Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Jedyny Przyjaciel Na Paradzie Zwycięstwa?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Netanjahu może stać się jedynym zagranicznym gościem Putina na paradzie Zwycięstwa. Premier Izraela Benjamin Netanjahu weźmie udział w paradzie wojskowej w Moskwie, poświęconej 73 rocznicy Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej....

...Donosi o tym strona internetowa administracji prezydenta Rosji. Szef izraelskiego rządu, jak czytamy na stronie, odwiedzi 9 maja Moskwę z roboczą wizytą.

Wiele izraelskich mediów twierdzi, że Beniamin Netanjahu będzie jedynym liderem politycznym  z krajów rozwiniętych, jaki odwiedzi paradę. W zeszłym roku, przypomnijmy, jedynym zagranicznym liderem na Defiladzie 9 maja okazał się prezydent Mołdawii.
Wcześniej sekretarz prasowy prezydenta Rosji, Dmitrij Pieskow oświadczył, że nie przewidziano specjalnych zaproszeń dla zagranicznych liderów na obchody 9 Maja w Kremlu.

" Nie ma reguły specjalnych zaproszeń, zapraszają tych, którzy chcą uczestniczyć. Protokularnego porządku, nie ma. Nie będę mówił, kto dokładnie przyjedzie, aby nie popełnić błędu", — oświadczył Pieskow.

W trakcie spotkania w Moskwie przywódcy krajów omówią najnowsze wydarzenia w regionie. Jak zauważa RIA Novosti, powołując się na kancelarię premiera Izraela, spotkanie będzie kontynuacją rozmowy, którą premier Netanjahu i prezydent Putin, przeprowadzili w miniony poniedziałek.

Najwyraźniej chodzi o rozmowę, w trakcie której, strony omówiły posiadane przez izraelski wywiad materiały o tajnym projekcie atomowym Iranu. "Wiadomości" podkreślają, że Netanjahu zaproponował Putinowi wysłać do Izraela grupę roboczą w celu bardziej szczegółowego zapoznania się z dokumentami na temat irańskiego programu nuklearnego.

Jak informowaliśmy, po zakończeniu spotkania z jordańskim kolegą, szef rosyjskiego resortu spraw zagranicznych, oświadczył, że prezentowane przez premiera Izraela dane, którzy kwestionują wykonanie przez Iran warunków "jądrowej umowy", mogą odnosić się do okresu, kiedy irańskie obiekty nie znajdowały się pod kontrolą międzynarodowej agencji energii atomowej.

Należy pamiętać, że w minionym tygodniu, w rosyjskich mediach, zostały opublikowane dwa wywiady; z obecnym i byłym ministrem obrony Izraela: Avigdor'em Lieberman'em i Moshe Ya'alon'em, w których podkreślono m.in. poziom zaufania i niezawodne instalacje, pozwalające uniknąć sporów w regionie.

------------
Źródło:
https://narzur.ru/netanijagu-mozhet-stat-edinstvennym-inostrannym-gostem-putina-na-parade-pobedy/
"Нетаниягу может стать единственным иностранным гостем Путина на параде Победы"
tv.co.il
6.05.2018

_________________


 

Negocjacje

Właściwie i bez objaśnień izraelskiego premiera, temat negocjacji 9 maja jest oczywisty — Iran i tylko Iran. Od przyjaciela Władimira, wymagane jest tylko jedno: aby siedział cicho i gorliwie odwracał się, gdy izraelskie lotnictwo będzie rozbijać w pył jego sojusznika.

To nie znowu, takie proste: ów dość niezwykły sojusz wojskowy Iranu i Rosji w Syrii, to symbioza. Bez lotnictwa Federacji,  - irańskich najemników, stopniowo wrócą do stanu z 2015 roku, kiedy, tracili terytorium. Bez irańskiego mięsa armatniego,  rosyjską bazę lotniczą, w końcu wyniosą z terytorium Syrii. Nie tyle militarnie, co przez zdobycie Damaszku i likwidację Asada (w każdym razie, polityczną likwidację). W tym sensie Kreml i Teheran — to z konieczności, sojusznicy militarni, choć w politycznych punktów styku między nimi, znikomo mało. Аllatoljahowie słusznie nie ufają kremlowskiemu reżimowi, uznając go (i znowu uzasadnione) za zachodnią marionetkę (w każdym razie w sprawach odnoszących się bezpośrednio do Iranu — wystarczy przypomnieć dobrowolne i w niczym nie wymuszone przystąpienie Rosji do sankcji Zachodu, na dostawę sprzętu wojskowego do Iranu). Dlatego to związek z przeciwieństwami interesów, i to, jeśli nie liczyć osnowy ideologicznej: u Iranu nieokreślona, a u Kremla — tylko pieniądze. Oto i cała ideologia.

