Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
172 posty 2261 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Stany Zjednoczone Dały Nam 180 Dni Do Fatalnego Wyboru

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przeczytałem ostatnio na stronie Publizist.ru interesujący artykuł na temat "ultimatum 180 dni" i jego (ultimatum) ewentualnych konsekwencji dla rosyjskiego systemu władzy i rządzącej elity...

 

 

...Artykuł - w obliczu narastającego w Rosji politycznego i społecznego ciśnienia, wzmożonego dotkliwymi amerykańskimi sankcjami, uważam za godny polecenia, ze względu na zawartą w nim prawdopodobną projekcję dalszego rozwoju wydarzeń.Ta wielce uprawdopodobniona futurologia najbliższej przyszłości, pozwoli nam  znów cieszyć się życiem w "ciekawych czasach"...Co cię nie zabije - to wzmocni!
Już wkrótce, być może już dziś lub w przyszłym tygodniu, będziemy świadkami serialu na żywo, pełnego intryg, meandrów władzy, bogactw i przemocy.  Oby bezkrwawego!
Artykuł umożliwia zrozumienie mechanizmów hipotetyczego "co i dlaczego".Proszę poniższy tekst pióraAleksandra Rusina, potraktować jako "opinię alternatywną", rozszerzającą nasze pole widzenia a nie kanon koryfeusza wszechnauk. Tekst adresuję zwłaszcza do milczącej większości czytelników, pozbawionych na tym portalu, możliwości wyrażania opinii.

Wbrew zadeklarowanemu wcześniej zamiarowi czasowego zawieszenia mojej aktywnej obecności na NEON-nie, wobec nagłego zdynamizowania sytuacji w Rosji, zamiar ten chwilowo uchylam, do czasu wyklarowania wspomnianej sytuacji.  Zapraszam do lektury.
(bezmetki)

-----------------------------------------------------------------

 

 

Autor: Aleksander Rusin
źródło: https://publizist.ru/blogs/110401/19881/18


STANY Zjednoczone Dały Nam 180 dni Do Fatalnego Wyboru: Zjednoczyć Się Za, Lub Przeciw Putinowi

STANY zjednoczone przyjęły "Ustawę o przeciwdziałaniu agresji irańskich i rosyjskich rządów", której istota w części dotyczącej Rosji, sprowadza się do - co następuje:

W okresie 180 dni od ogłoszenia ustawy, ujawnić najbardziej wpływowych rosyjskich oligarchów i tych, którzy aktywnie zajmują się działalnością w polityce zagranicznej . Ocenić ich kapitały, oznaki korupcji, źródła dochodu i aktywa – w tym członków ich rodzin. Przenalizować państwowo-prywatne struktury, wyszczególnić stowarzyszone z nimi zagraniczne firmy.


Dalej następuje rozdział, gdzie czytamy, że prezydent USA powinien zażądać od Rosji wycofania jej wojsk z terytorium Gruzji (mając na myśli Osetię Południową i Abchazję), Ukrainy ( ŁRL, DRL i Krym) i Mołdawii (Naddniestrze) – oraz przekazać kontrolę nad granicami, władzom tych krajów.

Co to wszystko oznacza?

Waszyngton daje rosyjskiej elicie 180 dni na to, aby zdystansowała się od Putina, a samemu Putinowi i rządzącej elicie – 180 dni, aby spakować walizki i opuścić Kreml.

Wymienione w ustawie zbieranie informacji w ciągu 180 dni – to subtelne przemilczenie, brutalnych realiów. Wszystkie niezbędne informacje na pewno już zebrane. Waszyngton nie opublikował by takiego dokumentu, nie mając informacji o korupcji na najwyższych szczeblach naszej władzy. W przeciwnym razie mogłabywyniknąć konfuzja  – ustawę przyjęto, a faktów korupcji w założonym zakresie, nie znaleziono.

Czyli Rosji dają na deliberacje 180 dni – dokładnie do dnia wyborów jej prezydenta.

