Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Dlaczego Donbas ma cierpieć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tym razem udostępniam Państwu tekst artykułu który dopiero co przetłumaczyłem a odnoszący się do sytuacji w Doniecku, dosłownie sprzed kilku dni (16 czerwca).

Tekst to niezwykły zwłaszcza w kontekście towarzyszących mu trzech filmów opublikowanych na YouTube.

Tekst i filmy unaoczniają zbliżający się do kulminacji dramat toczący się od przeszło roku w Donbasie. Znajdujemy w nim elementy, propagandy ku pokrzepieniu serc, tragedie prostych ludzi w imadle wielkiej intrygi politycznej, defetyzm, panikę, prowokację, ambicje polityczne przywództwa, coraz bardziej widoczny dystans dzielący biedaków trwających w piwnicznej egzystencji od polityków.

Narzucają się nieodparcie skojarzenia z sytuacja ludności powstańczej Warszawy, początkowo we frenetycznym uniesieniu i spazmie patriotycznego entuzjazmu a pod koniec zrezygnowanej,pogrążonej w goryczy przegranej i beznadziei, przeklinającej dowódców powstania.

Zapraszam Państwa najpierw do obejrzenia trzech krótkich kolejnych filmów.
Przedstawiony materiał jest chropawy z zamierzenia i z pośpiechu. To dokument. Z tekstu (zakończenie ) wynika, że pod autorskim pseudonimem ukrywa się prawdopodobnie jeden z przywódców rebelii w Donbasie i zapewne wysadzony z siodła władzy.

Filmy i tekst sugeruję odebrać z właściwą Polakom zdolnością czytania między wierszami, odkrywania podtekstów i tego co nie zostało powiedziane. Zapraszam do odbioru i do dyskusji.

Русский Мальчик1

Zapiski naiwnego człowieka na zaktualizowanej mapie gwiaździstego nieba

Dlaczego Donbas ma cierpieć1.https://www.youtube.com/watch?v=BR6KQUq7n0o   4:19
2 https://www.youtube.com/watch?v=JUrQT1A3Lf8  4:25
3.https://www.youtube.com/watch?v=a_NSqVhl_pc   3;17


W środku filmiku mężczyzna z Oktiabrskiej mówi o DRL i LRL: " Jeśli brakuje sił ( aby zwyciężyć armię ukraińska), uciekajcie. Zostawcie ludzi w pokoju". Wtóruje mu kobieta z tej dzielnicy Doniecka: "Zabierzcie artylerię, nie czyńcie nas zakładnikami". Za kadrem ktoś krzyczy": "to powinni być Putin i Zacharczenko. Oni wojują a my umieramy."

A więc tak, znaczy Putin winny. Zrobił ich zakładnikami. Znaczy, bez Putina i Zacharczenko, tym ludziom - konkretnie - żyło by się świetnie.
Mężczyzna powiada "uciekajcie". Załóżmy, odejdą. I co? Będzie mu lepiej? Donbas i konkretnie, - Oktiabrska rozkwitnie i rozpachni się, emerytury wzrosną do poziomu europejskiego a byli karciciele (каратели) przeistoczą się w miłe wąsate nianie? No dobra, na Donieck przestaną spadać pociski. Ale czy ci ludzie sądzą, że kiedy do Doniecka przyjdzie była kijowska władza, to będzie ona lepsza od pocisków? I kiedy ten wujek mówi miejscowemu Zacharczence i innym opolczencom rodem z Donbasu, - "uchodźcie", to czy sądzi on, że przybysze z Iwano-Frankowska staną się dla niego bardziej sprawiedliwą władzą? Czy to znaczy, że walka o Donieck i Lugansk potrzebna była tylko Putinowi i opolczencom, a nie wspomnianemu mieszkańcowi Oktiabrskogo?

