Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
218 postów 2382 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Czy USA przygotowuje rozbiór Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Swoim zaufaniem, wyrażonym niespodziewanie wysoką poczytnością, prezentowanych tekstów, wsadzili mnie Państwo na narowistą kobyłę popularności. Teraz pietram się, żeby nie zlecieć na zbitą twarz...

...A kobyłka poniosła mnie kurcgalopem -nie uwierzycie Drodzy Czytelnicy - do Kazachstanu.
Kazachstan, ta nazwa przywodzi Polakom wiele skojarzeń, i obrazów, że wspomnę jedynie Józefa Czapskiego "Na nieludzkiej ziemi".
Przyjmuje się, że Kazachstanie żyje około 100 tysięczna diaspora polskiego pochodzenia, skarbiąca sobie polskie pochodzenie i tradycję.
Artykuł, który Państwu dziś udostępniam to tekst dość osobliwy. Z jednej strony wydaje się być produktem frontu propagandowego z mocnymi (i uzasadnionymi) akcentami antybanderowskimi i antyamerykańskimi z drugiej, zawiera interesujące przemyślenia na temat sytuacji obecnej Polski, w kontekście prawdopodobnych amerykańskich scenariuszy geopolitycznych w teatrze europejskim. Zastanawiam się, kto jest adreasatem artykułu; miejscowy polski żywioł etniczny w Kazachstanie, {sam w sobie, możliwy obiekt nieufności w czasach niepewnych), czy też jest to zamierzony rykoszet w stronę odbiorcy znad Wisły, z polska diasporą jako pośrednikiem.

A teraz, spełniwszy swój obowiązek ostrzeżenia Państwa, z pozycji ograniczenie bezstronnego obserwatora, oddaję głos Wasiljemu Bidołachowi:


Strona infomacyjna Rosjan żyjących w Kazachstanie...

Czy USA przygotowuje rozbiór Polski?Wasilij Bidołach*1 zastanawia się dlaczego Amerykanie gloryfikują banderowców...


""Znacie wyrażenie Bandery: "Zabij każdego Polaka od 16 do 60 lat?"
Jeśli nie znacie, to nie jesteście Ukraińcami.
jeśli znacie - to zgadzacie się z tym lub nie.""
Prezydent Czech Miłosz Zeman

Ostatnio przeczytałem opinię, że "komarzy pisk" protestu prezydenta Polski B. Komorowskiego przeciw heroizacji OUN-UPA, To prawie jawny sygnał Zachodu dla Ukrainy. - Czytaj;
"nie drażnić gęsi, panowie-banderowcy , jesteście pod naszą kontrolą." Wątpię. Sądzę, że protest "Komarowskiego", to jedynie próba zachowania twarzy przy złej, a powiedziałbym katastrofalnej dla Polski grze w przestrzeni, która Polacy kochają nazywać Międzymorzem.

Od czasów polskiego króla Bolesława, Polacy próbują na różny sposób kontrolować te terytoria.

Ostatnia polska awantura , zorientowana na opanowanie Międzymorza, zakończyła się niesławnie ,- pognaniem Pilsudskiego przez Armię Czerwoną, w 1920 roku - z Kijowa.

A w kwestii sygnału, natychmiast rodzi się pytanie - dlaczego Zachód przekazuje sygnał Ukrainie poprzez Polaków, w sytuacji kiedy Zachód w pełni kontroluje Ukrainę.
Także gloryfikacja OUN-UPA - ruch podjęty przez USA, a Ukraina to jedynie mały pionek w realizacji decyzji przyjętych w "waszyngtońskim "obkomie" (obkom=regionalny komitet; tu ironicznie, w nawiązaniu do terminologii w administracji ZSRR), co pośrednio potwierdził minister spraw zagranicznych Polski, - Schetyna, swoim uzasadnieniem "kanonizacji" OUN-UPA.
Nasuwa się przypusczenie, że Schetyna, to nie polski minister spraw zagranicznych, a poseł Ukrainy w Polsce, który zawsze stoi na straży interesów ukraińskich.
Oczywiście Schetyna pamięta los swego poprzednika Sikorskiego, który poszedł w odstawkę, kiedy zdarzyła mu się niepubliczna nieostrożność wyrażenia wątpliwości na temat generalnej linii USA, mówiąc " Polsce niezręcznie swarzyć się z Rosja i Niemcami, jak tego chce Ameryka"
Postawa ministra Schetyny, w pełni dekonspiruje Waszyngton, "jako gospodarza aktywów "banderowskiego projektu OUN-UPA."
W świetle nieobecności Polaków w Mińsku 1 i Mińsku 2, można założyć, że Zachód już zdegradował Polskę jako aktywnego gracza w polityce europejskiej.