Gdyby w Waszyngtonie postanowili po prostu  przyłożyć naszej rządzącej elicie – mogliby przyjąć tajny dokument, przeprowadzić śledztwo bez rozgłosu, a potem w jednej chwili aresztować aktywa kilku tysięcy poważniejszych rosyjskich biznesmenów. I dupa blada.
Rosyjska elita obudziła by się pewnego, nie bardzo pięknego ranka – a tu zagraniczne konta zablokowane. I konta krewnych. I konta wszystkich firm, w tym zarejestrowanych na krewnych. I jak to się mówi – głowa w szufladzie. Wszyscy w jednej chwili przeistoczyli by się w gołodupców.Wszystko to Waszyngton mógł zrobić bez większych trudności. I przygotować tę operację choćby do lutego, choćby do stycznia, choćby do grudnia, aby mieć wciąż, wystarczająco dużo czasu, na wystawienie swojego kandydata, na prezydenta Rosji.

Jednak USA postanowiły uprzedzić rosyjską wierchuszkę o tym, że żarty się skończyły i zbliża się czystka. I dali całych 180 dni, aby można było zebrać myśli, zdystansować się od Putina, zerwać więzi (korupcyjne i nie tylko). A także wyprowadzić środki z kont i podjąć gotówkę, przewalutować, dokonać tezauryzacji na złoto, kamienie i inne precjoza , które można zmieścić w walizce i załadować na jacht.

W istocie, Waszyngton zaproponował rosyjskiej elicie poddać Putina, a rządzącej wierchuszczce – zwinąć się po dobroci, dopóki można.

Wspomniany dokument – to ostatnie ostrzeżenie, ultimatum, w którym jest zarejestrowany termin realizacji wymagań i konsekwencje w przypadku ich niewykonania.

Ale na wycofanie wojsk z Abchazji, Osetii Południowej, Donbasu, Krymu i Naddniestrza - Kreml nie pójdzie. Bo wygranie wyborów, w przypadku takich kroków, stanie się nierealne. Poza tym, wtedy utracono by kontrolę nad sytuacją – i na tych terenach wznowiono by wojny. Dlatego  Putinowi i rządzącej wierchuszce pozostaje, jak sugeruje Waszyngton,  tylko jedno  – zbierać walizki i wynocha.

Gdyby USA rzeczywiście potrzebne były Donbas i Krym w składzie Ukrainy, Naddniestrze w składzie Mołdawii, itp. – oni by zrobili to inaczej. Najpierw zaaresztowano by konta i inne aktywa rosyjskiej wierchuszki, a potem postawili warunek: zwrócić terytoria, i areszt zostanie zdjęty.
Ale Waszyngtonowi, tereny te nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie, jest mu nawet korzystne, aby pozostawały one spornymi. Ponieważ pozwala to szantażować każdą rosyjską władzę, domagając się niemożliwego i dyktując swoje warunki. Oto przyjdzie na miejsce Putina - Iwanow, Pietrow, czy Kasjanow – najpierw dadzą mu się nakraść, a potem dokładnie, tak samo, postawią ultimatum w związku z  tymi terytoriami.

Oczywiście, u Putina i jego otoczenia jest opcja pokazać rogi i posłać Waszyngton na trzy litery. Ale to, zdaniem proponentów ustawy o 180 dniach, wygląda bardziej na kamikadze: kiedy elita zacznie tracić swoje aktywa, Putin na swoim miejscu nie przetrwa długo. Wystarczy dużym byznesmenom zmówić się i synchronicznie zamknąć na kilka dni swoje banki i sklepy,  wskazując na Putina jako przyczynę – a przed Kremlem zbierze się milion osób, których żadna Rosgwardia nie rozgoni. Ale i nie będzie rozganiać, bo przyłączy się do protestujących. I Putinowi pozostanie tylko przyznać się do porażki i ogłosić o przekazaniu swoich uprawnień, jak to potulnie zrobił, w swoim czasie - Gorbaczow.

Dlatego dwa z trzech wariantów (oddać sporne terytoria lub wysłać w diabły Waszyngton) – praktycznie są niewykonalne, według założeń Stanów. Ponieważ spowoduje to utratę władzy i majątku. Pozostaje jeszcze trzeci wariant – zbierać walizki. On też prowadzi do utraty władzy, ale pozwala zachować przynajmniej część aktywów, które można zdyskontować w gotówce i tezauryzować  w metalach szlachetnych i kamieniach w ciągu 180 dni. Lub przewalutować na juany, w nadziei na , że Chiny ich nie przytrzasną. Lub podzielić na kupki – część w juanach, część w metalach szlachetnych, część w jakichś realach i peso.

