Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 2261 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Przodem do tyłu – do ZSRR

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno, we wstępie do tłumaczenia artykułu Konstanina Siemina, wyraziłem przypuszczenie, że „Minionych 25 lat nadojadło większości Rosjan. Poznali uroki „wolności”pod władzą „dobrego cara", kompradorskiej burżuazji ...

 

...i kleptokracji „złych czynowników”.(—) Zdobyli gorzkie doświadczenie i teraz wiedzą – czego nie chcą.
- W kwietniu 2016 r. Centrum Badania Opinii Publicznej „Lewada”*1  ujawniło, że – blisko 60% Rosjan pragnie odrodzenia ZSRR. W obliczu drastycznego pogorszenia – od tego czasu – wszystkich wskaźników ilustrujących kondycję ich kraju i nastroje społeczeństwa Rosyjskiej Federacji, wolno przypuszczać, że liczba zwolenników „resowietyzacji” – jedynie wzrosła.
To świadectwo – nie „nostalgii”, jak chciałaby oficjalna propaganda, ale krytyczny, świadomy wybór i zapewne (jeśli już nie jest - za późno), jedyna dla nich (Rosjan) – być albo nie być – alternatywa*.”

W odróżnieniu od  K. Siemina, który uniwersalizuje konflikt kapitalizm versus socjalizm, Winogradow ten konflikt przedstawia z pozycji osobistej. To przewrotnie ironiczna fantasmagoria z łezką -  retrospekcja wzbogacona o talent, humor i dar spojrzenia z dystansu. Miałem dużo frajdy tłumacząc. To także przyczynek dla zakwestionowania wiarygodności narzucanego nam zmanipulowanego obrazu rzeczywistości. Z całym przekonaniem polecam nową lekturę.

(bezmetki)

................................................................

 

Aleksiej Winogradow

"Przodem do tyłu – do ZSRR"
– czyli anegdoty „na kuchni”*1 i co roku po 200 samolotów

 


 

Ustałem na drodze reform demokratycznych, skończyły mi się pieniądze a sąsiedzi się popili. W moim telewizorze złowieszczo wieje wiatr przyszłych przemian a komentatorzy, na przebój, straszą mnie osiągnięciami demokracji.
A ja cichutko marzę sobie, żeby kupić pierożek z powidłami za sześć radzieckich kopiejek i zawinąć śledzia w świeży numer nieczytanej „Prawdy”. Chcę wrócić z powrotem. Chcę do kraju, gdzie nie ma terrorystów, prostytutek, wymuszeń, merów, prezentacji, dolarów, wielo-partyjności. Pytam, dlaczego 25 lat temu przegnaliśmy jedną partię, żeby potem uwiesić sobie u szyi dziesiątki innych, które wyssały najgorsze wady poprzedniej? Co wygraliśmy wyganiając jednych czynowników, zastępując ich kupą innych? Mówią:  że jesteśmy teraz wolni… Znaczy, żeby się wyzwolić – trzeba było popaść w nędzę. A komuż zapłaciliśmy za swoją wolność, oddając wszystko, co mieliśmy? Oligarchom, politykom, bandytom, czynownikom– czy to też bez znaczenia?
  
Chcę, żeby mi z telewizora, znów cały dzień łgali o sukcesach socjalizmu a nie straszyli koszmarem kapitalizmu: utratą wynagrodzenia, renty, medycyny… Wypuście mnie do ZSRR! Ja znajdę powrotną drogę, ponieważ na tej drodze porzuciliśmy wszystko, żeby nam było lżej iść. Ja pozbieram to wszystko, na drodze naszych reform i powrócę do ZSRR – nie z próżnymi rękoma.
 W dalekiej przeszłości składałem wielokrotnie przysięgi „październicząt”*2, pioniera, komsomolca; – i dlaczego je wszystkie złamałem? A potem – wogóle – zdradziłem Ojczyznę. W tym przeszłym życiu, jeszcze w ZSRR, przysięgałem w Armii Czerwonej, wierność socjalistycznej ojczyźnie a moje palce patriotycznie potniały wtedy na trzonie „Kałasznikowa”. Złamałem przysięgę i teraz powinienem odpowiedzieć za to przed moimi towarzyszami, którzy – ze swej strony – również zdradzili Ojczyznę i powinni odpowiedzieć przede mną. Często zastanawiam się dlaczego wtedy ostąpiłem od nakazów wojskowej przysięgi i nie rzuciłem się z bronią w ręku bronić dziedzictwa socjalizmu. To byla zdrada naszych socjalistycznych ideałów – na korzyść kapitalistycznych, które dziś, jesteśmy gotowi również zdradzić.

Znów czujemy, że ojczyzna w niebezpieczeństwie, i dumamy jak od niego uciec. Ale ja nie chcę uciekać do Ameryki, ja chcę do ZSRR. Ja będę do ostatniej kropli krwi dzielnie stać w kolejkach za kiełbasą...

...chodzić na „subotniki”*3 i nosić na pierwszomajowych demonstracjach najcięższe transparenty. Przysięgam, uwierzcie – jeśli jeszcze, można mi wierzyć.
Uczyć się komunizmu nigdy za późno, ale nie trzeba – wystarczy jedynie odrobić „powtórkę”. Rano wstać pod słowa starego hymnu, zjeść kawałek kartkowej kiełbasy, kupić za trzy kopiejki  bilet na tramwaj i dumnie przejść przez dyżurkę macierzystego zakładu pracy. Będę  przodownikiem pracy komunistycznej, słowo honoru, i dobrowolnie zacznę kupować bilety pieniężno-rzeczowej loterii DOSAAF (ДОСААФ)*4. I do łez chcę zobaczyć choć urywek hasła o zwycięstwie socjalizmu i przyjaźni wszystkich narodów radzieckich. I zwróćcież – mać wasza – i Kijów , macierz grodów naszych! Ja chcę do ZSRR, gdzie jeszcze wszyscy razem, wszyscy żywi, gdzie jeszcze nie strzelali, nie wysadzali, nie bombardowali i nie rozdzielali.
 

