Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
156 postów 2166 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Od Superpotęgi do Niekompetencji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ja,wzrosły w drugiej połowie 20-go wieku, nie rozpoznaję dziś mojego kraju. Doświadczyłem życia w kompetentnym kraju, a teraz doświadczam życia w kraju niekompetentnym.

Wszystko stało się niekompetentne. Policja jest niekompetentna. Oni strzelają do dzieci, kalek, i twierdzą że obawiali się o swoje życie.

Polityka zagraniczna Waszyngtonu jest niekompetentna.  Waszyngton zalienował świat swoimi szalonymi nielegalnymi atakami na obce kraje. Dzisiaj Stany Zjednoczone i Izrael to dwa najbardziej niegodne zaufania kraje na ziemi i dwa kraje uznane za największe zagrożenie dla pokoju.

Kompleks militarny i bezpieczeństwa jest niekompetentny. Stan narodowego bezpieczeństwa świadczy  o niekompetencji, wyrażonej nieżdolnością do zablokowania najbardziej upokorzającego ataku w historii wobec supepotęgi, całkowicie bezradnej, wobec kilku ludzi uzbrojonych w noże do cięcia kartonu i niezdolnych do pilotowania samolotu,  który zniszczył  World Trade Center i część Pentagonu .Przemysł zbrojeniowy wyprodukował po niebotycznych kosztach F-35, który nie sprosta, nie tylko, rosyjskim myśliwcom ale nawet F-15-kom i F-16-kom, które miał zastąpić.

Media są niekompetentne. Nie mogę wskazać jakiejkolwiek akuratnej relacji, opublikowanej w 21-ym wieku. No, jakaś  musi być - ale żadna nie przychodzi mi na myśl.

Uniwersytety są niekompetentne. Zamiast zatrudniać profesorów żeby uczyli studentów, uniwersytety zatrudniają administratorów dla ich nadzoru. Zamiast profesorów, mamy prezydentów, vice-prezydentów, kanclerzy, vice-kanclerzy, prorektorów(ds.akademickich*1.) asystentów prorektorów, dziekanów, pod-dziekanów, asystentów dziekanów. Zamiast rangi przedmiotów mamy ograniczenia słowa i trening wrażliwości. Uniwersytety wydają aż do 75% ich budżetów na administratorów, z których wielu jest przepłaconych.

Szkoły publiczne stały się niekompetentne w rezultacie narodowego systemu testów. Celem edukacji dzisiaj stało się zaliczenie jakiegoś testu. Akredytacji szkół*2. i płac nauczycieli nie uzależnia się od kreatywności lub niezależności myślenia, zdolnych po temu studentów. Studentów zagania się, przez zmuszenie do wkuwania na pamięć, do zdawania testów.

Można  tak w nieskończoność...

Zamiast tego, odniosę się  do przykładu codziennej niekompetencji, która uniemożliwiła mi pisanie przez kilka dni, w tym tygodniu.

Ostatnio, podczas nieobecności w domu, pracujący na pobliskiej budowie, operator ciężkiego sprzętu, zdołał przejechać pod linią napięcia z podniesionym ramieniem dźwigu. Zamiast zerwać przewody, złamał w połowie słup linii, doprowadzającej elektryczność do mojego domu. Kompania dostawy elektryczności, lub - jak podejrzewam - "outsourced contractor"*3., który przywracając napięcie dla mojego domu, nie zwrócił uwagi na dotychczas podłączony, przewód neutralny. W rezultacie, mniej więcej przez tydzień,l  mój dom doświadczał wysokiego napięcia, które "załatwiło" bezpieczniki, skrzynkę rozdzielczą i wszystkie odbiorniki prądu . Uprzedzając moją interwencję, dom podano inspekcji, zakończonej konkluzją, o "braku napięcia".Ponowna wizyta kompanii dostawy elektryczności, sprowadziła się do stwierdzenia, że "wysokie napięcie, podłączone do mojego domu, zniszczyło wszystko, co było włączone".

Tak więc mamy głupka operującego ciężkim sprzętem, niezdolnego zrozumieć, że nie można jechać pod linią elektryczną z podniesionym dźwigiem. Mamy przedsiębiorstwo dostawy elektryczności lub jego podwykonawcę, który nie pojmuje, że napięcia nie można przyłączać bez upewnienia się, czy przewód neutralny jest wciąż włączony.

 Rezultat: każdy odbiornik w domu - ugotowany. Wszędzie szkło ze spalonych żarówek. Mówimy o tysiącach dolarów.

To jest dzisiejsza Ameryka. Niekompetentni rządzą niekompetentnymi - chcącymi wojny z Iranem, Koreą, Rosją, Chinami.
Ze względu na niezwykły poziom niekompetencji - jak Stany długie i szerokie - gwarantuję, że nie wygramy tych wojen.