A propos, dzielnica Oktiabrska znana jest jako miejsce lokalnego skupiska Tatarów. Nie mając dowodów, nie będę nazywał przybyłych stąd na mityng w centrum Doniecka, - prowokatorami, chociaż Zacharczenko uczynił taką aluzję. To w pełni zrozumiałe, że ludzie, żyjący pod ostrzałem i w stałym strachu, mogą nie wytrzymać i załamać się. Puszczają nerwy, brakuje sił, żeby to dłużej znosić, i tracą sens tego wszystkiego. Pojawił się zawód, i złość na wszystko co się dzieje- to wszystko można zrozumieć. Ale to "jeśli nie macie siły, - uchodźcie", " a nas zostawcie w spokoju","nie róbcie z nas zakładników", - to nie emocje, to konkretna pozycja. Egzystencjalna pozycja człowieka, który jest przekonany, że to wojna nie w jego sprawie, wojna, w której jest niewinną ofiarą, całkowicie wbrew jego woli, "zostawcie mnie w spokoju", niech będzie jak ma być...- Co za różnica, żółto-błękitna flaga czy trójkolorowa, "prostych ludzi to nie interesuje". Szczególnie mi się spodobało: "rozgromcie tych Ukraińców albo znikajcie już". Zwyciężyć wobec takich przeciwności, - to jak niespodziewanie podnieść poziom trudności w grze komputerowej. Takie nastawienie wobec tego, co się dzieje, - to jak kula w plecy.

W Donbasie pojawiła się fala histerii wynikła z przekonania, że Rosja ich porzuciła, że to bezsensowna wojna, i że trzeba ją zakończyć. Ta fala ma pod sobą rzeczywiste podłoże ludzkiego niezadowolenia, - nierozwiązane problemy opieki społecznej, przedłużające się ostrzały, wywołujące pytania, dlaczego dotychczas nie wywieziono dzieci i starców, a przede wszystkim, niedopowiedzenia i niezrozumiałość "dziwnego rozejmu". Wszystko to powoduje całkowite zniechęcenie i rozgoryczenie.

Nie należy jednak zapominać o zasadniczych momentach, których nie sposób nie pojąć i nie uwzględnić w jakichkolwiek okolicznościach.
Można różnie odnosić się do Putina czyZacharczenki, czy jak powinna postąpić Rosja, ale przy zrozumieniu, że DRL i LRL walczą nie za nich (Putina i Zacharczenke), ale za swoją ziemię, i za swój los, przeciw ekstremistom, traktującym Rosjan jak istoty podrzędnego gatunku, wobec marionetek zachodu sprzedających się za za ciasteczka z rąk Nuland.

Co się tyczy rozejmu, - to jest on częścią wojny. I to momentami najtrudniejszej. Człowiek rosyjski zawsze wyróżniał się nie tylko umiejętnością walki, ale zdolnością znoszenia cierpień, przezwyciężania niedogodności, bez względu ani na odczucia niesprawiedliwości że strony władzy zmagającej się w walce za swoją ziemię, za swój naród, twardo i metodycznie, nawet kiedy, wydawało by się, że wszystko stracone. Co zapewne, daleko bardziej istotne, aniżeli sama umiejętność walki.
Prosty człowiek, znalazlwszy się w epicentrum takich kolizji, nie koniecznie musi wszystko zrozumieć, co aktualnie się rozgrywa, ale zawsze powinien wyczuwać prawdę i podążać za nią. Nie polegać na dobrym losie a walczyć na swoim miejscu, ufając kierownictwu i nie ulegając prowokacjom. Zdolność Rosjan do znoszenia cierpień i nie poddawania się, nie buntowania się przeciw władzy w najcięższych momentach, - to zawsze porażało rozpieszczonych europejczyków.

Walczyć za Donbas , to nie tylko rozwalać wrogów w "kotłach", ale i zaciskając zęby, znosić prowokacje w czasie rozejmu, odpowiadając na ostrzały tylko kiedy to celowe. I tak prowadzić się, nie oglądając ani na Putina ani na "geopolityczne spekulacje",a przede wszystkim w interesie prostego człowieka, czyli nas wszystkich wziętych razem. Dlatego też, rąbać szablą- to fajnie w ideałach - i tak z pewnością jeszcze będzie- ale nie zwsze wystarcza. Mamy mnóstwo przykładów w rosyjskiej historii, jak ważne cierpieć i czekać momentu, kiedy można rąbnąć szablą. A zdarzało się, że kiedy zbywało okazji do rąbania, brało się wroga głodem.

Ponad rok temu wzywałem Donbas do powstania przeciw juncie i podziwiałem tych, którzy się na to zdecydowali. Poczuwam się do odpowiedzialności za nich a szczególnie wobec tych, którzy polegli w tym trudnym roku. Odpowiedzialność, a nie wina, dlatego, że to nasze wspólne zobowiązanie wobec ojczyzny, które powinniśmy wszyscy wspólnie dzielić (z wyjątkiem oczywiście,-dzieci).