Polska zawsze była "nieobliczalna" oczach anglosasów, pamiętających Churchill'a mówiącego, że "Polska to hiena Europy."
I dzisiaj Polska idzie "nie w nogę" z pozostałą Europą, że względu na silną tradycję katolicką i słabe skłonności homoseksualne, - wbrew oczekiwaniom Zachodu.
Ukraina - to inna sprawa, tam wartości chrześcijańskie są w jawnej pogardzie władz, jako spadek po znienawidzonych Moskalach, a tolerancyjny stosunek wobec homoseksualizmu, wynika z przemożnego wpływu rządzącej diaspory amerykańskiej i kanadyjskiej, od dawna już - tête-à-tête - żyjącej z amerykańskimi homoseksualistami, - i powiedzmy tak, - nawykłej.
Także i Bandera w swoich pismach wzywał Ukraińców do wstępowania w szeregi homoseksualistów, żeby choć w ten sposób odróżnić się od "przeklętych Moskali".

Oczywiście, Amerykanie nie byli by Amerykaninami, gdyby nie postąpili w swoich interesach po swojemu. Wzięli więc polską ideę międzymorza, rozebrali ja na czynniki pierwsze i uznali, że to pomysł im przydatny.
Tylko, ażeby pomysł wykorzystać w interesie USA, trzeba było główną siłą Międzymorza mianować Kijów, jako najbardziej zaprzedanego satelitę USA. Yankies wzbraniają się polegać na krnąbrnej Warszawie, która,-jak ilustruje historia, z łatwością może "kiwnąć" USA i sprzymierzyć się z Niemcami a nawet i z Rosją.

Stąd wyrasta amerykańska inicjatywa heroizacji OUN-UPA, wyrażająca pełną nieufność wobec Polski, jako amerykańskiego satelity. Z tego powodu protest prezydenta Polski Komarowskiego, wyrażający niepokój o stosunki polsko-ukraińskie, świadczy najprawdopodobniej, że Polsce nie odpowiada przypisana jej rola w relacji Polska -Ukraina i w związku z tym, prosi USA, jako gospodarza, o przyznanie Polsce statusu piewszej żony w amerykańskim haremie politycznym.

Dzisiaj polskie kierownictwo przypomina bezrozumnego Herostratesa*2, za przykładem którego, pragnie podpalić swoją państwowość, wykorzystując banderowski anty-polski ogień.

Potwierdza to historia z bajkerami "Nocne wilki" pod komendą "Chirurga" (Aleksandra Załdostanowa). Polska wyrzekając się radzieckiej przeszłości, siedmiomilowymi krokami zbliża się do swojego historycznego niebytu, który jej konstruują "apostołowie" z OUN-UPA. Dla zachowania swoich dzisiejszych granic, Polsce niezbędni są nie tylko motocykliści "Chirurga", ale ustanowienie szacunku dla osoby J.W.Stalina.

Radziłbym Polakom ustawić na swoich granicach, w miejsce slupów granicznych, pomniki Stalina, jako człowieka, który dał Polsce, to co ona utraciła 1000 lat temu, wpadając w uzależnienie od świata germańskiego. Jeśli Polska zapomni Stalina, to skazana jest na nowe rozbiory, a "hieroje" OUN-UPA będą bojcami, którzy "oczyszczą" Polskę od nieznośnych Polaków. Sądzę również, że ćwiczenia banderowców na Poligonie Jaworskim*3- to także przygotowanie grup dywersyjnych do uderzenia na terytorium Polski w przypadku zmiany jej "nastrojów" wobec amerykańskiego biznesu, dlatego, że krajobraz okolic Lwowa bardzo przypomina okolice Przemyśla, Lublina, Krakowa, i wschodu Polski.

Dlatego robi mi się śmiesznie, kiedy Polacy kompletują dokumenty dla restytucji własności na Zachodniej Ukrainie.
Przypomina to radosny festyn w czas dżumy. Amerykanie mówią Polakom: uspokójcie się, inaczej oddacie banderowcom nie tylko Lwów, ale i Kraków z Lublinem.

