Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
45 postów 1719 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami jak i z "nową lewicą" ("gender", wojującym feminizmem i propagandą dewiacji),

Płyty tektoniczne cywilizacji znów drgnęły...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zamachy w Brukseli, "maszyniści historii" a muzułmańska supremacja moralna...

Prawdopodobne wyjaśnienie motywu zamachów, to - odpowiedź, w konwencji wojny asymetrycznej-  na straty poniesione w rezultacie interwencji militarnej Zachodu i Rosji w Syrii przeciwko" siłom państwa islamskiego.". Obawiam się, że to dopiero pocżątek. Dodam, że - w mojej ocenie - "islamiści" dysponują przewagą wynikającą:

- ze wsparcia "maszynistów historii", prawdopodobnie zmierzających do zdegradowania Europy z funkcji centrum do roli pośledniejszej . "Zgaduj zgadula"; kto na tym skorzysta? 

-ze swobody wyboru miejsca, czasu i sposobu przeprowadzenia ter-akcji;

- z uzurpowanego przeświadczenia o moralnej supremacji, wyrażanej choćby drastyczną determinacją samobójczych ataków, wobec których -Zachód- nie jest w stanie sformułować skutecznej odpowiedzi, w rezultacie moralnego spustoszenia (chciwość i konsumpcja - jako jedyne, obiektywnie funkcjonujące motywatory zbiorowych zachowań).Stąd niezwykle mocny przekaz płynący z pogardy śmierci w imie wiary, ideologii, manipulacji, fanatyzmu (jak zwał tak zwał, wynik idzie w świat).
Na tle zachodniego nihilizmu, islamskie normy społeczne (nie aprobując ekstremalnych niejednokrotnie form ich egzekwowania) to niedoścignony wzór dla np. tubylczych "chrześcijan" (produkt zastępczy, katoliko podobny).
Stąd idealizujące zafascynowanie części młodzieży zachodniej- radykalizującą ideologią, wyrażane wzrastającą liczbą islamizacji młodych Europejczyków.

- Ze wzrastającego, od milczącego do, aktywnego poparcia "państwowców"przez świat arabski, w walce o odrzucenie postkolonialnego status quo - udupiającego przez pokolenia aspiracje polityczne i cywilizacyjne Arabów ( w konsekwencji rozbioru imperium otomańskiego i niedotrzymanych obietnic przez Zachód wobec Arabów po I WŚ ).

- z miażdżącej przewagi demograficznej ( inercja Zachodu ludzi starych versus burza i napór omnipotentnej, tym razem arabskiej młodości,jak każda i zawsze przeświadczonej o słuszności jej pokoleniowej misji do spełnienia).

Historia, już choćby 20 wieku, unaocznia nam szereg przykładów wojen asymetrycznych lub skutecznego terroryzmu ( w zależności od sympatii i przyjętej pozycji obserwacyjnej). Wymienię jedynie sygnalizacyjnie (zainteresowanych odsyłam do źródeł):Algerię (wyzwolenie od Francji), Izrael (terroryzm, jako kolebka państwa)), skuteczne zmagania irlandzkiej IRA z okupacją brytyjską i Kossowo (terroryzm z błogosławieństwem "geopolitycznych  maszynistów".
A polska partyzantka antyniemiecka w 2 WŚ, to terroryzm i bandytyzm czy narodowy obowiązek?

Na marginesie, nie zdziwią mnie ataki terrorystyczne w Rosji, jako odpowiedź na bombardowania w Syrii.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S. W poszukiwaniu aktualnie wspólnego mianownika Polaków, znalazłem jedynie tu, teraz i uniwersalnie: PODŁOŚĆ.
Odpowiedź co z takiego "budulca" można skonstruować - pozostawiam zainteresowanym.
Będę zaglądał z doskoku i nazywał rzeczy po imieniu, wbrew narzucanej poprawności "albo Mania albo Frania", jak długo mi pozwolą.