Nie chcę osądzać tych z miejscowych, którzy poddali się panice, choćby z tej przyczyny, że sam nie wiem jak bym postąpił i zachował się w takiej sytuacji. Ale co najostatniejsze, - to obwiniać Rosję, siać panikę, krzyczeć, że Rosjanie porzucili Rosjan, oczekiwać od opolczencow odejścia, traktując ich jako zakładników itp. To zdrada.
Uczciwiej rzucić wszystko i wyjechać. Ten kto podjął tę walkę, ale więcej nie jest już w stanie wytrzymać, powinien porzucić dom ojczysty. Jeśli nie chcesz i nie możesz wytrzymać w imię przyszłego Donbasu, szerzej Rosji, wyjeżdżaj, jak trudno by to nie było. Ale nie śmiej wzywać do poddania i wymagać od opolczencow oddania Doniecka ukraińskiej armii. Podobnie jak zrywać rozejm i pierwszym iść do natarcia.

Donbas powinien cierpieć na równi z Rosją i wytrzymać tyle ile trzeba, dla całkowitego zwycięstwa. A my będziemy z nim do końca. Do zwycięskiego końca.

-----------------------------

http://russkiy-malchik.livejournal.com/629576.html

Русский Мальчик1
russkiy_malchik
June 16th, 18:34

Записки наивного человека
на исправленной карте звездного неба

"Почему Донбасс должен терпеть"

tlumaczyl i opracowal: 1abezmetki


 

KOMENTARZE

 • Witaj:)
  Dobrze, że to przetłumaczyłeś, piąteczka z plusem.
 • Czytelnicy...
  Zakradl sie blad w linku do drugiego filmu. Niestety nie mam - z niezrozumialego powodu- dostepu do edytora aby blad naprawic.
  prosze wiec o reczne naniesienie adresu w You Tube. Oto linK
  https://www.youtube.com/watch?v=JUrQT1A3Lf8
  Za niedogodnosc przepraszam.
  Ponadto w tekscie zapewne bedzie brakowalo kilku polskich znakow.
  Posluguje sie "spolszczaczem" on-line, poniewaz w linuksie , ktorego uzywam przy pisaniu tekstow nie potrafie pisac z uzyciem polskich czcionek . Bede bardzo zobowiazany za pomoc w tym zakresie
  Linuks Mint 17.1).
 • @lorenco 13:27:35
  Dziekuje.
 • @1abezmetki 13:28:45
  Blad w linku do drugiego filmu poprawiony. Juz dziala.
  Dziekuje za dostep do edytora.
 • @1abezmetki 13:28:45
  cześć , zapewne używasz domyślnie angielskiej klawiatury .
  Podobni jak w Windows w pasku ustaw ,,Pl ,,Polaki .
  W windows masz przeważnie na dole .
  Ja od dawna używam Ubuntu - linux , mam po prawej na górze .
  Co do Minta też tam powinno być , już nie pamiętam
 • Autor
  Po ewentualnej kapitulacji Donbasu kto rozsadny mysli ze to koniec ?
  Nastepnym etapem bylby Krym tez z podobnym rozwiazaniem,czyli ostrzal z dzial dalekosieznych i rakiet.Po kapitulacji Krymu albo jeszcze w trakcie ostrzal przygranicznych miast rosyjskich ,z wlaczeniem Moskwy.
  Cel jest oczywisty slowianie maja sie sami wyrznac i jeszcze za to zaplacic.
 • DRL i LRL to wielkie idee wolnościowe dla całej zniewolonej Europy
  Nawet jeśli Donbas kiedyś padnie, to idee już na zawsze pozostaną. Przecież isnieją już odpowiednie strony internetowe. Potem stworzy się wirtualne Republiki DRL i LRL, oczywiście nie na zachodnim FACEBOOK-u czy WORDPRESSIE.
 • Super!
  Jak będziemy robić plebiscyt na Debiut Roku to masz ogromne szanse wygrać. Ale jest jeszcze "pędząca glizda"... :))))

  Pozdrawiam serdecznie :)

  PS. To bardzo miło czytać tak dobre teksty (mówię z pozycji administratora też trochę piszącego czasami jak czas pozwala).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:59
  ,,Jak będziemy robić plebiscyt na Debiut Roku to masz ogromne szanse wygrać. Ale jest jeszcze "pędząca glizda"... :)))),,

  Panie Jarku , choć mi Przykro z tego powodu ,powiem to jeszcze raz ,a dotyczy większości .