Tym nie mniej, w Syrii istnieje wojskowa wzajemna zależność Kremla i Teheranu, stąd obawy, wobec powstającej koalicji anty-irańskiej. Pytanie: jakim stopniu Putin jest gotów zdradzić swojego "sojusznika".

----------
Źródło:
https://narzur.ru/peregovory/
Переговоры
El Miurid (Эль Мюрид)
6.05.2018


__________________

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
       

 

KOMENTARZE

 • ᶻnaͨ ͪpͣaͫnͣa
  Ta pała, to jak mniemam, - to prezent od "Cywilizacji Polskiej"
 • To chyba nie jest prawdą
  Na tym zdjęciu nie ma Netanjahu

  https://cdnpl2.img.sputniknews.com/images/790/79/7907927.jpg
 • Będą kraje niedorozwinięte
  "Beniamin Netanjahu będzie jedynym liderem politycznym z krajów rozwiniętych, jaki odwiedzi paradę."

  Będą Serbia, Indie i Chiny. Co je rózni od krajów rozwiniętych takich jak Włochy, Austria czy Chorwacją? Tym, że wniosły ogromny i decydujący wkład w zwycięstwo.

  Izrael woli być z pierwszymi niż drugimi na paradzie. Szczególnie, że w Izraelu jeszcze żyje wielu weteranów Armiii Czerwonej.
 • @Pedant 08:52:49
  Zgrabne wejście. Moje uznanie!
 • @Talbot 08:42:06
  Nie wybrzydzaj Talbot! ;-)
 • Żydowski Pax Russo - Americana
  //(w każdym razie w sprawach odnoszących się bezpośrednio do Iranu — wystarczy przypomnieć dobrowolne i w niczym nie wymuszone przystąpienie Rosji do sankcji Zachodu, na dostawę sprzętu wojskowego do Iranu).//

  Tak samo było z Serbią, Irakiem, Libią, a wcześniej z RPA...

  "Na pustyni Kalahari
  rozpoczęto wiercenie dwóch szybów kilkusetmetrowej głębokości. Miały
  posłużyć jako miejsce próbnych podziemnych eksplozji. Republika
  Południowej Afryki poinformowała rząd USA, że zamierza przeprowadzić próbę jądrową w sierpniu 1977 roku. Amerykanie naciskali jednak, aby odstąpiła od tego zamiaru. Wymiana informacji między obu krajami nie była oczywiście upubliczniana. Dopiero gdy radziecki satelita szpiegowski
  wykrył przygotowania, a rząd ZSRR poinformował o tym Stany Zjednoczone, tajemnicy nie dało się już utrzymać. Nastąpił bardzo silny nacisk dyplomatyczny na RPA ze strony Stanów Zjednoczonych, ZSRR i Francji. W tej sytuacji władze południowoafrykańskie zrezygnowały z przeprowadzenia próbnej eksplozji"
 • @Arjanek 09:10:28
  "Tak samo było z Serbią, Irakiem, Libią, a wcześniej z RPA..."
  Precyzjne trafienie!
 • Wszystko nabiera całości.
  9 Maja, święto państwowe dwóch tyranów, a jednej ideologii.
  To nie jest przypadek, że razem świętują
  https://pbs.twimg.com/media/Dcha_t7VwAAA8YD.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DchbAJtVwAIZYiq.jpg

  Izrael jest w większości stworzony przez NKWD- owców, to mają sentyment do matuszki Rosyji
 • @Husky 09:25:53
  Moim zdaniem wpis zawiera nieuzasadnione generalizacje:

  -ad "jednej ideologii" : putinowska Rosja, stosownie do konstytucyjnego zapisu, jest oficjalnie wolna od ideologii. Nie przypadkowo też zasłania draperią Mauzoleum, 9 Maja.
  -ad "Izrael jest w większości stworzony przez NKWD- owców"; przypuszczam, że wątpię. Poważna część ścisłej elity odebrało uniwersyteckie wykształcenie w II RP. Trening terrorystyczny (wojskowy) odbyli zarówno w II RP w późnych '30-tych jak i w PRL-u w połowie lat piędziesiątych (na Dolnym Śląsku).
 • @Husky 09:25:53
  "Izrael jest w większości stworzony przez NKWD- owców, to mają sentyment do matuszki Rosyji"

