Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Dlaczego Spadają Rosyjskie Satelity?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu - co piszą inni: dziś komentarz na temat spadających rosyjskich rakiet. Autor, Wiera Władymirowna Afanasjewa — doktor filozofii, doktor nauk fizyko-matematycznych, profesor Saratowskiego Uniwersytetu Państwowego...

...W różnych latach pracowała jako starszy pracownik naukowy ГНПП "Ałmaz"*1., docent katedry matematyki, a obecnie profesor wydziału filozofii i metodologii nauki SUP. Autor 10 monografii, około 200 artykułów naukowych w dziedzinie fizyki i filozofii.

Dlaczego rosyjskie satelity spadają, a północnokoreańskie rakiety trafiają w cel? 

-  Ponieważ pokolenie fizyków, absolwentów z  lat osiemdziesiątych przeistoczyło się w artystów, bankierów, kupców, dziennikarzy, filozofów, ekonomistów lub — nie z własnej woli, stało się lumpami.

- Ponieważ w latach dziewięćdziesiątych, fizyczne i inżynierskie wykształcenie zostało zniszczone.

- Ponieważ fizycy i inżynierowie, absolwenci z lat siedemdziesiątych odeszli już na emeryturę.

- Ponieważ w kraju zbudowano taki system edukacji, że na wydziały fizyki i na studia

politechniczne wstępują  ci, którym zabrakło punktów na wydziały rolnicze i  ekonomiczne.

- Ponieważ naukowe i inżynierskie geniusze i talenty wyjeżdżają z kraju tam, gdzie jest popyt.

- Ponieważ w dwóch dziesięcioleciach zniszczono przemysł wysokich technologii . 

- Ponieważ zniszczono, nie tylko naukę akademicką, ale i inżynierską, która wymyślała różne chytrości np.  dla sputników, bez których, nic nie będzie latać, a tylko spadać!

- Ponieważ, w  kraju brakuje wykwalifikowanych pracowników, niezbędnych, jak powietrze, w technologicznych w zakładach produkcyjnych —  na to trzeba umieć przykręcać - nie tylko polityczne śruby. 

-Ponieważ kosmodromy, buduje się, podobnie jak i wszystko — szybko, na łapu-capu, dla wypełniania okienek w formularzach a nie dla rakiet.

- Ponieważ projekty w rodzaju "Сколкова" to nieudany bluff,  fake i potiomkinowska wiocha — machnięciem carskiej ręki Doliny Krzemowej - nie stworzysz.

- Ponieważ "oboronkę" i kosmos nadzorują nie fizycy i inżynierowie, a ci, którym nie udało się dziennikarstwo. Więc będą spadać, gubić się, nie dolatywać i przelatywać, jak sklejka nad Paryżem, dopóty sytuacja z nauką, edukacją i produkcją nie zmieni się radykalnie.

A w małej Korei Północnej, wszystko lata i nie spada,  ponieważ tam cenią

wykształconychi zdolnych ludzi — tak, że z tego kraju należy

nam brać przykład.

-----------------------------------

Przypisy:

*1.

ГНПП "Ałmaz":Акционерное общество «Научно-производственное предприятие „Алмаз“» (АО «НПП „Алмаз“», ранее — ФГУП НПП «Алмаз») — один из крупнейших научно-производственных центров СВЧ-радиоэлектроники. Специализируется на разработке и серийном выпуске СВЧ-приборов и сложных комплексированных изделий для телекоммуникационной аппаратуры, размещаемой на авиационных и космических аппаратах, системах наземного и морского базирования[1]. Расположено в городе Саратов. Входит в холдинговую компанию «Росэлектроника» Государственной корпорации «Ростех».

