Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

El Miurid: Ławrow

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze o nominacjach w "nowym" rządzie. Stanowisko ministra spraw zagranicznych pozostało przy Ławrowie. Wydawałoby się, polityka zagraniczna Rosji, w ciągu sześciu lat poniosła głębokie porażki, ...

...poddając pozycje na większości kierunków. Jednak Ławrow pozostał.

To subtelność, wynikająca z tego, że MSZ w Rosji, nie zajmuje się opracowywaniem polityki zagranicznej.          W ogóle. MSZ obsługuje polityczne wytyczne kierownictwa, a ponadto w hierarchii aparatu, jest bardziej poważny gracz, który podejmuje decyzje — administracja prezydenta. Powiedzmy, konfliktem w Donbasie, jak wiadomo, nie zajmuje się specjalny przedstawiciel MSZ, a specjalny przedstawiciel prezydenta; w sprawach, które wymagają koordynacji różnych struktur, MSZ nie jest organem, który zajmuje się tym procesem. Tutaj znowu, wiodą ludzie, którzy nie pozostają w żadnym stosunku do rządu.

W sumie MSZ — to czysto techniczna instytucja, która, w sytuacji teraźniejszych porażek, jest zmuszona obecnie
pełnić rolę ministerstwa kontroli  szkód. Jego zadanie — to nonsens, przykrywanie wpadek zupełnie innych ludzi i struktur. Z tą robotą Ławrow radzi sobie, więc pretensji do niego nie ma. Do jego resortu, w gruncie rzeczy, zarzutów nie ma — wizy są wydawane, Zacharowa gniewnie osadza przeciwników, czego jeszcze trzeba?

Sytuacja, oczywiście, nienormalna, Więc - odpowiadać za wpadki, w istocie, nie ma komu.Działa tu klasyczny mafijny schemat : wykonawca ma czyste sumienie, a organizator — czyste ręce. Tak, jak w całym kraju, zbudowanym na obraz i podobieństwo camorry*1.  Jakim powino być MSZ w Mafia State? MSZ nie odpowiada w zasadzie za politykę zagraniczną, ono jej nie kreuje, ono jej tylko towarzyszy. Dlatego indagować ministra: "jak to się stało", nie ma sensu. A  prawdziwych ludzi, którzy tę politykę zagraniczną tworzą, pytać również, nie można, ze względu, na ich anonimowość.  Co to za ludzie, jasne, wiadomo, ale zajmują oni nudne i szare stanowiska referentów, pomocników i w ogóle — czego od nas oczekiwać, my tylko - urzędnicy.

No, a  głównego geo-stratega to w ogóle, pytać- nie ma sensu. On myśli w kategoriach mgławic  galaktycznych; nawet pytania, nie zrozumie. Nie jego poziom.

To, w ogólności problem całej putinowskiej piramidy władzy, gdzie odpowiedzialność, w tym - osobista, nie istnieje, jako zjawisko. Znaczy, ona jest — ale nie za wynik pracy. Kryteria, według których oceniają urzędników w obecnym systemie, w ogóle, nie mają nic wspólnego, z wynikami.Dlatego Ławrow z jednej strony — jest zakładnikiem systemu, do którego, nie można mieć pretensji, jeśli rozumieć przynajmniej z grubsza, jak ten system działa, z drugiej strony — u człowieka uczciwego, zawsze istnieje możliwość splunąć i powiedzieć — ja w tym bałaganie nie biorę udziału. Ale takich, którzy mogą przytoczyć taką frazę, eliminują jeszcze na podejściach.Tu u naszej obrony przeciwlotniczej z krzywizną powierzchni wszystko w porządku ( Здесь у нашего ПВО с кривизной поверхности всё в порядке).


--------------

Przypisy:

*1. The Camorra (Italian: [kaˈmɔrra]; Neapolitan: [kaˈmorrə]) is an Italian Mafia-type crime syndicate, or secret   society,   which arose in the region of Campania and its capital Naples.

