Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
129 postów 2083 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

A Striełkow to kto?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Informacja, bez komentarza

 Igor Striełkow wraz z towarzyszami, powołał "Trzecią Siłę"*, której celem jest zjednoczenie Rosji, Białorusi i Ukrainy

 
 
 
 
 
 
 
25 stycznia odbył się zjazd działaczy społecznych i blogierów pod przewodnictwem byłego ministra obrony DRL, Igora Striełkowa. Na zjeździe ogłoszono utworzenie "Komitetu 25 stycznia", lub, według definicji samych uczestników, Trzeciej Siły.
 
Jej celem jest zapobieżenie w Federacji Rosyjskiej, ponuro kojarzącego się z Ukrainą -nowego Majdana, a także stworzenie ujednoliconego, (między?)państwowego systemu edukacyjnego, mającego' objąć Rosję, Ukrainę i Białoruś.
 
 
Wieczorem 25 stycznia pod przewodnictwem Igora Striełkowa (lidera Ruchu Noworosji) odbyło się konstytuujące spotkanie (jeśli można to tak ująć) "Komitetu 25 Stycznia".  Lub — Trzeciej Siły (nie wliczając ochrony i prozachodnich białowstężnych liberałów-"белоленточных").  Póki co, idzie o współpracę informacyjną.
W spotkaniu inauguracyjnym udział więli: El Murid, J.Proswirnin („Спутник и погром“- "Sputnik i pogrom"), K.Kryłow, A.kungurow, E.Limonow, M.Kałasznikow i inni, oświadczył Kałasznikow.
 
Dziennikarz przedstawił również cele, o które będzie walczyć nowa formacja.
 
"My, zwolennicy różnych orientacji politycznych; czerwonej, białej i przedstawiciele nowych poglądów politycznych, uzgodniliśmy że:
 
-Warunkiem wstępnym i koniecznym, jest przetrwanie kraju w granicach Federacji Rosyjskiej i niedopuszczenie do jego rozpadu (jak w roku 1991).
 
-Następnie, prowadzić politykę zmierzającą do zjednoczenia całego narodu w jednym państwie. Przy czym wyjaśnienie; dla nas Rosjanie to- (jak do 1917 r. trójjedność Wielkorusów, Małorusów-Ukraińców i Białorusinów.
 
-Trzeba nam zrównania Narodu Rosyjskiego ze wszystkimi innymi narodami ( nas nie zadowalają przywileje dla małych etnokracji-этнократий w RF).
 
 
Państwo jednoczące Naród Rosyjski, powinno zapewnić sprawiedliwość, suwerenność we wszystkich dziedzinach, rozwój nauki; winno być również uprzemysłowione i z rozwiniętym rolnictwem. - Co wymaga odrzucenia obecnej polityki liberalno-monetarystycznej. 
 
 
— Silna władza centralna powinna być połączona z silnym  samorządem lokalnym. Tak oto, zabezpieczając państwotwórczą rolę większości (a to Rosjanie), znikają warunki do separatyzmu", — powiedział Kałasznikow.
 
"Komitet 25 stycznia" zachowa neutralność wobec dzisiejszej władzy w Federacji Rosyjskiej.
 
----------------------------------------------------------------------------------------
 
 
 
 
26.01.2016 - 12:57
Игорь Стрелков с соратниками создали «Третью силу», цель которой — объединение России, Белоруссии и Украины
 
opracował: 1abezmetki
 
przedruki dozwolone, z linkiem do źródła
 
 
 

KOMENTARZE

 • Autor
  5* Z wyrazami solidarności. BJ
 • @Bogusław Jeznach 10:09:22
  Znów wprawia mnie Pan w zażenowanie.
  Dziękuję i pozdrawiam,
 • A to ciekawostka przyrodnicza
  Chcą do Rosji, ale na swoją modłę?
 • Chwila, moment...
  Fajne czasy nastały; nikt nikomu - za Chiny - nie ufa. Paradoks Śmierci Gwałtownej- jako jedyny, niekwestionowany krystalizator prawdy.- Nie za drogo? Wyłączam się - bo jeszcze Wenyhorą polecę.
  Lulaj zgredzio!
 • No to kto jest ten Striełkow?
  No to teraz macie dlaczego Striełkow pojawił się na wschodniej Ukrainie. Aby oderwać ja od Ukrainy i przyłączyć do Rosji. No chyba teraz już nikt nie będzie zgrywał durnia i zaprzeczał tym faktom. Striełkow to "humanitarysta" z Moskwy. Ideologia a nie dobro ludzi z Donbasu są jego wyznacznikiem.
  Ponownie wkleję mapkę jak to wszystko powolutku należało do Moskali.
  Nawet Smoleńsk nie był ich lecz Litwy. Zdobyto go poprzez działania wojenne.

