Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Przed Noworoczny Psychiczny Atak na Rosję

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

BezTabu - Co Piszą "Inni"- Krajoobrazy Putinistanu. Tego nie dowiesz się ze Sputnika. Dziś artykuł Walentina Jurewicza Katasonowa ( Катасонов) (ur. 5 kwietnia 1950 roku, ZSRR) — rosyjskiego naukowca-ekonomisty,...

...doktora nauk ekonomicznych, profesora katedry finansów międzynarodowych MGIMO. Profesor Katasonow znany jest również jako publicysta. Jest specjalistą w dziedzinie ekonomii zasobów naturalnych, międzynarodowego ruchu kapitału, finansowania, zarządzania inwestycjami, systemów pieniężno-kredytowych, finansów, socjologii ekonomicznej, historii gospodarczej i historii badań gospodarczych.

***

 

Przed Noworoczny Psychiczny Atak na Rosję

USA dają Moskwie do zrozumienia, że w nowym roku sankcje gospodarcze wobec Rosji mogą ulec zaostrzeniu. W pierwszej kolejności chodzi o możliwe nowe akcje, przewidziane w ustawie, podpisanej przez prezydenta Trump'a 2 sierpnia 2017 roku. Ustawa nazywa się "Akt nr 115-44- o przeciwdziałaniu wrogom Ameryki za pomocą sankcji". Dla właściwego zrozumienia sytuacji: w tekście tego amerykańskiego postawowienia w stosunku do Korei Północnej, Iranu, i Federacji Rosyjskiej, używa się jednego  wspólnego terminu – adversaries, czyli przeciwnicy, wrogowie.

Już wtedy, w Rosji - ową regulację, odebrano jak zimny prysznic. Przecież ten "Ktoś" bawi się oczekiwaniami ludzi, że dziś-jutro sankcje się skończą i będzie można znowu żyć po staremu: gnać z Rosji na Zachód kapitały, gotować sobie zapasowe lotniska, aby przenieść się tam, na stałe miejsce zamieszkania.

Szczególnie wzburzył rosyjską "offszorną arystokrację", ów passus amerykańskiej ustawy, w którym czytamy, że Departament Stanu, Ministerstwo Finansów, służby specjalne USA mają obowiązek, w pół roku przygotować i przedstawić w Kongresie raport o najbliższym otoczeniu prezydenta Rosji. Raport powinien zawierać listę konkretnych osób bliskich wobec Putina i posiadających za granicą konta bankowe oraz inne aktywa. W miarę możliwości, informacje te powinny być uzupełnione szczegółami na temat: najbliższych krewnych tych osób, ich finansowych powiązań z innymi fizycznymi i prawnymi osobami, oraz przeprowadzonych transakcjach, itp.

Amerykańskie służby specjalne, zwłaszcza  wywiad finansowy (wchodzący w skład Ministerstwa Finansów USA), nie śpią. Obszerne dossier, było u nich gotowe, jeszcze przed podpisaniem wspomnianej regulacji. A głównym celem ustawy- byłodać sygnał rosyjskim oligarchom i czynownikom-kleptomanom, że nadszedł czas, aby się opowiedzieć: za czyją elitą się uważają – rosyjską czy zachodnią. Dla kogo będą pracować – dla Moskwy czy dla Waszyngtonu? Epoka schizofrenicznej lojalności, dla tej warstwy społecznej, skończyła się – postawiono jej ultimatum.

USA: "USUŃCIE GO ALBO  WSZYSTKO UTRACICIE"

Termin wprowadzenia ultimatum - koniec stycznia 2018 roku. Pozostaje jeden miesiąc, a w zachodnich mediach, coraz częściej pojawiają się publikacje na temat przyszłego dokumentu, który zaczęto nazywać "Raportem Kremlowskim". W tych publikacjach omawia się: niektóre postacie, które na pewno trafią do raportu;możliwe reakcje obronne ze strony rosyjskiej elity; prawdopodobieństwo obalenia Putina przez tych, którzy obawiają się tafienia na  czarne listy Waszyngtonu. Nikt nie ma wątpliwości, że ten raport  to – broń psychicznego ataku na rosyjską elitę. Jednak  istnieją również pewne dalsze okoliczności, związane z przygotowywanym atakiem.

W szczególności, jest to wiadomość o zamrożeniu znacznej części Narodowego Funduszu Kazachstanu (НФК). Ten fundusz należy do kategorii suwerennych funduszy, których aktywa, zwyczajowo przyjęto lokować w obcej walucie. Podobnie, jak w formie dłużnych papierów wartościowych (głównie skarbowych), a także na depozytach banków zagranicznych. Większość suwerennych funduszy funkcjonuje - nie bezpośrednio, a poprzez swoje banki centralne, które w rzeczywistości są agentami funduszy. Aktywa banków centralnych zapewniają wysoką odporność na zamrożenia, odpisów, ekspropriacji itp. Narodowy Fundusz Kazachstanu (НФК) , na przykład, działa za pośrednictwem Narodowego Banku Kazachstanu (NBK). W tym roku aktywa НФК przekraczały 60 mld dolarów – to głównie ta waluta, którą Kazachstan otrzymał w należności, za eksport ropy naftowej i gazu.