Powyższe prowadzi do pytania: dlaczego Amerykanie mieliby podpalić Polskę? - Otóż dlatego, żeby wykluczyć możliwość zjednoczenia się Rosji z Niemcami (o czym mówił George Friedman). Na Ukrainie i w Polsce, w przypadku anty-amerykańskiego scenariusza, postarają się wykopać Niemcom wielki rów między Rosja a Niemcami, żeby ostatecznie stworzyć kordon sanitarny od Bałtyku do Morza Czarnego.Dlatego należy podżegać banderowców na Polaków. A kiedy w Polsce dojdzie do wojny z banderowcami, USA będą mogły wywrzeć presję na Niemcy na dwa sposoby: "marchewką", obiecując oddać Niemcom część rozoranej przez banderowców Polski, którą Niemcy władali 1000 lat, i "knutem", prowokując walki banderowców z Polakami, co zdestabilizuje Niemcy, przez wymuszoną pozycje strefy przyfrontowej, obligujac ich do przyjęcia milionów polskich uchodźców.
Wykorzystując gloryfikacje OUN-UPA, jako czynnik destabilizacj Polski, Amerykanie starają się oderwać Niemcy od związku z Rosją i Chinami i zapędzić Niemców w transatlantycki związek gospodarczy, ażeby nie mogli samodzielnie sprzedawać swojej technologii do Chin i do Rosji i zaopatrywać się w surowce w Moskwie.

Dla tego niestabilna Polska stanie się kamieniem mogilnym, którym Yankies przywalą niemieckie próby uzyskania suwerenności.
Amerykanie przez politykę gloryfikacji OUN-UPA, w imię swoich interesów geopolitycznych, zmieszali Polskę z błotem.

 

Spełnia się proroctwo świętego ojca prawosławnego Jana z Konsztadtu*4, mówiące, że po zniszczeniu warszawskiej katedry Aleksandra Newskiego, gwiazda Polski zgaśnie a Polska zakończy swoje istnienie.

Katedrę w Warszawie ostatecznie zniszczono w 1936 roku.
W  następnych trzech latach, w 1939 roku, Polska padła pod uderzeniami Niemiec, swojego "przysięgłego" sojusznika w rozbiorze Czechosłowacji. Od tego czasu Polska przestała istnieć jako państwo suwerenne.
Dzisiaj widzimy postępujący upadek Państwa Polskiego, na tle rzekomej niezależności - a w istocie, od 25 lat - protektoratu USA, czym Polacy się szczycą.

Sądzę, że wielu Polaków gloryfikacja OUN-UPA otrzeźwi od śmiertelnego zaoceanicznego "odurzenia". Historia kolejny raz stawia przed nimi odwieczne polskie pytanie: "z kim wy towarzysze Polacy?"

Wasilij Bidołach, publicysta, działacz społeczny

_________________________________________________

*1 Василий Бидолах

- znany publicysta z kręgów rosyjskiej inteligencji prawosławnej,
publikuje m.in w "Русская народная линия" i w przywołanym, w powyższym artykule, - portalu "Arvedi"

 

 

 

*2 Herostrates albo Herostratos (gr. Ἡρόστρατος) – szewc żyjący w IV wieku p.n.e. w Efezie, owładnięty obsesją zyskania wiecznej sławy. Uznał, że miejsce w historii może mu zapewnić tylko wielka zbrodnia. Spalił w 356 p.n.e. efeski Artemizjon, jeden z siedmiu cudów świata. Został skazany na śmierć, a jego imię miało być wymazane że wszystkich pisanych dokumentów (damnatio memoriae). Procedura ta nie została jednak przeprowadzona wystarczająco dokładnie, gdyż historia o podpalaczu przetrwała w formie wzmianki, której autorem był Teopomp. Uznawany za pierwszego terrorystę w dziejach ludzkości, Herostrates stał się synonimem człowieka dążącego za wszelką cenę do osiągnięcia sławy, nawet za cenę wielkiego przestępstwa. W psychologii taką postawę określa się terminem „kompleksu Herostratesa”. (Wikipedia).

*3 Ukraiński poligon wojskowy w okolicy Lwowa.

*4 https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kronsztadzki

Jan Kronsztadzki, wł. Iwan Iljicz Siergijew[1] (ur. 19 października 1829 w Surze, zm. 20 grudnia 1908 w Kronsztadzie[a]) – rosyjski duchowny prawosławny i działacz społeczny.


 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.arvedi.kz/main/ssha-gotovyat-raschlenenie-polshi.html
Информационный сайт российских соотечественников, проживающих в Казахстане
08.05.2015
Василий Бидолах
США готовят расчленение Польши?


Tłumaczenie i opracowanie dla NEON 24 : 1abezmetki
Przedruki - mile widziane, z podaniem źródła.
 