Jeśli oddaliśmy to wszystko za „jeszcze lepszą kiełbasę”, tampex’y  i piwo w puszkach, – to weźcie to wszystko z powrotem – dziękuję, dłużej nie chcę.

Nas każdego dnia straszą złowieszczą zmianą ostatniej konstytucji. Nie trzeba nas tym straszyć; ją mało kto czytał, i nawet nie zwróci uwagi, jeśli coś tam cichcem przepiszą. Ruskim, nigdy nie odejmować prawa do pracy, zmuszą do roboty – tak, czy inaczej. Nawet prawo do wypoczynku chcieli nam odebrać, kiedy wyrąbali winnice i zakazali pić… Ale wszystko to wrócili bez żadnej konstytucji, ponieważ, bez tego, bez picia, u nas się nie da…
Raz kiedyś, spróbowałem porównać wszystkie nasze konstytucje, zaczynając od pierwszej radzieckiej. Jedna okazała się piękniejsza od drugiej. Każda kolejna była lepsza od poprzedniej – i niewypełniona . Ja na przykład, chcę się pilnie posłużyć wolnością słowa ale nie znajduję odpowiednich słów. Takich, za które nie przylutują – ekstremizmu.

Ja wogóle nie chcę dziś wszystkiego odbierać i podzielić – po prostu – chcę wrócić do ZSRR  -i nikomu tam niczego nie oddawać. Chcę wrócić w  ZSRR 1980-tych, zebrać wszystkich dzisiejszych polityków razem, jeszcze młodych, jeszcze nie skażonych, i opowiedzieć im wszystko o ostatnich dziesięcioleciach i popatrzeć na ich reakcję. Już lepiej jeśli w ZSRR znów będziemy odwracać rzeki, aniżeli cały kraj!

Ja z radością w przeszłym ZSRR, zdam wszystkie normy GTO (ГТО)*5, odddam makulaturę, złom metali, komsomolskie składki i pienądze na pomoc uciśnionej Afryce. Uwierzcie wszyscy, nie żałuję. To wszystko niedrogo, za spokojne, życie w pokoju, kiedy jesz „eskimosa” na patyku, z twardą pewnością, że zaden pedofil, narkoman czy pedał nie zaczepi twojego dziecka w drodze do szkoły, do teatru czy do kina.


Leonid Breżniew

My odkopiemy Leonida Iljicza (Breżniewa), ożywimy go, pocałujemy w dowolne miejsce, zawiesimy jego pierś orderami i niech nam dalej sepleni o świetlanej przyszłości z trybuny kolejnego zjazdu. To bezpiecznie kołysało cały kraj, którego budzić nie było trzeba -zwłaszcza, jeśli dokładnie nie wiedziano, czym go zająć.
Nieoczekiwanie jakiś gad zaszczekał w uszy cicho śpiących – i, nie dając im otrzeźwieć, namówił ich do wymiany wartości socjalizmu na dolary USA.

U nas, mówią – obecnie, tych baksów, więcej niż w samej Ameryce. No jest jeszcze, oczywiście, coś – ale my wymieniamy to na euro. Ja wogóle nie mogę iść drogą drogą ekonomiczych i politycznych reform, wymieniając Kirijenko (Кириенко)*6 na Miedwiediewa, a potem apiać – na Kirijenko. Nie wierzę ani czerwonym ani białym, ani lewym ani prawym- i za to wszystko, oni – nie wierzą mnie. Ja bym został z całym pozostałym narodem, ale bardziej , niż czego innego, boję się tego narodu. Zawsze byłem z nim – i nagle wypadłem z niego. Myślałem, zwyczajnie wrócić do szeregu, ale wokoło widzę, że ja nie jeden wypadłem, wielu wokół powypadało…

To, z pewnością, był sen…

Zacząłem ich podnosić, ale oni przeklinając słali mnie precz… Spojrzałem na siebie i zobaczyłem, że sam niezauważalnie, przekształciłem się w zadowolonego burżujca, podobnego do wstrętnego Malczysza-płochisza (Мальчиша-плохиша)*7. Zacząłem krzyczeć, że za trzy dni przyjdzie Armia Czerwona i wyzwoli nas od pieprzonych burżujów, ale nikt mnie nie słuchał. Przebudziłem się i zdecydowałem samemuwrócić do ZSRR. Nikogo tam nie wzywam, uchodzę sam jeden do tego kraju, gdzie wszyscy oczekiwali lepszego a przeoczyli(istniejące-przyp.tłum)dobro.


Czuję, że wkrótce do ZSRR zechcą wszyscy- i pójdą tam zwartymi szeregami. Możliwe, z naszym rządem na czele.

