Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 2269 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Niech Się Święci 1 Maja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszyscy wiemy, że 1 maja to dzień wolny od pracy. Mało kto jednak wie, że święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i obchodzone jest na całym świecie. W Sosnowcu co rok przypominają o tym wydarzeniu tradycyjnym pochodem pierwszomajowym.

Orkiestra górnicza, związkowcy, koła gospodyń wiejskich, działacze lewicowi i mieszkańcy tradycyjnie spotkali się przed sosnowieckim magistratem.

Wymachując flagami, kwiatami i balonami, niosąc transparenty uczestnicy udali się do Parku Sieleckiego w pochodzie pierwszomajowym, na wzór tych organizowanych w poprzedniej epoce. Wszystko po to by przypomnieć o świecie pracy – ustanowionym by przypomnieć o robotnikach strajkujących w Chicago w XIX wieku.

Jest to ponad stu letnia tradycja. Myślę, że manifestują tu ludzie, którym szczególnie bliskie są prawa pracy. Bo mimo niskiej stopy bezrobocia, rosnących wskaźników wynagrodzeń, nadal w obszarze pracy jest wiele do zrobienia. Wciąż jesteśmy narodem najciężej pracującym i najsłabiej wynagradzanych w Unii Europejskiej.(---).
Sosnowiecki pochód to również okazja do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec obecnej polityki państwa. Przybyli przedstawiciele lewicy podkreślali, że o pracowników trzeba nadal walczyć  i wspominali wydarzenia z Chicago, które w XIX wieku zapoczątkowały święto pracy. Nie zabrakło też okrzyku „niech się święci pierwszy maja”. A po przemowach, na przybyłych czekał piknik.Całe nasze społeczeństwo się zmienia, zmieniając się też nasze przyzwyczajenia. Mamy do czynienia z długim weekendem majowym, a młode pokolenie kompletnie nie rozumienie tego święta, nie jest do niego przywiązane. Dziś łatwiej skrzyknąć ludzi na wydarzenie na facebooku niż na pochód pierwszo majowy. Dlatego na mieszkańców w parku czeka piknik. Z roku na rok rozwijać będziemy tą formułę, by z naszymi treściami docierać do ludzi podczas dobrej zabawy – dodaje Niedziela.

Pochód pierwszomajowy i piknik połączone są z rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Do wieczora w Sielcu czekają konkursy, zawody i występy muzyczne.

---------------
https://silesion.pl/niech-sie-swieci-1-maja-01-05-2017
Niech się święci 1 maja
Jędrzej Bogus
01 maja 2017 R.

KOMENTARZE

 • Czy w Moskwie będzie defilada pierwszomajowa?
  https://pbs.twimg.com/media/C_ZTEehWsAUdJt1.jpg

  Na Sputniku nie ma nawet zjawki..
 • @Talbot 08:47:17
  "Imieniny komunizmu" ????
  1 maja pełnił funkcję swoistych „imienin” międzynarodowego komunizmu – wspólnego święta wszystkich państw odwołujących się do marksizmu-leninizmu, całej światowej klasy pracującej. Miał upamiętniać ważne wydarzenia w historii ruchu robotniczego, być swoistym wyznacznikiem komunistycznego „roku liturgicznego” – w PRL było to drugie najważniejsze święto państwowe obok Święta Odrodzenia (22 lipca), upamiętniającego narodziny Polski Ludowej.
 • @Talbot 08:47:17
  Na wyszukiwarce Yandex ani mru-mru ale stronie:
  https://www.1tv.ru/news/2018-05-01/344803-po_krasnoy_ploschadi_proydet_pervomayskoe_shestvie_profsoyuzov

  Relacja na żywo na 1 kanale nowości: https://www.1tv.ru/live

  Nastrój u wszystkich piękny. Na placu Czerwonym i wszystkich przyległych ulicach – świąteczna atmosfera.Pełno ludzi. Kolumny uczestników ustawiają się koło świątyni Wasyla Błogosławionego, na nabrzeżach i na Moskworieckom (Москворецком) moście.

  W rękach ludzi, kolorowe balony, kwiaty, transparenty. W oczekiwaniu początku wielu fotografuje. Nawet pochmurna pogoda nie zagłusza feerii barw. Ktoś tańczy pod stare radzieckie szlagiery o Moskwie. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie dzielą się ze sobą radością. Wielu przyszło całymi rodzinami.