Areszt (zamrożenie) aktywów НФК ma swoją historię. Od lat ciągnie się sprawa sądowa między rządem Kazachstanu a mołdawskim biznesmenem Anatolijem Stati ( Стати). Spór wybuchł z powodu wzajemnych roszczeń na gruncie wspólnych projektów inwestycyjnych w Kazachstanie. Cztery lata temu spór wszedł na arenę międzynarodową. Anatolij Stati złożył pozwy do międzynarodowych sądów arbitrażowych. spodowało to kontr-pozwy ze strony władz Kazachstanu. Historia ciągnęła się przez cztery lata, ale decyzje sądów zaczęły rodzić się dopiero pod koniec 2017 roku. Decyzją sądu okręgowego w Amsterdamie w październiku 2017 roku został nałożony areszt na akcje o łącznej wartości 5,2 mld dolarów w holenderskiej kompanii
KMG Kashagan B. V., która posiada prawie 17% udziału w konsorcjum, eksploatującym największe pole naftowe w Kazachstanie – Kaszagan( Кашаган). Aresztu kapitału, dokonano na poczet zabezpieczenia roszczeń Anatolija Stati. W tym samym czasie w Szwecji, w egzekucji wyroków sądowych, zaresztowano akcje rządu Kazachstanu w 33 szwedzkich firmach o łącznej wartości około 100 milionów dolarów. Warto zauważyć, że kwota roszczenia samego Anatolija Stati wynosiła jedynie 5 mld usd. Sądy podjęły werdykty, uznające roszczenia mołdawskiego biznesmena , ale jej kwota zmniejszyła się w czasie postępowania.

I nagle w październiku taki prezent dla powoda: zajęcie aktywów,  wielokrotnie przekraczających kwotę przyznaną przez sąd w sprawie roszczenia. Dziwne, oczywiście, ale na tym chyba należałoby postawić kropkę. Jednak kropki nie postawiono. Dziesięć dni temu ogłoszono że: sąd w Amsterdamie wyraził zgodę na aresztowanie środków Narodowego Funduszu Kazachstanu, które przekazano w zarządzanie holenderskiemu oddziałowi amerykańskiego banku Bank of New York Mellon.

Co prawda, gdy zacząłem się rozglądać, okazało się, że wyrok sądowy opiewał jedynie na kwotę 5 mld dolarów. A kwota aresztowanych aktywów funduszu wyniosła 22 mld usd. To około 40% wszystkich aktywów НФК na dzień dzisiejszy.

Pytań więcej, niż odpowiedzi. Dlaczego bank zamroził pieniądze w wysokości, wielokrotnie przekraczającej kwotę, wskazaną przez sąd? Dlaczego ignorował fakt, że pieniądze miały immunitet na zamrażanie, skoro były w zarządzaniu Banku Centralnego Kazachstanu? Dlaczego zdecydowano zamrażać pieniądze w banku amerykańskim, jeśli został nałożony areszt na inne aktywa, przy czym, w wystarczającej wysokości?

Większość prawników nie jest w stanie wyjaśnić tego irracjonalnego postępowania w odniesieniu do aktywów НФК. Myślę, że chodzi o wykazanie gotowości Zachodu, do gry - bez zasad.

Bez zasad, ale nie bez celu. Celem jest nastraszenie, przy czym w pierwszej kolejności nie Astanę, a Moskwę.Nie sądzę, że Bank of New York Mellon mógł zdecydować się na samosąd w odniesieniu do pieniędzy kazachstańskiego funduszu bez polecenia z Waszyngtonu. Tak więc okazuje się, że wiatr wieje nie z Amsterdamu i nie ze Sztokholmu, a z za oceanu. Minister Finansów Federacji Rosyjskiej, Anton Siłuanow (Силуанов) niedawno roztrząsał temat ewentualnego zamrożenia rezerw międzynarodowych RF i skonkludował słowami podobnymi do bohatera Czechowa : "To nie może być, bo tak nigdy nie może być". Mam wrażenie, że Bank of New York Mellon, jasno odpowiedział Siłuanow'u: "Nie, to - bardzo możliwe - może być, i to w najbliższym czasie".

A oto jeszcze jedna historia, która wydarzyła się w ostatnich dniach w wielkiej Brytanii. W 2017 r. uchwalono tam ustawę "O kryminalnych finansach". W całości zostanie wprowadzona w życie, od 1 stycznia 2018 roku. Jednak w Londynie nie czekano do nowego roku. 20 grudnia brytyjskie władze aresztowały aktywa dwóch ukraińskich oligarchów – Kołomojskiego i Bogoljubowa( Боголюбова) na łączną kwotę 2,5 mld usd. Zamrożenie nastąpiło na żądanie "Privatbank'a"(«Приватбанка»), który został znacjonalizowany rok temu. W pozwie stwierdza się, że wyżej wymienieni panowie, wycofali z banku nielegalnie  około 2,5 mld usd.

Pozostała kwota roszczenia – to naliczone odsetki. Sądzę, że aresztowanie aktywów Kołomojskego i Bogoljubowa też można zaliczyć do serii przed noworocznych operacji - zastraszenia obecnej rosyjskiej elity.

Wprowadzenie w życie przez Londyn ustawy "O kryminalnych finansach" zsynchronizowano z kampanią nacisku Waszyngtonu na Moskwę. Brytyjskie sądy już dawno są gotowe stemplować decyzje o zamrożeniach, a nawet konfiskatach aktywów należących do czynowników-kleptomanów i oligarchów z Rosji. Londyńscy prawnicy dobrze wyćwiczyli się w 2012 roku w sądowym sporze między Bierezowskim i Abramowiczem. Wtedy dowiedzieli się wielu tajemnic rosyjskiej prywatyzacji z lat 90-tych. Rosyjski serwis BBC tak skomentował wyniki tego skandalicznego procesu: "Dla rosyjskiego biznesu to zła wiadomość, bo faktycznie w sądzie zostały udowodnione fakty bardzo wątpliwego pochodzenia większości aktywów, którymi teraz oligarchowie próbują dysponować, w tym, w swoich projektach międzynarodowych".