---------------

https://www.youtube.com/watch?v=ASiZBWDB_XY
Лавров о спекуляциях вокруг погибших в Сирии россиян
Ławrow o spekulacjach, wokół poległych w Syrii Rosjan

------------------------

źródło:
https://narzur.ru/lavrov/
Лавров
Эль Мюрид
19.05.2018

------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
     

 

KOMENTARZE

 • Путин "привлекает в правительство людей, которых маркирует как либералов.
  А дальше перекладывает на них ответственность в глазах общества за эти непопулярные решения". Разговор с Ходорковским на конференции "Отрытой России" в Берлине.

  https://pbs.twimg.com/media/DdisY2TUwAE9F3d.jpg

  https://t.co/n5nhptVQrz
 • @Husky 08:58:33
  Przyglądam mu się od czasu do czasu. Inteligentny i niebezpieczny kalkulator z wzięciem dobrego wujka. Wcięło mu dziesięć najlepszych, kopulacyjnych tfu - sorry, korporacyjnych lat. ...Jeszcze rachunków, - nie odrobił!
 • @Autor
  źle diagnozujesz.. 3* dałem
  Pan Ławrow jest klasą samą dla siebie, w porównaniu do ministrów Polin od 89roku błyszczy, a oni nawet nie są godni mu buty czyścić..
  Decyzje zapadają, a on jest tylko rzecznikiem, to prawda, ale znów porównam do polskiego grajdoła gdzie minister swoje, premier swoje, a prezydent jeszcze inaczej.. Wspólna ujednolicona polityka zagraniczna wychodząca z jednego ośrodka jest moim zdaniem atutem Rosji.
  W polityce zagranicznej Rosji nie dostrzegam potknięć, tylko myślenie do przodu na kilka ruchów, jak w szachach.

  No i ta piramida zarządzania. System prezydencki (carski), albo kanclerski mają swe wady i zalety, ale największą wadą w dzisiejszych czasach jest to, że to nie jest szczyt piramidy.. jest Koshernostra powyżej, a to i tak nie najwyższe piętro (jedno, dwa, albo trzy są wyżej; nie ogarniam tego z braku niedostępnej wiedzy, ale wiem, że istnieją) :(

  Pozdrowił
 • @wk..ny 11:18:46
  ad:@Autor:"źle diagnozujesz.." - Nie rozumiem. Mój udział w tym i wkażdym innym tekście, to wybór, tłumaczenie i opracowanie (dobór grafiki, filmy itp.). Autorem niniejszego, co wybiłem w tytule, jest niejaki "El Murid". Więc z pretensjami, wobec opinii, to proszę, do niego. Ja staram się być jedynie lojalnym pośrednikiem. Toteż jeśli ewentualnie mnie winić, -to za jakość tłumaczenia. Wybór tekstu do tłumaczenia, to moje dobre prawo i tłumaczyć się z tego, ani nie muszę, ani nie mam zamiaru. Przetłumaczony tekst, jest wolny od mojej prywatnej opinii. od czasu do czasu, jeśli mnie zeprze, wyrażam moje "widzimisie" w komentarzach. Często jednak, po tłumaczeniach, brakuje mi już energii na harce...
  Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam,
 • @wk..ny 11:18:46
  " to i tak nie najwyższe piętro (jedno, dwa, albo trzy są wyżej; nie ogarniam tego z braku niedostępnej wiedzy, ale wiem, że istnieją) :("

  Wiedza leży pod ręka u Hegla i Marksa. Proszę poszukać:

  Hegel chytrość rozumu

  ("Chytrość" znaczy przbiegłość, podstępność)
 • @1abezmetki 11:45:14
  ..a to przepraszam, nie do końca dla mnie było jasne, że to tłumaczenie..
  El Miurid odczytałem w tytule jako jakąś ksywkę na Ławrowa :)