Waszyngton postawił Kreml przed wyborem: albo Putin, jego otoczenie i elity tracą wszystko – władzę i majątek, albo dobrowolnie zrzekają się władzy, uzyskując możliwość zachowania części majątku, który zdołają upłynnić w ciągu 180 dni.

Dlaczego Waszyngton dał Kremlowi taki wybór?

Można było przygotować wszystko na spokojnie, a w grudniu aresztować konta, zorganizować rosyjskiej elicie Wesołe Boże Narodzenie i doprowadzić do tego, aby Putin 31 grudnia ogłosił swoją rezygnację, jak to zrobił kiedyś jego poprzednik.
Ale dla Waszyngtonu ta opcja jest zbyt ryzykowna.

Jeśli rosyjską wierchuszkę ostro zagonić w kąt, to, jak każdy zagnany w kąt zwierz, może zachować się zbyt agresywnie.
A prawdopodobna sytuacja, kiedy Putina z Kremla wyniosą "z dziurą w czole", jak marzyło  jedno z amerykańskich wydań – no ale wtedy jego miejsce zajmie nie "zapadnik" Kasjanow, a ktoś głęboko rozwścieczony, ponieważ Zachód rozwalił jego byznes.. Ponadto, elita może wyciągnąć wnioski i zacząć podejmować działania, aby nie doznać takiego zaskoczenia ponownie. A może wyjść jeszcze gorzej – rozłam w rosyjskiej elicie doprowadzi do tego, że ona w ogóle straci kontrolę nad sytuacją, jak w 1917 roku, i do władzy przyjdzie - w ogóle nie wiadomo, kto.
I na co Waszyngtonowi przydatne, takie trudno prognozowalne scenariusze w kraju z bronią atomową i doświadczeniem socjalistycznej rewolucji?
Dlatego został wybrany "miękki" wariant, w którym rosyjska elita i rządząca wierchuszka otrzymują ostrzeżenie i 180 dni na to, aby Putin z otoczeniem spakowali walizki i zabrali się z Kremla.
A reszta może zdecydować, kto wyjeżdża z nimi, a kto dystansuje się i sterylizuje", uwalniając się od powiązań z odchodzącą władzą i dostaje szansę na kontynuowanie swojego byznesu.

Waszyngton daje rosyjskiej elicie wspomniane 180 dni, aby sama pozbyła się Putina i jego otoczenia, w trybie planowym, a nie w dzikim pośpiechu, który może spowodować sytuację poza kontrolą i skończyć się rewolucją.

Ktoś może argumentować, że Putin nie ma wyjścia, bo po opuszczeniu władzy czeka go Haga. Myślę, że nie. USA nie ma mają wielkiego interesu w sądzeniu  Putina. On nie był patriotą, jak Miloszević, a wręcz przeciwnie – bardzo dużo zrobił w interesie Zachodu (członkostwo w WTO, lokata aktywów RF w banki w USA), więc go sądzić nielogiczne. Co więcej – to nawet  szkodliwe: może stać się złym przykładem dla przyszłego prezydenta Rosji, dla rosyjskiej elity i całego społeczeństwa rosyjskiego. Urządzając sąd na Putinem, Stany po raz kolejny zrażą  sobie znaczną część rosyjskiego społeczeństwa i elity, a co otrzymają w zamian? Posłuszeństwo? - Nie, raczej przeciwnie.

Ale nie o to chodzi. Ultimatum ogłoszono nie tylko Putinowi, a całej rządzącej wierchuszce i elicie. Ważne, że otrzymali wiadomość – która daje im 180 dni na zebranie, na upłynnienie swoich aktywów i poszukiwanie bezpiecznych miejsc, gdzie mogą spędzić resztę dni.A zaostrzająca  się konfliktowa sytuacja, dosłownie w najbliższych miesiącach, powinna wyrazić  "moment prawdy": czy cała nasza złodziejska elita stanie murem za Putinem – czy ścianą, przeciw niemu, za USA. Czyli inaczej mówiąc – zobaczymy, kto w świecie rządzi.