Kilka słów o tej angielskiej ustawie. Wprowadzenie jej w życie, może doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, gdyż pozwala pociągnąć do odpowiedzialności firmy, spółki i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z całego świata. Jeśli na osobie  prawnej, jej partnerze lub współpracowniku, ciąży w Wielkiej Brytanii wyrok w sprawie uchylania się od płacenia podatków, to taka osoba prawna, może zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej w wielkiej Brytanii, niezależnie od tego, gdzie przestępstwo zostało popełnione.

I jeszcze na ostatek. W 2018 roku, w pełnym zakresie, zostanie wprowadzona umowa o automatycznej wymianie informacji o charakterze finansowym. Umowę podpisało  ponad sto krajów, w tym Rosja. Umowa ramowa, zakłada zawarcie dwustronnych umów, pomiędzy poszczególnymi krajami, o wymianie informacji finansowych. Wiele krajów europejskich podpisało już dziesiątki takich umów. To stwarza dodatkowy dyskomfort dla tych, którzy wywozili kapitały z Rosji za granicę, za pośrednictwem  szarych kanałów.Rosja, między innymi, do tej pory ani jednego dwustronnego porozumienia nie podpisała, co powoduje również pytania na Zachodzie. I prawdopodobnie w celu zmuszenia Rosji do podpisania dwustronnych umów o automatycznej wymianie informacji finansowych, nastąpi zaostrzenie sankcji.

-------------------

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=dTsVTQicSy4
ФСК - Валентин КАТАСОНОВ - 30.12.2017 -
Предновогодняя психическая атака на Россию
------------------
FSK- Federalna Kompania Sieciowa - Walentin Katasonow
30.12.2017- "Przed noworoczny psychiczny atak na Rosję"
Zapis artykułu w audio. Automatyczny lektor.

-------------------------------

Источник:

Предновогодняя психическая атака на Россию
Валентин Катасонов
31.12.2017

https://narzur.ru/prednovogodnjaja-psikhicheskaja-ataka-na-rossiju/

----------------------

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych,
ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    


 

KOMENTARZE

 • INFORMACJA!
  Osoby, zamierzające wypowiadać się na moim blogu, proszę o dostosowanie się do następujących reguł:
  1. Komentarze, proszę zamieszczać, wyłącznie na temat tekstu wiodącego, wg poniższego wzoru:
  a. opinia (pogląd,komentarz); np. "sądzę, że..."
  b. uzasadnienie; np. "uważam tak, ponieważ...."
  c. konkluzja; np."reasumując powyższe...."
  Wpisy, nie spełniające powyższych kryteriów, jak: uwagi i epitety ad personam, trolling, dygresje bez związku z tektem wiodącym, grafikę, bez uzasadnienia; będę usuwał.
  Publikowane przeze mnie teksty, są rezultatem solidnej pracy, wymagającej czasu i dedykacji. oczekuję zatem szacunku.
  Czytelnikom, niezależnie od własnych sympatii, przedstawiam teksty poważne, na przyzwoitym poziomie, choć niejednokrotnie kontrowersyjne, w intencji, poszerzenia pola widzenia, przez udostępnianie informacji, niedostępnych w "main stream'ie". Informuję przy tym, że publikowane teksty mogą, lecz nie muszą, wyrażać moje własne przekonania..

  Ze swojej strony, oczekuję interesującej, wzbogacającej interakcji z czytelnikami. Jestem otwarty na argumentację i deklaruję szacunek, dla opinii innych niż moje, jeśli przyzwoicie podane i spełniające - jak wyżej- kryteria.
 • @1abezmetki 07:17:57
  ,,Publikowane przeze mnie teksty, są rezultatem solidnej pracy, wymagającej czasu i dedykacji. oczekuję zatem szacunku.,,


  ,,BezTabu - Co Piszą "Inni"- Krajoobrazy Putinistanu. ,, no i widać na co cię stać .

  Na szacunek trzeba zapracować . Po ocenach widać jaki masz .
 • @1abezmetki 07:17:57
  Te wszystkie warunki przypominają mi szkołę podstawową . Tekst ciekawy ale po co się męczyć dyskutowaniem, gdzie prowadzący w każdej chwili może ci podrzeć wypracowanie i wyrzucić za drzwi?
 • fabi 01.01.2018 12:03:11 i Pedant 01.01.2018 13:32:25
  Tytułem wyjaśnienia:
  Wprowadzone zasady określające wzajemne zobowiązania gości i gospodarza bloga, wynikają, jako zło konieczne, ze zgromadzonych obserwacji i doświadczeń z obcowania - że ich tak kurtuazyjnie nazwę - "komentatorami".

  1.
  ad:"Na szacunek trzeba zapracować . Po ocenach widać jaki masz"
  - Czy jako gospodarz otworzysz ponownie drzwi intruzowi, który rozmyślnie -"politycznie zmotywowany" - wchodzi na dywan z ubłoconymi butami a na zwróconą uwagę, obrzuci inwektywami? Właściwą i proporcjonalną reakcją w takiej sytuacji, jest wyproszenie za drzwi. Oczywiście będą dobiegać złorzeczenia i obietnice dintojry. Nie zamierzam przyjmować reguł - "neoludów", że ich tak kolektywnie określę. Zatem zostawiam ich za drzwiami.