  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/73/Muscovy_1300-1462.png
 • @1abezmetki 12:11:40 Paradoks ...Striełkowa...
  Przyszedłeś – w łańcuch żurawiany, 
  Przyszedłeś – lirą tchnąć jak kwiatem, 
  Przyszedłeś – z serca pić jak z czary, 
  Przyszedłeś – z piersi czerpnąć wiary, 
  Przyszedłeś – iskry wziąć z ogniska.

  Sam widzisz, że i tu trawy zielonej mało i iskry gasną. Czarna, spalona ziemia dokoła nielicznych, głeboko zakorzenionych kępek. Wypalanie miotaczem ognia przynosi efekty.
  A Ty? ...czyżbyś znowu w step odchodził? W milczeniu?
  Szkoda! Waligóro.
  http://www.photo-don.ru/img/menu_gallery/cossack-005.jpg
  https://m.youtube.com/watch?v=kMIj5yWTr5Q

  -------
  Cztery ściany świata.

  Przed ścianą dźwięku stoją głusi
  Modlą się do muzyki
  Kiedy nie pragniesz, kiedy musisz
  Lepiej być nikim

  Przed ścianą płaczu stoją błazny
  Śmieszą ich własnych cieniów podrygi
  A śmiech ich pusty, śmiech ich straszny
  Lepiej być nikim

  Przed ścianą światła stoją ślepi
  I patrzą bez zmrużenia powiek
  O tym co świeci, wiedzą lepiej
  Niż zwykły człowiek

  Pod ścianą straceń stoi heros
  Patrzy oprawcom w oczy
  Pali ostatni swój papieros
  Na skraju nocy

  Jest świat ze ścian rosnących w górę
  W nim traci wartość słowo
  Ja stoję przed zwyczajnym murem
  I walę w niego głową
  https://m.youtube.com/watch?v=ye1m5fqHkIE

  Naszym przodkom wystarczało...
  https://m.youtube.com/watch?v=rQuo3Popn9Y

  Dedykacja - współczesnym ...miotaczom, którzy kierują ogień na wschód, na swoją arkę, trójcę . http://www.historycy.org/uploads/post-6-1083318147.jpg
  https://m.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A
 • @nana 16:33:23 No i fajnie. Sztuka jak prawda. Prawda?
  Z tym, że moja notka nie dotyczy Niemena. Nie pisałam o jego pięknym głosie i talencie ani też o jego dyszkancie, czy karierze w PRL.
  Ja napisałam do bezmetki'ego. Napisałam tak jak umiem i w formie jaką uważam za słuszną i akceptowalną tutaj.
  Utwory w wykonaniu Niemena są jedynie środkiem, którego użyłam w celu ...jaki sobie założyłam :)

  Mniemam, że Ty sobie założyłaś napisać o Niemenie, podzielić się swoimi wiadomościami i subiektywnym odczuciem, i fajnie... jak w tytule.

  ps. Wiesz, że b.cenię twoją madrość ...życiową i nie tylko. Dlatego nie dam się wciagnąć w polemikę z Tobą, bo zdaję sobie sprawę, że poległabym przy pierwszym starciu. I nie dlatego, że moje życie doświadczenie, itepe - jest gorsze, uboższe, mniejsze, płytsze.. O nie! Poległabym, ponieważ bozia nie obdarzyła mnie taką umiejetnością jaką masz Ty, czyli lekkością pisania/przekazywania tego co myślisz.:)
 • @Berehynia 15:05:20 ...gwoli wyjaśnienia,
  Trójca, na łódce.. z oknem na świat, świętą bynajmniej nie była. To po prostu bracia, którym "wypalono" przeszłość, uszkodzono szyszynki i poróżniono.

  ------bezmetki wstawaj! 1a, raz i dwa... i do dzieła/ działa.

