Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

O Osiągnięciach Rosji w Prostych i Zrozumiałych Liczbach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie zapominajmy, że to wcale nie #Ameryka, a właśnie #Rosja — to kraj kontrastów. Ostatnie trzy, nie, już nawet cztery lata, cała Federacja Rosyjska "zmaga się i przezwycięża". Oczywiście, u jednych to działa nieco lepiej niż u innych.

 

 

Oto, jak tę całą różnorodność odzwierciedla wszechwiedząca rosyjska #statystyka.

Weźmy jeden biegun.

Na podstawie wyników #kryzysowego 2015 roku magazyn „Forbes” naliczył w Rosji 77 dolarowych miliarderów, ich łączny majątek liczył 284 mld usd. W 2016 roku — już 96 osób i odpowiednio 386 mld usd. A na koniec 2017 r. — 105 osób i 411 mld usd.

kolor bordowy określa liczbę miliarderów

Przy tym za miniony rok, do grona szczęśliwych posiadaczy 1 mld usd. wszedł starszy syn znanego #biznesmena Arkadia Rotenberga (Ротенберга), – Igor, kontrolujący system poboru opłat od samochodów ciężarowych „Platon”; synowie pierwszej głowy Tatarstanu Mintijmera Szajmijewa,(Минтиймера Шаймиева), – Radik i Ajrat (Айрат), a także Cyryl Szamałow (Шамалов), którego #media nazywają zięciem samego Władimira #Putina.

Teraz o drugim biegunie.

Przez ostatnie trzy lata liczba Rosjan z dochodami poniżej minimum socjalnego, których #media delikatnie nazywają biednymi, chociaż wg światowych standardów, to po prostu nędzarze, – stale rosła. Wzrosła również łączna wielkość środków pieniężnych, niezbędnych, dla pokrycia różnicy między faktycznymi dochodami osób z grupy ludności a niezbędnym dla przeżycia, minimalnym dochodem.

kolor żółty określa liczbę biednych

Za rok 2017 #statystyka obejmuje styczeń-wrzesień.

Oczywiście, mowy nie może być o tym, że te #pieniądze z kieszeni biednych przeciekają na konta bankowe i aktywa finansowe bogatych. Ale główny trend rozwoju Rosji po powrocie #Krymu i finansowego #kryzysu jest w pełni zrozumiały.

Czy te liczby wymagają jeszcze dodatkowych komentarzy?

————–

ŹRÓDŁO:

https://narzur.ru/o-dostizhenijakh-rossii-v-prostykh-i-ponjatnykh-cifrakh/
О достижениях России в простых и понятных цифрах
A_NALGIN
25.04.2018

————-

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Ostatnie trzy, nie, już nawet cztery lata, cała Federacja Rosyjska "zmaga się i przezwycięża"
  "Przez ostatnie trzy lata liczba Rosjan z dochodami poniżej minimum socjalnego, których #media delikatnie nazywają biednymi, chociaż wg światowych standardów, to po prostu nędzarze, – stale rosła. "

  Uważa Pan, że sankcje nie mają wpływu na rosyjską gospodarkę?
 • @Pedant 08:38:31
  Rosji sankcje są niestraszne.
  Rosja sprowadza towary z Wenezueli i Kuby

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/12/42/124291.jpg
 • @Talbot 09:35:58
  "Rosji sankcje są niestraszne.
  Rosja sprowadza towary z Wenezueli i Kuby"