  2.
  ad:"po co się męczyć dyskutowaniem, gdzie prowadzący w każdej chwili może ci podrzeć wypracowanie i wyrzucić za drzwi?"
  Patrz 1. A po co ślęczeć na tekstem, kiedy ci go podepczą bez czytania? Twoja wolność nie może być czyjąś niewolą!
  Uprzejmość i kultura to dwukierunkowa ulica. Nawet jadąc w przeciwnym - niż mój - kierunku, masz obowiązek przestrzegać zasad ruchu drogowego. Tak prościej i bezpieczniej!
 • TO HAŃBA !
  Oto i cała obłudna fasada Neon24 runęła.
  WSIuny i TWy zastosowały cenzurę prewencyjną wobec mojej publikacji na temat krytycznie złej sytuacji we współczesnej nauce rosyjskiej (http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/141774,groza-umierajacej-nauki)
  Czy jest jeszcze ktoś kto ma jeszcze jakiekolwiek złudzenia co do ich wiarygodności?
  Boją się prawdy jak diabeł święconej wody!
  TO A-G-E-N-T-U-R-A! Niezdolna do zachowania - nawet - pozorów!
  Nie stać ich nawet na próbę uzasadnienia haniebnego zachowania! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY!

  W odniesieniu do tzw. Lochu, uważam, że wyrażane przez tzw. "redakcję/admina", odcinanie się od tekstu i od prawdy - a co gorsza, również wobec autora, jak w tym przypadku, nijak ma się do nadętych pretensji Portalu. Demonstrowane niejednokrotnie, faworyzowanie jednych i dyskryminacja innych, to świadectwa moralnej korupcji, podobnie,jak nadużywanie uprawnień. Inkwizycyzjna i anonimowa samowola, nie powinna mieć miejsca. Nie ma uzasadnienia dla penalizującej stygmatyzacji.
  TZW "redakcja", ma psi obowiązek uzasadniać podejmowane dyskryminacyjne decyzje!
  Jesteście osobami publicznymi; gdzie wasze nazwiska?
 • GROZA UMIERAJĄCEJ NAUKI
  ŚWIAT 02.01.2018 10:44 4 komentarze
  GROZA UMIERAJĄCEJ NAUKI
  ZACHOWAJ ARTYKUŁ
  POLEĆ ZNAJOMYM
  EDYTUJ WPIS

  BezTabu, Co Piszą "Inni" -tego się nie dowiesz ze "Skaputtnika". Dziś kolejna, gorzka piguła - dla wyznawców z sekty putinowierców.

  Poniżej, opis katastrofalnego stanu rosyjskiej nauki, zawarty w liście otwartym do Prezydenta Putina, podpisanym przez - 400 sygnatariuszy.

  ***

  List otwarty do Prezydenta Federacji Rosyjskiej W. W. Putina

  400 naukowców i pracowników naukowych RAN napisało list otwarty do Putina

  Panie Prezydencie!

  W lipcu 2016 roku ponad 200 wybitnych naukowców Rosji skierowało do Was list otwarty ("List-200") o krytycznej sytuacji w rosyjskiej nauce i konieczności podjęcia pilnych działań, ze strony kierownictwa kraju.


  Oficjalnej odpowiedzi na to pismo nie otrzymano , a wszystkie jego tezy pozostają nadal aktualne. Co więcej, z biegiem czasu sytuacja się tylko pogorszyła: finansowanie instytutów RAN obniżono; trwa bezsensowna restrukturyzacja wielu instytutów, nasila się absurdalna biurokracja zarządzania nauką ze strony Federalnej Agencji Organizacji Naukowych (ФАНО), obserwuje się wzrost emigracji z Rosji, młodego pokolenia uczonych.

  We wrześniu tego roku odbyły się wybory nowego prezydenta RAN i nowego prezydium RAN. Wszyscy kandydaci na prezydenta RAN weszli w skład odnowionego prezydium. W swoich przedwyborczych programach kandydaci – pracownicy naukowi E.N.Kabłow, G.J. Krasnikow i R.I. Nigmatulin (Е.Н. Каблов, Г.Я. Красников i Р.И. Нигматулин), poparli większość tez "Listy-200" i jej główny postulat – podporządkowanie Federalnej Agencji - Rosyjskiej Akademii Nauk i nałożenie na FANO obowiązku udzielenia wyjaśnień na temat gospodarki i zarządzania majątkiem instytutów. Wszystkie instytuty naukowe RAN, przy tym, muszą być integralną częścią Rosyjskiej Akademii Nauk i prowadzić badania pod jej kierownictwem. Prezydent elekt RAN, akademik A. M. Siergiejew (А.М. Сергеев) w swoim programie również przedstawił cel strategiczny – wspólne kierownictwo instytutami ze strony RAN i FANO, a jako priorytet wskazał potrzebę nadania RAN - szczególnego statusu państwowego.

  Większość problemów dotyczących współdziałania Instytutów i FANO, powstaje właśnie na skutek nieadekwatności stanu prawnego instytutów naukowych i samej Akademii. Wobec organizacji naukowych próbuje się zastosować, oczywiście - niewłaściwe dla nich reguły, odnoszące się zwykłych instytucji budżetowych, zupełnie nie biorąc pod uwagę twórczej i badawczej pracy naukowców. Pracowników naukowowych zmusza się "planować", ile zrobią odkryć, ile i w jakich periodykach opublikują artykuły w ciągu najbliższych kilku lat. Takie planowanie jest w zasadzie niemożliwe, i takie wymagania prowadzą edynie do oszustw i wprowadzania w błąd.