KOMENTARZE

 • @autor
  //Radziłbym Polakom ustawić na swoich granicach, w miejsce slupów granicznych, pomniki Stalina, jako człowieka, który dał Polsce, to co ona utraciła 1000 lat temu, wpadając w uzależnienie od świata germańskiego. //


  :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Dowcipny ten Wasilij ...
 • Zawsze ciekawym jest poznać opinię - jak nas widzą w Rosji.
  Bowiem a nuż czasem im się coś wypsnie..
  No i masz ci babo placek: "Otóż dlatego, żeby wykluczyć możliwość zjednoczenia się Rosji z Niemcami".
  Cóż, ciekawe myśli chodzą rosyjskim spin-doktorom po głowie.
  Tyle, że ja nie nazywałbym tego "zjednoczeniem", tylko zbliżeniem granicznym.
  Tyle, że choć pan Bidołach jest może i żarliwym prawosławnym chrześcijaninem, to słabo zna historię.
  Rosji i Niemcom "zjednoczenia" niespecjalnie w przeszłości wychodziły, pomijając epizod z czasów Oświecenia, kiedy niemieckojęzyczni ulokowali na carskim tronie kilka następujących po sobie cesarzy i cesarkę o iście cesarskim cięciu. Zwłaszcza w kwestii granic Rzeczypospolitej.
  Było im to wówczas taktycznie potrzebne, aby w 1871 roku mogło powstać to, co było "uber alles".
  Łzy nad Katedrą Newskiego są płaczem dawnych kolonizatorów, płaczących nad utrata kolonii. Ja tam nie płaczę nad posiadłością w Kieleckiem, którą Rosjanie odebrali mojemu pra- pradziadowi po Powstaniu 1863r. Polska owszem, katedrę zburzyła, ale ustawa o restytucji mienia z 1921 roku sprytnie oddawała Polakom majątek zarekwirowany dopiero po roku 1870.. I tak dynastie ruskich agentów w Polsce przetrwały.
  Mamy z Rosją wiele wspólnych interesów, ale i sporo sprzecznych.
  Takich jak choćby obecną Niemiecko-Rosyjską Wspólnotę Gazu, czyli klub towarzyski, prowadzony przez niejakiego Gerharda Shroedera.
  Klub ten jest widać wpływowy, skoro stać go na kupowanie opinii, takich jak ta, którą zacytowałem na wstępie.
  Drogi kolego 1abezmetki, nie mam do Ciebie naprawdę nic, ale cytując tak jawnie antypolską notkę, wypadałoby ją choć skomentować.
  Polskie interesy nie są ani idealnie zbieżne z rosyjskimi, ani z niemieckimi - ich wspólny interes jest oczywisty i wynika z przytoczonego cytatu.
  My musimy lawirować. Podstawą tego lawirowania jest odbudowa polskiej gospodarki, a nie robienie laski po jednej czy drugiej stronie.
 • @alek.san 15:24:06
  "Drogi kolego 1abezmetki, nie mam do Ciebie naprawdę nic, ale cytując tak jawnie antypolską notkę, wypadałoby ją choć skomentować. "


  Co z tego, że notka jest antypolska?
  Za to ma 1 200 odsłon i dużo gwiazdek.
  A te odsłony, to ci sami ludzie nabijają, co kiedyś AdNovum, czyli ludzie od WładimiraP.
 • @Talbot 17:08:26
  gorąco,oj goraco, żar z nieba sie leje i to ma znaczący wpływ na zdrowie niektórych
  ps.
  trudno o wieksze bzdury, oj trudno, ale zdadaniowcy zza wschodniej granicy wykonuja tylko polecenia ot cała prawda
 • Likwidacja RP trwa od sierpnia 1980r
  Dążeniem żydostwa anglosaskiego było niedopuszczenie do restytucji Państwa Polskiego, co Żydzi prezentowali oficjalnie jeszcze w trakcie I wojny światowej. To dążenie żydowskiej polityki jest niezmienne, o czym można przeczytać nie tylko u R.Dmowskiego.

  Świadkami demontażu Państwa Polskiego jesteśmy właściwie od sierpnia 1980r. Dlatego tak bardzo potrzebna jest polska organizacja polityczna – reprezentacja Polaków – zdolna do prowadzenia w niedalekiej już przyszłości rozmów z Rosją, może i z Niemcami o utrzymaniu RP w aktualnych granicach. Nie wolno tej inicjatywy pozostawiać od zawsze antypolskim Żydom.