  Nie rozumiem co Pan chce powiedzieć.
 • Klamstwo stalo sie istota wsztstkiego co pisza o Rosji[ Klamstwo stalo sie istota porzadku tego swiata -Kawka ,,Proces,,]
  Belkot wyzierajacy z takich szkalujacych Rosje artykolow jest wrecz porazajacy. Osobnicy pokroju talabota najprawdopodobniej nie robia tego bezinteresowbnie tych przynajmnioej mozna zrozumiec .wszak jakos trzeba wiiazac koniec z koncem w tych ciezkich czasach gdzie dostep do gotowki w sposob nie odbierajacy calego czasu mozliwej aktywnosci jest limitowany dla wybranych. Co by nie czytac to jedna wielka manipulacja i zajadly ,nienawistny brak obiektywizmu. Poczawszy od sukcesu ,,zdobycia moskwy ,,ktorym tak sie co niektorzy chlubia , zapominajac co przypomnial niektorym jeden z komentatorow na neonie ze koncem tej chwaly polskiego oreza byl glod w konsekwencji ktorego polska zaloga zdobywcow moskwy musiala zjadac trupy zmarlych wlasnych zolnierzy i wszelka padline na psach i kotach konczac. Teraz jeden z ,,oswieconych ,,podaje jakies liczby ktore o czym tam maja swiadczycz poziom intelektualny tego belkotu niewarty jest moze komentowania i tylko przez wzglad na prawde nalezy takim osobnika mowic co sie mysli , Mozna by zaczac od tego ze chistoria budowania kazdej panstwowosci obfitowala w przemoc mordy grabierze,wojny i ujawniala wszystko co najgorsze ,mozna by powiedziec ze zdobycie kontynentu amerykanskiego to wielki cholokaust indian
 • @jan ciag dalszy
  W odruznieniu od Rosji ktora swe olbrzymie terytorium nie zdobywala porownywalna skala eksterminacji rodzimych narodow. W tym temacie i Polska wcale nie jest swieta bo bynajmniej nie konsensus a miecz zbudowal palska panstwowosc rowniez. Wiele lat temu w ,,Polityce ,,bylo omuwienie warunkow placowych ,socjalnych i gospodarczych Rosji carskiej na krutko przed jej ziszczeniem,I tak z tego co zapamietalem Rosja w tamtym czasie produkowala 30 procent zborz wiecej niz USA kanada i Argentyna razem wziete ,poglowie koni bylo na poziomie ponad 30 procent globalnej liczby, placa w rozwijakjacych sie przemysle byla na poziomie 4-5 krow miesiecznie slabo zarabiajacy robotnik zarabial jedna krowe,budowa kolei transyberyjskiej i reformy Stolopina w krutkim czasie uczynily by Rosje potega dlatego Wall Strett i londynskie city podjelo decyzje o obaleniu caratu jako systemu wladzy ktory nie byl podatny na ich naciski i manipulacje i pezposrednia ingerencje ,po odmowie cara na kongresie we Wiedniu o niewyrazeniu zgody na podporzadkowanie systemu zlotego rosyjskiego rubla imperium finansowym Rotschioldow ,Rosja zapieczetowal swoj los czego konsekwencja byla zgotowana Rosji przez kola finansowe USA Rewolucja Bolszewicka ktora doprowadzila do eksterminacji rosyjskich elit czego skutki Rosja odczuwa do dzis,Demoralizacjia i alkocholizm byly prawomocnym narzedziem nowych panow Rosji [ po ,,zdobyciu Moskwy,, w jednym z raportow do krola Polski raportujacy pisal ze rosjanie prawie wogule nie pija alkocholu]. Obecna sytuacja Rosji to ten sam dylemat wobec mozliwosci agresji[Patrz art Stanislawa Tyminskiego ,,Rosja najwieksza Grabierz XXw,,] na co przeznaczycz fundusze wobec trwajacej agresji na podniesienie poziomu zycia ktory mimo wszystko zostal podniesiony w stosunku do okresu Amerykanskiej agresji okresu jelcynowskiego czy tez srodki wydac na zbrojenia wobec zaplanowanej agresji USA na Rosje. sankcje to kolejne ciosy piewcow demokracji i wolnosci,to ze oligarchia przejada i marnuje zarobione srodki to problem ale jak przejsc do lepszego systemu wobec tylu naciskow i uwarunkowan .Rosja zrobila bardzo wiele i na dzis jest ostatnim chamulcem przed wprowadzeniem New World Order i ponosi konsekwencje ekonomiczne obrony przed tyrania jakiej ludzkosc jeszcze nie doswiadczyla [ czytaj autorze paszkwila o rosji,,Robert Grunholz blog ,,,Nowa Epoka Barbarzyncow,,] Tak wiec nie uwzglednianie caloksztaltu uwarunkowan w jakich jest Rosja i proby oceny to intelektualny niedorozwoj. Czas by co niektorzy zaczaczeli myslec..
 • @jan 10:34:31
  MSZ Rosji reaguje na nowe amerykańskie sankcje