  Jeszcze raz przepraszam, że pomyślałem, że odbiegasz percepcją od mego poziomu, Ty po prostu marny tekst przetłumaczyłeś., i za to 3*
 • @wk..ny 12:01:03
  Z opinią, zapoznałem się. Dziękuję.
 • @Pedant 11:53:25
  ..ja raczej obstawiam inną rasę zarządzającą Ziemią, powyższych autorów twórczość znam "po łebkach" i nie doszukałem się tam tego co ja podejrzewam.. tyle tytułów jest nieprzeczytanych przeze mnie.. głupi jestem, bo nie mam czasu na czytanie, ale jak zaczynam czytać, to nic nowego nie dowiaduję się :((((
  Taką Biblię przeczytałem całą z chęci (z musu kilka ksiąg), a teraz wolę czytać interpretacje fragmentów przez blogerów, chociaż odrzuciłem tą żydowską baśń, to mam świadomość, że jest tam część godna uwagi; zapis historii Świata - taki rodzynek, który trzeba wyłuskać spośród baśni indoktrynujących. Chodzi oczywiście o ST, bo NT to już kompletne "Szajsenfiction"
 • @wk..ny 12:12:17
  "nie mam czasu na czytanie"

  Hegel chytrość rozumu. To bardzo prosta idea, wystarczy poświęcić kilka minut.

  Ja podsumuję w kilku zdaniach poprzez przykłady:

  Powstawanie państw ponad-plemiennych biegło podobnie ale nie było wynikiem zmowy - Piastowie ze swojej bazy w Wielkopolsce, kierowali się swoim interesem gdy podbijali sąsiędnie plemiona - kryła się za tym logika historii (rozumu dziejów) czyli napędzana rozwojem technologii i organizacji integracja w większe jednostki. Myśleli, że to oni, a byli marionetkami w rękach absolutnego procesu.

  Globalizacja i integracja systemów finansowych też jest napędzana przekształceniami poza kontrolą ludzką. Innymi słowy, jak by nie było Reptilian, Iluminatów czy Rotszyldów, to kto inny by spełnił ich funkcję.

  Jakby nie było Piastów to ich rolę mogliby wypełnić Przemyślidzi. Oczywiście byłoby dzisiaj inaczej, granice by biegły inaczej - Śląsk, Czesko, Morawy, Słowacja, Małopolska i Mazowsze. Język bardziej śląski, stolica w Welegradzie a główny wróg to Węgry. Na przykład.
 • @wk..ny 12:01:03
  Szanowny panie, tak to już jest, że towar "bez metki" w większości przypadków bywa kiepskiej jakości. Ważne jest tylko, był zgodny asortymentem, w którym specjalizuje się sprzedawca.
 • @Jabo 13:44:37
  nie zgodzę się z szanownym? Panem.. napisz coś sam, to ocenię..
 • @Pedant 13:21:39
  w dziwną stronę mnie kierujesz..odpuszczam..głupot nie chce mi się prostować,,
 • @wk..ny 14:40:32
  "w dziwną stronę mnie kierujesz..odpuszczam..głupot nie chce mi się prostować,,"

  Z litości do Pana nie komentuję.
 • @Pedant 14:55:03
  chyba na innych poziomach nadajemy.. bo nie rozumiem :(
 • @Jabo 13:44:37
  Wręcz przeciwnie. Metka to korporacja, która im większa, tym bardziej oszukuje. Ja tam wolę wyroby od solidnego rzemieślnika, który żadnej metki nie przystawia(ł).
 • @wk..ny 11:18:46
  "Pan Ławrow jest klasą samą dla siebie, w porównaniu do ministrów Polin od 89roku błyszczy, a oni nawet nie są godni mu buty czyścić.."


  Nie tylko ministrów Polin, również w porównaniu do dyplomatów amerykańskich Siergiej Wiktorowicz Ławrow błyszczy i Amerykanie to widzą, i w przykry sposób odczuwają.
 • UK has not renewed Russian oligarch Roman Abramovich‘s visa.
  https://pbs.twimg.com/card_img/998182112183422977/TjjVtmRz?format=jpg&name=600x314