  Słowa pełne troski o sprawy Polski , o patologi , Żydach wszechmogących , złu które ogarnia cały świat ..... i co s tego wynika ..

  W tym wszystkim nie ma duszy , zadumy ,spojrzenia ,oceny .....jest wyścig szczurów ...do połaskotania własnego EGO ,przypomnę pana słowa..
  ,,Jak będziemy robić plebiscyt na Debiut Roku to masz ogromne szanse wygrać. Ale jest jeszcze "pędząca glizda"... :)))) ,,

  Na tym tle dochodzi do walki o miejsce tu na stronie , Natchnionym wydaje się , że tylko oni mają coś ważnego do powiedzenia i zrobiło się ciasno .
  Nie odniósł się Pan do meritum , za to pogłaskał z włosem i zapewne oczekuje pan wzajemności .

  Nie czepiam się pana osobiście , pokazuję tylko patologie i dotyczącą prawie wszystkich piszących , szczególni nawiedzonych misjonarzy .

  Powiedzmy sobie szczerze ,nie tak łatwo o dobry tekst , większość tu to oparte na przedrukach z innych stron . Tym samym jest ,,1abezmetki ,,
  Jednak Ona porusza bardzo ważną sprawę ,tragedię Ukrainy.
  Niezależnie po której stronie się opowiemy ,przeraża fakt jak w krótkim czasie buduje się piekło na ziemi .
  Do napisania tego skłoniły te oto pańskie słowa...
  PS. To bardzo miło czytać tak dobre teksty (mówię z pozycji administratora też trochę piszącego czasami jak czas pozwala).

  A może niepotrzebnie się czepiam ...........
 • Pozdrawiam
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg
 • @fabi 17:09:56
  Dziekuje za pomocna - w intencjach - rade. Doszedlem do PL'a na pasku. Wybralem polska klawiature ("generic", choc ekperymentowalem rowniez z innymi) ale jak- dotychczas bez sukcesu.Nie doszukalem sie rowniez odpowiednich (przez analogie do Windows) czcionek (slavic,central europe, Pl itp) - wiec moze w tym przyczyna. Ponadto nie wiem w jakim polaczeniu (klawiszem, funkcja) je wyzwalac.
  Mam teraz jedynie wyswietlony bialoczerwony znaczek. W wolnym czasie popytam i poszukam w sieci. Pozdrawiam.
 • @nocny gryzoń 20:52:13
  Atykul udostepnilem w celu przyblizenia i unaocznienia sytuacji w Donbasie ( filmy byly waznym elemntem dla zrozumienia calosci). Uznalem, ze tekst umozliwia - przy wszystkich niedostatkach- wglad w kolektywna psyche i jak zostalo trafnie podniesione w komentarzu dla odczucia i oddania miejscowego klimatu emocjonalnego.
  Nie roszcze sobie zadnych pretensji do roztrzygania "kto,co,jak i dlaczego". Nie mam dosc informacji a ponadto moglbym blednie interpretowac.
  Czuje sie natomiast uprawniony do przekazania informacji a nie indoktrynacji. Interepretacje zawsze pozostawiam czytelnikowi.
  Przy okazji; nieznajomego mozna traktowac na dwa sposoby - albo jak nieznanego "wroga" albo jak potencjalnego przyjaciela.
  Wybor postawy wskazuje na posiadane predyspozycje. Nie widze potrzeby wprowadzania zlej energii do przestrzeni
  publicznej. Prosil bym rowniez o uzasadnianie opinii zamiast etykiet (ruskie sofizmaty, kretynskie wnioski itp.). Pozdrawiam.
 • @ireneusz 20:57:53
  Zgadzam sie, ze termin "rebelia" wobec wydarzen w Donbasie nie brzmi najlepiej. Tym nie mniej, wg definicji w "Wikipedii", technicznie rzecz biorac, nie wydaje sie blednym ("Powstanie, rebelia, dawniej insurekcja – zbrojne wystąpienie ludności państwa, miasta lub pewnego obszaru, skierowane przeciw dotychczasowej władzy lub władzy okupacyjnej.

  Powstania często dążyły do uzyskania niepodległości państwa, autonomii obszaru lub przyłączenia obszaru do innego państwa, ale bywały też powstania będące jedynie wyrazem protestu przeciw władzy lub klasie posiadającej.