Chcę zdążyć tam pierwszy i zająć miejsce w kolejce – dosłownie – na wszystko. Pozostali będą stać za mną; wszystkiego, dla wszystkich- znów nie wystarczy, ale dość jeśli wystarczy („nie wszystkiego”), żeby w sklepach półki były puste, a lodówki u ludzi – pełne. A nie jak dziś, sklepy trzeszczą od nadmiaru a w lodówkach, u połowy kraju, choćby piłki kulać. Ale to będzie później. A ja uciekam już dzisiaj. Rzucają mi w plecy kamieniami. A potem obrzucą kamieniami tych, którzy pośpieszą mnie zawracać, ale ujdą razem ze mną. A potem po tych kamieniach podąży całe społeczeństwo- i żeby ono nie zabłądziło, zostawię kredą strzałki, jak prawidłowo wracać.To proste.

Trzeba, żeby  partia znów stała się honorem i sumieniem, żeby dzieci zapisywali do Komsomołu i zajmowali się fiz-kulturą. Trzeba zniszczyć dzisiejszych bogaczy zrównując ich z obecnymi biedakami, co nie znaczy, zwrócić zagrabione – ograbionym – to nie możliwe, ale sprowadzić wszystkich pod jeden mianownik.

Zrobić wódkę na 4 ruble 12 kopiejek i razem z Ukraińcami, Tadżykami, Estońcami i innymi narodami – wypić tak dużo, żeby zapomnieć wrogości i obudzić się w braterskim ZSRR. To jedyna droga, innej- nie ma.

Wtedy, dzisiejsze dzieci, będą żyć w socjaliźmie, rugając go serdecznie na kuchniach i w palarniach gigantycznych NPO (НПО)*8, KAMAZów i innych zakładów wypuszczających co roku po 200 ojczystych samolotów i 2000 czołgów. A wnuki już zaczną budować komunizm, klnąc serdecznie na dysparytet między pełnymi lodówkami a pustymi półkami w sklepach…

My skoro wrócimy się w ZSRR, znów  zrobimy kraj potęgą, a partię -uczciwą, wszędzie rozwiesimy portrety wszelkich przywódców i ich sławne słowa. Nas znów nauczą się bać rozwinięte kraje, a my spokojnie spijemy się – w swoich anegtotycznych kuchniach – zbytkiem wódki, pielmieni i małosolnych ogórków… I wtedy, od nowa, się wszystko powtórzy.

Znowu ktoś charknie w ucho cicho śpiącemu krajowi, a on radośnie ocknąwszy się, żwawo podąży drogą nowych demokratycznych reform. I my, ma się rozumieć, zajdziemy trochę dalej niż dzisiaj. Wiadomo – my Ruscy nigdy nie chodziliśmy szybko na przód lub wstecz – lecz chodziliśmy po kręgu (Lenin – z uprzejmości – nazwał to spiralą) i najchytrzejsi z nas – zawracają pierwsi.

Ze wszystkich naszych przysłów wynika. że car u nas powinien być mądry, a naród chytry.

A jeśli wybieramy władcę na nasze carstwo, to od razu wszyscy  się chytrzą i przyjaźnie zawracają. Ważne, żeby ten zwrot nie był zbyt ostry, bo mnogo luda może nie zdzierżyć, choć za to winą obarczą złe drogi i destruktywne siły. Ale ja nie chcę zawracać ze wszystkimi, ja chcę od razu, ostro i najkrótszą drogą – na wprost – do ZSRR.
 

I wszystkich was tam oczekuję – wraz z małosolną, kuchenną angdotą i robotą w Samarskich Zakładach Lotniczych, które, po wyrzuceniu Deripaski (Дерипаска)*9, znów zaczną co roku wypuszczać po setce samolotów.

autor:Aleksiej Winogradow

(Алексей ВИНОГРАДОВ)

————————————
Odnośnik do wstępu:

*Biada jednak gorącym głowom, rojącym o rewolucji, zwłaszcza, że szykuje się na 5 listopada (w stulecie Rewolucji Październikowej) kolosalna prowokacja: https://www.youtube.com/watch?v=NysvR6LZRDM
Życzliwie zainteresowanych w zmianie obecnego ludożerczego systemu polityczno - społecznego w Rosji, odsyłam do programu "Partii Nowego Typu", pod przywództwem prof. Stiepana S. Sułakszina (doktora nauk mat-fiz i politologicznych, Степан Степанович Сулакшин). Tu, odsyłacz do deklaracji programowej tej partii: http://rusrand.ru/ideology/nasha-ideologija


Przypisy to tekstu:

*1. „na kuchni”: chodzi o wspólne kuchnie w tzw. „komunałkach”, często w „chruszczowkach” ( bloki budowane, za Nikity  Chruszczowa, I sekr. KC KPZR, w latach 60-tych, obecnie demolowanych w Moskwie), gdzie z natury
rzeczy, koncentrowało się życie sąsiedzkie, we wszystkich jego przejawach, z "ograniczeniami" właściwymi owym czasom. Oto podsłodzony filmik, ilustrujący zycie w „komunałce”:

*2.  „октябренка” (od nazwy miesiąca upamiętnijącego rewolucję): w ZSRR uczniowie w wieku 7-9 lat członkowie grup przy  drużynie pionierskiej w szkole. Grupom przewodzili liderzy wybrani z pionierów lub komsomolców z danej szkoły. w tych grupach przygotowywano dzieci do wstąpienia do Wszechzwiązkowej organizacji pionierskiej im. W.I.Lenina.
Октября́та — в Советском Союзе учащиеся 7—9 лет, объединяемые в группы при пионерской дружине школы. Группами

*3. „subbotnik”:(субботник) od soboty, termin określając ZSRR dobrowolnie-przymusowe prace grupowe w dzień wolny od pracy.
W PRL – ich odpowiednikiem były tzw. czyny produkcyjne.

