Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Jak Putin, na Rosji - Krzyż Postawił...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu, co piszą "inni", z cyklu "Krajobrazy Putinistanu"... Dzisiaj, opinia uznanego rosyjskiego blogera i ludowego dziennikarza, Burkina Faso ( Буркина Фасо):

Jak Putin, na Rosji - Krzyż Postawił...

...albo, skąd Putin bierze pieniądze na budowę tysięcy świątyń każdego roku?

 

Zamiast epigrafu, w poście, przytoczę wersy z  -"Prawosławnego elementarza":

"Od wszystkich leków silniejsza - modlitwa!

Odcina zło, jak brzytwa

Wszystkie choroby leczy,

Nawet umarłych wskrzesi"...

Jeśli więc modlitwa jest silniejsza od leków, to trzeba budować więcej świątyń, ale - aby ich więcej budować, trzeba skądś brać pieniądze. A skąd można wziąć pieniądze? Tylko - zmniejszając wydatki na budowę i utrzymanie szkół, przychodni i szpitali. O szkole pisałem wcześniej.

Teraz porównajmy dynamikę liczby placówek medycznych i świątyń Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej:Liczba przychodni,-szpitali i świątyń-RCP-w-Rosji-(w tys.)
 
Jeśli sądzić po grafie, zrobionym przeze mniena podstawie danych Rosstatu i Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnejw Rosji, - toliczba świątyń, dawno już przewyższyła, łączną liczbę szpitali i przychodni - tworząc charakterystyczny krzyż.

Widać na górze uważają, że Naród Rosyjski nie potrzebuje wysokiej jakości, bezpłatnej medycyny – niech się leczy modlitwą, postami i stosownymi gestami rytualnymi.

 Burkina Faso

(Буркина Фасо)

----------------------------

źródło:
//narzur.ru/article/25578
Буркина Фасо
03.12.2017

--------------------------------------

Tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia).
   

KOMENTARZE

 • Czy rzad Rosji buduje koscioly kosztem przychodni i szkol?
  Tak z tego artykulu wynika.Szkoda, ze autor nie wspomnial o Majbachu ojca Rydzyka, oplywaniu w luksusy itp.
 • Porównanie
  Za Jelcyna też cerkwie budowano i odbudowano.

  Zakładając, że w Rosji jest 100 milionów nominalnych prawosławnych a w Polsce 30 milionów katolików, to w Polsce na jedną świątynię (ponad 17 tysięcy) przypada 1700 wiernych, zaś w Rosji 2700 wiernych.

  Zaraz po rozpadzie Zw. Radzieckiego przypadało w Rosji 40 000 potencjalnych wiernych (wg. wykresu) na świątynię.

  Przed rewolucją bolszewicką w Rosji było ok 95 000 świątyń (kościołów i kaplic, 2,6x więcej niż dzisiaj) w których służyło ponad 110 000 kapłanów. Ok. 95 tys kapłanów zostało wymordowanych, ogół świątyń zostało zburzone lub obrócone na inne cele.
 • ALARM ONZ: Rosja-HIV/AIDS- Nowe Zakażenia!
  Rosja zajmuje trzecie miejsce w świecie pod względem liczby nowych zakażeń HIV

  Rosja jest trzecim krajem na świecie pod względem liczby nowych przypadków zakażenia wirusem HIV, po RPA i Nigerii.

  Poinformował o tym zastępca sekretarza generalnego ONZ Michel Sidibe, w wywiadzie - dla "Kommiersanta".

  Według Sidibe,obecna sytuacja w Europie Wschodniej i Azji Centralnej jest wyzwaniem dla Wspólnego programu narodów zjednoczonych do spraw HIV/AIDS (UNAIDS) . W regionie, w skład którego, wchodzi Rosja, rośnie epidemia HIV. Zaczęła się od ludzi, którzy wstrzykiwali narkotyki, a teraz ogarnęła całą populację.

  Od 2010 roku w krajach ВЕЦА - WECA, liczba nowych przypadków zakażenia wirusem HIV wzrosła o 60%, z czego na Rosję przypada 80% takich przypadków. Kraj zajmuje trzecie miejsce w świecie pod tym względem, ustępując jedynie RPA i Nigerii

  -------------------

  http://www.sovross.ru/news/36791
  1 декабря 2017

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31