----------------------------------

Paul Craig Roberts
Institute for Political Economy
From Superpower to Incompetence
November 8, 2017

https://www.paulcraigroberts.org/2017/11/08/from-superpower-to-incompetence/


--------------------------------

Przypisy:

*1. W oryginale: "provost"
    wymowa:
    bryt. (RP) IPA: /ˈprɒvəst/, X-SAMPA: /"prQv@st/
    amer. IPA: /ˈproʊvoʊst / lub /ˈprɑːvəst/
    znaczenia:
    (1.1) bryt. dyrektor college'u
    (1.2) amer. prorektor do spraw akademickich
    https://pl.wiktionary.org/wiki/provost

*2. "In most countries the function of educational accreditation is conducted by a government organization, such as
    a Ministry of Education. In the United States a quality assurance process exists that is independent of government
    and performed by private non-profit organizations.[1] Those organizations are formally called accreditors.
    All accreditors in the US must in turn be recognized by the National Advisory Committee on Institutional Quality
    and Integrity (NACIQI), which is an advisory body to the U.S. Secretary of Education,"
    https://en.wikipedia.org/wiki/Educational_accreditation

*3. "outsourced contractor":
    "outsourcing
    rzeczownik
    outsourcing (zlecenie wykonania usług na zewnątrz) [UNCOUNTABLE]
    My company deals with outsourcing - we recruit experts for third-party businesses. (Moja firma zajmuje
    się  outsourcingiem - rekrutujemy ekspertów na zlecenie zewnętrznych przedsiębiorstw.)
    Słownik terminów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi (Human Resources)
    zobacz także: crowdsourcing, human resource outsourcing
    dodatkowe przykłady zdań:
    zlecać innej firmie, podwynająć
    if a company outsources, it is using other companies to complete specific tasks
    Słownik terminów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi (Human Resources)"
    https://www.diki.pl/slownik-angielskiego?q=outsourcing

-------------------------------------------

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=xsbfAk_dk5Y
Paul Craig Roberts | TOTAL COLLAPSE IS NEAR

-----------------------------------------------

tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów, dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora opracowania. 

KOMENTARZE

 • autor
  T.j. odpowiedz pod wpisem u Lejba Fogelmana czy jak kto woli Talblota.
  A ten tekst znakomity, znam autora z spotkania w Chicagowskim uniwersytecie z roku 2001.


  Powiem tak, ubóstwo w Rosji czy w USA jest bardzo podobne, choć w USA naocznie to wszystko zobaczyłem będąc tam kilka razy przez parę miesięcy, w Rosji nie byłem i pewny jestem, że też występuje ogromne rozwarstwienie dochodów ludzi. Tylko Rosjanie przez wiek, byli pod niewolniczą, ludobójczą okupacją, gdzie wymordowano mln Rosjan przeważnie tych z tzw, elity narodowej, dlatego min. ich sytuacja po systemie ludobójczym jest dużo gorsza niż w USA czy EZ, ale widzę gołym okiem, że swiatowa mafia finansowa, czyli ta sama co rosjanom ludobójstwo zafundowała, teraz pragnie dorwać się do ich konfitur rosyjskich, ponieważ, to Rosja ma przyszłosć a nie wyeksploatowane kraje zachodu.
  Pamiętać należy, że to rdzenni rosjanie byli pierwszymi ofiarami bolszewii, a władza bolszewików to w 50% żydo - bolszewicy, gruzini, ukraińcy no i oczywiście zdrajcy tez z Rosji, czyli identycznie jak było w Polsce w latach 44-56.
  Rosja obecnie odradza sie duchowo, to chrześcijanie, wyznawcy tego samego Pana co My, a w tzw. zachodzie ich ,,bóg" to diabeł -szatan z kosciołów burdele robią, a w Rosji budują kościoły.
  Jeżeli chodzi o propagande, to widzę jak szpiedzy usraela szczują w imieniu swoich żydowskich mocodawców na Rosję, a co diabeł z usraela powie jest święte, to nawet propaganda pzpr-owska takiej kampanii na rzecz sowietów nie prowadziła, jak ci obecni szpiedzy prowadzą na rzecz usraela.
  My, Polacy nigdy nie będziemy partnerami dla tzw. zachodu, usraela, jestesmy i będziemy niewolnikami wygodnymi w szczuciu na słowiański Naród rosyjski i to się dzieje teraz.
  My, Polacy nigdy z zachodem nie będziemy niepodległym krajem, to nie jest w ich interesie, dlatego oni w ramach tzw. wyborów wybierają nam do koryta swoich szpiegów, a oni by utrzymać się przy tym korycie ciągle muszą nas dzielić i co dzień wpuszczać szczura do naszego domu, tak by skutecznie odwracać uwagę od spraw zasadniczych dla naszej przyszłości.
  To tak w skrócie.
 • "Kolos na glinianych nogach"
  .
  to bardzo przydatne określenie, przypisywane reżyserowi wydarzenia dokładnie sprzed 100 lat:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Cikawe jak długo jeszcze przyjdzie czekać na upadek.

