Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Bogactwa Świata Należą Do Bandytów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak pisze Światosław Kniaziew - "główne bogactwa świata należą do bandytów". Autor najwyraźniej widzi negatywy jedynie w Stanach, na Zachodzie i na Ukrainie. Rosję omija. Podobnie jak pojęcia KAPITALIZM I IMPERIALIZM! Jednak warto przeczytać!

Główne Bogactwa Świata Należą Do Bandytów

Międzynarodowa organizacja Oxfam w raporcie, przygotowanym dla Światowego Forum Gospodarczego, ujawnia porażające trendy, które mają miejsce w dzisiejszym świecie, w pełni obalając mity, które starają się rozpowszechniać propagatorzy Ameryki, Europy i neoliberalizmu.

I tak, zrzeszenie Oxfam skonstatowało dwa zasadniczo ważne fakty:

Po pierwsze: nierówności na Ziemi osiągnęły przerażające rozmiary.

Po drugie: światowe nierówności rosną znacznie szybciej, niż można to było sobie wyobrazić, nawet całkiem - niedawno.

Na dzień dzisiejszy 1% ludności Świata włada już większym bogactwem niż pozostałe 99%!

Jeszcze rok temu, eksperci zakładali, że ten poziom majątkowego podziału, zostanie osiągnięty później.

W posiadaniu 72 milionów najbogatszych ludzi świata (wspomnianego 1%)  jest już obecnie 125 bilionów ( trylionów wg angielskiej terminologii) dolarów. To więcej, niż u pozostałej populacji planety.

62 najbogatszych ludzi na świecie posiada  1,76 bln dolarów. To tyle, ile połowa ludności Ziemi — 3,6 mld osób. A stan posiadania tych 62 - szybko rośnie. W ciągu ostatnich 5 lat wzrósł do 44%. Natomiast stan posiadania najbiedniejszejpołowy globu w tym samym okresie, spadł do 41%.

Eksperci Оksfam stwierdzili:

"Zamiast gospodarki, która działa na korzyść wspólnego dobrobytu, dla przyszłych pokoleń i dla planety, stworzono gospodarkę dla 1%".

Ponadto, w raporcie Oxfam podkreśla się, że miliarderzy, w celu ukrycia swojego prawdziwego stanu posiadania, chowają pieniądze w rajach podatkowych.

Fakty przywiedzione przez badaczy, oczywiście, brzmią szokująco, ale to tylko stwierdzenia.  Prawdziwych przyczyn ogólnoświatowej transformacji finansowej —  dokument nie wyjaśnia.

Rozważmy sytuację.

Pierwsze miejsce pod względem liczby miliarderów na świecie, z ogromną przewagą zajmują Stany Zjednoczone. Według różnych szacunków, to najmniej 25% ogólnej liczby osób, posiadających  miliard dolarów lub więcej (prawie 600 osób). I to w sytuacji kiedy ludność USA stanowi zaledwie około 4% populacji w ogóle... Drugie miejsce pod względem liczby miliarderów przypada Chinom. Pomimo tego, że ludność Chin przewyższa ponad 4,5 razy liczebność ludności USA, to liczba miliarderów chińskich jest niższa 3 - 3,5  krotnie.Przy tym, łączny ilostan wszystkich miliarderów w Chinach, jest około 5 razy mniejszy od stanu amerykańskich "kolegów". Praktycznie nie ustępują liczbowo miliarderom chińskim, Wielka Brytania i Niemcy,  zajmujące w rankingu, odpowiednio - trzecie i czwarte miejsce. Przy czym, co szczególnie ciekawe, majątek miliarderów w każdym z tych krajów jest około półtora razy wyższy, niż całkowite bogactwo chińskich krezusów.

Z 2325 miliarderów na świecie, których doliczyła się rok temu konsultingowa firma Wealth-X i szwajcarski bank UBS, 1364 żyje w Ameryce Północnej i Europie. W krajach, w których koncentruje się tylko około 11 % ludności świata, mieszka prawie 60% miliardowych posiadaczy dolarów USA.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, w ilości "miliarderów na  głowę ludności" na świecie, z gigantyczną przewagą prowadzą kraje tak zwanego "złotego miliarda" - USA z głównymi sojusznikami, umownie "Zachód".

Przy czym, zarówno kontrolowane przez Zachód kraje rozwijające się, jak i "sojusznicy drugiego-trzeciego-czwartego pokolenia", dobrobytem pochwalić się nie mogą. Charakterystyczny i tragikomiczny przykład to — Ukraina. Na pozór — blisko na Zachód a w praktyce — PKB - na głowę mieszkańca - zwinięte do poziomu dochodów najbardziej ubogich krajów afrykańskich.

