Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Maksim Kałasznikow: Federacja Rosyjska - Jako Hospicjum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś kolejny tekst "po prąd". I to nie dlatego, żeby dołożyć "stasiom" czy "wojtasiom". To przy okazji i drugorzędne. Należy współczuć ludziom niezdolnym do rewizji opinii i poglądów, wbrew skrzeczącej rzeczywistości...

...Dlaczego tak się zachowują, pozostawiam ich słodkiej tajemnicy i spekulacjom czytelników...

Mam poczucie - przez pryzmat własnej egzystencji (słusznie lub nie) - wyjątkowości czasów, jak wielu utrzymuje, ostatecznych. Staram się drążyć tę wyjątkowość, w dostępny mi sposób. Ja okłamany po wielokroć, o zmierzchu i o świtaniu, zanim wyłączą mi światło, wciąż szukam prawdy; o sobie i świecie.

I dlatego, jeśli chcę się dowiedzieć czegoś o sytuacji w Rosji - naszego sąsiada, jednym z obszarów, gdzie decyduje się przyszłość świata, muszę szperać. Z rosyjskich mediów głównego nurtu, podobnie jak z radzieckich, wiele dowiedzieć się nie można. Nie na darmo fama w ZSRR, głosiła, że ""nie ma prawdy w Izwiestiach (Известия-wiadomości) a izwiestiej w Prawdzie (Правда)"". Nota bene, oba złudne tytuły, pod sentymentalną publikę, istnieją do dziś, służąc wiernie nowemu dysponentowi i dezinformując - kolejne, nowe pokolenie.
Dlatego, z konieczności; pozostają źródła i opinie alternatywne. Na szczęście, nie jesteśmy dziś jak kiedyś - póki co - skazani na "samizdaty". jest internet, gdzie autorzy - tacy, jak Maksim Kałasznikow prezentują własny punkt widzenia. Nie roszczę sobie pretensji, aby dekretować - czy ma rację. Mnie wystarcza, że prezentuje interesujące opinie i przemyślenia, na temat mozaiki świata.

Oddajmy mu głos:

 

Federacja Rosyjska i Jej Organizacja Państwa - Jako Hospicjum

W MARTWEJ ZONIE


Wielu popadło w zniechęcenie : "kiedy to się wreszcie skończy?". Nie trzeba przygnębienia, przyjaciele moi. Trzeba uczciwie ocenić istniejące realia.

A one takie:
- Narodu rosyjskiego, już nie ma, jest przepuszczona przez "maszynkę do mięsa" - zmielona ludność.
- Nadchodzi koniec cyklu życia etnosu, za którym – albo śmierć, albo wykreowanie nadrzędnego narodu rosyjskiego.
- Federacja Rosyjska i cała jej konstrukcja państwa są zbudowane jak hospicjum jak (przybytek bezbolesnej,  w miarę możliwości), śmierci byłych Ruskich, a Putin genialnie wykonuje swoją rolę polityczną.  Ludności podoba się być w hospicjum i pełnić rolę " bazy karmicielskiej" dla "elitki". -

- Ludność pozbawiona elementarnej zdolności logicznego myślenia i zdolności dostrzegania związków przyczynowo-skutkowych. Ludność bierze zewnętrzną formę za treść.

- Putin – to naprawdę przywódca ludności, opętanej kompleksem powolnej autodestrukcji. Mieszkańcom podoba się wymierać i ku niczemu nie dążyć, zamykając się w świecie konsumpcjonizmu i starczych "małych radości".

https://www.youtube.com/watch?v=rv_3pWPbU5w
Рабфак - Наш дурдом голосует за Путина
RabFak - nasz świrdom głosuje na Putina

Za WWP głosowali, oczywiście, ale nie 76%, ale powyżej pięćdziesiąt procent – ani chybi.

- Ludność praktycznie pozbawiona zarówno narodowej solidarności (nie uważa Ruskich z Donbasu za Ruskich),  jak i solidarności społecznej.
- Ludność nie ma ani odrobiny narodowego instynktu samozachowawczego, woli zamienić się w tłum starców i nie rodzić dzieci.
- "Elita" świadomie podtrzymuje infantylizm i głupotę  poddanych – oni specjalnie nakłaniają, żeby ludzie
  nie płacili podatków i nie uczestniczyli w samorządności (której i tak nie ma, jako takiej).


