Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 2166 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Płyty tektoniczne cywilizacji znów drgnęły...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamachy w Brukseli, "maszyniści historii" a muzułmańska supremacja moralna...

Prawdopodobne wyjaśnienie motywu zamachów, to - odpowiedź, w konwencji wojny asymetrycznej-  na straty poniesione w rezultacie interwencji militarnej Zachodu i Rosji w Syrii przeciwko" siłom państwa islamskiego.". Obawiam się, że to dopiero pocżątek. Dodam, że - w mojej ocenie - "islamiści" dysponują przewagą wynikającą:

- ze wsparcia "maszynistów historii", prawdopodobnie zmierzających do zdegradowania Europy z funkcji centrum do roli pośledniejszej . "Zgaduj zgadula"; kto na tym skorzysta? 

-ze swobody wyboru miejsca, czasu i sposobu przeprowadzenia ter-akcji;

- z uzurpowanego przeświadczenia o moralnej supremacji, wyrażanej choćby drastyczną determinacją samobójczych ataków, wobec których -Zachód- nie jest w stanie sformułować skutecznej odpowiedzi, w rezultacie moralnego spustoszenia (chciwość i konsumpcja - jako jedyne, obiektywnie funkcjonujące motywatory zbiorowych zachowań).Stąd niezwykle mocny przekaz płynący z pogardy śmierci w imie wiary, ideologii, manipulacji, fanatyzmu (jak zwał tak zwał, wynik idzie w świat).
Na tle zachodniego nihilizmu, islamskie normy społeczne (nie aprobując ekstremalnych niejednokrotnie form ich egzekwowania) to niedoścignony wzór dla np. tubylczych "chrześcijan" (produkt zastępczy, katoliko podobny).
Stąd idealizujące zafascynowanie części młodzieży zachodniej- radykalizującą ideologią, wyrażane wzrastającą liczbą islamizacji młodych Europejczyków.

- Ze wzrastającego, od milczącego do, aktywnego poparcia "państwowców"przez świat arabski, w walce o odrzucenie postkolonialnego status quo - udupiającego przez pokolenia aspiracje polityczne i cywilizacyjne Arabów ( w konsekwencji rozbioru imperium otomańskiego i niedotrzymanych obietnic przez Zachód wobec Arabów po I WŚ ).

- z miażdżącej przewagi demograficznej ( inercja Zachodu ludzi starych versus burza i napór omnipotentnej, tym razem arabskiej młodości,jak każda i zawsze przeświadczonej o słuszności jej pokoleniowej misji do spełnienia).

Historia, już choćby 20 wieku, unaocznia nam szereg przykładów wojen asymetrycznych lub skutecznego terroryzmu ( w zależności od sympatii i przyjętej pozycji obserwacyjnej). Wymienię jedynie sygnalizacyjnie (zainteresowanych odsyłam do źródeł):Algerię (wyzwolenie od Francji), Izrael (terroryzm, jako kolebka państwa)), skuteczne zmagania irlandzkiej IRA z okupacją brytyjską i Kossowo (terroryzm z błogosławieństwem "geopolitycznych  maszynistów".
A polska partyzantka antyniemiecka w 2 WŚ, to terroryzm i bandytyzm czy narodowy obowiązek?

Na marginesie, nie zdziwią mnie ataki terrorystyczne w Rosji, jako odpowiedź na bombardowania w Syrii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S. W poszukiwaniu aktualnie wspólnego mianownika Polaków, znalazłem jedynie tu, teraz i uniwersalnie: PODŁOŚĆ.
Odpowiedź co z takiego "budulca" można skonstruować - pozostawiam zainteresowanym.
Będę zaglądał z doskoku i nazywał rzeczy po imieniu, wbrew narzucanej poprawności "albo Mania albo Frania", jak długo mi pozwolą.