  Czas dalej kruszyć te kagańskie global izmy.
  Proszę, pisz dla ludzi, nie dla siebie czy też wąskiego grona ... blogerów. Oklaski oklaskami, ale nie zostawiaj notek bez komentarza.
  Bo wychodzi na to, że to, że Striełkow pokona zbrojnie Ukrainę i Białoruś i odrodzi imperium w granicach o jakich nawet starym ... i najstarszym góralom się nie śniło. Cała nadzieja w Dalii Grzybowskiej - kajte, bo ona zwróci nam wrak smoleński jak odbije Smoleńsk z rąk zdobywców ...w ramach działań wojennych oczywiście. :)

  Z zegara prawdy wyczytać można, że One (jak ich nana nazywa), zegar mistrze od 47-go ósmego ustawiają wskazówki zgodnie z trybem zaplanowanym przez "Szwajcarow". Najbliżej północy wskazywał zegar w 1953 r., - 23:58. 2 minuty w porownaniu z wiecznością....A za chwilę udusili Stalina.
  Świat (czyj świat, jaki świat) był "najbezpieczniejszy" w 1991 r., kiedy wskazywał 23:43. 17 minut w porównaniu z wiecznością. I za chwilę "rozwalili" ZSRR.
  Teraz Stanfordy i naukowce atomisty ustawili małą wskazowkę na 3 minuty do ...wieczności i wzywają "do poparcia Partii Republikańskiej w Stanach Zjenoczonych, jako "jedynej w świecie, która neguje problemy wywołane ingerencją człowieka w globalny system klimatyczny."
  (Donald Tramp Karz i tak nie wygra, bo już dawno wyznaczyli z global listy Hilary, której swego czasu schowali okulary. Taka rekompensata za jej straty moralne doznane od klanu Levi'ch).

  Co się wydarzy w tym roku.. 3 minuty do wieczności, to za "chwilę", zobaczymy.
  W 2017 r. ustawią wskazowkę na minutę przed 12:00.
  Najciekawiej chyba będzie w 2018 r. Godzina 00:00, a za chwilę będą MŚ.

  I, ma koniec... nie po to Donbas przelewał krew...

  A żydzi, czy Żydzi, no cóż, oni, One....nawet na Kluczewskiej Sobce sobie poradzą, bo tak urządzili sobie... i nam ten świat.
  Matrix w pełni.
  http://anekdotov.net/pic/photo10/0154008r.jpg
 • Miłe Panie...
  Witam Miłe Panie: Nanę i Berehynię. przepraszam za dłuższą nieobecność. Cieszę się że znalazły Panie nić porozumienia- a oto niełatwo przecież z taaaaaaaaakimi osobowościami. Skończyłem właśnie niedawno i powiesiłem, tłumaczenie dłuższego artykułu na temat Prezydenta Putina. Biorę na jakiś czas rozbrat z monokulturą.
  Staram się nie wchodzić zbyt często, w komentarze, bo raz, często mam niewiele do powiedzenia, a ponadto, staram się uważać, żeby mnie znów nie poniosło. Z deficytem testeronu nie buntuję przeciw dłubaninie w tłumaczeniach. Czasem rozważam chęć na popełnienie czegoś bardziej osobistego, ale jako zatrzaśnięty
  w kapsule czasu Pe-er-elek (dodajmy niesforny) uważam taki pomysł - wciąż, w warunkach braku tajemnicy spowiedzi (choćby kontrolowanej) - za nieodpowiedni. Znalazłem w swoim czasie w Necie interesujący rejestr, i wsród wielu innych, pomieszczono tam także moje nazwisko i sygnaturę akt. Może przyda się komu

  http://www.slobodnyvysielac.net/media/stb/s263.htm
  EZO – evidence zájmových osob StB
  statický výpis databáze
  EZO Co je databáze EZO
  Rejstřík

  Zabawne... tyle lat.

  Tymczasem pozdrawiam Panie,
 • @fretka 21:00:12 Inflanty, Pribałtika... skomplikowana sprawa...
  Cześć fretko.
  "Historia to świadek dziejów, źródło prawdy, życia, pamięci, mistrzyni życia, piastunka przeszłości i zwiastunka przyszłości".
  Jako rzekł historyk Tytus L.

  Dobrej niedzieli...:)
 • @1abezmetki 07:41:37
  Dobrze "złoczyńcu", że Cię nie "Usmrtílí na hranici . I żeś nie Obeta augusta 1968 i nie zemřel vo väzniciach i nie Odvlečen do ZSSR ...:)
  ---'-------
  Koryguję niniejszym - tak przy okazji - Sobkę. Bo to nie sobka, ale sopka. Czyli nasyp, kopiec, góra холм - шелом.
  A dlaczego Kluczewska?.... bo u podnóża leżą Klucze.
  https://m.youtube.com/watch?v=acNo-8t_DJM
  http://wikimapia.org/1777988/ru/%D0%9A%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8-20-%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BA

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930