Przyjaciele Moi! Masy ostatecznie utraciły jakąkolwiek podmiotowość, i Maksym Kałasznikow dawno już o tym uprzedzał. To popiół i surowa obojętność, która nie może zapłonąć. Zajmujących się polityką obywateli Federacji Rosyjskiej, to właściwie, wszystkiego, około pół miliona dusz – bogatych i wpływowych.

Na Ukrainie – to samo. Masy i tam podzielone i w pełni zarządzalne, występują jako stado, dla oligarchii i administratorów.
I tam również telewizor wygrywa z lodówką. Po prostu masom, pozwolono czasami, zagorzeć nienawiścią do Rosji. Naczalstwo im to DOZWALA i tym samym, zagania ich w zadany kierunek. A pozatem – ta sama korupcja i bieda królują na Ukrainie, a wymieranie ludności, postępuje trzy razy szybciej, niż w FR.

Na Zachodzie – procesy bardzo podobne. Ale tam ludność, tak czy owak, jeszcze sama płaci podatki i dlatego wychodzi na masowe protesty, przeciwko działaniom rządu. Tak jak, w Anglii lub we Francji. W FR i nie ma czegoś takiego. I na Ukrainie także.

Ale nadzieja jest. Gdyby FR była jedynym krajem na świecie,to taki system mógłby istnieć niemal wiecznie – aż do momentu czysto fizycznej śmierci ludności. Ale Rosja nie jest samotna, i istnieją zewnętrzne czynniki oddziaływania. To nie tyle złowrogie machinacje USA, zmierzające do upadku RosFederacji, ile plany Trumpa na światową wojnę handlową i wzryw planety, w okrucieństwo kryzysu gospodarczego.

Jakoś specjalnie łamać FR, Amerykanie wyraźnie nie chcą: to okazuje się, bardzo wygodny "konkurent". Szczeka, ale nie gryzie. Przy tym nadal posłusznie tępi własny przemysł niesurowcowy, gnając na Zachód i surowce i pieniądze. Przy tym RF, systematycznie zmniejsza swój udział w globalnej gospodarce i coraz bardziej odstaje - w nauce i technice.

Zachód jest przekonany, że Rosja umrze sama. Jej własna "elita" samodzielnie uśmierci resztki po ZSRR, wysysając je i obgryzając kości. Zapewniając postępującą regresję kraju, równą samobójstwu.

To, że wśród suchych i białych kości znajdą skrzydlate rakiety z silnikami jądrowymi, sprawy nie zmienia. Tej broni, Moskwa jako pierwsza, nie użyje, a Zachód ryzykować wojny nuklearnej, - absolutnie nie zamierza. Sankcje gospodarcze, są dla niego znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze.

Ale wywołany wysiłkiem Trumpa, protekcjonistyczny podział światowego rynku, na imperialne bloki – oznacza nieunikniony, zasadniczy spadek wszędzie, i to na szereg lat. To jeszcze jeden paroksyzm, globalnej depresji gospodarczej. Odbywa się to w imię powrotu przemysłu ( a raczej dla stworzenia całkowicie nowej gałęzi przemysłowej) w Stanach Zjednoczonych. Taki jest główny cel amerykańskich kapitalistów, podporządkowanych Тrump'owi. W tym widzą jedyną szansę na zbawienie Ameryki od nieodwracalnego upadku.

Właśnie to spowoduje obniżanie ceny ropy naftowej i gazu (to też, nieuchronnie nastąpi), i zada straszny cios systemowi rosyjskiemu. Pociągnie to za sobą (i zupełnie obiektywnie), - kryzys polityczny.Panowie, teraz ropa droga, bo trzeba zapewnić sprzedaż, pięciu procent akcji saudowskiej  -"Аramco", za co banki inwestycyjne w USA, otrzymają swój nielichy procent. Dlatego ropę robią drogą -bo to OK, w efekcie, rynek futures ropy - dziesięć razy większy, niż fizyczna ilość, pozyskiwanego na planecie - "czarnego złota".

A akcje dalej sprzedadzą, handlowa wojna nabierze tempa (USA już teraz, łamią Chiny przez kolano) i ropa pojedzie w dół. Z najbardziej smutnymi dla Moskwy konsekwencjami. A ona nic nie robi, dla nowej industrializacji kraju i stworzenia rosyjskiego protekcjonizmu. A masy obojętnie żują gumę. One zupełnie  nie rozumieją, na co, w ogóle - potrzebna produkcja.