KOMENTARZE

 • Pytanie internauty z Onetu o sens bycia w UE !
  cytuje. [ Marco Kon : Czy ktoś może w sensowny sposób uzasadnić dalszą przynależność Polski do UE ? Zwłaszcza że Polska jest już płatnikiem składek do UE NETTO ? ]
  !
  Słowianie ! sensowne wytłumaczenie jest JEDNO ! w UE i w Polsce rządzą żydo-chazarskie mafie !!! i te mafie realizują jedną politykę światowego żydostwa to jest kolonizowanie i eksploatowanie wszystkie państwa świata jakie im wpadną w łapy !
  !
  więc każda żydowska władza w Polsce i będzie tą politykę realizować aż do usranej śmierci !!! aż wybuchnie biała rewolucja w Europie która tą żydowską dominację w Europie zmiecie !!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach ! Słowianie współpracujmy razem !!
 • dobry tekst,
  i dobrze byłoby go "podrasować" i puszczać w kółko,

  inaczej europejska dekadencja sama się wykończy,

  a ratunek?

  należy pamiętać, że proch wynaleziono w Chinach,
  i co? co im z tego przyszło? Uległy!
 • Demagogów ci tu nie brakuje
  ,,P.S. W poszukiwaniu aktualnie wspólnego mianownika Polaków, znalazłem jedynie tu, teraz i uniwersalnie: PODŁOŚĆ."
  Wątpię, aby to była uniwersalna cecha wszystkich Polaków, znam wielu, którzy nie są podli, ale czytając wpisy takie jak powyższy, uświadamiam sobie, że z pewnością jest to przewodnia cecha niektórych tu piszących.
 • @Autor
  Z tą podłością , to "lekka" przesada i chyba bardziej wyraz własnej frustracji, niż jakichś głębszych przemyśleń.
  Brzmi to trochę , jak: koniec i bomba , a kto czytał ten trąba". Moim zdaniem zabieg zupełnie pozbawiony sensy i nie przystający do poprzedzającego go tekstu.
 • @Lotna 16:36:46
  a czego się spodziewasz po kimś, kto przed snem jak biblię czyta Manifest Komunisty?

  dla takiego podłością jest generalnie polskość...nadmienię, że komuniści to z reguły byli garbatonose pejsy...normalny człowiek nigdy nie przyswoił komunistycznych manifestów, bo one z góry przekreślają jednostkę jako taką...
 • ty bez metki...
  @bezmetki

  ty bez metki...tylko tyle powiem, że chujem totalnym trzeba być, żeby znów powrócić i się zesrać na wycieraczce...
 • @interesariusz z PL 10:04:28
  Dzięki za miłe słowa. Podzielam zastrzeżenia. Ten tekst, to raczej szkic i w tej formie nie powinien być upubliczniony.
  Jako częściowe usprawiedliwienie, nie jestem w najlepszej formie. Za dużo negatywnych emocji ostatnio. Pozdrawiam.
 • @Lotna 16:36:46
  Uwagę podzielam i uprawniam. Mojej opinii na temat "podłości", brak uzasadnienia i oparcia w realiach.
  Do tematu postaram się - jak czas pozwoli - wrócić w osobnym opracowaniu.
 • @Mariusz G. 16:42:35
  Jak wyżej. Racja, rzeczywiście opinia "nie przystająca do poprzedzającego tekstu."
 • Administracja!
  Komentarze osobnika o nicku "trybeus" pozostawiam jako uzasadnienie dla jego wydalenia z mojego blogu.
 • @Marx 8888 12:50:46
  Nie kwestionuję Twego autorytetu i pamiętam okazaną mi przez Ciebie na "dzień dobry" życzliwość. Jak już wcześniej przyznałem innym bez bólu,(a moje ego wytrzymuje to bez problemu) miałem potknięcie. Od jakiegoś czasu mam "doła". W tym stanie postrzegam i doświadczam zbyt ostro i odreagowuję w kolektywnej, jak również własnej, opinii- zbyt radykalnie. Tym nie mniej, podtrzymuję swoje generalizujące przekonanie o fatalnej kondycji moralnej Polaków. Inaczej nie byłoby milczącego przyzwolenia - i co gorzej - współuczestnictwa, w postępującym procesie powszechnego nikczemnienia.
  Postaram się do tej sprawy jeszcze wrócić.

  Zrobiło mi się trochę przykro kiedy zauważyłem, że manipulujesz. Nie wrabiaj mnie proszę w rolę zakładnika mitycznych 80 tys., to pachnie szantażem moralnym.

  Z incydentu wychodzę wzbogacony o naukę, zeby nie reagować pochopnie i dać się "widzimisiom" chwilę odleżeć, dla chłodnej, krytycznej oceny, poprzedzającej publikację.

  Mam nadzieję Marx, że nie spotkaliśmy się na dziurawym moście. Pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031