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/578/06/5780620.jpg

  Kampania sankcji USA przyniesie jedynie straty finansowe amerykańskiemu biznesowi. Waszyngton demonstruje własną bezradność – w taki sposób Departament Informacji i Prasy rosyjskiego MSZ komentuje rozszerzenie sankcji wobec Rosji przez amerykańskie władze.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201801277206581-sputnik-rosja-usa-sankcje/

  Sankcje będą wykorzystane dla rozwoju Rosji

  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/25/61/256176.jpg

  Rosja nie powinna cierpieć z powodu zachodnich sankcji, należy je wykorzystać w celu wyjścia na nowy poziom rozwoju, oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin podczas linii specjalnej.

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150416256247/
 • @All
  Gdybym był w gorszym nastroju odwaliłbym z klepy: przetłumaczyłem i udostępniłem materiał, teraz kolej na odbiorcę. Oczywiście ciekawi mnie opinia PT konsumentów. Małpie plemię lub tych co na służbie, - omijam.
  Przyznaję,że oczekiwania, żebym tłumaczył się za autora, uważam na równi za bezczelne, zwyczajnie, - głupie.
  Przynoszę rezultat mego trudu: poszukiwania prawdy,odpowiedzi na własne pytania,w nieufności wobec sztampy i kłamstw propagandy. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że jak często wychylam się w zamiarze obiektywnego oglądu i przekazu rzeczywistości. Te pojedyńcze wychyłki, z zamiaru, mają złożyć się -jak w analogii muzycznej - w strawną dla odbiorcy polifonię, lub jak kto woli, mozaikę, pokrywającą (w ideale) całe spectrum postrzegania i wyrażające moją subiektywną, -prawdę
  Materiały dobieram w mozole jak kamyczki do obrazu mozaiki w trakcie projektowania - "open end plan", otwartej na madyfikacje po drodze, wynikające z aktualnych informacji i prawd dotychczas nieznanych... Ne ma lekko. I dodam jeszcze, przedkładam ryzyko własnych błędów i pomyłek nad bycie obiektem zamierzonych manipulacji i kolektywnej presji. Nie mam również pretensji do nieomylności,(mając świadomość ograniczeń), co zmusza do otwartości i gotowości na przeszczepy cudzych, mocniejszych argumentów. Z komentarzami wyrywam się jedynie, jak mnie coś mocno ruszy, ze świadomością energii kryjącej się w niewypowiedzianym (przedwcześnie) słowie. PZDR
 • @Pedant 10:01:20
  "Nie rozumiem co Pan chce powiedzieć."

  Chcę powiedzieć, że sankcje dla Rosji są niestraszne
  https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/603/19/6031910.jpg

  Rosyjscy rolnicy świętują rocznicę wprowadzenia embarga

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201708066031674-sputnik-rosja-embargo-zywnosciowe/
 • @Talbot 11:28:52
  Dzisiaj sankcje są niewygodne na krótki okres czasu.
  Sankcje powodują zaburzenia na rynku ale rynek jest otarty na świat i szybko reaguje współpracą z innymi rejonami.

  Chiny są fabryką świata.. tam można kupić wszystko
  Rosja ma dobre stosunki z Chinami.
  Sankcje USA mające dotknąć ludność nie będą skuteczne
  przykład to sankcje rolno spożywcze...to czysta strategiczna korzyść dla Rosji. To silny stymulator ekonomiczny do zwiększania własnej produkcji.
  Jak jeszcze brakuje (bo w rolnictwie produkcję zwiększa się pomału bo cykl wegetacyjny ogranicza tempo) to zawsze można kupić u Chińczyków.

  Dotkliwe mogą być sankcje ze strony monopolisty.
  Rosja jest monopolistą w wielu dziedzinach...i kontr sankcje są równie bolesne.
 • @1abezmetki 10:56:33
  No a to pewnie też z biedy ?. Pozdrawiam. :) http://www.bibula.com/?p=101066
 • @1abezmetki 10:56:33
  Kaliningrad Olsztyn 50 PLN | 4 razy w tygodniu | ECOLINES.net‎
  Wygodne fotele, indywidualne tablety, WIFI, 220V. Podróżuj szybko i komfortowo!