  To samo dotyczy ośmieszającego obliczania normo/godzin dla produkcji naukowej, co sprowadza się do gorączkowego dopasowywania, do wymaganych wskaźników. Ilość bezsensownych raportów i planów wielokrotnie wzrosła. Najnowsze innowacje FANO wiążą planowany wzrost finansowania instytutów RAN w następnych latach z absurdalnym wymogiem, proporcjonalnego wzrostu liczby publikacji. W rzeczywistości stworzono obarczający i nieefektywny system zarządzania nauką. Cały styl i metody pracy FANO, obiektywnie nakierowano na zniszczenie nauki, jako takiej, nie mówiąc już, o twórczej atmosferze, niezbędnej do działalności naukowej.  Wyjście z tej katastrofalnej sytuacji jest tylko jedno: pilna zmiana statusu RAN i statusu instytutów naukowych i powrót instytutów pod kierownictwo RAN. W przyszłości, należy również podjąć, szereg poważnych kroków, takich jak: znaczny wzrost finansowania nauki akademickiej i radykalne zmiany struktury finansowania; odtworzenie w systemie RAN naukowych studiów doktoranckich; pełna wyjście nauki akademickiej spod jurysdykcji Ministerstwa Oświaty i Nauki. Te kroki wymagają czasu i znacznych nakładów finansowych. W tym samym czasie, rozwiązanie głównego problemu – powrotu instytutów naukowych do RAN – wymaga wyłącznie - Waszej woli politycznej.

  Jeśl inie zostaną podjęte pilne działania naprawcze, wobec opisanej tragicznej sytuacji , to w marcu 2018 r. wybrany Prezydent Rosji weźmie w zarządzanie kraj ze zdekapitowaną (обезглавленной), umierającą podstawową nauką, nie zdolną sprostać wyzwaniom współczesnego świata. Pragniemy wierzyć, że do tego nie dojdzie i że kierownictwo kraju naprawi sytuację, tworząc warunki dla rozwoju nauki i dla naukowców pracujących w rosyjskich niezawisłych instytutach.

  1 Załącznik: Lista sygnatariuszy
  -----------------------

  YouTube:

  https://www.youtube.com/watch?v=4EEwOqFxBAk
  Почти 400 ученых пожаловались Путину на реформу РАН
  Published on Dec 27, 2017
  Группа из 397 российских ученых направили президенту Владимиру Путину письмо, в котором пожаловались на реформу Российской
  академии наук и работу созданного в рамках реформы Федерального агентства научных организаций (ФАНО)
  https://www.youtube.com/watch?v=tDWAr_oaEOA
  ----------------

  Prawie 400 naukowców poskarżyło się Putinowi na reformę RAN
  Published on Dec 27, 2017
  Grupa 397 rosyjskich naukowców skierowała do prezydenta Władimira Putina list, w którym skarży się na reformę Rosyjskiej
  Akademii Nauk i działalność utworzonej w ramach reformy, Federalnej Agencji Organizacji Naukowych (FANO)

  --------------------------------

  Źródło:  http://www.sovross.ru/articles/1644/37284/comments/3#comments
  28 декабря 2017 г.
  Угроза умирающей науки
  Открытое письмо Президенту Российской Федерации В. В. Путину
  400 ученых и академиков РАН написали открытое письмо Путину

  -----------------

  Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki

  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
  materiałów:dozwala się wyłącznie na darmowych
  platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
  tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.

  ----------------

  LISTA SYGNATARIUSZY:


  Академик Г.А. Абакумов

  Академик А.Г. Аганбегян

  Академик Е.Б. Александров

  Академик А.Е. Аникин

  Академик Ю.Д. Апресян

  Академик П.Я. Бакланов

  Академик В.И. Бердышев

  Академик А.А. Берлин

  Академик А.А. Боровков

  Академик А.П. Бужилова

  Академик В.В. Бражкин

  Академик Д.А. Варшалович

  Академик В.А. Глухих

  Академик С.Г. Годунов

  Академик Е.И. Гордеев

  Академик А.А. Гусейнов

  Академик М.В. Данилов

  Академик Е.М. Дианов

  Академик В.В. Дмитриев

  Академик В.А. Дыбо

  Академик Ю.Л. Ершов

  Академик А.А. Зализняк

  Академик В.Е. Захаров

  Академик Ю.А. Золотов

  Академик С.Г. Инге-Вечтомов

  Академик Н.Н. Казанский

  Академик А.А. Каплянский

  Академик С.П. Карпов

  Академик В.Л. Кожевников

  Академик С.В. Конягин

  Академик В.М. Котляков

  Академик Е.А. Кузнецов

  Академик М.И. Кузьмин

  Академик И.В. Кукушкин

  Академик Г.А. Куманев

  Академик В.А. Левин

  Академик С.В. Матвеев

  Академик Ю.В. Матиясевич

  Академик С.В. Медведев

  Академик В.П. Мешалкин

  Академик П.А. Минакир

  Академик С.В. Михеев

  Академик А.М. Молдован

  Академик Ю.Н. Молин

  Академик Н.Ф. Мясоедов

  Академик А.Д. Некипелов

  Академик Л.П. Овчинников

  Академик В.А. Плунгян

  Академик В.М. Полтерович

  Академик А.К. Ребров

  Академик М.В. Садовский

  Академик А.А. Саркисов

  Академик В.И. Сергиенко

  Академик А.В. Соболев

  Академик Н.В. Соболев

  Академик С.М. Стишов

  Академик С.Т. Суржиков

  Академик Р.А. Сурис

  Академик В.Б. Тимофеев

  Академик С.М. Толстая

  Академик А.К. Тулохонов

  Академик Г.А. Филиппов

  Академик А.И. Холькин

  Академик А.В. Чаплик

  Академик М.Ф. Чурбанов

  Академик В.Я. Шевченко

  Академик М.С. Юнусов

  Академик М.И. Яландин

  Член-корр. РАН В.В. Азатян

  Член-корр. РАН В.М. Алпатов

  Член-корр. РАН М.Л. Андреев

  Член-корр. РАН С.И. Анисимов

  Член-корр. РАН Л.Я. Аранович

  Член-корр. РАН П.И. Арсеев

  Член-корр. РАН С.А. Арутюнов

  Член-корр. РАН В.Е. Багно

  Член-корр. РАН В.Г. Бамбуров

  Член-корр. РАН В.М. Батенин

  Член-корр. РАН А.А. Белавин

  Член-корр. РАН Е.Л. Березович

  Член-корр. РАН В.В. Богатов

  Член-корр. РАН Д.М. Бондаренко

  Член-корр. РАН А.Б. Борисов

  Член-корр. РАН Л.И. Бородкин

  Член-корр. РАН И.А. Буфетов

  Член-корр. РАН В.В. Васин

  Член-корр. РАН Е.В. Виноградов

  Член-корр. РАН Б.А. Воронов

  Член-корр. РАН Н.В. Гаврилов

  Член-корр. РАН А.А. Гиппиус

  Член-корр. РАН М.М. Глазов

  Член-корр. РАН Б.Н. Гощицкий

  Член-корр. РАН В.М. Григорьев

  Член-корр. РАН В.Л. Гуревич

  Член-корр. РАН А.Н. Гурьянов

  Член-корр. РАН Г.В. Данилян

  Член-корр. РАН В.Е. Дементьев

  Член-корр. РАН А.Н. Диденко

  Член-корр. РАН В.Н. Дубинин

  Член-корр. РАН А.В. Дыбо

  Член-корр. РАН А.С. Запесоцкий

  Член-корр. РАН Ю.А. Захаров

  Член-корр. РАН А.В. Иванчик

  Член-корр. РАН А.И. Иванчик

  Член-корр. РАН Е.Л. Ивченко

  Член-корр. РАН В.А. Ильин

  Член-корр. РАН Г.И. Канель

  Член-корр. РАН И.Т. Касавин

  Член-корр. РАН С.М. Каштанов

  Член-корр. РАН Р.И. Капелюшников

  Член-корр. РАН В.В. Кведер

  Член-корр. РАН В.П. Коверда

  Член-корр. РАН Н.В. Корниенко

  Член-корр. РАН А.А. Котов

  Член-корр. РАН О.И. Койфман

  Член-корр. РАН В.В. Кузнецов

  Член-корр. РАН В.Г. Куличихин

  Член-корр. РАН А.Р. Курчиков

  Член-корр. РАН А.В. Кучин

  Член-корр. РАН В.Н. Лаженцев

  Член-корр. РАН В.Н. Лыкосов

  Член-корр. РАН В.Д. Мазуров

  Член-корр. РАН А.Л. Максимов

  Член-корр. РАН А.В. Маслов

  Член-корр. РАН О.Э. Мельник

  Член-корр. РАН В.Л. Миронов

  Член-корр. РАН В.Ф. Миронов

  Член-корр. РАН Г.А. Михайлов

  Член-корр. РАН С.А. Мызников

  Член-корр. РАН И.Г. Неизвестный

  Член-корр. РАН В.Я. Нейланд

  Член-корр. РАН И.А. Некрасов

  Член-корр. РАН А.И. Николаев

  Член-корр. РАН С.И. Николаев

  Член-корр. РАН Е.Н. Носов

  Член-корр. РАН В.В. Осипов

  Член-корр. РАН Б.Г. Покусаев

  Член-корр. РАН С.А. Пономаренко

  Член-корр. РАН А.П. Потехин

  Член-корр. РАН В.В. Пухначев

  Член-корр. РАН В.Н. Пучков

  Член-корр. РАН В.И. Рачков

  Член-корр. РАН Л.П. Репина

  Член-корр. РАН А.Б. Ринкевич

  Член-корр. РАН В.И. Ритус

  Член-корр. РАН Н.Н. Розанов

  Член-корр. РАН В.Г. Романов

  Член-корр. РАН В.С. Рукавишников

  Член-корр. РАН В.В. Сагарадзе

  Член-корр. РАН Н.Н. Салащенко

  Член-корр. РАН А.А. Саранин

  Член-корр. РАН В.Г. Сахно

  Член-корр. РАН Н.Н. Сибельдин

  Член-корр. РАН Е.В. Скляров

  Член-корр. РАН Р.Л. Смелянский

  Член-корр. РАН О.Н. Соломина

  Член-корр. РАН Н.Г. Соломонов

  Член-корр. РАН А.П. Сорокин

  Член-корр. РАН А.В. Степанов

  Член-корр. РАН Н. Н. Субботина

  Член-корр. РАН В.И. Суслов

  Член-корр. РАН А.Ф. Титов

  Член-корр. РАН А.А. Тишков

  Член-корр. РАН А.А. Толстоногов

  Член-корр. РАН А.В. Турлапов

  Член-корр. РАН Ф. Б. Успенский

  Член-корр. РАН В.Н. Ушаков

  Член-корр. РАН В.С. Фадин

  Член-корр. РАН Д.В. Фролов

  Член-корр. РАН А.Г. Ченцов

  Член-корр. РАН С.В. Черкасов

  Член-корр. РАН А.А. Чернов

  Член-корр. РАН Е.Н. Черных