Wychodzi na to, że pod histeryczne wrzaski o "amerykańskiej wyjątkowości", która ma rzekomo pomagać rozwojowi na całym świecie, i dającej Waszyngtonowi prawo do interwencji w sprawy suwerennych państw, realnie, poprawiają swoją pozycję, tylko Stany i niektórzy z ich sojuszników!

Jeśli wyobrazić sobie cały świat w postaci jednego budynku mieszkalnego, to STANY ZJEDNOCZONE zachowują się jak bezczelny mięśniak - psychol, który włamuje się do czyjegoś mieszkania, rabuje, gwałci, macha sąsiadom przed nosem pistoletem i przy tym mówi, że to dla ich dobra.

Bandytyzm w skali planetarnej przejawia się dwu podstawowych formach:

— praktyka neokolonializmu, opartego na ograbianiu krajów poprzez ustanowienie tam marionetkowych reżimów lub w drodze bezpośrednich wojskowych agresji;

— "eksport" dolarów -  bez  pokrycia w amerykańskiej gospodarce ( emitowanych na poczet długu FED) — w rzeczywistości handel rozdrobnionym papierem.

Napad z kolei przybiera  różne formy. Ktoś z ofiar uruchamia u siebie zachodnie koncerny, które praktycznie za darmo otrzymują dostęp do tych czy innych zasobów. Ktoś kupuje od Stanów ich produkty o wysokiej wartości dodanej  po cenach pd sufit  (broń, sprzęt, oprogramowanie). Ktoś bierze kredyty w Stanach i kontrolowanych przez Waszyngton międzynarodowych instytucjach finansowych. Ktoś po prostu składa siebie w ofierze, grając wobec USA rolę "mięsa armatniego", "tubylczej piechoty", pomagając USA, w uzyskaniu dostępu do tych lub innych zasobów państw trzecich.

Ale chodzi tylko, powtarzam, o jedno: bezczelną grabież.

A całe to gadanie o "wolnym świecie", "rynku", "prawach człowieka", "ochronie mniejszości", "demokracji", "godnym życiu" i "liberalnej wolności" — to tylko parawan.
Jaka wolność, jaka demokracja i jaka równość, jeśli u 1% ludzi na świecie więcej pieniędzy, niż u wszystkich pozostałych 99% razem wziętych? Tylko po to, aby tych 99% nie wierzgało, kiedy ich" strzygą", a jeszcze nie "gonią do szlachtuza" - trzeba im w gęby zatykać odpowiednią "gumo-żujką" - wyjaśniając, że to "w zamian".

Jak już pisałem wyżej, doskonały - choć tragikomiczny -  przykład tego zjawiska, to Ukraina.
Za dwa lata "europejskiego szczęścia" w tym kraju brak jakiejkolwiek poprawy; nie wykazuje ich żaden ze wskaźników społeczno-ekonomicznych. Wszystko leci w przepaść.Ceny i opłaty rosną, poziom życia gwałtownie spada, nauka i przemysł padają przed oczami. Ale wobec ludności odnoszą  się w pretensjonalnej formie, tumaniąc abstrakcyjnymi pojęciami: "godności", "wolności", "europejskiego szlaku" lub "europejskich wartości".Jakże pozorne te wartości, jeśli w Kijowie w styczniu 2016 roku  popełniono więcej rozbojów, niż za cały rok 2015 ( który, nawiasem mówiąc, nie był najlepszym rokiem)?  Ale nie... "Wolność"! "Europejski szlak"! To samo w połowie świata! Libię rozwalili? - Wolność od tyrana!  Irak zmasakrowany?  - W imię demokracji! W Południowym Sudanie rzeźnia za rzeźnią?  - Wolny wybór!

Po zapoznaniu się z przerażającymi trendami, przedstawionymi w badaniach Oxfam'u, ludzie muszą zrozumieć, że w praktyce żadnych"liberalnych wartości" na Zachodzie nie ma.Istnieje jedynie parawan: parady gejów i polityczna poprawność .
A podstawowych rzeczy (typu wolności sumienia i prawa do życia), w rzeczywistości, nie więcej niż fikcja, skoro amerykańskie władze nielegalnie podsłuchują miliony telefonów i zabijają miliony ludzi. I jeśli Zachód nagle zaczyna mówić o tym, że  u was w domu coś jest nie tak z "wolnością", to znaczy, że chcą okraść lub wykorzystać. Nic osobistego, tylko biznes... Jeden procent chce jeszcze nieco zwiększyć swoje kapitały.