Przedsiębiorstwo radzieckie założone w 1957 roku.
Obecnie,Towarzystwo Akcyjne "Naukowo-Produkcyjne Przedsiębiorstwo Ałmaz" (diament), jeden z najważniejszych centrów naukowo-produkcyjnych, specjalizujących się w konstrukcji i seryjnej produkcji (...) min. aparatury telekomunikacyjnej, dla wyposażenia w lotniczych i kosmicznych aparatach, systemach naziemnego i morskiego bazowania. Zlokalizowane w mieście Saratow. Wchodzi w skład holdingowej kompanii «Росэлектроника» Państwowej Korporacji «Ростех».


-----------------------------------------------

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=LHQlSe6s4AI
Падение спутника «Метеор-М»: человеческий фактор или некомпетентность?
Upadek sputnika Meteor-M: ludzki czynnik czy niekompetencja?

https://www.youtube.com/watch?v=g1d1YzUNhKU
Названа причина неудачного запуска спутника «Метеор-М» - МИР 24
Określono przyczynę nieudanego startu sputnika Meteor M - MIR 24

 

---------------------------------------------

źródło:

//www.vzsar.ru/blogs/3787
Вера Афанасьева
Почему российские спутники теряются

29 ноября, 2017

----------------------------------------------

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).
   

  

KOMENTARZE

 • Ponieważ w dwóch dziesięcioleciach zniszczono przemysł wysokich technologii
  Ponieważ, ponieważ,ponieważ....
  Czyli co ? Nie ma to jak Związek Radziecki....
 • @SZS 14:07:06
  podobnie jak i u nas zniszczono oprócz przemysłu także szkolnictwo. Dzisiaj szkoły wyższe wręcz rzygają dyplomami o niczym nie świadczącymi. W Chinach na szczeblach władzy jest 80% inżynierów. Podobnie pewnie w KRLD. U nas odwrotnie - sami historycy i humaniści z wrodzonymi skłonnościami psychopatycznymi - patrz
  "Ponerologia Polityczna". Skutek łatwy do przewidzenia.
 • Bardzo trafna analiza.
  W Polsce Solidaruchy zrobiły to samo.
  Solidaruchy jak wykonawcy woli zagranicznych wrogów narodu Polskiego.
  Solidaruchy to też naród Polski ale część ta przy kruchtowa ogłupiana przez KK no i skutki wszyscy widzimy.

  Wrogowie Słowian (Rosja , Polska ...) starali się zniszczyć potencjał intelektualny narodu. To klasyczna likwidacja elit narodu.
  Bo elitami narodu są ludzie nauki, techniki, medycyny...itp a nie rodowe przygłupy, zdrajcy, nadziani złodzieje i aferzyści czy klechy rodem ze średniowiecza.

  W Polsce w 89r głupota, arogancja i zdrada doszła do władzy na zasadach zdrady narodowej na rzecz globalnych wrogów narodu Polskiego.
 • 5*
  Wszystko to jest prawdą. Spotkałam dwóch rosyjskich inżynierów mieszkających w okolicach Los Angeles. Rozmowa z nimi okazała się tylko potwierdzeniem tego, co tu przeczytałam.

  Jedna rzecz mnie zastanawia. Kto Panu dał te jedynki? To jest chyba jakaś zorganizowana grupa "słowian" i to działająca "stadnie".
 • Sytuacja jak w USA.Szefami inzynierow sa dzialacze spoleczni.
  Fabryki wywiezli do Chin, nie buduje sie nic. Tymczasem w Azji praca wre. Kilka tygodni temu bylem w Korei Poludniowej w miescie Gunsan. Podobne w wielkosci do mego miasta w USA. Tam las dzwigow budujacych wierzowce, szybka kolej, tunele , serpentyny, nowe fabryki a w moim miescie sadza kwiatki, wieszaja proporczyki, i lampki choinkowe gdzie popadnie.
  Krajom chrzescijanskim zabrano przemysl i mysl techniczna a dano ja krajom poganskim.W zamian krajom chrzescijanskim dano Muzulmanow i porno na internecie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31