  Член-корр. РАН Е.М. Чуразов

  Член-корр. РАН Ю.Б. Шаповалов

  Член-корр. РАН В.С. Шацкий

  Член-корр. РАН И.В. Шкредов

  Член-корр. РАН В.Г. Шпак

  Член-корр. РАН Б.М. Шустов

  Член-корр. РАН Ю.А. Щипунов

  Член-корр. РАН Д.Г. Яковлев

  Профессор РАН А.Б. Арбузов

  Профессор РАН А.Н. Бешенцев

  Профессор РАН С.А. Бурлак

  Профессор РАН М.И. Векслер

  Профессор РАН Е.С. Данилко

  Профессор РАН А.С. Десницкий

  Профессор РАН И.Н. Зилфикаров

  Профессор РАН И.М. Индрупский

  Профессор РАН В.В. Казаковская

  Профессор РАН А.Л. Карчевский

  Профессор РАН Е.Ф. Летникова

  Профессор РАН Д.В. Метелкин

  Профессор РАН А.В. Наумов

  Профессор РАН Н.Ю. Песков

  Профессор РАН А.И. Поддельский

  Профессор РАН С.В. Самсонов

  Профессор РАН Г.С. Соколовский

  Профессор РАН С.В. Стрельцов

  Профессор РАН А.А. Ширяев

  Доктор химических наук С.А. Авилов

  Доктор геолого-минералогических наук О.В. Авченко

  Доктор физико-математических наук П.Е. Алаев

  Доктор физико-математических наук А.П. Алдушин

  Доктор физико-математических наук В.А. Александров

  Доктор филологических наук М.Ф. Альбедиль

  Доктор физико-математических наук Н.Е. Андреев

  Доктор физико-математических наук А.Д. Апонасенко

  Доктор физико-математических наук В.Г. Архипкин

  Доктор физико-математических наук А.Ф. Барабанов

  Доктор биологических наук Н.К. Белищева

  Доктор физико-математических наук В.С. Белоносов

  Доктор физико-математических наук В.Н. Белых

  Доктор технических наук Б.А. Беляев

  Доктор исторических наук Ю.Е. Березкин

  Доктор физико-математических наук Г.Ш. Болтачев

  Доктор исторических наук Н.В. Брагинская

  Доктор филологических наук Л.П. Быков

  Доктор физико-математических наук А.В. Бялко

  Доктор химических наук Ф.А. Валеев

  Доктор физико-математических наук В.В. Вальков

  Доктор экономических наук А.Е. Варшавский

  Доктор химических наук С.Ф. Василевский

  Доктор филологических наук Я.В. Васильков

  Доктор исторических наук А.С. Ващук

  Доктор физико-математических наук В.А. Вентцель

  Доктор геолого-минералогических наук Н.В. Владыкин

  Доктор физико-математических наук Н.Б. Волков

  Доктор физико-математических наук Ю.С. Волков

  Доктор физико-математических наук Е.М. Володин

  Доктор физико-математических наук И.Ф. Гинзбург

  Доктор географических наук С.М. Говорушко

  Доктор биологических наук Л.А. Головлева

  Доктор физико-математических наук В.В. Голуб

  Доктор физико-математических наук В.П. Голубятников

  Доктор экономических наук А.Е. Городецкий

  Доктор филологических наук А.В. Гура

  Доктор физико-математических наук А.А. Гусев

  Доктор географических наук В.А. Даувальтер

  Доктор физико-математических наук Г.В. Демиденко

  Доктор физико-математических наук М.Л. Демидов

  Доктор физико-математических наук В.А. Дыхта

  Доктор химических наук Н.Л. Егуткин

  Доктор физико-математических наук К.Н. Ельцов

  Доктор физико-математических наук А.В. Еремин

  Доктор медицинских наук Н.В. Ефимова

  Доктор физико-математических наук Ю.Н. Ефремов

  Доктор биологических наук П.М. Жадан

  Доктор исторических наук В.И. Завьялов

  Доктор физико-математических наук В.Б. Залесный

  Доктор химических наук Г.С. Захарова

  Доктор физико-математических наук Н.А. Земнухова

  Доктор биологических наук Т.И. Земская

  Доктор физико-математических наук В.Я. Зырянов

  Доктор технических наук В.Е. Зюбин

  Доктор биологических наук В.А. Илюха

  Доктор физико-математических наук В.Ю. Ирхин

  Доктор биологических наук Н.Н. Кавцевич

  Доктор химических наук А.М. Калинкин

  Доктор физико-математических наук В.Г. Каменский

  Доктор технических наук М.Ф. Каравай

  Доктор технических наук А.М. Касимов

  Доктор биологических наук Л.Н. Касьянова

  Доктор биологических наук А.Г. Киселева

  Доктор физико-математических наук В.Г. Клочкова

  Доктор геолого-минералогических наук А.В. Колосков

  Доктор технических наук А.В. Коновалов

  Доктор биологических наук Ю.М. Константинов

  Доктор физико-математических наук С.Н. Коробейников

  Доктор химических наук Л.Ф. Королева

  Доктор физико-математических наук Э.Г. Косцов

  Доктор физико-математических наук В.А. Котов

  Доктор геолого-минералогических наук Р.Г. Кравцова

  Доктор физико-математических наук Н.М. Крейнес

  Доктор физико-математических наук Б.Б. Криссинель

  Доктор физико-математических наук С.О. Кричак

  Доктор филологических наук Л.П. Крысин

  Доктор биологических наук М.В. Крюкова

  Доктор физико-математических наук А.А. Кузнецов

  Доктор биологических наук В.В. Кузнецов

  Доктор технических наук О.П. Кузнецов

  Доктор геолого-минералогических наук В.В. Кулаков

  Доктор биологических наук Т.В. Кулаковская

  Доктор экономических наук Э.С. Куратова

  Доктор филологических наук Л.В. Куркина

  Доктор филологических наук Г.И. Кустова

  Доктор физико-математических наук С.С. Кутателадзе

  Доктор физико-математических наук Э.З. Кучинский

  Доктор физико-математических наук А.В. Левичев

  Доктор химических наук Т.В. Лешина