  Ale jadem Pan strzyknął. Pewnie zaraz Pan powie, że Polska była po przegranej stronie, razem z Chorwacją, Łotwą i Węgrami.
 • @Pedant 09:53:48
  //Izrael jest w większości stworzony przez NKWD- owców, to mają sentyment do matuszki Rosyji"

  Ale jadem Pan strzyknął.//

  Jad waszem...

  Wieloletni dyrektor jad waszem, badacz tzw Holocaustu Yitzhak Arad będący w NKWD brał najprawdopodobniej udział w rozstrzeliwaniu cywilów litewskich.

  http://willzuzak.ca/lp/arad01.jpg

  //According to the Lithuanian prosecution authorities, Arad joined a
  Soviet partisan squad while Lithuania was occupied by Nazi Germany and
  then served with the NKVD. He is suspected of involvement in executions
  of Lithuanian civilians and members of the anti-Soviet resistance
  movement, the statement says.//

  https://forum.codoh.com/viewtopic.php?t=4516
 • @Arjanek 10:09:56
  "Wieloletni dyrektor jad waszem, badacz tzw Holocaustu Yitzhak Arad będący w NKWD brał najprawdopodobniej udział w rozstrzeliwaniu cywilów litewskich."

  "Najprawdopodobniej". A cywile litewscy gościli Polaków i Żydów w Ponarach.

  I co to ma do pokonania III Rzeszy?
 • @Pedant 09:53:48
  Izrael spuścizną po Stalinie?
  https://wolna-polska.pl › Historia
 • @Husky 10:29:36
  "Izrael spuścizną po Stalinie?"

  Pan by wolał aby Hitler wygrał?
 • Inauguracja W.Putina na stanowisku prezydenta FR
  https://cdn4.img.ria.ru/images/151944/35/1519443559.jpg
  https://news.yandex.ru/story/Inauguraciya_Putina_projdet_v_ponedelnik_v_Bolshom_Kremlevskom_dvorce--db310638f723a685e54770bbb5eaa7d7?lang=ru&from=main_portal&stid=1-nj35mO8u60QVG-BLdN&t=1525682545&lr=21210&msid=1525682845.39755.22879.21195&mlid=1525682545.glob_225.
  Inauguracja Putina odbędzie się w poniedziałek w Wielkim Pałacu Kremlowskim
  Inauguracja Władimira Putina rozpocznie się w południe w Wielkim Pałacu Kremlowskim

  Uroczysta ceremonia wejścia Władimira Putina na stanowisko prezydenta Rosji odbędzie się w poniedziałek w południe w Wielkim Pałacu Kremlowskim (БКД). Po niej głowa państwa ma prawo piastować to stanowisko jeszcze sześć lat - do 7 maja 2024 roku.

  Jako zwierzchnik sił zbrojnych, Putin zarządza strategicznymi siłami jądrowymi. Po ceremonii znów otrzyma wszystkie atrybuty władzy, w tym walizkę nuklearną.

  Nuklearna walizka — urządzenie, chroniące kody do uruchomienia arsenału jądrowego, jest zawsze w dyspozycji wyższych politycznych i wojskowych przywódców państw posiadającego broń jądrową.

  Istnieją trzy takie urządzenia: po jednym u głowy państwa, ministra obrony i szefa sztabu Generalnego.


  RIA novosti https://ria.ru/politics/20180507/1519998937.html
 • Bezpośrednia transmisja z inauguracji:
  https://www.youtube.com/watch?v=K59KKnIbIaM
 • @Pedant 10:58:26
  //Pan by wolał aby Hitler wygrał?//
  raczy Pan żartować
  pzdr.
 • @1abezmetki 11:06:34
  Ciekawostka>
  Zarówno wyszamerowane jegry odźwierne jak i premier rządu, są niżsi wzrostem.. Kompleks?
 • @Husky 11:32:46
  //Pan by wolał aby Hitler wygrał?//
  raczy Pan żartować
  pzdr.

  Nie żartuję. Takie mam podejrzenie.
 • @Pedant 13:51:29
  sorry ale ja nie Arjanek
  Nie ten adres

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031