  Powstanie połączone ze zmianą struktury gospodarczej i własnościowej to rewolucja)". Pozdrawiam.
 • @mac 21:51:53
  Podzielam obawy. Pozdrawiam
 • @NewMentor 02:07:20
  "DRL i LRL to wielkie idee wolnościowe dla całej zniewolonej Europy", tak to prawda, ale te idee zawlaszczono i zdeformowano,
  przez ingerencje i wymog posluszenstwa wobec nakazow wielkiej polityki". Nie zapomiinajmy rowniez, ze to zwyciezcy maja monopol na dekretacje historycznej poprawnosci.Widzimy to chocby na przykladzie krzywdy wyrzadzonej mlodemu pokoleniu w ostanim dwudziestoleciu przez quasi edukacje. Nie mniej to wielka i zobowiazujaca inspiracja.
  Pozdrawiam
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:22:59
  Dzieki za czytelne intencje i przynete. Od dawna nie biore i pasjami uwielbiam przegrywac.
  Tlumaczenia traktuje jako swoiste antidotum na alzheimera i mam przy tym troche frajdy. Za mile slowa dziekuje.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 11:25:20
  Dziekuje i odwzajemniam pozdrowienia.
 • Inscenizacja pod nazwą Noworosja
  .
  > http://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  Ten tekst został opublikowany przed więcej niż rokiem. Mam jakieś dziwne wrażenie, że zawartym w nim tezom, nie tak łatwo można zaprzeczyć, a cóż dopiero je obalić, skoro tak czy tak mamy do dyspozycji jedynie sfałszowane doniesienia.

  Prawdopodobnie inaczej niż większość skłaniam się do przekonania, że ludy mają daleko mniejszy wpływ na wytyczanie granic, niż na ogół to sobie ludzie wyobrażają. Niewiele wskazuje na to, że ktokolwiek zamierzał zachować twór, jakim jest kraina U, nazywany też U-krainą, przez dłuższy czas w formie państwa. Nie przemawia za tym historia, kraina U nie posiada żadnej tradycji samodzielnego państwa.

  Czy w kraju, który zamierza się zachować jako państwo, dopuszczony by, aby władza w nim dostała się w ręce przestępców (oligarchów), posiłkujących się pospolitymi bandytami, banderowcami, stanowiącymi przy tym prywatną armię oligarchów ?

  Przypadek Rosji wskazuje, że po okresie bandytyzmu (czas Jelcyna), bezpieka (siły, które wyprowadziły na czoło Putina) radykalnie ograniczyła działalność rabunkową oligarchów, ba, wyeliminowała z gry emisariusza finansjery USA, grandziarza Sorosa. W krainie U niczego takie nie można dostrzec, ten kraj stał się na ten czas łupem band oligarchów. Gorzej, te bandy zawłaszczają nawet przelewy waluty przesyłanej z Zachodu, dla podtrzymania ognia w Donbasie.

  Tylko ktoś zupełnie bez pojęcia, może przyjąć, że powstańcy w Donbasie nie są zaopatrzeni w broń i amunicję przez Rosję, o tym wiedzą służby wywiadu Zachodu nie gorzej niż sami Rosjanie. Wszyscy trzymają się, jak uzgodniono teorii, że "być może Putin" interweniuje w Donbasie.

  Naturalnie wszelka "pomoc humanitarna" z Zachodu jest tak somo humanitarna, jak ta z Rosji. Wygląda wręcz na to, że strony wyreżyserowały w Donbasie inscenizację wg. ustalonego scenariusza, m.in. aby zupełnie ogłupiałej przez media publiczności wykazać zasadność ostatecznego rozwiązania problemu krainy U.

  Ochota, z jaką pajace z Warszawy angażują się razem z banderowcami, już nazistowscy przyjaciele Bandery wsadzili go do obozu koncentracyjnego, podobny los czeka pewnie też banderowców, kiedy strony w tym interesie przystąpią do realizacji rozwiązania, a więc ochota pajaców należałoby być może uzasadnić tym, że obiecano im "gruszki na wierzbie", tzn. kawałek dawnych Ziem Wschodnich II Rzeczypospolitej, przy podziale krainy U.