Jak to się mówi, zakłady założone i innych zakładów już nie ma.A koło desperacko puszczonej w wir, politycznej ruletki już tuż - tuż, pokaże wynik,  zdolny poruszyć całym światem.


--------------------------
video:

https://www.youtube.com/watch?v=NQ0Nu3Z1K3Y
Путину дали 180 дней -Putinowi dali 180 dni

https://www.youtube.com/watch?v=hMCgYHfMuG4
На упаковку "чемоданов" 180 дней - 180 dnina spakowanie manatków

https://www.youtube.com/watch?v=TofrRq_n5yk
РОССИЙСКИМ ОЛИГАРХАМ ДАЛИ 180 ДНЕЙ НА УСТРАНЕНИЕ ПУТИНА. ВРЕМЯ ПОШЛО

Rosyjskiej oligarchii dali 180 dni na usunięcie Putina. Zaczęło się odliczanie czasu

https://www.youtube.com/watch?v=gqB_xMOyx7w
Россию захватили паразиты

Rosję opanowały pasożyty


--------------------------------------------------------------------------
 

Автор: Александр Русин
источник: https://publizist.ru/blogs/110401/19881/18
18 августа 2017

------------------------------------------------------------

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki

Rozpowszechnianie  zawartości przetłumaczonych artykułów  dozwala się wyłącznie

na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego

i nick’a autora tłumaczenia). 

 

KOMENTARZE

 • Ruski Marsz live:
  https://www.youtube.com/watch?v=eZ0JcH-JaAU
  Jezcze wcześnie, ludzie dopiero zbierają się...
 • @1abezmetki 09:37:10
  https://www.youtube.com/watch?v=y9RuzWxbpa8
  Moskwa, live
 • @1abezmetki 10:12:03
  Ale objaśnij o co tu chodzi, czy ten ruski marsz jest za czy przeciw, czy tylko po to by po rozrabiać. Co to za data?
 • @Oświat 10:25:19
  To Nacjonaliści. To prawdopodobne przygotowanie pod jutrzejsze "drugie danie". Wiem tyle co i Ty... Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 10:39:56
  To tranmisja na żywo (live)!
 • @1abezmetki 10:42:32
  alternatywny link
  https://www.youtube.com/watch?v=b2l3whmueOI
  również transmisja na żywo...
 • @1abezmetki 11:05:44
  https://www.youtube.com/watch?v=uvdf1yPAzPM
  Jeszcze jedna transmisja na żywo, ale niewiem skąd.Wydaje się że z ruchu Malcewa.
 • autor
  Szanowny autorze.
  Z tego co widzę, to raczej Putin może wyznaczyć termin 180 dni amerykańskim neokonom, niż oni jemu. Dzisiejsza Rosja putinowska jest bardziej demokratycznym krajem niż USA z rządzącymi z cienia neokonami. Autor tego tekstu bardzo nienawidzi tej Rosji putinowskiej, która dała przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa Rosjanom i proszę mi wierzyć lub nie, ale Putin ma poparcie ok. 85 % Rosjan.
  Wywiad rosyjski wielokrotnie dowiódł swojej wyższości nad CIA i FBI, jak chociażby w sprawie Krymu czy puczu przeciwko Erdoganowi.
  Jeśli Pan wierzy w te bajdurzenia jakiegoś zapijaczonego demokraty, któremu sie marzy zajęcie jakiegokolwiek stołka, dającego mu zapijać się na koszt rosyjskiego podatnika, pańska sprawa.
 • @1abezmetki 11:18:17
  No jeszcze jedna opcja: dogadanie się z Chińczykami (i resztą BRICS).
  Ruscy mają wiele surowców potrzebnych chińskiemu przemysłowi, ropa, gaz, zasoby Syberii.
  A Chińczycy mogą dolara zredukować do "waluty śmieciowej".