*4. DOSAAF(ДОСААФ): powołane w ZSRR – dobrowolne, samorządowe stowarzyszenie współpacy z armią, lotnictwem i flotą na rzecz wzmocnienia obronności kraju i narodowego bezpieczeństwa. Funkcjonuje do dziś.

*5. GTO (ГТО): Organizacja założona w ZSRR. Działalność kontynuowana do dziś – Wszechrosyjski kompleks kultury fizycznej i sportu : „gotów do pracy i obrony”.Normatywny program zorientowany na wychowanie fizyczne ludności kraju , rozwój sportu masowego i poprawę zdrowia narodu. – Ostatnio, cynicznie wykorzystane hasło przez premiera D. Miedwiediewa.,

*6. Kirijenko (Кириенко):Кириенко, Сергей Владиленович – rosyjski polityk i dostojnik. Pierwszy zastępca
Kierownika Admnistracji Prezydenta RF od 5 października 2016 r..Przewodniczący Rządu RF.

*7. Malczysz-Płochisz (Мальчиш-плохиш): negatywny bohater bohater opowieści Arkadija Gajdara (Аркадия Гайдара «Сказка о Военной тайне, о Мальчише-Кибальчише и его твёрдом слове»), przeciwstawny wobec Małczisza-Kibałczisza (Мальчи́ш-Кибальчи́ш).Propagandowy wzór do naśladowania przez dzieci radzieckie.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Мальчиш-Кибальчиш

*8  NPO(НПО) -skrót : (Научно-производственное объединение) – zjednoczenie naukowo-produkcyjne

*9. Deripaska: Оле́г Влади́мирович Дерипа́ска (род. 2 января 1968), rosyjski przedsiębiorca, miliarder, zaliczany do przyjaciół Putina. W należących do Deripaski zakładach lotniczych w Samarze, remontowano, przed wylotem do Smoleńska polski samolot rządowy Tu-154.

—————————————————-

Na YouTube:
 

https://www.youtube.com/watch?v=apIpkVjI0aI
"komunalnaja kwartira"
Podsłodzony nostalgią filmik, ilustrujący zycie w „komunałce”:

https://www.youtube.com/watch?v=jwTNdEC5Ah0&index=5&list=RD03fz_TPwkeo
piosenka „Chcę z powrotem do ZSRR!”
(Я хочу назад в СССР !)

https://www.youtube.com/watch?v=dCE0qaDgLHg&index=4&list=RD03fz_TPwkeo
"priekrasnoje dalieko"

---------------------------------------

źródło:
28 августа, 2017
https://kv-journal.su/content/vpered-nazad-v-sssr-travit-na-kuhne-anekdoty-i-delat-po-200-samoletov-v-god
za:
Источнк:
Алексей ВИНОГРАДОВ
https://publizist.ru/blogs/107999/20032/-
Советский союз

Tekst wcześniej opublikowany na Portalu "Wolna Polska"

————————————

Tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie przetłumaczonych tekstów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

    

 

 

 

KOMENTARZE

 • Przykro mi ale tym razem *1
  Za manipulację i intencje nieczyste .Oraz za świadome i notoryczne wmuszanie nam towaru trzeciej jakości.
  Prawdopodobieństwo że twoje działania są przypadkowe równe jest zeru.
  I tak też będę cię traktować.

  // Życzliwie zainteresowanych w zmianie obecnego ludożerczego systemu polityczno - społecznego w Rosji, odsyłam do programu "Partii Nowego Typu" pod przywództwem prof. Stiepana S. Sułakszina //

  Co ty nam tu kuźwa rekomendujesz!!?? wychowanków i utrzymanków:Fundacji Forda,Fundacji Rockefellera oraz National Endowment for Democracy ??!!
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%B6%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%B4%D0%B5%D0%BF%D1%83%D1%82%D0%B0%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF%D0%B0
  Jak "partia nowego typy" ? przecież scenariusz "partii za żydo-amerykańskie pieniądze" byl już przerabiany.
  PS
  a za czyje pieniądze ty klepiesz w klawiaturę bezmetki ?
 • @ikulalibal 08:23:25
  Po pierwsze:
  Słuchaj no służbowy - przyjacielu moich wrogów, spuść z tonu. Przychodzisz do mnie w gości -więc się zachowuj. Protekcjonalne tony, autorytarne uroszczenia i "pluralis vulgaris" zostaw na wycieraczce. W domu i na szkoleniu nie uczyli?


  Po drugie:
  Insynuacji w rodzaju "za czyje pieniądze ty klepiesz w klawiaturę bezmetki?" tolerować nie zamierzam!

  Po trzecie:
  "Co ty nam tu kuźwa rekomendujesz!!?? wychowanków i utrzymanków:Fundacji Forda,Fundacji Rockefellera oraz National Endowment for Democracy ??!"
  - Bezpodstawna insynuacja, to twoja medoda. W skrócie tupet i hutzpah! Gdzie uzasadnienie? Adres , który podałeś nijak nie ma się do rzeczy. Wycieczka w maliny!

  Tu nota biograficzna prof. Sułakszina : https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87

  Tu wywiad z prof. Sułakszinym "Как и зачем создавался Центр Сулакшина?":
  http://rusrand.ru/ideas/kak-i-zachem-sozdavalsya-centr-sulakshina

  Przedeptałem pracowicie szereg stron i nigdzie nie znalazłem potwierdzenia insynuacji, nawet w skandalizujących "kompromatach"!

