Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Geopolityka i Rosja przed Wyborami

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu, co piszą "Inni": Dziś, artykuł doświadczonego radzieckiego i rosyjskiego dyplomaty, Dmitrija Borisowicza Rurikowa, na temat geopolitycznych okoliczności, towarzyszących nadchodzącym wyborom w Rosji.

Zawieszenie rosyjskiej drużyny udziale w zimowych Igrzyskach olimpijskich w 2018 roku — to sygnał, że "globalna siła dobra" (tak nazywa się Ameryka w oficjalnej doktrynie narodowej strategii) jest radykalnie zorientowana przeciw Rosji. Po tym, jak do operacji informacyjnych i psychologicznych na frontach wojny hybrydowej, został zaciągnięty MKOL, stało się jasne — że zachodni scenariusz na okres przedwyborczy w Rosji wszedł w fazę realizacji. Wydarzenia typu "wszystko już było - ale czegoś takiego,jeszcze nie było" nie każą na siebie czekać, a gry, wokół wyborów prezydenckich, będą walkami bez reguł.

Przyciąga uwagę ukraińska sytuacja — nie, zamieszanie wokół wiecznie uciekającego Saakaszwilego, a kontrowersyjna informacja w sprawie konfliktu na Donbasie. Z jednej strony, Amerykanie nagle zaczęli mówić o tym, że konflikt należy uregulować i jak tylko zapanuje pokój, sankcje z Rosji zostaną zniesione i stosunki między USA i Rosją ulegną poprawie. W tym samym nurcie — spotkanie w Wiedniu S. Ławrowa, z ministrem spraw zagranicznych Ukrainy, P. A. Klimkinem, zdarzenie prawie niewiarygodne: ważne, nie jej, skromna agenda, a sam fakt, że odbyło się na wniosek tego ostatniego (!). Z drugiej strony, ze strefy Donbasu, nadchodzą informacje o poważnych przygotowaniach do decydującego ataku wojsk ukraińskich na DRL i ŁRL, w grudniu - lub po nowym roku. Jak odnieść się do tego; gotowość aby zacząć realnie rozwiązywać problemy lub odwlekająca dywersja przed amerykańsko-ukraińskim wariantem "11 września" z poważnymi konsekwencjami?

Wykluczyć pojawienia się u "partnerów" dobrych intencji nie należy — przecież w swoim czasie Szaweł stał się Pawłem. Pracować, prowadzić z "partnerami" negocjacje należy, tym bardziej, jeśli dają pozytywne sygnały. Przy tym jednak złudzeń  być nie powinno. Nie należy zapominać, że za wszystkimi przeszłymi i obecnymi zajściami, dziejącymi się na nieszczęsnej Ukrainie, stoi "siła dobra", która doprowadziła kraj, do obecnego stanu. Jak konkretnie, "partnerzy zamierzają wyjść z tej sytuacji, czy potrafią prowadzić merytoryczny dialog, czy można się spodziewać, jeśli nie zmiany, to choć na początek,  przynajmniej postępu w tym kierunku?

O tym, jakie scenariusze mogą gotować "siły dobra", stało się jasne w kwietniu 2017 r., kiedy marynarka wojenna USA naniosła atak rakietowy na bazę lotniczą syryjskich sił powietrznych. Czas akcji nie był podjęty spontaniczne — Waszyngton zsynchronizował ją, z ostatnim dniem pobytu w USA, z oficjalną wizytą, przewodniczącego - CHRL Xi Ching-pina. Jak tylko skończył się nalot, strona przyjmująca natychmiast pospieszyła poinformować o tym gościa Ameryki.

W ten sposób, wojskowa akcja marynarki wojennej USA, bezceremonialnie postawiła lidera wielkiego mocarstwa w dwuznacznej i bardzo niewygodnej pozycji świadka, jak by uczestniczącego w jawnie, nielegalnej agresywnej akcji, z demonstracyjnym polityczno-psychologicznym podtekstem; bombardowanie stanowiło aluzję wobec Rosji: oj, uważaj, Moskwa, zbombardowaliśmy Syrię, a teraz rozmawiamy o tym z przywódcą Chin — wyciągnijcie wnioski; wiadomości zostały zaadresowane do Assada, ИГИЛ i krajów regionu, ale to nie najważniejsze — głównie, chodziło o to, aby pokazać Rosji, Chinom i całemu światu, na ile może sobie pozwolić Ameryka, skoro jest tak wielka, silna i będąc władcą planety.

