Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Pierwszy Maja 2018 w Moskwie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mimo, że darzę Rosjan wielką sympatią, nie mogę się oprzeć przemożnemu wrażeniu, że w Rosji zbliża się (kontrolowane?) przesilenie, a to, co obserwujemy, to mega "ustawka" polityczna.

 Zalecam zatem dystans, cierpliwość, oględność ocen i emocjonalną wstrzemięźliwość - do czasu wyklarowania sytuacji. Bowiem w grę może wchodzić wiele scenariuszy…
(bezmetki)

 
 

Pierwszy Maja w Moskwie: Zamiast Ziuganowa, Przyszedł Karol Marks
    

 

Moskwa, 1 maja 2018

 

Świąteczna demonstracja pierwszomajowa komunistów w Moskwie odbyła się bez niezmiennego lidera komunistycznej partii Federacji Rosyjskiej Giennadija Ziuganowa, który, według służby prasowej partii, – był w tym dniu na wyjeździe. Jak przekazuje korespondent RIA „Nowy Dzień”, w procesji uczestniczył nawet Karol Marks wraz z działaczami centralnego i moskiewskiego komitetów partii komunistycznej, Związku Oficerów Radzieckich, a także ruchu kobiecego „Nadzieja Rosji”, Europejskiej komunistycznej młodzieży, „Lewego Frontu” i innych organizacji.

„”Teoretyk komunizmu” – jego kukła z tomem legendarnego „Kapitału” – przemaszerował od od Placu Kałużskiego do ulicy Teatralnej , wzbudzając zachwyt w kolumnach demonstrantów. Akcja odbywała się pod hasłami „Precz rządem kapitalistów!”, „Cała władza pracownikom!”, „Za sprawiedliwość i godne życie!”

„Giennadij Andriejewicz Ziuganow i Paweł Nikołajewicz Grudinin przesyłają wam pozdrowienia i najlepsze życzenia! Niech nasza Ojczyzna wstaje z kolan w pełny wzrost, a gwarancją tego powinny być – w tej liczbie,- święta 1 i 9 maja. To Dzień Zwycięstwa Związku Radzieckiego, zwycięstwa Armii Czerwonej nad hitlerowskimi Niemcami i ich satelitami”, – oświadczył na wiecu zastępca przewodniczącego Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej Władimir Kaszin.

On podkreślił, że obecne święto – ma zwrotne znaczenie, ponieważ j 7 maja odbędzie się inauguracja prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina. „To właśnie te dni, w dużej mierze zadecydują o losie naszej Ojczyzny – powiedział Kaszin. – Jaką drogą pójdziedalej dalej? Czy ponownie kursem liberalno-oligarchicznym, w którym nie ma życia dla absolutnej większości ludzi pracy?”

Według doniesień organizatorów akcji, jeszcze przed rozpoczęciem demonstracji zatrzymano dwóch działaczy, którzy próbowali wnieść na miting kukłę burżuja.

Przypomnijmy, że 1 maja w Moskwie przeprowadziły akcje, również – Zjednoczona Partia komunistyczna (OKP) i „Inna Rosja” («Другая Россия». Ich marsz rozpoczęto od stacji metra „Puszkinskaja” do Placu Krasnopresnenskiego (Краснопресненской). Działacze OKP szli pod hasłami „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!” Innorosy („Другороссы”) piętnowali oligarchów i domagali się aby „wszystko odebrać i podzielić”.

Dołączyli do nich weganie, rzecznicy praw zwierząt, antyfaszyści, a także monstranty („монстранты”). Slogany tych ostatnich tradycyjnie wyróżniały się absurdem i zgrywą.(Major się kłania, -przyp. tłum.)

Olga Wietrowa

————-
źródło:
https://newdaynews.ru/moskow/634635.html
Москва, 1 мая 2018
autor: Ольга Ветрова
„Первомай в Москве: вместо Зюганова пришел Карл Маркс”

*******************************

W Pochodzie Pierwszomajowym w Centrum Moskwy, Zakończonym na Placu Czerwonym, Policjanci Zatrzymali Kilkadziesiąt Osób.

Zatrzymani byli w kolumnie psychoaktywistów („психоактивистов”), powiedziała jedna z uczestniczek demonstracji, artystka Katarzyna Nenaszewa (Ненашева). Poinformowała ona, że uczestników kolumny zatrzymano, ponieważ nie odpowiadali profilowi tematycznemu pochodu związków zawodowych, przekazuje „Interfax”. Według Nenaszewoj, w kolumnie znaleźli się uczestnicy, obarczeni chorobą dwubiegunową, depresją, schizofrenią i agorafobią. Zatrzymanych wg w/w, przewieziono do komisariatu policji „Basmannyj” i „Таганский”.

Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych, w świątecznym pochodzie w centrum stolicy z okazji Dnia Wiosny i Pracy – 1 maja, zorganizowanym przez Moskiewską Federację Związków Zawodowych, wzięło udział ok. 130 tysięcy osób.

Przypomnijmy,, że manifestacje pierwszomajowe odbywają się dziś w całej Rosji. Według danych Federacji Niezależnych Związków Zawodowych Rosji, na terenie całego kraju w pierwszomajowym święcie uczestniczy około 3 mln osób.


źródło:

https://newdaynews.ru/incidents/634633.html
На первомайском шествии в Москве задержаны несколько десятков человек
Москва, 1 мая 2018
служба информации РИА «Новый День»
———————-

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=09wB2PqyBHU
Праздничное первомайское шествие КПРФ! Мир! Труд! Май! Crazy people!) Ура!!!!
Świąteczny pochód pierwszomajowy KPFR! Pokój! Praca! Maj! Crazy people!) Hurra!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=nFxLa8msYS8
Первомайская демонстрация в Москве! Шествие несистемной ультралевой оппозиции! Мир! Труд! Май!!!
Pierwszomajowa demonstracja w Moskwie! Pochód niesystemowej ultralewicowej opozycji! Pokój, Praca, Maj!!!

https://www.youtube.com/watch?v=xB8UvoKrG_I
КПРФ выкинула Единую Россию со сцены на митинге в Ульяновске.
KPFR wyrzuciła Jedyną Rosję z estrady na mitingu w Uljanowsku

———————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Tysiące mieszkańców Moskwy protestowało przeciwko cenzurze internetu
  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2018/04/DemonstracjaMoskwa.png

  Według różnych szacunków 10-12 tys. mieszkańców stolicy Rosji wzięło dziś udział w demonstracji w obronie wolności w internecie i w obronie popularnej aplikacji Telegram, do której władze próbują odciąć dostęp Rosjanom.

  https://kresy24.pl/tysiace-mieszkancow-moskwy-protestowalo-przeciwko-cenzurze-internetu/
 • @Talbot 09:17:50
  Dziękuje, czytałem.
 • @Talbot 09:17:50
  Eksperci poinformowali o zmniejszenie wydatków wojskowych Rosji po raz pierwszy od 19 lat

  Wydatki wojskowe Rosji spadły w 2017 roku po raz pierwszy od 1998 roku, wynika z raportu Sztokholmskiego Międzynarodowego Instytutu Badań Problemów Świata (SIPRI).

  Zmniejszyły się one o 20% w porównaniu do 2016 roku i wyniosły $66,3 mld "Modernizacja armii pozostaje priorytetem dla Rosji, jednak budżet wojskowy został ograniczony z powodu problemów gospodarczych, jakie kraj przeżywa od 2014 roku" — podano słowa z raportu starszego pracownika naukowego SIPRI Szymona Wezema'a ( Симона Веземана).

  Według danych ekspertów, zmniejszenie budżetu wojskowego Rosji ($13,9 mld), było największym na świecie w 2017 roku, a największy wzrost odnotowano w Chinach (12 mld usd). W raporcie stwierdzono także, że Stany Zjednoczone nadal są krajem z najwyższymi wydatkami na zbrojenia na świecie: "W 2017 roku wydatki wojskowe USA przekroczyły poziom łącznych wydatków w siedmiu krajach, największych wojskowych gospodarkach świata. W porównaniu do 2016 roku wydatki USA nie zmieniły się, osiągając w 2017 roku $610 mld"

  Więcej informacji na : РБК
  https://www.rbc.ru/rbcfreenews/5ae931299a7947247fe934a2
  Polityka, 2.05.2018
 • @1abezmetki 11:14:37
  remont i częściową modernizację lotniskowca, "Admirał Kuzniecow".

  prace stoczniowe nad Kuzniecowem powinny zakończyć się w 2020. Rok później okręt ma powrócić do czynnej służby
  Nadal będzie dymił
  Według dziennika, zapreliminowane środki nie wystarczą na modernizację przestarzałego napędu. Prawdopodobnie Rosjanie nie doczekają się wymiany turbin parowych na gazowe. Tej klasy urządzenia potrzebne dla okrętu wielkości Kuzniecowa nie są produkowane w kraju, a ewentualny import z USA nie wchodzi w grę.
  Wbrew wcześniejszym propozycjom, kompleks 12 pocisków przeciw-okrętowych P-700 Granit-NK nie zostanie wymieniony na nowoczesne pociski manewrujące 3M-54 Kalibr-PŁ.