  The UK has yet to renew a visa for Roman Abramovich, the Russian oligarch and owner of Chelsea football club, after it expired last month, according to four people close to the billionaire.
  https://www.ft.com/content/32eb170a-5c2a-11e8-ad91-e01af256df68
 • @Lotna 19:04:54
  mikstury bezmetki:
  1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami jak i z "nową lewicą" ("gender", wojującym feminizmem i propagandą dewiacji),
 • A czy istnieje lepszy minister spraw zagraniczny w obecnych czasach
  ?
 • @1abezmetki 22:21:56
  "Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami jak i z "nową lewicą" ("gender", wojującym feminizmem i propagandą dewiacji),"

  To może Pana zaskoczyć. Guru "nowej lewicy" Jan Sowa, tęgi umysł, ewoluuje w Pańskim kierunku.

  https://kulturaliberalna.pl/2018/05/01/nowa-lewica-nie-wygra-z-pis-em/
 • @staszek kieliszek 22:37:33
  Proste i mądre pytanie. Mądrzejsze niż cały bezmietkowy tekst i w większości poza Lotną i AgnieszkąS próżne, głupie gadania.
 • @
  Dobrze byłoby wiedzieć, kto stoi za tym ministrem-przedstawicielem, dowiedzieć się o tej mafii czegoś więcej. Obserwując choćby posunięcia "Putina" (który ma kilka wcieleń) odnosiłam wrażenie, że są one wynikiem pracy jakiegoś zespołu; niektóre budzą podziw ludzi na całym świecie, jak choćby odzyskanie Krymu.
  Trochę to dziwna opinia, że Rosja ponosi porażki na arenie międzynarodowej, zważywszy że USA i Izrael robią wszystko co możliwe, żeby rozpętać wojnę światową, a dzięki staraniom Rosji do tej wojny jeszcze nie doszło i wydaje się, że czas pracuje dla Rosji.
  A poza tym, diabli wiedzą, czy to wszystko nie jest z góry ukartowane i Rosja po prostu spełnia rolę dobrego gliny.
 • @Lotna 01:44:44
  Zdolność stawiania właściwych pytań, to już połowa, - trafnej odpowiedzi!
 • @Lotna 01:44:44
  "wydaje się, że czas pracuje dla Rosji.
  A poza tym, diabli wiedzą, czy to wszystko nie jest z góry ukartowane i Rosja po prostu spełnia rolę dobrego gliny."

  "Kartowanie" bardziej odnosi się do rozdzielania łupów między rządzącymi.

  Polityką rządzą interesy i uwarunkowania (także kulturowe). Czasem wystarczy rzut oka na mapę i dane aby wiedzieć co jest grane. Tak było tysiąc lat temu, dwa tysiące lat temu i tak jest dzisiaj.

  Oczywiście bywają punkty zwrotne, gdzie jedna bitwa i jeden genialny wódz wspierany przez utalentowaną klikę może skierować narrację historii na inną drogę.

  Jeśli by zamienić dwóch kompetentnych przywódców przeciwstawnych stron miejscami to gra się nie zmieni istotnie - tak jak w szachach gdy grający czarnymi i białymi się zamienią.

  Tym co się zmienia jest technologia - za niedługo na skutek automatyzacji pracownicy nie będą potrzebni i dotychczasowy system rynkowy oparty na pogoni za zyskiem straci sens. Wtedy klasy rządzące staną przed wyborem, albo włączyć się w przemianę tak jak uczyniła to arystokracja angielska integrując się z wznoszącymi się przemysłowcami, albo przemianę zatrzymać dusząc rodzące się mieszczaństwo i zniewalając chłopstwo, jak to uczyniła szlachta polska.
 • @1abezmetki 11:45:14
  Ten tekst to żałosna dezinformacja. Wybór świadczy też o tobie, że nie masz pojęcia o roli Lawrowa.
 • @adevo 15:49:10
  Nie bądź gołosłowny. Opublikuj tekst wyrażający najlepiej, jak potrafisz, Twoją własną opinię. I nie zapomnij jej uzasadnić. Jestem jej bardzo ciekaw. Zielone światło dla jakości i wielości poglądów!
 • @Jabo 13:44:37
  Wejście złośliwe ale dość dowcipne. Gdyby jeszcze jakieś merytoryczne uzasadnienie...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31