Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Trudności Rosjan z zakupami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu - co piszą "inni" ; dzisiaj, powszechnie znany w Rosji, poza mediami kremlowskimi, - Эль Мюрид (El Miurid): "Prawie 40% Rosjan ma trudności z zakupem żywności i odzieży"...

...Jedna czwarta ludności kraju, nie jest w stanie pokryć kosztów opłat komunalnych, 17% — nie stać na wykup leków przepisanych przez lekarza.

W dyspozycji Rosbalt'a("Росбалта")*1. znlazły się wyniki listopadowego monitoringu Instytutu Polityki Społecznej ВШЭ*2. "Ludność Rosji w 2017 r.: dochody, wydatki i nastroje społeczne". W oparciu o badania — dane Росстата*3., publiczne dane  ВЦИОМ*4., o społecznych nastrojach, a także dane specjalnego badania ludności, w zakresie społecznego samopoczucia i ubóstwa, organizowanego przez ВЦИОМ  na zamówienie  ВШЭ . Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej w skali kraju selekcji: 1600 respondentów, w 46 regionach kraju, w 130 miejscowościach.

Jest to dotychczasowy rezultat rządów Putina i jego oligokracji. Dlaczego dotychczasowy? Bo te rządy trwają, a do jakiego stopnia wynędznienia dojdzie naród, gdy one nieuchronnie się skończą (w jakiej formie - to osobna kwestia), dziś trudno powiedzieć.

Cyfry katastrofalne. (...) Nędzarz różni się od biednego tym, że biedny człowiek jeszcze jest w stanie opłacić minimalną dla życia listę swoich potrzeb. To rozchody wydatków komunalnych ,na biologiczne minimum pożywienia (czyli wymaganej ilości białek, węglowodanów, cukrów i błonnika), zakupy  odzieży i obuwia. Nędzarz ma mniejszy dochód, i dlatego zmuszony jest zmienić strategię konsumpcji.

Nędzarz jest zmuszony kupować mniejszą liczbę produktów, co odbija się na jego zdrowiu, którego potrzeb też nie jest w stanie opłacić. Jest on zmuszony do nie respektowania płatności  komunalnych i popada w rosnące długi, przestaje na czas odnawiać swoją garderobę i tak dalej. Badania mówią wprost, że 40% ludności kraju jest już poza granicą ubóstwa, 25% populacji znalazło się w kabalnej zależności od zadłużeń, takich, jak długi komunalne, praktycznie niemożliwe do spłacenia przy takiej strategii przetrwania.

Powtarzam - tu nie chodzi o biednych, tumowa o nędzarzach, w stanie chronicznym. Jeśli do nich dodać jeszcze i biedną ludność, to znaczy, żyjących na poziomie minimum  i nieco wyższym (stanowiących około 50-70%), to - w sumie - do kategorii nędzarzy i ubogich trafia ponad 80% wszystkich obywateli Rosji.

Absolutnie żadne zaskoczenie. Opublikowane nie tak dawno cyfry (mówiono o nich w Dumie, więc ich tak po prostu nie zignorować): dochody jedynie 200 osób w kraju - równają się sumie dochodów pozostałych stu czterdziestu - z czymś  tam- milionów mieszkańców Rosji.To jest odpowiedź, dlaczego trzy czwarte kraju popadło w ubóstwo i nędzę. Ich po prostu okradziono i obrabowano.Złodzieje i bandyci, a po interesach przyjaciele naszego prezydenta. I o to chodziło, począwszy od 92 roku, aby nas obrabować a ich  wzbogacić . Cała reszta to bzdury.

 Эль Мюрид
(El Miurid)

-----------------------------
Przypisy:

*1.Росбалт:rosbalt.ru «Росбалт» - Rosyjska Federalna Agencja Informacyjno-Analityczna
    — российское федеральное информационно-аналитическое агентство с главными     
    офисами в Москве и Санкт-Петербурге, представительствами в городах России и странах ближнего     зарубежья. Основано в  2001 году. Директор — Наталия Черкесова, супруга Виктора Черкесова.
    https://duckduckgo.com/i/8a769ca9.gif

*2. ВШЭ:Высшая школа экономики - Национальный исследовательский университет
    Wyższa Szkoła Gospodarki - Narodowy Uniwersytet Badawczy
    https://www.hse.ru/

*3Росстат:Федеральная служба го­су­дарст­вен­ной статистики
   Federalna Służba Statystyki Państwa
   https://yandex.ru/search/?text=%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82&lr=21210

*4ВЦИОМ:Всероссийский центр изучения общественного мнения
   Ogólnorosyjskie centrum badania opinii społecznej

----------------------------------

źródło:

http://narzur.ru/article/25279
Autor:Эль Мюрид
26.11.2017
Трудности с покупкой


----------------------------

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów:dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).
    

