Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Wydatki Chin Na Badania Naukowe I Rozwój

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chiny nadal aktywnie zwiększają inwestycje na badania naukowe i prace doświadczalno-konstruktorskie. Na podstawie nakładów na powyższe cele, Chiny przez trzy kolejne lata z rzędu wyprzedzają kraje UE i zbliżają się do USA.

 

 

 

 

Wydatki Chin Na Badania Naukowe I Rozwój, W 1,5 Raza Przekroczyły Całkowity Budżet Rosji

Chiny nadal aktywnie zwiększają inwestycje na badania naukowe i prace doświadczalno-konstruktorskie. Na podstawie nakładów na powyższe cele, Chiny przez trzy kolejne lata z rzędu wyprzedzają kraje UE i zbliżają się do USA.

Takie dane przytacza w ankiecie Centrum badań makroekonomicznych SberBanku, powołując się na statystyki OECD.

Chińskie nakłady na naukę i badania naukowe przewyższają 2% PKB

W porównaniu z początkiem lat 1990-ych nakłady CHRL na badania i rozwój wzrosły o prawie 40-krotnie, a od początku lat 2000 -ych ich wielkość wzrasta dwa razy szybciej niż chiński PKB.

W 2016 roku na badania i opracowania, Chiny wydały 412 mld dolarów. Według aktualnego kursu to 25,1 tryliona rubli, co w 1,5 raza przewyższa cały budżet Federacji Rosyjskiej (16,5 bln rubli w 2018 roku), z którego 39% którego odchodzi na utrzymanie armii, policji i wynagrodzenia urzędników.
Wg wielkości wydatków na badania i rozwój Chiny od 2013 roku regularnie wyprzedza Unię Europejską (350 mld dolarów w zeszłym roku) zarówno w wartościach bezwzględnych, jak i w porównaniu z PKB, potwierdzają, w SbierBanku.

Liderem nadal pozostają Stan Zjednoczone (464 mld dolarów), jednak dystans gwałtownie spada: w 2000 roku był prawie 8-krotny, a teraz wynosi jedynie 12%.

Chiny wydatnie zbliżyły się do wysokości nakładów USA na badania naukowe

W procentach PKB wydatki Chin na badania i rozwój również stopniowo zbliżają się do wskaźnika Stanów — 2,1% wobec 2,7% w 2016 roku (0,9% wobec 2,6% w 2000 roku).

Agresywny wzrost inwestycji na badania i rozwój już powoduje zauważalne rezultaty, mówi analityk SberBanku Wasilij Nosow.

Według danych Światowej organizacji własności intelektualnej, Chiny są światowym liderem pod względem liczby wniosków patentowych — na ich konto przypada ponad 40% wszystkich wniosków. W top 10 firm według liczby zgłoszeń patentowych, Chiny mają trzech przedstawicieli — Huawei (1) ZTE (2) i BOE Technology (7).

„Wciąż jesteśmy skłonni dać Chinom pierwsze miejsce w świecie w zakresie wdrażania i rozwoju technologii, ale nie w wynalazkach. Jednakże liczba programów rządowych, mających na celu przyciągnięcie zagranicznych i powrót z zagranicy chińskich specjalistów (np. program „1000 talentów” od 2008 roku), w okresie 10 lat może przywieść do jakościowego skoku Chin w technologii”, — uważa Nosow.

————————–

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=A72Avb7Od6I
China's scientific breakthroughs: 2017 in review

https://www.youtube.com/watch?v=z6weM9NVywM
Watch The Fast Developing AI And Robotics in China! Artificial Intelligence is Reshaping China

———————–

źródło:
www.finanz.ru
Наука и техника 26
17.04.2018 17:21

——————-

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

  • Autor 5*****
    .
    Może w Polsce doczekamy szanowania i finansowania własnej nauki?
  • W Chinach w kazdym przemyslowym miescie jest politechnika.
    W USA od dawna nie ma juz szkol zawodowych, technikow nigdy nie bylo ani pomaturalnych szkol technicznych. Inzynier po studiach nie umi rysowac tylko klikac po internecie. Teraz mlodzi ida na prawo, sztuke, lepia garnki a przedewszystkim tekstuja na komorkach, robia sobie tatuarze i pala maryche. Pozniej pracuja w sklepie albo na stacji benzynowej.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031