  Profesor Sułakszin należy do jawnych oponentów oligarchicznego putinowskiego reżimu.
  Tu link na jego stronę, gdzie przedstawia i uzasadnia swoje stanowisko : http://rusrand.ru/

  Konludując: Formę i merytoryczną zawartość komentarza uznaję za dyskwalifikującą. Cierpiałem cię "kulalibal" czy jak ci tam, od jakiegoś czasu. Dłużej nie zamierzam. Zrozumiesz, bo głupi nie jesteś - tylko wredny i "CUDZY"!

  Jescze jeden faul i grzejesz ławę!
 • NO cóż?
  my też zdradziliśmy, idee Solidarności, naród, czyli siebie,

  jesteśmy teraz jak paciorki rozerwanego naszyjnika - nikomu nie potrzebni, ani niepotrzebni sobie nawzajem.

  zamiotą nas pod dywan.
 • @1abezmetki 09:48:31 & @ ikulalibal 08:23:25
  Pozwolę sobie włączyć się do Panów polemiki.

  Otóż w wywiadzie z prof. Sułakszinym "Как и зачем создавался Центр Сулакшина?" (link podał Pan w swoim komentarzu), profesor stwierdza, że po tym, gdy jego badania wskazały na ogromne oszustwa wyborcze do Dumy Państwowej, Putin i Midwiediew zlekceważyli te informacje, a Centrum Analiz (placówka profesora) zostało zniszczone.

  O prezydenturze Putina pisze Pan: "Profesor Sułakszin należy do jawnych oponentów oligarchicznego putinowskiego reżimu."

  Nie zamierzam kwestionować ustaleń prof. Sułakszina, nie twierdzę także, że Putin uosabia wymarzony przez Rosjan system polityczny (z gospodarczą korupcją żydowskich oligarchów włącznie).
  Nie wolno jednak zapominać o niewątpliwych osiągnięciach okresu władzy Putina w porównaniu z okresem rządów B.Jelcyna, tak w polityce wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Nie wolno również tracić z pola widzenia rosnącej wrogości i nasilających się ataków Zachodu na Rosję i na samego Putina.
  Wszelkie próby zmierzające do podważenia politycznej pozycji Putina i do obalenia obozu jego władzy nawet w sposób "demokratyczny" (a więc przy pomocy wyborczych oszustw sponsorowanych z Zachodu) nie będą korzystne dla Rosji i Rosjan (ani dla Słowian pod zachodnią okupacją żydowskich reżimów).
  W chwili obecnej na politycznej scenie Rosji nie ma nikogo, kto deklarowałby kontynuację polityki Putina ze zwiększonym naciskiem na eliminowanie syjonistycznej degeneracji w całym obszarze rosyjskiej polityki.

  Zatem zastrzeżenia, co do tekstu wyrażone przez pana "ikulalibala" nie są moim zdaniem bezpodstawne.
 • @ jest tez dalszy ciag starych chistori.
  Jak Rothschildowie i Rockefellerzy dzielą Rosję

  POCZĄTEK OD XVIII WIEKU ROSJA Z JEJ OGROMNYMI ZASOBAMI SUROWCOWYMI I LUDZKIMI STAŁA SIĘ ARENĄ GIGANTYCZNEJ WALKI DWÓCH GŁÓWNYCH TAJNYCH, SZARYCH KLANÓW WSPÓŁCZESNEJ HISTORII

  Wiele tajemniczych zjawisk na świecie jest trudno wyjaśnić bez udziału sił zakulisowych, które za wszelką cenę pragną uniknąć rozgłosu, ale których wpływ na rzeczywistość, jest być może nawet większy, niż możemy przypuszczać. W Rosji i na terytorium byłego ZSRR rozpoczyna się wojna pomiędzy najbardziej wpływowymi klanami światowymi, w strefę których wchodzą największe firmy i całe branże. Sprawa JUKOSU i Chodorkowskiego, walka o „Norilski Nikiel”, wydarzenia związane z „Basznieft’” – w rzeczywistości – to echa walki Rothschildów i Rockefellerów o wpływy gospodarcze w Federacji Rosyjskiej.

  BREDNIE, MÓWICIE?

  Jak wiadomo, współczesnym światem rządzi kapitał. Niestety, jest to prawdziwy obraz wczorajszego, dzisiejszego i być może jutrzejszego dnia. Tak już się stało, że dopóki są pieniądze, to ludzie (w przytłaczającej większości, z wyjątkiem pojedynczych sprawiedliwych i wariatów) będą dążyć do ich posiadania.

  I u niektórych, z różnych powodów, będzie się to układać pomyślniej, niż u innych – takie jest prawo życia. Jest również oczywiste, że właściciele dużych fortun będą starali się przynajmniej je zachować, a jeszcze lepiej – pomnożyć. Aby osiągnąć ten cel, potrzebna jest władza, która pozwoli w maksymalnie skuteczny sposób zrealizować postawione zadania. Oznacza to, że realną władzę posiadają ci, którzy posiadają realne zasoby finansowe.

  To właśnie ci ludzie (a raczej te grupy), realnie sterują gospodarką światową i polityką. Biorąc pod uwagę, że kwota dostępnych kapitałów nie jest nieograniczona, to pomiędzy tymi grupami występuje ostra konkurencyjna walka o strefy wpływów i dostęp do źródeł bogactwa. Ale wszyscy uczestnicy tej konkurencyjnej walki zainteresowani są jasnymi regułami globalnej gry i zmuszeni są do negocjacji, aby uniknąć bezsensownych strat.