KOMENTARZE

 • Pytanie internauty z Onetu o sens bycia w UE !
  cytuje. [ Marco Kon : Czy ktoś może w sensowny sposób uzasadnić dalszą przynależność Polski do UE ? Zwłaszcza że Polska jest już płatnikiem składek do UE NETTO ? ]
  !
  Słowianie ! sensowne wytłumaczenie jest JEDNO ! w UE i w Polsce rządzą żydo-chazarskie mafie !!! i te mafie realizują jedną politykę światowego żydostwa to jest kolonizowanie i eksploatowanie wszystkie państwa świata jakie im wpadną w łapy !
  !
  więc każda żydowska władza w Polsce i będzie tą politykę realizować aż do usranej śmierci !!! aż wybuchnie biała rewolucja w Europie która tą żydowską dominację w Europie zmiecie !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie współpracujmy razem !!
 • dobry tekst,
  i dobrze byłoby go "podrasować" i puszczać w kółko,

  inaczej europejska dekadencja sama się wykończy,

  a ratunek?

  należy pamiętać, że proch wynaleziono w Chinach,
  i co? co im z tego przyszło? Uległy!
 • Demagogów ci tu nie brakuje
  ,,P.S. W poszukiwaniu aktualnie wspólnego mianownika Polaków, znalazłem jedynie tu, teraz i uniwersalnie: PODŁOŚĆ."
  Wątpię, aby to była uniwersalna cecha wszystkich Polaków, znam wielu, którzy nie są podli, ale czytając wpisy takie jak powyższy, uświadamiam sobie, że z pewnością jest to przewodnia cecha niektórych tu piszących.
 • @Autor
  Z tą podłością , to "lekka" przesada i chyba bardziej wyraz własnej frustracji, niż jakichś głębszych przemyśleń.
  Brzmi to trochę , jak: koniec i bomba , a kto czytał ten trąba". Moim zdaniem zabieg zupełnie pozbawiony sensy i nie przystający do poprzedzającego go tekstu.
 • @Lotna 16:36:46
  a czego się spodziewasz po kimś, kto przed snem jak biblię czyta Manifest Komunisty?

  dla takiego podłością jest generalnie polskość...nadmienię, że komuniści to z reguły byli garbatonose pejsy...normalny człowiek nigdy nie przyswoił komunistycznych manifestów, bo one z góry przekreślają jednostkę jako taką...
 • ty bez metki...
  @bezmetki

  ty bez metki...tylko tyle powiem, że chujem totalnym trzeba być, żeby znów powrócić i się zesrać na wycieraczce...
 • @interesariusz z PL 10:04:28
  Dzięki za miłe słowa. Podzielam zastrzeżenia. Ten tekst, to raczej szkic i w tej formie nie powinien być upubliczniony.
  Jako częściowe usprawiedliwienie, nie jestem w najlepszej formie. Za dużo negatywnych emocji ostatnio. Pozdrawiam.
 • @Lotna 16:36:46
  Uwagę podzielam i uprawniam. Mojej opinii na temat "podłości", brak uzasadnienia i oparcia w realiach.
  Do tematu postaram się - jak czas pozwoli - wrócić w osobnym opracowaniu.
 • @Mariusz G. 16:42:35
  Jak wyżej. Racja, rzeczywiście opinia "nie przystająca do poprzedzającego tekstu."
 • Administracja!
  Komentarze osobnika o nicku "trybeus" pozostawiam jako uzasadnienie dla jego wydalenia z mojego blogu.
 • @Marx 8888 12:50:46
  Nie kwestionuję Twego autorytetu i pamiętam okazaną mi przez Ciebie na "dzień dobry" życzliwość. Jak już wcześniej przyznałem innym bez bólu,(a moje ego wytrzymuje to bez problemu) miałem potknięcie. Od jakiegoś czasu mam "doła". W tym stanie postrzegam i doświadczam zbyt ostro i odreagowuję w kolektywnej, jak również własnej, opinii- zbyt radykalnie. Tym nie mniej, podtrzymuję swoje generalizujące przekonanie o fatalnej kondycji moralnej Polaków. Inaczej nie byłoby milczącego przyzwolenia - i co gorzej - współuczestnictwa, w postępującym procesie powszechnego nikczemnienia.
  Postaram się do tej sprawy jeszcze wrócić.

  Zrobiło mi się trochę przykro kiedy zauważyłem, że manipulujesz. Nie wrabiaj mnie proszę w rolę zakładnika mitycznych 80 tys., to pachnie szantażem moralnym.

  Z incydentu wychodzę wzbogacony o naukę, zeby nie reagować pochopnie i dać się "widzimisiom" chwilę odleżeć, dla chłodnej, krytycznej oceny, poprzedzającej publikację.

  Mam nadzieję Marx, że nie spotkaliśmy się na dziurawym moście. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930