteligencję być może, przyszłego dziennikarza... Pozatem jest lubiany i dochowuje lojalności!
  Musi jednak jeszcze dojrzeć i wykształcić niezależność myślową i światopogądową. Pomyślności Husky, i daj głos czasem!
  Ja portalowy przygłup
 • @Nibiru 19:06:23
  Kim Czen Yn przyjął zaproszenie Trumpa aby odwiedzić Stany Zjednoczone
  https://russian.rt.com/world/news/522370-tramp-kim-chen-yn-priglashenie

  Przywódca KRLD, Kim Czen Yn przystał na wizytę w Stanach Zjednoczonych, na zaproszenie amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa, informuje Centralna agencja telegraficzna Korei.

  Podkreśla się, że Kim Dzong Yn zaprosił amerykańskiego lidera do odwiedzin Phenianu w dogodnym czasie, a Trump zaprosił lidera północnokoreańskiego do odwiedzin USA.

  "Obaj przywódcy z zadowoleniem przyjęli wzajemne zaproszenia, w przekonaniu, że będą to kolejne ważne wydarzenia dla stosunków KRLD i USA" — cytuje komunikat agencja RIA Novosti.

  Wcześniej Trump na konferencji prasowej oświadczył, że "w pewnym momencie" odwiedzi Phenian.
  Historyczny Szczyt USA-KRLD w Singapurze
 • @Jan Paweł 09:17:25
  Bez znaczenia. Od dawna, nie poświęcam uwagi, tutejszej łobuzerce. Po prostu, robię swoje.
  16-krotny Wzrost Liczby Ofiar Wypadków Lotniczych w ROSJI
 • Wiec Opozycji w Moskwie...
  https://www.gazeta.ru/politics/news/2018/06/10/n_11642683.shtml
  W Moskwie zakończył się skonsolidowany wiec opozycji
  10.06.2018 | 19:49
  https://img.gazeta.ru/files3/181/11793181/RIAN_5524850.HR-pic685-685x390-46557.jpg
  Uczestnicy mitingu"O wolną Rosję bez represji i przemocy" w Moskwie, 10 czerwca 2018 roku
  Eugeniusz Odinokow ( Одиноков) /RIA novosti

  Na prospekcie Sacharowa w stolicy zakończył się zlot opozycji, przekazuje RIA "Nowosti".

  Przed uczestnikami marszu wystąpili przedstawiciele partii opozycyjnych "Jabłoko", "inicjatywa Obywatelska", PARNAS i innych ruchów politycznych.

  Lider "Lewego frontu" Siergiej Udalcow ( Удальцов ), po zakończeniu wiecu powiedział, że przedstawiciele opozycji powinni się trzymać razem, ponieważ w pojedynkę "przepadną".

  W lokalnym urzędzie MSW stwierdzono, że ochroną podczas akcji zajmowali się funkcjonariusze policji i RosGwardii (Росгвардии).

  Wcześniej policja informowała, że w protestacyjnym wiecu wzięło udział około 1,7 tys.osób.

  tłum. bezmetki
  Sprzedaż Ojczyzny Nabiera Tempa
 • @jan 10:06:27
  Janie,
  W przeszłości wbrew Twoim problemom z ortografią i składnią (dysleksja?), byłem pod wrażeniem Twoich niejednokrotnie, rozsądnych - opinii. Od jakiegoś czasu jednak, Twoje komentarze, nie robią dobrego wrażenia. Stały się emocjonalnie napastliwe, na granicy ad pesonam, zaś Twoja argumentacja stała się niezborna. Powtarzam, do znudzenia, nie mam nic przeciwko odmiennym poglądom, jeśli uczciwie przedstawionym. Niestety obecnie, nie spełniasz tego kryterium. Przeinaczasz opinie, rzucasz wydumkami z sufitu, nie linkujesz, nie powołujesz się na źródła itp. Zaczynam podejrzewać, że trollujesz. A może, po prostu, źle się czujesz. Co ci dolega? Jestem w rozterce, nie wiem jak Cię traktować.
  Uprzedzam jednak, żew przypadku recydywy niesprowokowanej napastliwości, będę zmuszony do podjęcia niezbędnych środków zaradczych.

  Pozdrawiam Cię i życzę powrotu do formy.
  Inwigilacja już się rozpoczęła!
 • @jan 10:22:43
  Janie,
  W przeszłości wbrew Twoim problemom z ortografią i składnią (dysleksja?), byłem pod wrażeniem Twoich niejednokrotnie, rozsądnych - opinii. Od jakiegoś czasu jednak, Twoje komentarze, nie robią dobrego wrażenia. Stały się emocjonalnie napastliwe, na granicy ad pesonam, zaś Twoja argumentacja stała się niezborna. Powtarzam, do znudzenia, nie mam nic przeciwko odmiennym poglądom, jeśli uczciwie przedstawionym. Niestety obecnie, nie spełniasz tego kryterium. Przeinaczasz opinie, rzucasz wydumkami z sufitu, nie linkujesz, nie powołujesz się na źródła itp. Zaczynam podejrzewać, że trollujesz. A może, po prostu, źle się czujesz. Co ci dolega? Jestem w rozterce, nie wiem jak Cię traktować.
  Uprzedzam jednak, żew przypadku recydywy niesprowokowanej napastliwości, będę zmuszony do podjęcia niezbędnych środków zaradczych.

  Pozdrawiam Cię i życzę powrotu do formy.
  Sprzedaż Ojczyzny Nabiera Tempa

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930