Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Wiera Afanasjewa: Odczłowieczenie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dedykowane Pamięci Heleny Snietkowej. Jak nazwać proces przemiany ludzi w nieludzi, w niedoludzi? A może — i pojawienia się nowej rasy istot człekokształtnych, wynikłej ze społecznej selekcji: w rezultacie rewolucji, represji, ...

...tyranii, prawie stuletniego strachu, wiecznego ubóstwa, konformizmu, upośledzenia umysłowego, zniszczenia systemu wartości i braku hamulców ? Istot, które nawet nie znają takich słów, jak — moralność, kultura, życzliwy stosunek do ludzi, współczucie. Istot, które interesują tylko ich własne egoistyczne interesy. Istot, które nie boją się ani boga, ani diabła, ani ludzi, a tylko - sobie podobnych. Istot, które różni od człowieka, jedynie zbędny, ich zdaniem, drobiazg, — całkowity brak duchowości.

Długo nie znajdowałam odpowiedniego słowa, dopóki nie podpowideziano mi, — "ODCZŁOWIECZENIE". Tak, to słowo bardzo dokładnie i bardzo trafnie określa to, co się dzieje. A jak inaczej to nazwać?

Dzieci giną śmiercią męczeńską z winy dorosłych pazerów, łapówkarzy i tchórzy, a ktoś mówi: aniołki oddały życie*1., aby zjednoczyć ludzi wokół prezydenta.

Małych inwalidów gwałcą w internacie, i tego dopuszczają się nauczyciele i pracownicy socjalni (Маленьких инвалидов насилуют в интернате).

Rozpasany, obdarzony wielką władzą samiec, wykorzystując swoją pozycję, próbując namówić kobiety do rozpusty, a parlamentarna komisja d/s etyki, nie tylko uważa, że jest to norma, ale i oskarża o nieprzyzwoite zachowanie ofiary molestowania.

Przedstawiciel narodu w rocznicę zamachu, przychodzi do poszkodowanej z bukietem i radośnie gratuluje jej wesołych świąt.

Pijany pop na "rozgrzanej" biesiadzie, z biglem wykonuje dla swoich parafian bandycką Murkę ("Мурку"), a prawosławni, z uznaniem go słuchają. I nie pozbawiają godności — co niektórzy, po prostu, spuszczają oczy.

https://www.youtube.com/watch?v=RUVGo9lLh9U&list=RDRUVGo9lLh9U&t=15

Lekarz wypowiada się o jeszcze żyjącej pacjentce, na widok płaczącej z żalu córki: "A  wy co tak o nią walczycie? Ona swoje na świecie już przeżyła".

Sądy karzą poszkodowanych i chronią bandytów. Rzecznicy praw obywatelskich publicznie potępiają tych, którzy walczą o swoje prawa i wolności; wspierają bezprawie.

W czasach pokoju w 21 wieku, ludzie giną bo, ktoś nie oczyścił dachu, nie naprawił drogi, nie zainstalował sygnalizacji,  zaordynował niewłaściwe lekarstwo, kupił dyplom, ukradł. A winni  śmierci nie ponoszą odpowiedzialności - i nie odczuwają mąk sumienia!

Kiedyś, jeszcze w dzieciństwie, przeczytałam u Henryka Manna dziwną historię: szlachcic, podróżując jesienią konno, zobaczył stojącą przy drodze młodą wieśniaczkę i zaciągnął ją do lasku. Ale nie po to, aby oddać się miłości, miał zmarznięte nogi,  więc rozciął dziewczynie brzuch, aby ogrzać je, - w jej wnętrznościach. Horror? Trudny do wyobrażenia! Ale jak wiele dziś, przypomina mi tę historię!

Cel niedoludzi — spędzenie możliwie najprzyjemniej biologicznego życia. Chcą jeść i pić, jak najwięcej i jak można - najsłodziej. Chcą spółkować ze wszystkimi, których przyciąga ich pożądanie. Chcą mieć wszystko, albo przynajmniej tyle, aby nie było tego gdzie podziać. A polując za tym, niedoludzie stale odbierają ludziom, rzeczy, pieniądze, każdą sprawę, spokój, zdrowie, wolność, czasem nawet życie — bo im tak wygodnie, bo tak się opłaca. A ludzie, widząc, co się dzieje, milczą — mówienie prawdy już dawno stało się nieprzyzwoite, zmarginalizowane, ekstremalne, niebezpieczne. Odtąd za prawdę potępiają, sądzą, wsadzają, a nawet, - mordują.

Stworzenia z nowej upośledzonej bastardii, nie były by tak niebezpieczne pojedynczo, ale one, czując swoją niższość, tworzą stada i zmierzają do celu stadami. I nie tylko depczą lub skaczą po napotkanych ludziach, —  one starają się na śmierć zatratować. Walka międzygatunkowa, instynkt.

Niedoludzie nie są inteligentni, ale po świńsku przebiegli. Oni triumfują, bo dla sukcesu, gotowi są na wszystko. Często "dobijają się swojego", bo ich nic nie wstrzymuje. Oni w praktyce zawsze przewodzą i z reguły, zajmują wysokie fotele.

Istoty takie były i będą po wszystkie czasy, ale dziś w naszym kraju jest ich zbyt wiele. Coraz więcej i więcej — one płodzą i wychowują sobie podobnych. Trwa proces przyspieszonego odczłowieczania .

Jak długo? Gdzie są granice? Czy będzie temu kres? Nie znam odpowiedzi na te pytania. Mrok gęstnieje, świtu na razie nie widać. Ale wierzę, że człowiek jest koroną stworzenia i królem natury, więc prędzej czy później wygra i z nimi .

I na koniec definicja. Pamiętacie:  jakaż korzyść" dla człowieka, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł"?*2. Tak oto,rozczłowieczenie — to zniszczenie duszy przez ciało, zwycięstwo zwierzęcego nad ludzkim.

Wiera Afanasjewa*3.

----------------------

YouTube:

https://www.youtube.com/results?search_query=%D0%A0%D0%B0%D1%81%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%87%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5
Ольга Четверикова. Группы смерти: расчеловечивание как национальная катастрофа
Olga Czetwierikowa. Grupy śmierci: odczłowieczenie jako narodowa katastrofa

https://www.youtube.com/watch?v=snsox6-aLhA
Расчеловечивание
Odczłowieczenie

--------------

Odnośniki:

*1. Ta i inne wzmianki w tekście, odnoszą się do rzeczywistych zdarzeń, we współczesnej Rosji.

*2, W oryginale: «…какая польза человеку, если он приобретёт весь мир, а душе своей повредит»?

*3.

Autor Wiera Władymirowna Afanasjewa (Вера Владимировна Афанасьева) — doktor filozofii, doktor nauk fizyko- matematycznych, profesor Saratowskiego Uniwersytetu Państwowego. W różnych latach pracowała jako starszy pracownik naukowy ГНПП «Алмаз», docent katedry matematyki, a obecnie, profesor wydziału filozofii i metodologii nauki SUP .
https://www.youtube.com/watch?v=MJv05mPAhKA
 
---------------

Źródło:
//rusrand.ru/actuals/raschelovechivanie
"Расчеловечивание"
Афанасьева В. В.

--------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    
 

 

 

KOMENTARZE

  • Widzę, że znowu "cywilizacja polska" zagościła pod moją nieobecność...
    Jeden z drugim, z gumna w neo-karmazyny wskoczyl... o, widzę, nawet zgubił gumofilce. No czego się wstydzi Ladaco?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031