  Statystyki statystykami. Tanim kosztem można pojechać, zobaczyć, jak ludzie żyją, ile kupują ile płacą, czym jeżdżą, jak mieszkają.
  Byłem w Kaliningradzie dwa razy w 1997 roku.
  Wtedy były to jednodniowe wycieczki w koszcie po 60 zł od osoby.
  Można było kupić tanio wódki, koniaki, papierosy, chałwę.

  Chciałem tam znowu pojechać zobaczyć porównać, co się od tamtego czasu zmieniło.
  Ale znajomy mi odradził mówiąc – Nic ciekawego, to samo co tu, tylko więcej kasy mają.
  –Wszyscy? –zapytałem.
  Popatrzył na mnie jak na głupiego i odpowiedział pytaniem.
  – A u nas to wszyscy mają?
 • @Oświat 17:44:18
  Bym zapomniał. W ubiegłym roku na pchlim targu co niedzielę, na stadionie kolejowym w Olsztynie facet dowoził z Kaliningradu cały samochód ryb i miał spory popyt. Dowożono też soki granatu, winogron, innych, po 10 zł za litrową butelkę, no i chałwę. W tym roku jeszcze na targu nie byłem
 • @Nibiru 16:25:16
  Raczej ktoś chce z nas zrobić kretynów . USA tego nie darują nikomu . Ave. http://wpunkt.pl/gospodarka/czy-od-dzisiaj-umiera-amerykanski-dolar/
 • @Nibiru 15:11:26
  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b8/Orze%C5%82_LWP.jpg
  Ku Chwale Ludowej Ojczyzny!

  Niech Rośnie i Umacnia się Sojusz Międzyplanetarny!
 • @Nibiru 00:00:14: "Żydówki nie mają w poprzek!"
  Wybacz towarzyską prowokację. W PRL spędziłem dzieciństwo, młodość i "produktywne" lata. Nie zaprę się, chcę - czy nie chcę - jestem pe-er-el-kiem, zatrzaśniętym w kapsule czasu. Nie mniej, od wczesnej adolescencji, nie opuszczała mnie świadomość "życia na niby", wyzwolona przez kontakt z pokoleniem, które przeżyło życie naprawdę; na lewo i na prawo. Młodość ma się jedną, stąd skłonność do jej idealizacji, wraz z przyrosłym pejzażem owych czasów. tego nie potrafię rozdzielić.
  Swoje wiem, bo skórę mi życie wygarbowało. Bywałem w kabarinie, stałem pod ścianą w pałacu Mostowskich, na sezonie w PGR-ach ale i zrobiłem studia. Tłukłem ale i mnie wynoszono. Czytałem wartościową literaturę, chodziłem na filmy wybitnych reżyserów, na chopinowskie festiwale, dyskutowałem "pod prąd" w zaufanym gronie. Było i dobre ŻYCIE.
  Generalnie, przywykłem przegrywać w dobrej sprawie, wraz z przyzwoitymi ludźmi. Bo przyzwoitość skazuje na przegrane. Pijałem z Himilsbachem "pod Chrystusem", siedziałem na zbiorówce z Jaśkiem Pacurą w N. (jak kto góral, to wie, kto zacz za jeden, - był). Sumienie mam używane ale w dobrym stanie. Nie kapowałem i nie kradłem.
  Z karierą (tak jak z prostytutką) nie próbowałem.
  Mam jakieś dwa kilo dobrego papieru, na bilans życiowy, z orłem i z pieczęcią.
  Parę razy w życiu, nadużyto mojej naiwnej społecznej i politycznej łatwowierności. Miewałem oddanych przyjaciół, którzy przynosili mi wałówę na więzienną budowę poza murem. Jeden z nich, młodszy znacznie, przedwcześnie, kariera-sumienie-nowotwór skończył w randze pułkownika po '89. Mógłbym długo i na temat. Niestety brak tajemnicy spowiedzi...
  A Żydzi w galaktyce? Nie wiem. Co wiem i to na pewno (pamiętam jak dziś): Żydówki nie mają w poprzek!
 • @Nibiru 14:58:24
  Dziękuję za przyjazne zrozumienie i za dobre słowa. Wzajemnie pozdrawiam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829