  Dariusz Kosiur
 • @Rzeczpospolita 20:28:15
  Myślę, że trzon tej Wielkiej Koalicji na Rzecz Odzyskania Państwa Polskiego już mamy. Jest to Państwa organizacja, Wierni Polsce Suwerennej.
 • @Jan Paweł 21:15:26
  Ale proszę mi wierzyć, bez Matki Boskiej Królowej Polski, Polacy nie odzyskają swojej Ojczyzny
 • @Zbójnicki pies 17:21:49
  nie zemną te numery Bruner..
 • @ireneusz 22:43:40
  Możesz tak uważać, że Polska istnieje dzięki Stalinowi, Twoja sprawa i Twój punkt widzenia.
  Mogę zrozumieć Wasilija... to są jego "pobożne życzenia" tyle, że nic nie mają z prawdą do czynienia :)

  //To Rosja była gwarantem polskich granic. Dziś nie ma już nic; polski naród utracił patriotyzm, polski rząd zniszczył przemysł a i granic nie ma komu bronić.//

  Z tej "analizy" prawdziwa jest tylko ta, że polski rząd zniszczył przemysł, reszta to na szczęście są tylko ciche nadzieje Rosji, nic więcej :))
 • @ireneusz 22:43:40
  "ale Polska istnieje dzięki Stalinowi. Sanacja po raz drugi utraciła państwowość. "
  O ile zgadzam się z Twoją oceną sanacji, to o tyle kompletnie nie zgadzam się z tym, co powiedziałeś na temat Stalina. To Stalin i jego żydowscy pomagierzy zniszczyli najlepszych Polaków w Katyniu, Charkowie itp, tych samych Polaków, których dzieci/wnuki mogłyby budować dzisiaj przyjazne relacje z Rosją, albowiem tymi ludźmi kierowała miłość do Polski, a nie nienawiść do Rosji. Natomiast żydostwem kieruje zawsze nienawiść i oportunizm, stąd w nagonce na Rosję przoduje to samo żydostwo, których ojcowie płaszczyli się przed Stalinem/ZSRR.
  Równie dobrze mogę napisać, że Hitler wyzwalał nas od rządów żydo-sanacji, jak i żydowskiej supremacji ogółem. Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
 • @partyzant 00:31:04
  //Co jest grane na neon?//

  To jest grane trollu, że właśnie idziesz na urlop.
  Nie potrafisz nic innego jak ubliżać !
 • @alek.san 15:24:06
  Jako odpowiedz, - cytat z wstepu.
  Prosze uwazniej czytac.
  Pozatem nie czuje sie kwalifikowanym ani zobowiazanym do interpretacji "co autor mial na mysli. Tekst to tekst; niech broni sie sam.

  "Artykuł, który Państwu dziś udostępniam to tekst dość osobliwy. Z jednej strony wydaje się być produktem frontu propagandowego z mocnymi (i uzasadnionymi) akcentami antybanderowskimi i antyamerykańskimi z drugiej, zawiera interesujące przemyślenia na temat sytuacji obecnej Polski, w kontekście prawdopodobnych amerykańskich scenariuszy geopolitycznych w teatrze europejskim. Zastanawiam się, kto jest adreasatem artykułu; miejscowy polski żywioł etniczny w Kazachstanie, {sam w sobie, możliwy obiekt nieufności w czasach niepewnych), czy też jest to zamierzony rykoszet w stronę odbiorcy znad Wisły, z polska diasporą jako pośrednikiem.

  A teraz, spełniwszy swój obowiązek ostrzeżenia Państwa, z pozycji ograniczenie bezstronnego obserwatora, oddaję głos Wasiljemu Bidołachowi:"
 • @1abezmetki 01:23:07
  Przy logowaniu do portalu, zeby wprowadzic komentarz, "ni z gruszki ni z pietruszki" dwukrotnie podsunieto mi formularz rejestracyjny do wypelnienia (tak, jak gdybym byl, nie zarejestrowany) - prawdopodobnie proba phishingu. Polecam uwadze administracji.
 • @1abezmetki 01:23:07
  Ok. Mnie chodziło o odniesienie się do treści. Cóż, skoro to zrobiłem ja i nie zgłaszasz do tego zastrzeżeń, to "wsio w pariadkie".
 • @fabi 22:50:47 ""@Zbójnicki pies 17:21:49 nie ze mną te numery Bruner..""
  Biedny Ty jesteś fabi, Tobie naprawdę słonko szkodzi.
 • @Zbójnicki pies 06.07.2015 17:21:49, fabi 06.07.2015 22:50:47, moher 07.07.2015 03:34:32
  Prosze o merytoryczna argumentacje. Wycieczek "ad personam", zamiast rzeczowych komentarzy nie bede tolerowal.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031