Światosław Kniaziew

---------------------
Pełny wstęp:

Nie mam wątpliwości, że - jak pisze autor poniższego artykułu, Światosław Kniaziew -
"główne bogactwa świata należą do bandytów". Zgadzam się z taką generalizacją.
Zastanawia jednak optyka obserwacji. Rosyjski autor najwyraźniej widzi negatywy jedynie w Stanach, na Zachodzie i na Ukrainie. To trochę tak, jak z dozwolonym polem widzenia rosyjskich mediów. "U siebie w oczach belki nie widzą".
vide moje poprzednie tłumaczenie na temat sytuacji w Rosji:
"W Rosji między biednymi a bogatymi już nie przepaść – ale otchłań!"
( //wolna-polska.pl/wiadomosci/rosji-miedzy-biednymi-a-bogatymi-juz-przepasc-otchlan-2017-09 )
Autor, słusznie zarzucając Oxfam'owi jedynie obserwacje, bez wniosków, sam nie jest w stanie wyksztusić, że przyczyną opisanych nierówności jest KAPITALIZM a w jego kulminacyjnej formie - IMPERIALIZM. W tym kontekście współczesna Rosja nie różni się od Stanów i Zachodu. Zaś porównawcze (w dół spectrum) odniesienia do Ukrainy a nie np. do pobliskiej Finlandii, sugerują, że autor orientuje się dobrze "na której półce konfitury" Nie mam pewności czy to jedynie samozachowacza autocenzura czy produkt z "fabryki trollów"

( //sebastiangojdz.natemat.pl/131901,fabryka-trolli)
 

Krótko:  miód z dziegciem -ale przeczytać, warto!...................................

Na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=F2ASQ_MMKEA
https://www.youtube.com/watch?v=V6_r0FDCDgw


------------------------------
źródło: //narzur.ru/article/23421
za //politrussia.com/ekonomika/na-davose-nevolno-446/
autor:Святослав Князев
10.10.2017

-------------------

tłumaczenie:bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwolone wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
  

KOMENTARZE

 • @Autor
  Co powiedział Pawlak gdy zobaczył kargulową Mućkę? - Bandyty!

  Pasuje idealnie do mentalności autora artykułu.
 • Światowy bandytyzm po zgarnięciu prawie już całego majątku i w związku z tym nabyciem mocy...
  zakupu na tym świecie, wszystkiego czego tylko w tych chorych głowach im się uroi, dochodzi do tego że "przedmiotem" ich zakupów są dzieci, które w tym celu są na różne sposoby porywane, legalnie uprowadzane poprzez zagraniczną adopcję z domów dziecka a wcześniej odbierane pod byle pretekstem ich biologicznym rodzicom.
  A idą te biedne dzieci na mordy rytualne, do bestialskiego wykorzystywania przez pedofilów a także na narządy.
  Tutaj można obejrzeć film na ten temat:
  https://www.youtube.com/watch?v=AWwf2iRxvDc&t=743s
  Niestety, siatka pozyskiwania dzieci, od czasu naszego wejścia do UE, jest także i w Polsce. Jak mozna się dowiedzieć z powyższych materiałów, jest ona bardzo dobrze zorganizowana.
  Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zjawisku temu towarzyszy znieczulica społeczna.
 • Autor...
  Autor artykułu omija Rosję, bo do Rosji to bestialskie zło przyszło z Ameryki a ściślej z Wall Street.
  Niestety, to imperialistyczne bestialstwo kosztowało Rosję 60mln ofiar, więc ma Autor prawo pisać o Ameryce i Zachodzie, jako głównym głównym centrum światowego terroryzmu, bestialstwa, wszczynania wojen itd, itp...
 • @programista 09:17:45
  A co ŻYDERCO ma$z do powiedzenia o zawartości artykułu?
 • @1abezmetki 11:02:39
  Czy cokolwiek więcej warto mówić czy pisać, gdy w artykule z jednej strony traktuje się dolary jako "rozdrobniony papier" a z drugiej strony właśnie w takich dolarach liczy się i porównuje bogactwo.
 • @Jan Paweł 09:30:17
  ad: "do Rosji to bestialskie zło przyszło z Ameryki a ściślej z Wall Street."
  Bez urazy proszę:
  - Przyszło na zaproszenie, rozgościło się, stało się wszechwładne i sterroryzowało do tego stopnia, że pisać o tym "niezdrowo"?
  "Dżentelmen o syfie nie mówi - dżentelmen syfa ma!"
 • @programista 11:24:36
  Woli$z prze$zacować na $zekle?
 • @1abezmetki 11:28:42
  Sporo tu tych niedowidzących daltonistów.
  Za błędy młodości, cyrogafy nieroztropne, trzeba płacić - dożywotnio. Przewerbowanie wszystkiego nie załatwia. Jeden fałszywy krok w lewo lub w prawo i czapa. Więc ćwiczą szczeki i wyje zadane...
 • A niby co ma widzieć?
  // Rosyjski autor najwyraźniej widzi negatywy jedynie w Stanach, na Zachodzie i na Ukrainie.//