KOMENTARZE

 • @Autor
  Ty z upa-dliny ? .
 • @Repsol 22:26:39
  A Ty głuchy i niewidomy?
 • GŁOS PRZEŚLADOWANEJ PRAWDY!
  "Prawda i oliwa na wierzch wypływa" (także z piwnicy)!
  czytaj w http://info.peritusnet.eu/index.php/portale-blogerskie/

  http://hipokryzjak.pl/_picbase/8928bb8be7c789dcd7138a42d5ecf9c8.jpg
 • Klawisz - to brzmi dumnie...
  http://klawisz.wadi.pl/wp-content/uploads/2015/04/straznik1.jpg
 • DALTONIZM ZADANY ?
  Ad:"Czy, według Pana, autor tekstu, bloger Anatoly Nesmiyan ( El Murid), stara się obiektywnie przedstawić rosyjską rzeczywistość?"

  Tu w pierdlu, za niewinność, gdzie odziałowy tekst wsadził - inne normy więc z warszawska ciućkać się nie będę.
  Bronisz kochana chorej sprawy. Kremlowski reżim stracił już, jakąkolwiek polityczną, ideologiczną i moralną legitymację - dalszego istnienia. I tylko ślepi i głusi (na własne życzenie?) idą w zaparte.
  Tutejszy Neoludek,(z szacunkiem dla chwalebnych wyjątków) to swoista próbka reresentatywna, polskiej biomasy.
  W dzeciństwie zrobiono im kuku-krzywdę, przez wczesną, trwale na resztę życia, upośledzającą (z nielicznymi wyjątkami) indoktrynację religijno/polityczną.
  Ta indoktrynacja, połączona z 25 letnią już, perfidią kolonialnej socioinżynierii (zwanej dla niepoznaki liberalizmem, patriotyzmem czekoladowych orłów, europejskością i ruso-sowieto-germano-judeo fobią), przyniosła i przynosi katastrofalne efekty.

  W rezultacie, nieuniknienie, mamy do czynienia, z ludzkim produktem, zorientowanym na zadaną wiarę kilku "prawd objawionych", wyposażonym w skrzynkę, podręcznych stereotypów, z głębokim kompleksem nierówności, pokrywanym agresją - a przedewszystkim - niezdolnością, do krytycznego i analitycznego myślenia.

  A przypadek AgnieszkiS, niestety, te obserwacje potwierdza.

  Wracając do otwierającego pytania "Czy, według Pana, autor tekstu, bloger Anatoly Nesmiyan ( El Murid), stara się obiektywnie przedstawić rosyjską rzeczywistość?"

  AgnieszceS, w zamiarze ułatwienia - jej biednej, znalezienia własnej odpowiedzi, na postawione pytanie, przedstawiam poniżej garść pytań naprowadzających:

  - Czy 1,5 mln Rosjan zarażonych HIV - to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?

  - Czy podobne 1,5 mln chorych, na praktycznie nieuleczalną, rosyjską odmianę gruźlicy - to "obiektywna rosyjska
  rzeczywistość"?

  - Czy średnia długość zycia Rosjanina - 65 lat, - to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?

  - Czy przeszło 25 krotny wzrost narkomanii w Rosji w porównaniu z końcówką ZSRR (do ok. 7mln uzależnionych i 70 tys.
  zejść z przedawkowania, rocznie - to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  - Czy "dochody jedynie 200 osób w kraju - równające się sumie dochodów, pozostałych stu czterdziestu - z czymś tam-
  milionów mieszkańców Rosji" - to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  - Czy deindustralizacja Rosji- to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  - Endemiczny alkoholizm - to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  - czy dramatycznie i wzrastająco wysoki wskażnik przestępczości- to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  - Czy kompradorski, mafijny, feudalny, z natury skorumpowany, zrośnięty z USA, CIA, zionizmem, globalnym systemem
  bankowym, oligarchiczny reżim Putina -to "obiektywna rosyjska rzeczywistość"?,

  I na ostatek, retorycznie już tylko, czy bloger "El Murid" ma - nie tylko prawo - ale i jako, rosyjski patriota, obowiązek nawoływania do przerwania 25 letniego rosyjskiego genocydu, pod putinowskim 18 letnim kierownictwem?

  Tuszę, ze powyższe, w przyszłości, zachęci AgnieszkęS, do podjęcia bolesnego wysiłku, samodzielnego myślenia, eliminującego w rezultacie, potrzebę publicznego zadawania kompromitujących ją pytań!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829