Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Nie Odpowiedzieliśmy Na Cios Stanów W Syrii. Co Dalej?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Olga Tuchanina:Nie ma co, uspokajać się „krótkim” i rzekomo „dogadanym” ciosem („договорняком”).Anglo-saski scenariusz „probówka – bomby – okupacja – zabójstwo lidera – chaos na spółkę z terrorystami”, działa zawsze w jedną stronę...

 

 

 

Dyplomatyczne dobre maniery zostały odrzucone, nie dlatego, że ktoś tam „oszalał”.Stany nie mogą przegrać Syrii, bo wtedy wszystko przegrają – byłby to początek końca ich imperium.

Ale i my nie możemy przegrać. Jeśli przegramy w Syrii – to nas prędzej czy później dobiją. Oni – w najgorszym przypadku – mogą stracić imperium, a my możemy utracić kraj.

Negocjować ze Stanami nie można; nigdy i niczego. To pokazała cała historia.

Dziś uderzenie może być symboliczne. Ale w świecie arabskim – wyciągną wnioski. I w innych miejscach też. Dlatego, że była nawet i umowa – to teraz na ich korzyść. „Mówimy, że ukarzemy, i karzemy – a obecność Rosji nam w ogóle nie przeszkadza. Weto w ONZ, noty, misji OPCW – co nas to wszystko – wogóle – obchodzi”.

Atak, właśnie na Damaszek, miał zasadnicze znaczenie – więc go zadali.

Zachód z nami porozumiewać się nie zamierza. Jednak postępować będzie wg swojego normalnego schematu: wysyłać wszelkie sygnały o tym, że rzekomo możliwa jest umowa: ” nie, nie, my nie chcemy podejmować ostatecznych decyzji, ale musicie zrozumieć…”

Oni zawsze łudzą nadzieją na korzystny wynik. Taktyka salami, warstwa za warstwą, – jak wiecie.

A nasi eksperci teraz znowu będą nam opowiadać o wewnątrzpolitycznej walce w USA, którą nam w ogóle- mieć głęboko gdzieś. Szczególnie zabawne patrzeć na to, jak „zmieniają buty” (переобуваются) nasi „patriotyczni politycy”.

” My nie najmowaliśmy się (нанимались) aby walczyć za Asada”. „My swoją misję wypełniliśmy, nam pora odejść”. „To nie nasza rozbiórka”.

Kilka dni przed tym, patriotyczne media wydały serię publikacji o tym, jak jesteśmy narażeni na atak w Syrii. Na który, nie możemy nic zrobić. Nie mamy sojuszników, nie mamy nic. „Hurra-patrioci” powinni się zamknąć. Rzeczywistość jest taka, że powinniśmy ją „opływać”.

To zostało opublikowane we „Взгляде”, w „Свободной прессе” . I Wielu innych. A ja, po raz pierwszy widziałam, że te zasoby chętnie cytowali, na przykład, Ukraińcy…

Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że same USA i ich sojusznicy nie zatrzymają się.

Kiedy zatrzymują się? – Wtedy, kiedy strącają ich samoloty, kiedy ich zabijają tysiącami. Korea, Wietnam o tym mówią.

Nie można najpierw powiedzieć, że przy uderzeniu w Damaszku będziemy niszczyć nośniki – czyli okręty i samoloty, a potem, kiedy to uderzenie następuje, uciec na skargę do ONZ.

U nas w TV teraz mówią o prawie międzynarodowym, o niesprawiedliwości i tak dalej. Ale nie ma żadnego prawa międzynarodowego. Nie odpowiadasz – można z tobą robić, co się komu żywnie spodoba.

Broń jądrowa działa tylko wtedy, gdy druga strona rozumie: zastosować i okiem nie mrugnąć. W chwili, jak teraz.

Ale nasi partnerzy zrozumieli, że niczego nie użyjemy, nie będziemy odpowiadać Zachodowi, jesteśmy (jeszcze) niezbyt
„odmrożeni”.

Oni nam nie wierzą. Teraz wszędzie, w odniesieniu do Kremla, używają słowo „bluff” .

Teraz słowo naszego sztabu generalnego stoi za nic. Powiedzieliśmy: będzie cios w Damaszku – będziemy odpowiadać. Jest cios w Damaszku. A odpowiedzi nie ma.