  Jeśli blogera 1abezmetki nachodzą takie wątpliwości to znaczy że nie zdążył jeszcze przeczytać artykułu który sam zamieścił.Może był zmęczony a może należy do tej kategorii ludzi którym trzeba w nieskończoność,na okrągło,przy każdej okazji,powtarzać jedno i to samo:
  na chwilę obecną w Rosji (i całym pozostałym świecie) nie istnieją inne instrumenty i instytucje polityczno-gospodarcze,niż te których schemat został opracowany i wdrożony w USA.
  Te wszystkie "banki pomocy i rozwoju","fundusze walutowe","umowy o wolnym handlu" itd itd,to czyje to zabawki?
  Wszystko,dosłownie wszystko zostało zdominowane przez "amerykańskie wynalazki" .Nawet najstarszy i sprawdzony system edukacyjny a i ten padł pod naporem amerykańskiej inwazji https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_bolo%C5%84ski
  Co ja tam mówię "nawet system edukacyjny", nawet instytucje z definicji międzynarodowe takie jak ONZ są amerykańskie ( co już widać gołym okiem i co wielu niepokoi)
  Bardzo niecierpliwie czekam kiedy polscy "niezależni publicyści" uchylą mi rąbka tajemnicy jak to było w przypadku Polski,na razie nie mam takich informacji więc milczę.Mam natomiast informacje (a dzięki internetowi dostęp do materiałów) które mówią jak proces transformacji ustrojowej zachodził w Rosji.Ilu "amerykańskich doradców" pracowało w którym ministerstwie.Jaki (za czasów Jelcyna) był mechanizm zatwierdzania ruskiego budżetu w USA,jak to technicznie wyglądało itd.
  http://www.softpanorama.org/Skeptics/Pseudoscience/harvard_mafia.shtml
  Trzeba wiedzieć co kryje się za konkretnymi zarzutami.Na przykład taka korupcja.Wiele krajów ma z nią kłopoty.Są nawet takie ośrodki które układają rankingi państw borykających się z tym problemem.
  Jakbyśmy nie wiedzieli że ośrodki owe są amerykańskim instrumentem nacisku w celu zmuszenia takiego czy innego państwa do przyjęcia określonych norm prawnych.Normy prawnych wziętych z USA które z korupcji czynią proceder legalny o nazwie lobbing.De facto legalizujesz korupcje i od tego momentu nie masz już z nią kłopotów.
 • @ikulalibal 11:57:43
  Daruj sobie - na dzień dobry- osobiste wycieczki! To prawda, co piszesz. Dobrze, że edukujesz -nazywając rzeczy po imieniu.
  Wprawdzie dla mnie - to nie rewelacja, tym nie mniej, pożyteczny wpis. Dziękuję.
 • @1abezmetki 12:14:51
  //Daruj sobie - na dzień dobry- osobiste wycieczki! //

  Obiecuję że będę się "powściągać" tak długo dopóki będziesz konstruktywny.

  // Wprawdzie dla mnie - to nie rewelacja //

  Ano właśnie.Czy nie sądzisz że artykuł z pewnych przyczyn nie jest w 100% rozumiany przez polskiego odbiorcę a to z powodów zawartych w nim odniesień do czegoś o czym przeciętny internauta nie ma zielonego pojęcia.
  "złoty miliard" , "amerykańska wyjątkowość" ,"eksport dolara" ,to pojęcia kluczowe dla zrozumienia sytuacji a tymczasem polski czytelnik słyszy głownie o WSI.I jeszcze o WSI a poza tym to o WSI.
  Jak uważasz?,ten swoisty "analfabetyzm" jest efektem celowych działań czy skutkiem ubocznym?
 • @ikulalibal 13:03:52
  Ad:(...)Jak uważasz?,ten swoisty "analfabetyzm" jest efektem celowych działań czy skutkiem ubocznym?