  Доктор химических наук О.Д. Линников

  Доктор физико-математических наук А.А. Ломов

  Доктор биологических наук Л.А. Ломоватская

  Доктор химических наук П.А. Лукьянов

  Доктор технических наук И.В. Лысенко

  Доктор физико-математических наук М.Н. Магомедов

  Доктор филологических наук Д.М. Магомедова

  Доктор геолого-минералогических наук А.М. Мазукабзов

  Доктор физико-математических наук Г.Н. Макаров

  Доктор биологических наук Л.Е. Макарова

  Доктор геолого-минералогических наук В.А. Макрыгина

  Доктор технических наук Ю.М. Максимов

  Доктор экономических наук В.Ю. Малов

  Доктор географических наук А.Н. Махинов

  Доктор филологических наук А.Е. Махов

  Доктор физико-математических наук Э.С. Медведев

  Доктор геолого-минералогических наук А.И. Мельников

  Доктор физико-математических наук Б.М. Миллер

  Доктор физико-математических наук В.С. Мингалев

  Доктор географических наук З.Г. Мирзеханова

  Доктор физико-математических наук А.В. Мирмельштейн

  Доктор биологических наук Т.А. Михайлова

  Доктор биологических наук А.И. Михальский

  Доктор физико-математических наук В.М. Мишин

  Доктор физико-математических наук А.В. Моисеев

  Доктор химических наук М.М. Монастырная

  Доктор физико-математических наук А.С. Морозов

  Доктор химических наук Ю.И. Муринов

  Доктор физико-математических наук А.В. Назин

  Доктор филологических наук С.Ю. Неклюдов

  Доктор филологических наук М.Р. Ненарокова

  Доктор химических наук В.Л. Новиков

  Доктор химических наук О.Д. Новикова

  Доктор физико-математических наук С.Г. Овчинников

  Доктор технических наук В.М. Орлов

  Доктор физико-математических наук В.Н. Очкин

  Доктор филологических наук Е.В. Падучева

  Доктор физико-математических наук Е.А. Памятных

  Доктор физико-математических наук М.В. Панченко

  Доктор физико-математических наук В.А. Пархомов

  Доктор филологических наук А.А. Пичхадзе

  Доктор исторических наук Н.И. Платонова

  Доктор физико-математических наук А.П. Пожидаев

  Доктор химических наук Е.В. Поляков

  Доктор химических наук Н.Э. Поляков

  Доктор химических наук А.Т. Пономаренко

  Доктор экономических наук Л.А. Попова

  Доктор медицинских наук Н.К. Попова

  Доктор экономических наук Г.И. Поподько

  Доктор физико-математических наук А.С. Потапов

  Доктор исторических наук И.В. Поткина

  Доктор физико-математических наук С.А. Пустильник

  Доктор технических наук А.Л. Резник

  Доктор физико-математических наук Г.М. Резник

  Доктор биологических наук Т.А. Решетилова

  Доктор биологических наук А.С. Романенко

  Доктор биологических наук Г.А. Романов

  Доктор географических наук В.И. Росликова

  Доктор технических наук Е.Я. Рубинович

  Доктор философских наук А.Я. Рубинштейн

  Доктор технических наук С.Н. Рукин

  Доктор физико-математических наук В.Н. Рыжов

  Доктор физико-математических наук А.И. Рылов

  Доктор физико-математических наук В. В.Рязанов

  Доктор экономических наук С.Л. Садов

  Доктор физико-математических наук С.М. Сакерин

  Доктор исторических наук А.И. Сакса

  Доктор физико-математических наук С.В. Севастьянов

  Доктор биологических наук В.П. Селедец

  Доктор технических наук Ю.И. Сенкевич

  Доктор физико-математических наук В.В. Сказка

  Доктор геолого-минералогических наук А.А. Сорокин

  Доктор технических наук Г.Я. Смольков

  Доктор экономических наук С.А. Смоляк

  Доктор физико-математических наук Э.М. Солнечный

  Доктор физико-математических наук Ф.И. Соловьева

  Доктор геолого-минералогических наук А.И. Тарарин

  Доктор физико-математических наук Г.Б. Тейтельбаум

  Доктор физико-математических наук Н.А. Тихонов

  Доктор исторических наук Г.А. Ткачева

  Доктор технических наук В.В. Тюрнев

  Доктор филологических наук И.С. Улуханов

  Доктор физико-математических наук С.Н. Фабрика

  Доктор физико-математических наук С.И. Фадеев

  Доктор экономических наук В.В. Фаузер

  Доктор физико-математических наук А.С. Федоров

  Доктор физико-математических наук И.А. Финогенко

  Доктор физико-математических наук И.Н. Флеров

  Доктор физико-математических наук Ю.Д. Фомин

  Доктор филологических наук О.Е. Фролова

  Доктор исторических наук Д.А. Функ

  Доктор исторических наук Н.В. Хвощинская

  Доктор филологических наук О.Б. Христофорова

  Доктор химических наук С.Л. Хурсан

  Доктор филологических наук А.Д. Цендина

  Доктор филологических наук Т.В. Цивьян

  Доктор физико-математических наук П.Ю. Чеботарев

  Доктор физико-математических наук С.В. Чекалин

  Доктор технических наук Ю.Я. Чукреев

  Доктор физико-математических наук С.М. Чурилов

  Доктор физико-математических наук В.Г. Шавров

  Доктор физико-математических наук М.В. Швидевски

  Доктор физико-математических наук И.П. Шестаков

  Доктор биологических наук С.Д. Шлотгауэр

  Доктор физико-математических наук О.И. Шумилов

  Доктор географических наук В.А. Шупер

  Доктор исторических наук В.Е. Щелинский


  zbieranie podpisów trwa
  (Сбор подписей продолжается

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031