  - jeznach.neon24.pl/post/140920,fiasko-trzech-secesji

  Tekst nieco aluzyjny.
 • @Laznik 19:45:33
  .
  pełny link:

  - http://jeznach.neon24.pl/post/140920,fiasko-trzech-secesji
 • @Wrzodak Z. 19:00:02
  @Wrzodak Z. 19:00:02
  Szanowny Panie,

  Przeczytałem kilkakroć, z uwagą - Pańską odpowiedź i nie mogę się wyzbyć wrażenia, że to amalgamat -samozachowawczego daltonizmu i rozpaczliwego wyparcia rzeczywistości. Sam przez dłuższy czas byłem naiwnym apologetą putinowskiej Rosji, dopóki FAKTY nie przekonały mnie, o potrzebie wyzwolenia się z dybów myślenia życzeniowego (wishfull thinking). Ze smutkiem widzę, że przed Panem jeszcze długa droga, zanim zdoła Pan zrewidować dotychczasowe przeświadczenia. Ja wiem, to boli, trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy. - Nie ma już nic, oprócz osamotnienia w wielkim wrogim świecie.

  Wielki francuski filozof i matematyk, Blaise Pascal, zauważył kiedyś metaforycznie, że człowiek jest tylko trzciną, najwątlejszą w przyrodzie, ale trzciną myślącą. Ufam, że powyższe pobudzi Pańską refleksję.
  Z szacunkiem,
 • @1abezmetki 08:50:26
  To nie dobrze, że Pan przeczytał kilka razy mój wpis i doszedł do błędnych wniosków.
  Gdzie jest mój zachwyt nad Putinem??? Moją intencją jest to, że nie ma proporcji w atakowaniu Rosji w stosunku do np; USA czy Izraela.
  Jestem przeciwnikiem masońskiej dyktatury światowej, płynącej z usraela, to nie znaczy, że jestem za ideologią pro-rosyjską. Od młodzieńczych lat walczę po stronie niepodległej Polski i o suwerenny Naród Polski. Pragnę wspólpracy z wszystkimi narodami w swiecie, pragnę żyć w prawdzie i po partnersku, nie chcę byc niewolnikiem ani z strony usraela ani z strony Rosji. Polskę stać na neutralne życie, między zachodem a wschodem pod warunkiem jak pozbędziemy sie szpiegów, głupców, karierowiczów, darmozjadów z życia politycznego.
  Uważam, że w dzisiejszym swiecie polityki, to taki Putin, Ławrow to geniusze polityczni i nie ważne czy ja się z nimi zgadzam czy nie, ale taki Trump, Obama, Merkel, May, Macron itp to słupy mafii światowej, dają tylko swoje ryje do teatru politycznego dla naiwnych, oni nie kreują strategicznej polityki, oni są wykonawcami narzuconej polityki przez masonów i lichwiarzy. W Rosji odwrotnie to Putin narzuca kreowanie polityki, to żydzi w Rosji są na garnuszku Putina a nie odwrotnie jak u Nas. Drugim przywódcą jest podobnym do Putina jest Orban, reszta to Iran, Jemen, Katar, może Korea Pól, ale tego nie wiem bo propaganda robi swoje.
  Nie zastanawia pana to, że świat pedałów, złodziei, zbrodniarzy wojennych wraz z ich całą machiną propagandowa plują na okrogło na Rosję i Putina, w zdecydowanej wiekszosci stoi za tym kapitał spekulacyjny a wiec żydowski na czele z Sorosem.
  Mnie cieszy to, że Putin wywalił z swojego kraju Fundację Sorosa, zakazał marszów pedałom, że lewactwo i szpiedzy mafii swiatowej siedzą w pierdlu, w przeciwnym razie w Rosji była by rewolucja co odbiło by się na Nas rykoszetem, wolę taki spokój w Rosji niż masonów i szpiegów u władzy w Rosji.
  Co do gospodarki, to rządzą ludzie wyrosli z komunizmu i cieżko im zrozumieć własnośc zbudowaną od podstaw, ale idzie to powoli w dobrym kierunku. Świadcz to o tym, że pomimo światowych sankcji przeciw Rosji, dają sobie radę, mało tego są największym graczem względem uzbrojenia na świecie. Gdyby nie oni to już np; w Polsce z kosciołów miałbyś żabkę, dom publiczny, dyskoteki, a pedał i pedofil stał by na czele kazdej władzy, tak jak ma to miejsce w Słupsku w Rosji nie ma jednego zboczeńca przy władzy (chyba, że ukryty). a w usraelu to np; prawie cała rada miejska w Los Angeles to chomosie.
  To taka różnica, piszę tak na gorąco, ale temat wymaga bardzo głębokiej debaty, by zrozumieć lepiej problem uapadłej Polski.
 • @1abezmetki 08:50:26
  Fragment