  - Myślę, że trudno o jednoznaczną odpowiedź, skoro nie istnieje (bo nie może) zadowalający stereotyp "statystycznego Polaka". Tak więc, "ten swoisty analfabetyzm" trzeba rozpatrywać w zróżnicowaniu wynikającym z wielu (de)formującch czynników. W rachubę, zapewne wchodzą wiek, wykształcenie, doświadczenie zyciowe, horyzonty intelektualne, otwartość spojrzenia, zdolność uczenia się i uwalniania od stereotypów, presji grupowej i środowiskowej, zdolność analizowania pulpy informacyjnej, stratyfikacja społeczna, wyznawany system wartości itd. itp.
  Nie unikam odpowiedzi ale też nie jestem Pytią. Na wróżeniu zaś z fusów się nie znam. Ten mały komputer, jaki mam między uszami, ma wielce nie zadowalającą moc kombinacyjną. Innego jednak nie mam. Godzę się, z własnymi niedostatkami. Już -na odchodnym - wszystkiego zrozumieć nie zdołam. Nie muszę mieć zawsze racji i dopuszczam "przeszczepy"
  Wystarczy, że mogę jeszcze w lustro spojrzeć... I niech tak zostanie!
 • Epoka niewolnictwa
  .
  nadchodzi.

  "W posiadaniu 72 milionów najbogatszych ludzi światajest już obecnie 125 bilionów ( trylionów wg angielskiej terminologii) dolarów.", a więc przeszło połowa Ziemi wraz z jej ludnością, bowiem CAŁA ZIEMIA jest szacowana na ok. 200 bilionów.

  Demokracja jest znakomitym instrumentem wprowadzenia niewolnictwa:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Niewol

  isolacja osbników za pośrednictwem takich narzędzi jak i-Phone/Smartfone jest niezbędna aby wywołać "niezdolność tworzenia trwałych więzi społecznych".

  Proszę przeczytać z uwagą też hasło "Demokracja".

  Realizacja programu niewolnictwa:

  - http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/140425,syjonisci-w-moskwie-atakuja-dzialaczy-ruchu-slowianskiego#comment_1416548
 • @Jan Paweł 09:18:18
  Widzę PROSTE rozwiązanie:
  - ktoś infiltruje "siatkę",
  - podajemy w "gdzieś w Internecie" dane "agresorów"... i
  - Polacy samu dokonają :linczu: :)
 • @laurentp 18:37:34
  Na razie, to POlacy mają to bestialstwo w d...
  Nawet im się nie chce przeczytać o tym.
 • @1abezmetki 11:24:50
  Proszę poszperać trochę na necie, to się dowiesz, że tzw Rewolucję Październikową sporządził Rosji Wall Street, bo chodziło o przejęcie kolejnego banku centralnego (po pierwszym takim przejęciu w 1913 roku, banku centralnego Ameryki).
  Od tego czasu Wall Street jest właścicielem banków centralnych prawie wszystkich krajów na świecie (zdobyte rękami Ameryki poprzez tzw misje "pokojowe"). Jak wiemy, Polska, rękami Solidarności, oddała nasz bank centralny na tacy.
  Jeżeli się bierzesz za pisanie o czymś, to najpierw zdobądź solidną wiedzę na ten temat a potem dopiero pisz.
 • Te bogactwa sa tylko umowne.Ja glod to musza je oddac z bochenek
  chleba. Nie ma wiec czego zazdroscic. Zycie w bance mydlanej, ciagly strach , ze ktoremus ze straznikow palma odbije i zastrzeli. Najgorsze to , ze z nudow eksperymenty socjalne sobie wymyslaja w postaci wojen. Na atomowe bomby jednak sie nie pokusza bo im cialo zacznie gnic jak zwyklemu biedakowi.
 • @Jan Paweł 19:02:06
  PRZETŁUMACZYŁEM CUDZY ARTYKUŁ! Sprawy o których piszesz nie są mi obce. Nie imputuj mi "z Kujawiaka" ignorancji! Więcej JP MIŁOŚCI BLIŹNIEGO TWEGO!
  Pozostawiłeś mnie w smutku :-(
 • USA majac 5 procent ludnosc swiata zuzywa ok 40 zasobow Ziemi
  KSIEGA iZAJASZA ,,-BIADA TYM KTORZY PRZYLANCZAJA DOM DO DOMU A ROLE DO ROLI TAK ZE MIEJSCA INNYM NIE STARCZA TAK JAKBY SAMI MIELI MIESZKAC NA ZIEMI,,,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31