  Myślę, że mało kto potrafi sprzeciwić się tym stwierdzeniom. A przecież one, w swej istocie, są krótką wykładnią tak zwanej „teorii spiskowej”, podczas wspominania której na twarzach wielu osób pojawiąją się wyrozumiałe uśmiechy: „Tak, tak, słyszeliśmy, a jakże, – globalny spisek, tajny światowy rząd, „syndykat”, „Komitet 300″, Bilderberg Club i inne bzdury”.

  Tak już się stało, że rozważania o „teorii spiskowej” wielu odbiera za paranoiczne bzdury, nie starając się w wolnych chwilach przynajmniej starać się zastanowić nad tym, czy w tych wszystkich bzdurach nie ma racjonalnego ziarna. Właśnie dlatego pojawił się ten artykuł – jako próba samodzielnego spojrzenia własnym okiem na „teorię spiskową” z zastosowaniem do naszego kraju.

  SPISEK CZY LOBBING?

  Być może należy zacząć od definicji George’a Entina , honorowego profesora na Uniwersytecie Pensylwania w książce „Teorie spiskowe i mentalność konspiracyjna” (The Conspiracy Theories and Conspirational Mentality): „Spisek – to jest nielegalne działanie niewielkiej, pracującej skrycie grupy ludzi, która jest zdecydowana dokonać zwrotu w rozwoju wydarzeń historycznych, na przykład , obalić rząd. Natomiast teoria spiskowa – jest próbą wyjaśnienia wydarzenia lub szeregu wydarzeń jako wyniku spisku.”
 • Jak Rothschildowie i Rockefellerzy dzielą Rosję
  Caly art na alexjones .pl
 • @ikulalibal 08:23:25
  Dostał nawet medal.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_Pami%C4%85tkowy_13_Stycznia
  Sulakszyn, Proswirnin, Girkin, Malcew czyli "Komitet Centralny Ocalenia Rosji Przed Putinem.''
  W skrócie -KCORPP-.
 • autor
  Że poprzedni system tz. socjalistyczny okazał się niewydolny gospodarczo potwierdza sam autor i zamieszczone zdjęcie kolejki po kiełbasę. Że wszelkiej maści pijakom, obibokom i ludziom bez głowy w nowym się nie polepszyło, nie znaczy, że pozostałym nie jest lepiej. Oni do poprzedniego ustroju nie wrócą, chociaż nostalgia za wielkością i potęgą ZSSR pozostaje w całym narodzie rosyjskim wciąż w pełnej skali.
  Co do Putina. Mocarzem z pewnością nie jest, ale trzeba ogólnie zauważyć, że wielkich postaci ogólnie jakby brakowało. Wpadka Merkelowej z zaproszeniem emigrantów uwidoczniła jej braki i jej małość. Od czasów De Gaulla Francja ma same miernoty, osobowości wręcz groteskowe.
  W Polsce od lat nie jest lepiej.
  Stalin, Tito, Mao i Deng, Fidel Castro, Hugo Chawez, Kadafi, odeszli. Jako tako trzymają się pragmatyczni liderzy w Pekinie i jest jeszcze grubasek i uparciuszek Kim co się amerykancom nie zamierza kłaniać. Ale to zbyt odległy dla nas świat.
  W Rosji epoka po Breżniewie to schyłek i katastrofa. To ludzie u władzy jakby wyznaczeni przez amerykańskie służby specjalne. To polityczny destruktor Gobaczow i pijany grabarz ZSSR Jelcyn.
  Jeśli tenże grabarz namaścił na swego następcę Putina to można było spodziewać się tylko gorszego. Tym czasem Putin grał na czas i powoli lecz skutecznie hamował dalszy rozpad Rosji. To co można zarzucić Putinowi to zbyt wielką ulęgłość zachodowi, oraz wiarę, że silna Rosja może współżyć z zachodem jako równoprawny partner polityczny, gospodarczy i militarny.
  Putin tragicznie pokpił sprawę Ukrainy oddając ją w pach Ameryce i Krym w żadnym razie tej straty nie rekompensuje. To jego największa wpadka i tego się nie da odrobić w najbliższym i przewidywalnym czasie.
  Nie wystawia mu także wysokich ocen fakt iż rosyjska gospodarka łącznie z bankiem centralnym w nadmiernym stopniu jest w rękach pejsatych. Tym samym pokazuje, że jest jedynie przeciętnym i nie najwyższego lotu politykiem.
  Problem Rosji polega jednak na tym, że ani Zyrinowski ani Ziuganow, ani żaden z widocznych na scenie polityków nie plasuje się wyżej niż średniak Putin.
  Co będzie po Putinie jest wielką niewiadomą, szczególnie, że Ameryka Rosji w spokoju nie zostawi.
  Rosji przydałby się Łukaszenka, ale ten jest na maleńkiej Białorusi.
 • @Rzeczpospolita 14:20:22
  "Nie wolno jednak zapominać o niewątpliwych osiągnięciach okresu władzy Putina w porównaniu z okresem rządów B.Jelcyna, tak w polityce wewnętrznej, jak i zewnętrznej"

  Proszę o konkrety a nie o piękno i gołosłowie rodem z RT, Sputnik Polska czy z biuletynu Ambasady. Jaka jest Pańska rzeczywista motywacja dla bezdyskusyjnego wspierania kryminalnego reżimu?
  Jakie są osiągnięcia 17 lat władzy Putina? - Kiedy to jedno wielkie, zbiorowe nieszczęście w każdej dziedzinie.
  Zaświadczają to demografia, upadek przemysłowy(uzależnienie technologiczne od zachodu) w tym "oboronki", bankowość, korupcja, przestępczość, narkomania, alienacja społeczna, upadek moralny, izolacja polityczna, zamordyzm, najwyższe na świecie i wciąż rosnące, rozwarstwienie społeczne itd itp. Czego Pan do diaska broni i jaki w Tym Pański interes - bo nie wiem!