  ,,Rosją straszy się w Polsce małe dzieci i wszystkie nieszczęścia świata przypisuje się jednogłośnie Władimirowi Putinowi. Równocześnie polskie społeczeństwo, polskie elity intelektualne i polityczne są systematyczne odcinane od kontaktów z Rosją. Trzydziestominutowe wystąpienie Putina wielu dziennikarzy uznało, za – być może – najważniejsze w jego dotychczasowej karierze politycznej. W Internecie można je znaleźć nie tylko po rosyjsku, co zrozumiałe, ale także w wielu innych językach całego świata. Jest po francusku, angielsku, niemiecku, etc. W wersjach dostępnych na popularnym youtubie ma przynajmniej po kilkadziesiąt tysięcy odsłon (piszę to w kilka dni po samym wystąpieniu, gdy będziecie Państwo czytać te słowa z pewnością odsłon będzie znacznie więcej). Niestety, drodzy Czytelnicy, nie znajdziecie Putinowskiego wystąpienia w języku polskim. Nie znalazłem ani polskojęzycznej wersji jego tekstu, ani nawet wersji z polskimi napisami lub dubbingiem na youtubie. Wydawałoby się, że media poważnego czterdziestomilionowego narodu (ewentualnie państwowe ośrodki informacyjne) powinny to wystąpienie udostępnić, szczególnie wtedy, gdy w nieoficjalnej doktrynie bezpieczeństwa Polski Rosję podniesiono do rangi archetypu naszego wroga. Ale nie, w Polsce Putinem straszy się, ale się go nie słucha, ani nie czyta. Uważam to za fakt po prostu żenujący, świadczący o daleko posuniętej amatorszczyźnie i chałupnictwie polskich elit politycznych".

  Adam Wielomski

  Tekst ukazał się w tygodniku “Najwyższy Czasie"
 • @Wrzodak Z. 09:31:30
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za kolejną obszerną wypowiedź. Myślę,że między nas wkradło się nieporozumienie. Szereg osób na tym forum postrzega we mnie rusofoba. Nic bardziej błędnego. Rosjanie są mi bliscy. Historyczne rosyjsko-polskie relacje, pełne są wprawdzie wzajemnych wyrzutów i bolesnych zaszłości, tym nie mniej, wzajemna dobra wola jest wstanie zagoić blizny i urazy. Co do tego nie mam wątpliwości.
  W przeszłości także i tutaj na Neonie, jeszcze jako komentator, wielokrotnie wyrażałem nadzieje na sprawczą, prometejską i pan-słowiańską rolę Rosji, jako szansę dla Polski. Jednak w miarę upływu czasu, napływu informacji i własnych poszukiwań, doszedłem do przekonania, że obecny ustrój polityczno-społeczny w Rosji, jak również - sprawująca władzę elita, nie wyrażają ani aspiracji ani interesów narodu rosyjskiego. Nie zgadzam się z wielokrotnie wbijanym Rosjanom do głowy i nie powiem, ochoczo przyswajanym sloganem (taka ich historycznie ukształtowana mentalność), "Jest Putin - jest Rosja i vice versa". Jak powabnie i uwodzicielsko nie brzmiały by propagandowe tuby, to nie zagadają, ponurej rosyjskiej rzeczywistości. 18 "radosnych" lat, fotogenicznego tandemu, nie posłużyło dobrze Rosji, choć to ich konstytucyjny obowiązek, a co dopiero służyć lepszej przyszłości świata? Wszystkie dostępne wskaźniki ilustrujące złostan rosyjskiej rzeczywistości, wołają na alarm. Ten kraj tonie...Bez radykalnej i bliskiej zmiany ustrojowej, ten kraj zginie.
  Jeśli mi tu jeszcze pozwolą, postaram się zilustrować to przekonanie. Proszę mi wierzyć, po stokroć, wolałbym być - zwiastunem dobrej nowiny.
  Proszę, niech mi Pan zechce wybaczyć, jeśli mimowolnie, w ferworze, niebacznym słowem, zraniłem pańską wrażliwość.

  Z nieodmiennym szacunkiem,
 • @Nibiru 14:10:38
  Dziękuję!
  https://www.youtube.com/watch?v=dwKN0j-MmoE
  Бутырка - Вот и все
 • To nie jest niekompetencja
  .
  to jest po prostu rozpad imperium,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  w gruncie rzeczy każde imperium degenruje w ciągu jednego wieku, jeśli przyjąć za początek tego imperium datę utworzenia FED, to już czas na rozpad.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031