Ukraiński kierunek i inne zagraniczne zagadnienia to ważne, ale nie najważniejsze tematy w scenariuszu, wykreowane w studiach "siły dobra" dla przed wyborczej Rosji. Podstawowa osnowa dramatu powinna być zlokalizowana w samej Rosji. Do marca 2018 r. — w okresie bezpośrednio poprzedzającym prezydenckie wybory,  —  sytuacja może ulec nagłemu zaostrzeniu. Dla elit Zachodu, przeżywającego wielozakresowy kryzys, -rosyjskie wybory, to dobry pretekst do odwócenia uwagi swoich narodów, od własnych problemów i wprowadzenia hybrydowej wojny przeciw Rosji, na nowy poziom, we wszystkich kierunkach.

Z właściwą im szczerością "partnerzy" wnieśli jasność w przebieg przewidywanych wydarzeń: na  przedłożoną jeszcze w lipcu 2017 r. rosyjską ofertę umowy, na temat nie ingerencji, we wzajemne sprawy —  odpowiedziano;"teraz nie czas na to". Czas zaś, jest im potrzebny, dla czegoś innego — aby w Rosji zadziałały z pełną mocą, najsurowsze "аnty offszorne", artykuły przepisów o sankcjach, w celu — zaostrzenia nastrojów ludzi przed wyborami.W przedwyborczej sytuacji, problem nie w tym, czy słusznie i czy  zgodne z prawem, jest prowadzenie działalności i operacji bankowych, za pośrednictwem  "offszorów", tu oczywiście, należy poważnie się zastanowić, ale to na osobną debatę. Chodzi o coś innego — dla setek rosyjskich firm, posiadających zagraniczne/"offszorne" aktywa i wiodących biznesowe rozliczenia przez zagraniczne banki i struktury obliczeniowe - nie kiedyś, a dokładnie w przeddzień wyborów prezydenckich,sankcje  mogą spowodować potężne ciosy. Nie będzie wpływów pieniężnych — padną budżety, nie będzie pracy, wynagrodzeń, usług, kraj zastygnie, zaostrzy się relacja obywateli i władzy. Można spodziewać się niespodzianek w dziedzinie technologii elektronicznych — przeciwko Rosji mogą zostać uruchomione narzędzia wojny, elektronicznej a kraj, jak i wszystkie inne kraje świata, jest elektronicznie-uzależniony od "siły dobra".
 


Zadanie — "wyprowadzić masy na ulice", zorganizować w kraju rosyjski antyreżimwy majdan, wymusić ustąpienie W. Putina z polityki. Zrealizować się tego nie uda, ale szkody nieuniknione, a spodziewać od "siły dobra" spokojnego życia  po wyborach - nie należy. Akceptacja przez "partnerów"  samego istnienia Rosji jest mało prawdopodobna. — Rosja w jej obecnym kształcie, uniemożliwia "siłom dobra" wprowadzenie totalitarno-liberalnego transhumanoialnego Nowego Porządku Świata.  Rozważania, co jest dobrem, a co złem, kto jest nosicielem dobra a kto zła, będą kontynuowane. Geopolityczna stawka kolosalna, - ważą się losy ludzkości.


------------------------
*1.- Дмитрий Борисович Рюриков, Dmitrij Borisowicz Rurikow,
(ur. 4 lutego 1947, Moskwa), — radziecki i rosyjski dyplomata.
Od 1969 roku w pracy w MSZ ZSRR, pracował w centralnym aparacie,
w ambasadach ZSRR w Iranie, Afganistanie.
Specjalizował się w regionie bliskiego Wschodu.
Ambasador nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Federacji Rosyjskiej
 w Danii (1 sierpnia 2003 — 14 września 2007)
Nadzwyczajny i pełnomocny ambasador Federacji Rosyjskiej
 w Uzbekistanie 29 października 1999 — 17 czerwca 2003)
Od 27 czerwca 2011 r. — dyrektor Państwowego Ośrodka miasta Moskwy- 
"Centrum humanitarnej  współpracy z partnerami za granicą -
Moskiewski Dom Współpracy z Zagranicą - Moskiewski Dom Współobywatela".YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=ls8SbkTRP7o
США заморозят Российские вклады перед Выборами 2018 в России
USA zamrażają rosyjskie wkłady przed wyborami 2018 w Rosji

https://www.youtube.com/watch?v=V6EGo1QUsU4
США готовят в России «революцию олигархов». Получится
USA przygotowują w Rosji "rewolucję oligarchów". Uda się?

----------------------------

źródło:

https://narzur.ru/geopolitika-i-rossija-pered-vyborami/
Геополитика и Россия перед выборами
Русранд 15.12.2017
Автор: Дмитрий Борисович Рюриков.
Русранд
15.12.2017

--------------------------

Wybór i tłumaczenie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
artykułów dozwala się wyłącznie na darmowych platformach
elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
i nick’a autora tłumaczenia).
   


 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31