To odstąpienie będzie nas drogo kosztować. „Nie odpowiadać na prowokacje” – a potem stracić 27 milionów ludzi.

Wyjścia nie mamy. W ocenie zwykłych ludzi stawki zostały postawione. Gramy tym, co mamy.

Mam nadzieję, że jest jakiś plan Putina. Nasz naród potwierdził wybór naczelnego wodza. On teraz decyduje.

——————
YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=NZ79NqT_Jis
Russia threatens to shoot down US missiles fired at Syria

https://www.youtube.com/watch?v=taQ2e66MBYQ
В России ответили на угрозы Трампа нанести ракетный удар.
W Rosji odpowiedziano na groźby Trumpa – ataku rakietowego

https://www.youtube.com/watch?v=I-PRqGO4Ytw
Готовься, Россия! Дональд Трамп сыплет угрозами
Gotuj się Rosjo! Donald Trump sypie groźbami

————–

źródło:
https://publizist.ru/blogs/109433/24503/-
autor:Ольга Туханина
‚Мы не ответили на удар Штатов по Сирии. Чего ждать дальше?”
14.04.2018

—————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Trump i Putin
  Kiedy wybierano Trumpa pisałem że Trump to Amerykanin, i będzie miał obowiązki amerykańskie. To znaczy będzie takim samym prezydentem jak wszyscy jego poprzednicy.
  Co to Putina od kilku lat piszę, że to miernota, pupet, mała tchórzliwa kreatura, bez rozumu, zabiegająca jedynie o to by się utrzymać na stołku na którym posadził go Jelcyn.
  A tak ogólnie i w pełni obrazowo, to można powiedzieć, Trump to duże, a Putin to małe gówno.
  Wiem, że są tacy, którzy uważają że Trump to by chciał to i owo dobrze, i najlepiej, ale deept state i inni źli ludzie mu nie dają, a Putin to szachowy ,,miszczu” i ,,monż” stanu, ale niech sobie myślą, ich sprawa.
 • @Oświat 10:42:43
  Nie czuję się uprawniony do oceniania jakimi ludźmi są Trump i Putin. Mogę jedynie oceniać rezultaty sprawowanej przez nich władzy. W przypadku Trumpa sądzę, że jezcze na to za wcześnie. W odniesieniu do Putina i jego reżimu - to katastrofa dla Rosji. Wskazują to wszystkie dostępne wskaźniki. Nie wiem, czy już nie za późno, na odwrócenie trendu, przez optymalną zmianę systemu polityczno-społecznego. Wiele wskazuje na to, że Rosja osiągnęła już "no return point".
  Tylko ludzi żal...

  Pozdrawiam,
 • @autor-Taka ocena postawy Rosji na atak USA w Syri to koncepcyjny blad
  Rosja w momencie ataku znala mozliwosci i sile zgrupowania tych trzech panstw,i z pewnym prawdopodobienstwem byl w stanie ocenic skutki uderzenia rakietowego jak i mozliwosci przeciwdzialania,mozna przyjac inna logiczna ocene postawy Rosji ktora mozna okreslic jako strategiczne mistszostwo.USA niewatpliwie w tym ataku chjcieli rozpoznac mozliwosci Rosji. i jej systemow antyrakietowych .Calkowicie im to uniemozliwiono wlaczajac do akcji starsze systemy OPL ktore jak wynika zprzekazow daly im lupnia stracajac 70 procent rakiet.Rosja nie zareagowala bo wiedziala ze te sily nie sa w stanie zagrozic obecnemu status xwo w Syri. Ta powsciagliwosc to madrosc decyzyjna,przy swiadomosci ze moze dojsc do autentycznego ataku z uzyciem sil ktorym trzeba bedzie odpowiedziec z cala moca. Rosja wie ze gdyby zniszczyla amerykanska flote [i sojusznikow] bylby to poczatek konfliktu jadrowego z zachodem. dlatego nalezy podziwiac zachowanie rosji i jej struktur decyzyjnych. Rosja ma status 6 i zachod wie ze nawet pokonana dokona ostatecznego zniszczenia agresora Rosja tego nie chce i o tym swiadczy jej postawa nie reagowania na atak ktory niemogl nikomu zagrozic. Pisza ze w kierunku Syri plyna wieksze grupy uderzeniowe z lotniskowcem na czele Obysmy nie doswiadczyli odpowiedzi Rosji ktora byla by przyparta do muru ostatecznej obrony koniecznej
 • @jan 00:05:21
  Witaj Janie,