  W przeddzień brzmiały prognozy, że na pochód wyjdzie 120 tysięcy osób. W tym roku demonstracja pierwszomajowa stołecznych związków zawodowych na placu Czerwonym odbędzie się pod hasłem "Jedność, solidarność, praca - gwarancją pomyślnego rozwoju!" Politycznych deklaracji na dzisiejszej akcji praktycznie nie ma. Główne hasła społeczne, to na przykład, "Tak, dla wzrostu płac i emerytur! Nie, dla wzrostu podatków i cen!"

  Kolumny sformowano wg grup zawodowych. A więc: lekarze, nauczyciele i kolejarze, i budowlańcy. W pierwszych rzędach — przywódcy związków zawodowych. Na pierwszomajowy pochód w Moskwie, w tym roku zaproszono sekretarza generalnego Międzynarodowej konfederacji związków zawodowych, Sharan Barrow. No i tradycyjnie jedną z kolumn będzie prowadził mer Moskwy Siergiej Sobianin.  Kolumny będą kroczyć od promenady od strony Przejścia Wasilewskiego w kierunku Placu Maneżowyego. Honorowe miejsca na trybunach u ścian Kremla oddano weteranom pracy. Dzisiaj najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy osiągnęli wybitne sukcesy zawodowe. Dla jednych dzisiejszy pochód to jeszcze powód, aby przypomnieć sobie młodość. Dla innych, młodych — możliwość włączenia się do tradycji.

  Pochąd rozpocznie się punktualnie o 10 rano. Pod bicie Kremlowskich kurantów kolumny z awangardy uroczystego pochodu wyjdą na plac Czerwony. Ale nieoficjalny konkurs — kto bardziej kolorowo z fantazją i zabawniej — już się zaczął.
  Ilja Kostin

  info: bezmetki
 • @1abezmetki 09:47:41
  Idealny socjalistyczny świat
  Święto musi być utrzymane w stylistyce radosnej, ludowej zabawy.
 • @Husky 09:55:06
  Nie to co u nas. Pochodnie, zadymy, interweniująca policja, syreny eRek...
  Po prostu chujnia z grzybnią.....
 • Deklaracja Praw Człowieka Embrionalnego
  Ponieważ RAM na portalu neon24.pl blokuje mi jakiekolwiek komentarze do jego "oświeceniowych" tekstów, więc z okazji ŚWIĘTA 1-MAJA wklejam tutaj mój, napisany już 25 lat temu w Genewie, oryginalnie po angielsku, komentarz na temat IDEOLOGICZNO-RELIGIJNEGO POCHODZENIA jego (RAM) najnowszego tekstu"Globalny Pakt w Sprawie Migracji:


  Deklaracja Praw
  Człowieka Embrionalnego
  oraz

  Prezentacja celów
  Światowego Ruchu „Precz z Rozumem”
  (wersja oryginalna z 1993 roku: http://markglogg.eu/?p=267)

  My, Ludzie Embrionalni wszystkich Narodów, Ras oraz Płci, deklarujemy co następuje:

  1. Będąc w pełni świadomymi, że nasze idee są sprzeczne z Rozumem i Biologią, ogłaszamy iż jest to prawdą oczywistą, że wszyscy ludzie zostali stworzeni równi. Twierdzimy zatem, że Kain jest równy Ablowi, idiota jest równy geniuszowi i że zwykły gangster ma te same prawa jak święty. Co więcej, zgodnie z nauką Nowego Katolickiego Kościoła deklarujemy, że embrion ma takie same prawo do życia i do dążenia do szczęścia, jak osoba dorosła. Mówiąc krótko stwierdzamy, że (ZAPŁODNIONE) JAJO JEST RÓWNE KURZE – i to jest nasza Nowa, Promienna Myśl, która przyświeca wszystkim naszym dążeniom oraz poczynaniom.