  > http://pppolsku.blogspot.com/2014/04/teksty.html#Geneza

  Kraina U została już w jakiś sposób podzielona. Nowi właściciele będą się starali zachować ten tanio zdobyty łup. W końcu chodzi międzynarodowej wspólnocie finansowej (określanej kodem MWF) o kontrolę, KOMU będzie sprzedawała żywność i za jaką cenę. Głód jest bowiem bronią ostateczną, jest w stanie złamać KAŻDY opór.

  Powyższe daję czytelnikowi pod rozwagę, to są co prawda spekulacje, ale zawierają być może istotne elementy mechanizmów rządzących wydarzeniami w krainie U i otoczeniu tej krainy.
 • @fabi 17:09:56
  witam ponownie
  tu jest wyjaśnienie

  https://pl.wikibooks.org/wiki/Linux_Mint/Instalacja_polskiego_j%C4%99zyka

  osobiście jednak polecam pobrać i zainstalować Ubuntu , jest bardziej przyjazny , programy, sterowniki np drukarek ,właściwie wszystko robi sam .
  na tej wersji jestem ponad dwa lata , i właściwie zapomniałem że system może coś kombinować .

  http://www.download.net.pl/14979/Ubuntu/

  masz tu 64 i 32 bit-owy ,instalacja bardzo prosta wystarczy robić o co prosi . możesz się czciąć przy wskazaniu miejsca na dysku.
  więc tak , jeśli masz Minta i Windows , możesz wskazać obok Windows , lub w miejsce Minta , mogą być trzy zawsze można usunąć .
  Windows nie widzi linuxa , z pozycji linuxa masz dostęp do zawartości widows .
  powodzenia.
 • @fabi 19:32:38
  Ponowne dzieki za pomoc w potrzebie. Jestes Wielki. Sprobuje obu rozwiazan. Minta polubilem.Z Windows sie rozstalem ostatecznie (mialem je zainstalowane w pewnym okresie - "double boot" rownolegle z Mintem), po zawaleniu w trakcie rutynowego "update". Pozdrawiam.
 • @1abezmetki 01:38:50
  wykonalem wszystkie polecenia z wikipedii odnosnie Minta i uzyskalem akceptacje wszystkich polecen w monitorze - ale wciaz nie pisze po polsku. Sprobowalem rowniez sciagnac Ubuntu pod wskazanym linkiem ale w odpowiedzi ,w finalnym kroku, dostalem "404". Skucha. Pozdrawiam
 • @1abezmetki 04:13:15
  http://ubuntu.pl/pobierz.php

  Sprawdziłem tym razem ..... serwer lustrzany 2 (HTTP - programosy.pl) , zaraz od góry widnieje jako trzeci . pobrałem obraz płyty 1.2 GB

  tu masz wydanie 14.10
  http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/2014/10/24/ubuntu-14-10-utopic-unicorn-wydane/


  wersja 64-bitowa: ubuntu-14.10-desktop-amd64.iso [torrent], [iso];
  wersja 32-bitowa: ubuntu-14.10-desktop-i386.iso [torrent], [iso].

  żeby pobrac nacisnąc ( iso )

  Zajmujesz się czymś, co system nie lubi i do tego bez windowsa .

  no dobra ,pobierz, wypal i do roboty , myślę że Twój pech się już skończył , powodzenia ...
 • @1abezmetki 04:13:15
  A co do meritum , teraz trwa bardziej wojna nerwów i liczenie na działania odśrodkowe.
  By nie wybuchła wojna ,Rosja ogranicza działania Noworosji do niezbędnego minimum . Jak się teraz coś naprawdę zacznie ... nie będę straszył .
  Co do piątej kolumny , ona jest rzeczywista i ogarnia różne aspekty życia w Rosji . To oligarchowie , Bank Centralny Rosji ,gazety i telewizja ,sabotażyści ,organizacje poza rządowe .....
  Do działania motywuje kasa którą zdeponowali na zachodzie ...
 • @fabi 15:41:58
  Dziekuje za kolejna odsiecz. podjalem poszukiwania na wlasna reke i znalazlem cos co sie nazywa, -
  Triumfalna Turkawka, czyli polski remiks Ubuntu 14.0. Stan na dzisiaj, zainstalowane dwa linuksy; jeden to wspomniana "Turkawka" a drugi to wymieniony wczesniej Mint.
  Wygladaja i sprawuja sie bez zarzutu - ale pisania po polsku jeszcze nie opanowalem. Bede jeszcze dlubal. Pozdrawiam.
 • @fabi 15:58:13
  Inspirujace uwagi. Dziekuje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829