  Siły lotnicze okrętu to tylko 8 myśliwców Su-33 oraz 5 MiG-29KR/KUBR.

  13 listopada 2016 jednomiejscowy MiG-29KR z 100. Samodzielnego Pokładowego Pułku Myśliwskiego Floty Północnej wpadł do wody po tym, jak pękła lina hamująca.

  Z kolei 3 grudnia 2016 doszło do podobnego wypadku z Su-33, należącego 279. Samodzielnego Pokładowego Pułku Myśliwskiego Floty Północnej.

  Wartość bojowa "Kuzniecowa" pozostaje znikoma, a sam okręt jest potrzebny do podtrzymywania nawyków szkoleniowych lotnictwa morskiego i projekcji siły WMF poza wodami terytorialnymi Rosji.

  https://menway.interia.pl/militaria/news-admiral-kuzniecow-rosjanie-beda-remontowac-lotniskowiec,nId,2573914
 • @Husky 11:31:05
  Nie zgłaszam zastrzeżeń. Też czytałem. Wg różnych źródeł to prawda.
 • @Husky 11:31:05
  Rosja ma za to - przerażający okręt podwodny.
  Chyba nie z napędem parowym?

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/786/95/7869583.jpg

  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201804297869602-sputnik-rosja-okrety-podwodne/
 • @Husky 11:31:05
  Wg zlinkowanych poniżej, źródeł, o ograniczonej wiarygodności, Izrael w ostatnim ataku rakietowym w Syrii, użył małogabarytowego ładunku nuklearnego.

  http://kv-journal.su/content/yadernyy-udar-izrailya-po-sirii-zvonkaya-poshchechina-dlya-putina

  http://kv-journal.su/content/izrail-nanes-yadernyy-udar-po-iranskoy-voennoy-baze-v-sirii
 • @1abezmetki 11:48:35
  wątpliwe
  promieniowanie wykryto ?
 • @Talbot 11:42:21
  To w większości starzejące się pzostałości minionej świetności ZSRR.
  Proszę sprawdź czy i ew. ile zwodowali strategicznych "podłódek" po rozpadzie Sojuza i na ile zredukowano ich ilość w porównaniu do przeszłości.
 • @Husky 11:52:30
  Nie wiem. Jestem padnięty. Poszukaj.
 • U Nich Była Olimpiada...
  https://narzur.ru/chisla-i-cifry/
  Liczby i cyfry
  El Мюрид 2.05.2018 19:52 | Polityka 27

  https://narzur.ru/wp-content/uploads/2018/05/874060_original1-e1525279829215.jpg

  Prawie połowa ludności Rosji żyje w warunkach zbliżonych do krajów trzeciego świata. Tak więc, według przedstawionego Росстатом raportu o rozwoju społeczno-gospodarczym za pierwszy kwartał, tylko 8,5% obywateli Federacji Roszjskiej ma miesięczny dochód powyżej 60 tysięcy rubli.

  Prawie dwie trzecie (61%) żyje za kwotę nie przewyższającą 27 tys. rubli miesięcznie. 42,1% otrzymują mniej niż 19 tys. rubli, co odpowiada kwocie 633 pln, lub $9,9 w dzień. Co czwarty — 26,9% — ma miesięczny dochód poniżej 15 tysięcy rubli, lub 8 dolarów dziennie, a co siódmy znajduje się poniżej oficjalnej granicy ubóstwa, dostaje nie więcej niż 10 tys. rubli miesięcznie.

  Podkreśla się, że więcej niż jedna trzecia populacji znajduje się w położeniu, w którym wszystkie dochody idą na jedzenie i obowiązkowe płatności.

  W tłumaczeniu na bardziej przystępny język, mniej niż 10% populacji można zaliczyć do klasy średniej i wyższej. Dwie trzecie — to biedacy i nędzarze, a ubogimi wg wszystkich wskaźników, można nazywać 40% ludności kraju. Jedna trzecia populacji żyje poniżej progu przetrwania.