  2. Deklarujemy, że nasz Bóg, Stwórca Równości, wyposażył nas – w przeciwieństwie do innych bezrozumnych zwierząt – w naturalne prawo do bezpieczeństwa, do wolności oraz do szczęścia. Zamierzamy zrealizować te nasze boskie prawa na poziomie umysłowym niewinnego dziecka, czy nawet jeszcze nie zróżnicowanego embriona. Mamy prawo to uczynić, gdyż jest to prawda oczywista, że każdy dorosły człowiek był kiedyś w fazie embrionalnej rozwoju swej osobowości. I to jest jego własna wina, że wbrew Woli Stwórcy Równości, opuścił ten cudowny stan pierwotnego zidiocenia oraz szczęścia.

  3. By wymusić poszanowanie nadanych nam przez Stwórcę Praw Człowieka Embrionalnego, zamierzamy na Ziemi odtworzyć warunki bezpieczeństwa oraz szczęścia charakterystyczne dla naszego życia w okresie płodowym. Zapełnimy zatem Ziemię klimatyzowanymi budowlami, które będą chronić nas przed szkodliwym wpływem złej pogody i dostarczymy narodom nieskończoną obfitość ubrań, żywności oraz środków transportu. Tak że nikt nie będzie zmuszony dokonywać jakichś męczących i degradujących go, wysiłków fizycznych. Zreorganizujemy także nasze społeczeństwo w taki sposób, że nikt nie będzie śmiał zmuszać nas do jakiegokolwiek umysłowego wysiłku – wysiłku, który mógłby nas wyrwać z błogosławionego przez Boga stanu permanentnego szczęścia oraz bezmyślności.

  4. Deklarujemy zatem, że by zrealizować ten wspaniały projekt permanentnej infantylizacji (czy nawet embrionalizacji) człowieka, nasz Bóg, Stwórca Równości, wyposażył nas w prawo do wykorzystania, bez jakichkolwiek ograniczeń, wszystkich bogactw naturalnych Ziemi. Mamy także prawo do eksterminacji – względnie do uwięzienia w klatkach oraz rezerwatach – wszystkich odmian zwierząt, włączając w to homo sapiens, które mógłby zagrozić naszym zinfantylizowanym, agresywnym projektom totalnego udomowienia świata.

  5. A zatem deklarujemy, że nasze Ludzkie Umysłowo Embrionalne Społeczeństwo ma prawo organizować się w bandy zwane partiami, mafiami oraz korporacjami. W celu ułatwienia działalności tym błogosławionym przez Boga zgromadzeniom, stała się konieczną likwidacja – względnie przebudowa w odpowiedni sposób – wszystkich dotychczas istniejących ludzkich zrzeszeń, mających na celu społeczną Sprawiedliwość, Piękno życia, oraz poszukiwanie Prawdy w każdym badanym przedmiocie. Przestępczy charakter tych SPP zrzeszeń polegał na rozbudzaniu niezdrowych pożądań, oraz zachęcie do działań sprzecznych z obowiązkowym w naszym zinfantylizowanym społeczeństwie, dążeniem do komfortu, bezpieczeństwa i imbecylnej szczęśliwości.

  6. A zatem deklarujemy, że wrogiem nr 1 Ludzkości są wyznawcy idei Karola Marksa, którego program w sposób efektywny ograniczył wytwarzanie błogosławionych przez naszego Boga urządzeń, które w sposób cudownie automatyczny dają ludziom poczucie wolności, szczęścia oraz dominacji.

  7. Deklarujemy, że wrogiem nr 2 Ludzkości są wyznawcy nauk Sokratesa, którego działalność edukacyjna podkopała w przeszłości nasz idiotyczny, dziecięcy zachwyt nad demokracją oraz równością.

  8. Deklarujemy, że wrogiem nr 3 Ludzkości są szczerzy i rozumni wyznawcy Jezusa z Nazaretu. Ten sukinsyn (the son of a bitch) potrafił, przez blisko dwa tysiące lat, oszukiwać ludzkość, twierdząc, że (trwałego) szczęścia można ewentualnie zaznać tylko po śmierci i że nie powinniśmy się troszczyć ani o to, co będziemy jeść, ani o to, w co będziemy się ubierać, ani o dom, ani nawet o własną rodzinę.