  Swoją drogą w myśl teorii spiskowych, to może być odpowiedź na przejście na juany jako walutę rezerwową...
  Pamiętajmy o Kadafim i Saddamie...
 • Nie słyszałem o takiej Ustawe w USA.
  Jednak trzeba zauważyć to jakby oferta niemal identyczna jak kiedyś dla Kaddafiego. Kaddafiemu oferowano bezkarność, i możliwość ucieczki z Libii z majątkiem w zamian za zdradę narodu Libijskiego.
  Kaddafi odmówił, co było potem wszyscy wiemy.
  Podobną ofertę miał też Asad z Syrii... też odmówił i też wiemy jaki los mu i jego Narodowi zgotowano... gdyby nie interwencja Rosji.

  Taka "oferta" w stosunku do Rosji bardzo źle wróży na przyszłość.
  Rosja to jednak nie Libia czy Syria.. nie ten kaliber.. co jednak nie zmienia możliwości Globalnych bandytów w zakresie ograbienia Rosyjskich Oligarchów z ich majątków.

  Na bazie tej "oferty" widzimy jakie jest przywiązanie Globalnych bandytów do prawa własności, do zobowiązań prawnych finansowych.
  Oni po prostu zabierają innym których nie lubią ich majątki i już dotyczy to pewnie ich wierzycieli... moim zdaniem strategią globalnych bandytów
  w zakresie spłaty gigantycznych długów będzie ... nie spłacanie długów.. bo kto im co zrobi ?
  A co globalni bandyci zrobią z majątkiem wykupionym na terenie USA przez ich wierzycieli (Chiny, Arabia Saudyjska...)....po prostu go "zaaresztują" i przejmą na własność.
  Próbka (demonstracja) już była na przykładzie Konsulatu Rosyjskiego w
  ??? Kalifornii ?
 • tlumaczyc tego nie trzeba
  Wbrew temu co autor artykulu twierdzi to Waszyngtonowi na Krymie zalezy i to bardzo.
 • @Ślepa Mańka 13:53:54
  Szanowna Pani,

  Wiara nie jest moją silną stroną. Więc pięknosłowie i zapewnienia zupełnie do mnie nie trafiają. Liczą się u mnie wyłącznie fakty. Nie podoba mi się Pani manipulacja i rzucanie zarzutami bez uzasadnień. Podobnie nie podoba mi się, specyficznie właściwa putinowskiej propagandzie, maniera do "porównań w dół"; vide "a tymczasem np.na Ukrainie albo w Bangladeszu". - W ten sposób daleko nie zajdziemy, ani nie nawiążemy nici porozumienia. Proszę o porównania np. w odniesieniu do sąsiedniej Finlandi, Skandynawii, że pominę Chiny i Szwajcarię...
  Oczekuję od Pani więcej uczciwości. Mam nadzieję ,że to nie wygórowane oczekiwanie - wobec Nieznajomej.

  Na przyszłość, proszę również - jeśli wola - przygotować się do polemiki i zaznajomić ze statystyką obrazującą rosyjską konsytuację, w tym rzeczywisty bilans "osiągnięć" tego kleptokracyjnego reżimu, firmowanego wspomnianym nazwiskiem.
  Proszę o statystykę, nie odniesieniu do Rosji jelcynowskiej("cłopca do bicia") - a wobec punktu startu cezury czasowej- blisko 18 lat władzy tego gangu. Kontynuując dotychczasową postawę, naraża się Pani na potraktowanie jako "persona non grata".
  Na zakończenie, nie widzę wielkiej różnicy pomiędzy sytuacją w USA i w Rosji. Zarówno Rosja jak i Stany - "są machane - tym samym anegdotycznym ogonem".