I to właśnie, będzie najlepszy moment, dla tych, którzy nie upadli, w tej liczbie, - krajowych producentów i którzy nie zmienili się w bezmyślnych lemingów.

FR powinna poddać się leczeniu. Przy czym - poważnemu. Z martwej ludności, trzeba będzie stworzyć pełnowartściowy naród, łącząc ten proces z neo-industrializacją. To wartość, nie sama w sobie, ale oręż odrodzenia narodowego, zarazem społeczna i narodowa inżynieria, podstawa życia, nowych - super Ruskich.

Żadne powolne gnicie i ciche wygaśnięcie się nie zdarzy. Wciąż trzeba czekać harataniny "przełomów w dół". Bo nawet porzucone budynki, nie mogą cicho murszeć, bez okresowych - oberwań.
,
A dalej, przyjdzie rozwiązać bardzo nietrywialne zadania. Jak - z prawie "martwej wody", stworzyć - żywą. Zaiste, trudne to, ale możliwe!

------------------

Maksim Kałasznikow na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=nJzM5M-Tewg
Послание Путина-2018: где же вы раньше были?
Posłanie Putina- 2018: gdzie byliście wcześniej?


----------------

Źródło:
https://kv-journal.su/content/rf-i-vsya-ee-gosssistema-vystroeny-kak-hospis
za:
https://m-kalashnikov.livejournal.com
Максим КАЛАШНИКОВ
РФ и вся ее госссистема выстроены как хоспис
среда, 16 мая, 2018


-----------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    


   

KOMENTARZE

 • Wojna na Ukrainie przybiera na sile. Informacje z frontu od Igora Striełkowa
  https://www.koniec-swiata.org/wp-content/uploads/2018/05/Wojna-Ukraina-590x332.jpg


  https://www.koniec-swiata.org/wojna-na-ukrainie-przybiera-na-sile-informacje-z-frontu-od-igora-strielkowa/
 • Autor
  //Zachód jest przekonany, że Rosja umrze sama. Jej własna "elita" samodzielnie uśmierci resztki po ZSRR, wysysając je i obgryzając kości. Zapewniając postępującą regresję kraju, równą samobójstwu.//

  Jest w tej analizie/zdaniu wiele prawdy
  Można na ten temat dyskutować, ale już tylko o czasie kiedy to nastąpi.
 • Seryjny wznowił działalność ??
  Photo from the scene of the alleged suicide of Yuri Kotler, a former high-ranking member of Russia and vice-president of VTB Bank, who was said to have shot himself with a hunting rifle in Moscow over debts, or perhaps family conflicts.
  Rifle neatly leaning on him.

  https://pbs.twimg.com/media/DddPY7hX0AAi5Si.jpg
 • @Husky 07:18:47
  To u nich, nie tylko u nich, na porządku dziennym. Takie incydenty, w rezultacie - obiektywnie sprzyjających i wyzwalających
  okoliczności, bedą następować, coraz częściej.
 • @1abezmetki 07:37:39
  to jest analiza pasująca prawie do całego świata zachodniego z Polską na czele. Wystarczy pozmieniać nazwiska.
 • @Talbot 06:39:35
  20y.o. Dmytro Rud killed near Talakivka, Donetsk Obl on May 16. Born in Zhytomyr on Jan 23, 1998. Orphaned, brought up by grandparents. Served as gunner & medic in 36th Naval Infantry Brigade.

  https://pbs.twimg.com/media/DdikQnsVAAE61H6.jpg
 • @1abezmetki 07:37:39
  Corruption and humiliation are the guiding forces of “Donbass,” resulting in a scathing portrait of a society where human interaction has descended to a level of barbarity more in keeping with late antiquity...

  https://pbs.twimg.com/card_img/996764622823796736/NNi8INtd?format=jpg&name=600x314

  https://t.co/XGGm3Smp2v
 • @Husky 17:29:48
  Czy w czasach przemysłowo produkowanej post-prawdy, "prawda" może jeszcze wogóle być, "pierwszą ofiarą wojny", skoro ma alibi, że jej tam
  ( prawdy ) nigdy nie było?
 • @1abezmetki 21:43:30
  Moje "proroctwo" spełniło się w ciągu trzech dni:
  Krym Bridge już zamknięty

  https://pbs.twimg.com/media/DdjlSlXUQAAq2Xd.jpg
 • @Husky 21:49:23
  Jak to było? -"nie bywa się prorokiem we własnym kraju".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829