  Jeśli mi tu pozwolą, zajmę się tą problematyką rosyjską bliżej i w detalu. I wtedy chętnie poznam Pańskie argumenty poparte, inżynierską wiedzą i logiką, zamiast propagandowych balonów na uwięzi, zwłaszcza jeśli to balony "nieloty".
  Na razie traktuję Pańską wiarygodność w kwestii rosyjskiej - w świetle dotychczasowych wypowiedzi - jako problematyczną a demonstrowaną putinofilię - jako podejrzaną. Osobnik którego Pan broni przylazł, żeby mi blog rozwalić a nie rzeczowo dyskutować. Wszystko co miał do przedstawienia - to: insynuacje, napaści osobiste i dezinformacje. Pomyśleć, że w przeszłości naraziłem się na Neonie broniąc Pana...
 • @1abezmetki 23:16:15
  https://wiernipolsce1.files.wordpress.com/2015/01/4e79e7c5c0f2ce881b47f5ccf93d72f200.png
 • @Rzeczpospolita 23:46:38
  Panie inżynierze, to wszystko na co Pana stać - wklejać wyświechtane propagandowe kalkomanie? W pańskim wieku, nie wstyd Panu? Naumiał się Pan od Huskiego? - Przecież to infantylne.
 • @1abezmetki 00:07:39
  Pana nie stać nawet na zamieszczenie tych podstawowych danych - czyżby tylko z braku wiedzy, czy jednak z powodu założonego celu propagandowego: dyskredytowania obecnych władz Rosji i czyżby nie wedle syjonistycznego scenariusza?
 • @Rzeczpospolita 00:25:25
  Cierpliwości, wszystko we właściwym czasie. Jeszcze sobie pogwarzymy. Będzie o czym...Dobranoc.
 • @fretka 22:00:37
  Oczekuję trollu przedstawienia dowodu prawdy. Złośliwej dezinformacji czytelników tolerować nie będę.
  Twój wybór!
 • @1abezmetki 06:50:51
  https://www.youtube.com/watch?v=xAgDmewy8Ck
 • @1abezmetki 06:50:51
  Dowody znajdziesz pod notą biograficzną Sułakszina.
 • ROSA JEST JEDYNYM KRAJEM NA SWIECIE KTORY MOZE DOKONAC ZMAIAN SYSTEMOWYCH
  Mysle ze tej tezy nie trzeba chyba uzasadniac jest oczywista,pomimo faktu ze tocza sie utajnione dzialania o kontrole nad Rosja i jej zasobami [art,Jak Rothschildowie i Rockefellerzy dzielą Rosję ] to tylko Rosja ma szanse przeciwstwic sie próbie calkowitego podporzadkowania Wall Strett i Londynskiemu City. Tych panow w melonikach i bez. powstrzymuje tylko kilka tysiecy rosyskich rakiet jadrowych i grozba anihilaci. Dlatego Rosja ma szanse dokonac zmian,czy to sie stanie zobaczymy. mysle ze istota obecnego procesu sa utajniona wojna pomiedzy wiadomymi silami a opcja narodowa rosyjska,reprezentowana na pewno przez czesc sluzb bezpieczenstwa . Na pewno nie do konca mozna stwiac na demokracje,poniewarz swiadomosc mas mozna latwo zmanipulowac i sprowadzic na manowce .w tej sytuacji nawet powtórzenie wyczynu Marszalka Zukowa który dwoma dywizjami czolgow podciagnietymi pod Moskwe pod pozorem manewrow rozwiazal problem obcej dominacji [KGB i Beria] jest jak najbardziej dopuszczalny gdyby przykladowo po Putinie rosjanie tracili kontrole nad panstwem i jego suwerennoscia. stajac przed zagrozeniem wprowadzenia demokracji na ktora nie mozna liczyc bo jest to klucz do odebrania wolnosci naroda[ Henry Ford] kto wie ,moze Edgar Cayce ma racje a my jestesmy ,,blisko,,[Amerykański jasnowidz Edgar Cayce (1877-1945) był jednym z najbardziej znanych wizjonerów na świecie. Swoje prognozy tworzył on w transie – w stanie podobnym do snu i dlatego znano go jako „śpiącego proroka”. Jemu zadawano pytania, ]

  A tak widzial przyszlosc Rosji i USA

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.


  ps Ktos sie ostatnio bardzo uparl by uniemozliwic mi wklejenie [w czasie rzeczywistym] Art ,ROSJA NJWIEKSZA GRABIERZ XX w ,, wiec go polecam.
 • Czesto pomijamy istote spierajac sie o szczeguly
  Rozwazajac jakikolwiek problem zwiazany z Rosja powinnismy miec przed oczyma takie zrudla wiedzy jak przykladowy art..Rozkwit Rosji i koniec swiata ,, [ze str ,, pracownia 4,, dopiero wtedy spojzenie jest pelne i pozwala we wlasciwym swietle spostrzegac szczeguly..
 • @fretka 22:00:37
  Kto dostał medal, za co i gdzie to napisano.? Proszę podać link i zróbić zrzut z ekranu!

  "Sulakszyn, Proswirnin, Girkin, Malcew czyli "Komitet Centralny Ocalenia Rosji Przed Putinem.''
  W skrócie -KCORPP-.