  Pozdrawiam chłodno,

  PS. Może już czas na laserowe zdjęcie bielma z oczu.
 • @Herkules 19:49:26
  Zgadzam się. Myślę podobnie.
 • Nowa Informacja !
  https://www.youtube.com/watch?v=0HI6Vf1Ou4w
  Interesujące rozważania i kalkulacje na temat szans powodzenia, ogłoszonego na dzisiaj, przez Wiaczesława Malcewa, rewolucyjnego powstania w Rosji. - Dla znających j.rosyjski.
  Początek powstania, wyznaczono w na godz.12-tą lokalnego czasu. Jeśli znajdę transmisje na żywo (live), przekażę linki.
 • @1abezmetki 06:58:07
  https://www.youtube.com/watch?v=CIVqv_j-t6Q
  Amatorska transmisja live z Władywostoku
 • @1abezmetki 07:19:52
  Narazie tam się jeszcze nic nie dzieje. Cała akcję wg założeń, zsynchronizowano wg czasu moskiewskiego - w całej Rosji. To oznacza, że we Wławywostoku zacznie się wieczorem - o 19-tej.
 • Nasilające się pogłoski...
  ... o wysłaniu przez Kadyrowa swoich strzelców wyborowych do Moskwy i Petersburga - w celu ostrzału Nac-gwardii, w zamiarze sprowokowania strzelania do tłumu...
 • Nędzne zarobki...
  https://www.youtube.com/watch?v=5QkC4oWj7Es
 • Najnowsze wystąpienie W.Malcewa...
  https://www.youtube.com/watch?v=bHpp76k7dsQ
 • Kamera on line ...
  https://www.youtube.com/watch?v=yDpGaHUqSp0

  .... w oczekiwaniu na rozwój wydarzeń...

  Będę pzekazywał ewentualne dalsze linki....
 • Kolejne 2 kamery:
  https://www.youtube.com/watch?v=7aVNJqZrL9s
  https://www.youtube.com/watch?v=-7aZcjygJtY
 • Równocześnie ANTIFA w Stanach....
  https://www.youtube.com/watch?v=zdl8-GpxnW8
 • Niewyluczone,
  że w Rosjii w pewnej chwili odłączą Internet.....
 • Kolejna live transmisja
  https://www.youtube.com/watch?v=C7XaTi177XI

  5.11.2017 МОСКВА - Рестрим с каналов Нейромир-ТВ, ПЕРВЫЙ РУССКИЙ, и др.
  1,200 watching now
 • Kilka linków na trnsmisje live:
  https://www.youtube.com/watch?v=8skiXbq_th0
  https://www.youtube.com/watch?v=Infy9v2rIjw
  https://www.youtube.com/watch?v=zpvbSVSj_yk
  https://www.youtube.com/watch?v=CPp2HJ7Vzbo
  https://www.youtube.com/watch?v=g_pJIPkEccY
 • Panie wybierają panów...
  ...a panów wybiera - POLICJA
 • Ludzi wprawdzie przybywa...
  .... ale jak na 15 milionowe miasto, i powód, to -mizeria!
  Policja w pełni profesjonalnie, panuje nad sytuacją.
  Dobrze zorganizowana łączność demonstrantów.
 • Nawalny...
  https://www.youtube.com/watch?v=FN_gp2SOhG4
 • @1abezmetki 06:58:07
  Początek powstania, wyznaczono w na godz.12-tą lokalnego czasu.....
  Ja tak sobie myślę, że dopóki w sklepach nie brakuje chleba, dopóki daje się jako tako żyć, to pojedynczy człowiek a także społeczeństwo za żadną rewolucję brać się nie będzie.
  Jednostki którym marzy się władza i miejsce przy korycie sami z siebie rewolucji nie zrobią. ,,Pomoc” musi przyjść z zagranicy i to dosyć obficie w dolarach i w propagandzie, a takiej ,,pomocy” Putin jeśli będzie bardziej zdecydowany niż niejaki Janukowych na Ukrainie, bez problemu położy kres środkami jakimi w dostatecznej ilości dysponuje.
  Tak więc nie należy się spodziewać kolejnej bolszewickiej rewolucji ani krwawej niedzieli w Petersburgu czy Moskwie.
  Nie te czasy, nie te nastroje społeczne.
 • @Oświat 13:23:05
  Przemyślę, jak mi się poukłada." Na szybko, można głupich narobić".;-)
  Pozdrawiam.
 • @1abezmetki 06:58:07
  "Początek powstania, wyznaczono w na godz.12-tą lokalnego czasu."
  Co z tym powstaniem ?
  Zaczęło się ?
  Trwa ?
  Czy może zakończyło się (z sukcesem- mam nadzieję) ?
  Poproszę o pański - jak zawsze merytoryczny - komentarz...
 • @SZS 09:55:15
  Obiecuję, odpowiem. Muszę się jednak jeszcze z tematem przespać.
  W oczekiwaniu na odpowiedź, proszę niech Pan obejrzy udostępnione przeze mnie linki na wymieniony temat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30