  Jak zwykle z zainteresowaniem przeczytałem Twoją opinię. Przewód myślowy i konkluzja bez zarzutu, w oparciu o wskazane przesłanki. Moim zdaniem jednak, owe przesłanki, to tzw. "fakty medialne", "post-facts" (https://en.wikipedia.org/wiki/Post-truth_politics), lub po prostu - propaganda kremlowska. Pragnę zwrócić Twoją uwagę na następujące:

  - Wierchuszka jeszcze przed egzekucją ataku a po jego zapowiedzi przez Stany, ogłosiła, że będzie niszczyć rakiety oraz ich nośniki.Z czego się nie wywiązała.

  -Wspomniane strącenie 70% rakiet sojuszniczych, przez siły Asada, nie znalazło obiektywnego potwierdzenia. Amerykanie z kolei, twierdzą,że strąceń wogóle nie było a wszystkie ich rakiety dotarły do celu:
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/trump-zdementowal-wiadomosci-o-zestrzelonych-w-syrii-rakietach-zachodniej-koalicji-2018-04
  Myślę, że w takiej sytuacji należy zastosować dystans poznawczy i pamiętać,że na "ufajcie nam" czas już minął a na buzię, to najlepszy jest krem, Nivea. I niby dlaczego jedna propaganda ma być lepsza? Bo niby co - "lud neonowy" tak zdecydował? A walić się ferajna!

  -Oczywiście bezpieczniej jest nie przypierać kremloidów do ściany, pozbawiając możliwości manewru i pamiętać - jak w starym dowcipie -że "kota można -jak najbardziej - prać, ale broń boże, wykręcać!"

  Dostępne dane pozbawiają złudzeń na temat systemowej, wielozakresowej korupcji w Rosji w ogóle, a w aparacie władzy, w szczególności. Co sądzić o wiarygodności deklarowanej bezkompromisowości facetów z Kremla i okolic, grubo nadzianych, z kasą, rodziną i nieruchomościami na wrażym Zachodzie? Że niby co - postawią wszystko na szale w imię Matuszki Rassieji? Ma "bratwa" stracić wszystko czym się zachłannie nadziała przez wszystkie te długie lata? - Bajer na Grójec!

  http://kvedomosti.com/uploads/posts/2015-12/putin-sankcii-i-krym-luchshie-fotozhaby_7.jpeg

  Obojętnie jak się facet nazywa; Popow,Rasputin, czy Putin. Nic osobistego. Chodzi o skurwiony, neo-kolonialny system który firmują własnym nazwiskiem. Dalsza egzystencja tego pasożytującego systemu to zguba Narodu Rosyjskiego.

  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 09:15:15
  Oczywiście system żydoamerykański to nie jest skurwiony, kolonialny, pasożytujący system dymający i wyciskający soki z całego podporządkowanego im świata. Rosja i tak dobrze stoi trzymana w szczękach tego podłego syjonistycznego imadła.
  Mam nadzieję, że wyjdzie z tego klinczu zwycięsko. Nie słyszałem by władze rosyjskie popierały światowych korsarzy w złupieniu Polski co robią władze amerykańskie.
  Jak to mawiają - Rosja nigdy nie jest tak mocna jak się mówi i tak słaba jak niektórzy sądzą.
  Na mój rozum chcąc zguby Rosji gra się ze światowym syjonizmem po tej samej stronie frontu. Konsekwencją będzie całkowite zniszczenie Polski.
 • @1abezmetki 09:15:15
  Twoje słowa - " Nie po drodze mi zarówno z liberałami jak i z "nową lewicą" ("gender", wojującym feminizmem i propagandą dewiacji), " -
  Dziwię się zatem, że mając takie motto popierasz tych, którzy mają je wypisane na sztandarach...... czy to aby nie deja vu?
 • @zadziwiony 21:15:19
  Za trudne dla mnie. Możesz proszę, sprecyzować stanowisko prościej?
 • @1abezmetki 23:19:33
  Prościej? Po prostu rano popierasz tych z którymi po południu walczysz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031