  Co to znaczy? -Proszę precyzyjnie wyjaśnić. W przeciwnym razie wyproszę z bloga.
 • @1abezmetki 11:40:28
  Sułakszyn dostał Medal Pamiątkowy 13 Stycznia.
  Награды
  Медаль «Медаль Памяти 13 января» Литовской республики (1991)[1]
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%83%D0%BB%D0%B0%D0%BA%D1%88%D0%B8%D0%BD,_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD_%D0%A1%D1%82%D0%B5%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87
  KCORPP? Nazwa potoczna różnych marginałów oderwanych od żłoba.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82_25_%D1%8F%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F#cite_note-.D0.9C.D0.97-3
  http://russkiy-malchik.livejournal.com/705778.html
 • @fretka 12:45:35
  Ad: "Sułakszyn dostał Medal Pamiątkowy 13 Stycznia.
  Награды
  Медаль «Медаль Памяти 13 января» Литовской республики (1991)[1]"

  - Akceptuję tę część wyjaśnienia.

  Ad:
  " http://russkiy-malchik.livejournal.com/705778.html "

  To, w moim odczuciu paszkwilancki tekst. Jest tam,w zakończenie jednozdaniowy wtręt na temat prof. Sułakszina.

  - Formalnie muszę uznać.

  W przyszłości proszę unikać podobnej dezynwoltury .
 • @1abezmetki 13:30:25
  Uff, dzięki. A już myślałam, że nie zaliczę.
  To wielki zaszczyt jest pisać na Pana blogu.
 • @fretka 13:37:19
  Sarkazm przyswajam. Nie musimy się lubić, ale -póki co - starajmy się być przyzwoici.
  Jutro wszystko może się zdarzyć - i może już nie być okazji.
 • @1abezmetki 13:53:23
  Oby nic takiego się nie zdarzyło. Już mam dość życia w ciekawych czasach.
 • @1abezmetki 23:16:15
  "Nie wolno jednak zapominać o niewątpliwych osiągnięciach okresu władzy Putina w porównaniu z okresem rządów B.Jelcyna, tak w polityce wewnętrznej, jak i zewnętrznej"

  Proszę o konkrety a nie o piękno i gołosłowie rodem z RT, Sputnik Polska czy z biuletynu Ambasady." :))

  To faktycznie tak brzmi - dzięki formie będącej kalką językową z języka rosyjskiego. W Rosji "nie wolno...", ale w Polsce niekoniecznie "nie wolno zapominać", a raczej należy pamiętać.
 • @1abezmetki 13:53:23
  Winogradów daje do zrozumienia, że jemu chce się do komunizmu. Zatem powinniśmy sobie odpowiedzieć czy po naszych własnych doświadczeniach z PRL i z III RP chcemy PRL czy też nie chcemy.
  Nie jest idealnie i wiele, bardzo wiele trzeba by zmienić, ale mnie osobiście do PRL w żadnym razie nie ciągnie.
  PRL to okres z wizytówką w tle – Czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy.
  Dziś na te dwa tysiące trzeba zapracować.
  Dzięki temu nie musimy stać w kolejkach po kiełbasę, nosić w portfelu kartki żywnościowe, ani starać się o talon na małego fiata.
  Każdy kto umie pracować i umie zorganizować sobie pracę ma dużo lepiej niż za przysłowiowej ,,komuny”.
 • @Oświat 17:12:26
  Przeczytałem pański komentarz z uwagą i szacunkiem, bo na nie, przez uczciwość deklaracji - zasługuje.
  Nasze przekonania i postawa życiowa - wynikają, jak sądzę, z wypadkowej wielu uwarunkowań, na które często nie mieliśmy wpływu. Formy, która nas ukształtowała, już nie ma, więc jej nie zmienimy. Nikt nam również nie odda młodości, żeby nie powiedzieć "spędzonej", przeżytej - to brzmi lepiej - w "tamtych" czasach. Młodość miało się tylko jedną i po latach mamy skłonność do jej idealizacji. Ta idealizacja może się nakładać (lub nie) na onegdajszą rzeczywistość. Zmieniono zwrotnicę, przenicowano wartości (Orwell na koksie), redukcji uległy horyzonty życiowe. "My" zastąpiono "ja" a to już -jak licencja na darwinizm społeczny i przymusowy udział w wyścigu szczurów... W tym wyścigu przegrani kończą w narzuconej pogardzie dla "looser's"... "nie musimy stać w kolejkach po kiełbasę, nosić w portfelu kartki żywnościowe, ani starać się o talon na małego fiata." - Tak to prawda , ale za jaką cenę? Nasz dobrobyt- jeśli nam się powiodło - oskarża armia ludzi zmarginalizowanych, wyalienowanych, wyrzuconych poza nawias społeczny... wstydliwie - my przyzwoici -ich nie dostrzegamy. Chodzimy do kościółka, płacimy podatki i jest cacy. uczestniczymy w "różańcu od granicy do granicy" i jest gites.
  Plujemy na arabów i czarnuchów, flekujemy ruskich kibiców, wywieszamy flagi, - " czy o take polskie nam chodziło?"

  Myślę, że sam jestem trochę taki "Winogradow"...
  Pozdrawiam,
 • @Oświat 22:23:06
  Jak Putina zastapi Rogozin to skoncza sie "partniory".Ten nie bedzie gral na czas bedac zaleznym od systemi Swift,pragnacy po cichonku zabezpieczyc kraj zanim uderzy w przeciwnik ale walnie na odlew.Wowczas pobrzekujace szabelki w Polsce wypadna z drzacych raczek w Polsce a tomahawki zardzewieja nad Potomakiem

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30