  9. Zamierzamy także wyzwolić Ludzkość od terroryzujących ją nauczycieli, którzy psują naszą młodzież twierdząc, że nie da się przeskoczyć własnego cienia, że dwa plus dwa daje cztery i ze każda akcja powoduje reakcję. Uczniowie w naszych szkołach, zamiast się uczyć nudnej logiki, matematyki oraz fizyki, będą radośnie grali w gry komputerowe i uczyli się o przygodach Myszki Miki oraz o metafizyce fizyki cząsteczek DNA czyli samolubnych genów.

  10. Mówiąc krótko, po wyzwoleniu Ludzkości od jej historycznych ciemiężycieli my, Zuniformizowane Społeczeństwo Ludzkich Neotenicznych Umysłowo Embrionów, zamierzamy „mnożyć się i panować nad ziemią” – tak jak nasz Bóg, Stwórca Równości przemawiający do nas już z pierwszej strony Pisma Świętego, nakazał nam robić. Nie potrzebujemy dodawać, że zamierzamy się zachowywać jak agresywnie rosnący, monstrualny Rak Planety Ziemia.

  (Elaborated in 1993 in Geneva. Text drawn after the “Declaration of Independence of North America” of 1776, and the encyclical letter “Laborem exercens” of 1981.)
 • @SZS 10:07:40
  Pobili cie ?
  jak mi przykro
 • @Husky 09:55:06
  To co wygląda na powtórkę z rozrywki i stary "świat w zupełnie innym stylu", może być poważnym zabiegiem socjotechnicznym dla:
  1. Przejęcia przez "waadzę" kontroli nastrojów społecznych,
  2.Pierwsza jaskółka wymuszonego przez presję zachodu i sankcje, populistycznego zwrotu na lewo, w celu ocalenia skóry, władzy i żłoba,
  3.Generalna próba (" wpierw policzmy się") przed czymś znacznie większym. Może być wielu zleceniodawców.

  jakieś inne interpretacje?
 • @1abezmetki 10:12:29
  w pełni się zgadzam właśnie z taką interpretacją
  tak się właśnie dzieje
 • @Husky 10:12:24
  Mnie też.
  Jeśli chodzi o twój wpis, oczywiście....
 • Święto wynikające ze wspomnienia bardzo ważnej sprawy, walki ludzi o godne warunki pracy
  Niestety, każda władza podczepia się pod wszystkie ważne ogólnoludzkie, czy też narodowe święta no i robią z nich bagno. Z tego święta PZPR zrobiło "czołobitność ludu pracy przed władzą chyba dla drwiny zwaną ludową"
  Na pochodach byłem kilka razy jako dziecko, później raz w liceum, bo tradycją szkoły było iż maturyści idą na pochód. To, co z tego święta zrobiliśmy z pewnością władzy "ludowej" by się nie podobało.
  Mam swoją tradycję obchodzenia tego święta. Zawsze obchodzę go rzetelną pracą, jakiś remoncik w domu czy na działce.
 • @1abezmetki 10:12:29
  Mnie zawsze bawi, że wśród świętujących "Święto Pracy" to same nieroby, budżetowe pasożyty, wieczni studenci, grantożercy , związkowi aparatczycy itd.
  Ludzi pracy tam ze świecą nie znajdziesz.
  Albo dorabiają, albo korzystają z rzadkiej szansy wypoczynku z rodziną.
 • @Husky 14:04:55
  "Byt - określa świadomość". To jak się okazuje, działa w dwie strony.
 • @AgnieszkaS 18:48:47
  No to jedziemy......
  na wschód
  Życząc miłego dnia
  dedykacja
  mój idol
  muzyczny idol

  https://youtu.be/LCCiwPEdEpg
 • @AgnieszkaS 18:42:11
  Radosny pochód

  https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/11/51/55cc95a337d88_o,size,969x565,q,71,h,6e897a.jpg

  Pracownik urzędu pocztowego w Rzeszowie przyznawał w 1981 r: Jestem na święcie 1 maja 36. raz z rzędu. Każdy kto jest Polakiem powinien wziąć w nim udział. To dowód przywiązania do narodu i partii. W tym samym dniu "Nowiny" powiadamiały, że do 6 maja przedłużono realizację kwietniowych kartek żywnościowych.

  Czytaj więcej: http://www.nowiny24.pl/wywiady/art/5897785,radosny-pochod,id,t.html
 • @Husky 14:04:55
  Proponuję unikać nieuzasadnionej, gołosłownej - generalizacji!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30