  Z drugiej strony — 200 osób (z 140 milionów reszty populacji), skumulowało bogactwo równe całkowitemu posiadaniu reszty ludności kraju. 0,00014% — i 99,99986%. To odpowiednie liczby i cyfry. Bogactwo jednych zależy bezpośrednio od totalnej biedy innych. Ci ludzie są bogaci nie dlatego, że są inteligentni, pracowici, zdolni do rozwoju biznesu lub zarządzania. Oni są bogaci dlatego, że zrobili nędzarzy ze wszystkich innych. I inaczej nie będzie, przynajmniej w ramach obecnego systemu władzy, własności i zarządzania.

  Ten rząd zachowuje się w stosunku do kraju i ludu wcale nie lepiej, niż kolonizatorzy w Afryce, Indiach, Indochinach. Lud — to źródło ich wzbogacania, i jest skazany na wyginięcie, jak i tubylcy w czasach kolonialnej władzy. Urki i bandyci, wyszli z ciemności i zagarnęli ogromny kraj i przeżerają majątek stworzony trudem pokoleń, pozostawiając po sobie ruiny. Jedyne, na czym trzyma się ich władza i ich kradzież to oszustwo. Kiedyś okradziony przez nich lud miał nadzieję, że stanie się cud, i złodzieje staną się kiedyś mądrymi państwowcami i rozsądnymi gospodarzami. Niestety, to złudzenie, i tak długo, jak to będzie trwało zostanie stłumione, ludzie będą żyć w nędzy, bez żadnej nadziei na przyszłość dla siebie i swoich dzieci.
 • @1abezmetki 22:36:38
  Witaj,
  rozwarstwienie w dochodach jest kuriozalne..
  Mój znajomy robiący interesy z oligarchią rosyjską mówił mi, że Putin jest najbogatszy/najpotężniejszy na Świecie, ma kraj na własność, a nie jak Rotschildy zza kotary rządzą i wydają pieniądze na prywatne armie, Putin ma swoją własną, państwową..

  Jednak czytając Twoje notki mam dysonans poznawczy.. naród rosyjski jest chyba skalany nadal piętnem "radzieckiego człowieka".. nie mobilny, przywykły do kołchozu i pewnej pracy w miejscu zamieszkania.

  Ukraińcy, których poznałem, mówili mi, że w Moskwie i Petersburgu zarabiali dużo lepiej niż w Poznaniu czy Warszawie. Niestety dla nich, popyt na ich pracę w tamtych miastach jest ograniczony, bo za dużo ich tam. W Petersburgu przy podobnych kosztach życia co w Poznaniu zarabiają lepiej. Kilku już olało Polskę i stara się o pracę w Czechach, gdzie za ciężką pracę na budowie zarobią 2x tyle co w Polsce.

  Reasumując; w Rosji jest praca w dużych miastach dla Ukraińców, bo Rosjanom nie chce się pracować, albo zmieniać miejsca zamieszkania.
  Polaków jako emigrantów zarobkowych w krajach bogatszych jest kilkukrotnie więcej niż Rosjan. Rosjanin jeśli zechce zarobi dobrze u siebie w kraju, ale najwidoczniej większości nie chce się; lepszy spirytus, butapren i heroina :(

  Pozdrowił
 • @wk..ny 11:21:53
  Serwus Wiaruchna,
  Dziękuję za odwiedziny. Z uwagą i szacunkiem czytuję Twoje wpisy, bo wyrażają własne, niezależne sądy,często narażające na siniaki. Niektórym tak fabryka dała...
  Wybacz, że dziś, nie odniosę się do Twojego komentarza, choć na to ze wszech miar, zasługuje. Fenomen rosyjskiej duszy to temat na traktat. Niestety Jestem zarobiony. Dłubię właśnie w trudnym i bardzo aktualnym tekście.
  Zamierzam zamieścić za dzień-dwa. Jak się ponownie spotkamy, to pogadamy.
  A teraz, pozdrawiam Cię.
 • @wk..ny 11:21:53
  Ad:"Jednak czytając Twoje notki mam dysonans poznawczy.. naród rosyjski jest chyba skalany nadal piętnem "radzieckiego człowieka".. nie mobilny, przywykły do kołchozu i pewnej pracy w miejscu zamieszkania."

  Oto częściowe wyjaśnienie:

  https://www.youtube.com/watch?v=-bNuaXoKgZY
  ЧТО НЕ ТАК С РОССИЕЙ?
  Co nie tak z Rosją?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031