Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Inwigilacja już się rozpoczęła!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jako motto i zamiast wstępu: "niestety trzeba do tego dołożyć chiński system oceny obywateli, który własnie jest wdrażany. Można się spodziewać, że w chińskiej cywilizacji spotęguje on rozwój tego państwa....

... Dla mnie niestety coś takiego jest nie do przyjęcia. No, ale cóż ja mam do powiedzenia...."
zadziwiony 06.06.2018 12:43:
02

 

Wielkie rzeczy dzieją się w sąsiednich Chinach! Z pomocą technologii cyfrowych na okrągło śledzą tam wszystkich obywateli. I nie tylko śledzą — podejmują szybkie i skuteczne działania.

Tam zaczął już funkcjonować, system społecznych ocen. "Naruszenie przepisów ruchu drogowego, krytyka władzy w sieciach społecznościowych i złe stosunki z sąsiadami, obniżają społeczny status obywateli Chin. Za karę, władze pozbawiają winnym wielu przywilejów, w tym możliwości podróżowania.

Chińskie media doniosły o pierwszych sukcesach krajowego systemu oceny lojalności, który do 2020 roku, obejmie 1,4 mld osób, a już teraz wpływa na życie milionów Chińczyków" — informuje Julia Krasilnikowa (Красильникова).

Czy taki system zaprzecza wolności? Jeśli wolność interpretować za Heglem, "jako uświadomienie konieczności", a w ślad za ojcami demokracji, deklarować, że "moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka", to nie, nie przeczy.Jeśli jednak za wolność uznać możliwość uprawiania nikczemnych niegodziwości z ukrycia i mieć szanse uciec od odpowiedzialności — to tak, zaprzecza. System ten chroni praworządnego człowieka od machinacji łotra i bandyty. Dlaczego łotra? Tak, bo właśnie oszust korzysta z tego, aby o nim nic nie było wiadomo, gdzie on studiował, pracował, skąd przyjechał, za co, gdzie i z kim mieszka, jak się zachowuje. A praworządny obywatel, zasadniczo, nie ma nic do ukrycia.

Kiedyś i nie ukrywali: ludzie mieszkali zgodnie z zameldowaniem, często w resortowych domach w sąsiedztwie z kolegami, pracowali zgodnie z książką zatrudnienia, kadrowcy wszystko o wszystkich wiedzieli. To w złych 90-tych, wielu zaczęło wymyślać sobie przeszłość i teraźniejszość, pojawiały się świry w rodzaju  "generała Dimy", jeśli ktoś pamięta; no i zacząło się: o nikim, nic konkretnego, nie można znaleźć, wszystko zaszyfrowane i "rzucają cień na płot". W dżungli wszystko jasne, chroni się intymne sekrety finansowe, tajemnica obejmuje całą przestrzeń życiową: nawet w dzienniku klasowym, nie można zapisać adresu i miejsca pracy rodziców, jeśli od nich, nie uzyskano dokumentu, o wyrażeniu zgody, na przetwarzanie danych osobowych.

Tymczasem, jeśli państwo naprawdę zamierza organizować życie w kraju, to dla niego jest bardzo pożyteczne, aby mieć najlepsze, szczegółowe informacje na temat jego obywateli. Im więcej, tym lepiej. Pożądane to było zawsze, ale technicznie możliwe stało się dopiero teraz, dzięki najnowszej technologii  zbierania i przetwarzania danych. Jeśli są informacje  — można działać: najlepszych — nagradzać, najgorszych — pozbawiać jakichś "pierników". Jak zaczęli, to już robić, w Chinach. W tej sytuacji nic nie pozostaje bez uwagi: zaparkował na trawniku lub upił się — minus,  wziął udział w subbotniku ( субботнике)  — plus (to tylko przykład; czy subbotniki funkcjonują w Chinach — nie wiem).Dla człowieka staje się korzystne, aby zachowywać się przyzwoicie. Wyniosły moralista powie: trzeba zachowywać się przyzwoicie, nie dla nagrody i w ogóle żyć według sumienia. To prawda, ale jedno nie przeczy drugiemu: załóżmy, że student dobrze się uczy z miłości do przedmiotu, jednocześnie chce uzyskać stypendium bo obawia się, że go wywalą.Tak więc knut i piernik to nie jest zły system edukacyjny; sprawdzony od zarania dziejów.Pozatem zdyscyplinowane zachowanie, jak każdy nawyk, należy ćwiczyć, by po serii powtórzeń, stało się nawykiem. Nauczyli się ludzie nie palić byle gdzie. Tak, że dla zwykłych ludzi wszechobecna kontrola — to wcale nie jest straszne i nie represyjne. A jakość podejmowanych decyzji, - wzrasta. Ale zacząć trzeba — od wywyższonych, bogatych i przy władzy. Nawet nie to, żeby zacząć — wystarczy wprowadzić ten system obowiązująco dla wszystkich, bez zadnego wyjątku. Na przykład, o każdym powinno być wiadomo, gdzie mieszka i jaka do kogo należy nieruchomość. Mało tego, skieruj telefon na jakiś dom, obywatel powinien mieć możliwość dowiedzieć się, kto mieszka w rezydencji, kto jest jej właścicielem, itp. Techniczna możliwość istnieje, i ona już została urzeczywistniona w odniesieniu do obiektów turystycznych.

Bardzo wiele osób, i urzędnicy, i biznesmeni, rozpoczęło swoją drogę, jeszcze w latach 90-tych, i nie jest w stanie wyjaśnić pochodzenia swoich aktywów. No dobra, będziemy humanitarni: ogłosimy nabyte do tej pory — za legalne. Ale przecież i tak majątek trzeba będzie ujawnić! I informować o dalszym jego rozwoju. To horror! I nie będzie możliwe, co włosi nazywają "schować się za palec": przepisać dwór na teściową, a samochód za pięć milionów prowadzić na pełnomocnictwo, wydane przez samotną staruszkę. Właśnie dlatego u nas, tak nerwowo, chronią prywatność.Jeśli chodzi o powszechną przejrzystość, ktoś z pewnością wyskoczy z gestapo, donosami, totalitaryzmem. Już pisałam, że taki system, może zarówno zrobić życie bezpiecznym, jak i zmienić je, - w najgorsze piekło

Jeśli ten system jest dla wszystkich, to korzystne; ale jeśli tylko "dla bydła"(быдла), a "wobec swoich", on nie działa — to wtedy to, w rzeczywistości, "cyfrowy obóz koncentracyjny". Wywyższeni i nosiciele władzy, muszą wyróżniać się w tym systemie tylko tym, że ich życie musi być bardziej przejrzyste, niż życie zwykłego człowieka.

Jak to osiągnąć — drugie pytanie. Zanim je dyskutować, trzeba zrozumieć, co dokładnie chcemy osiągnąć.

Tatiana Wojewodina

---------------------

Autor: Tatiana Władimirowna Wojewodina — przedsiębiorca, producent rolniczy, publicysta i bloger.

------------------

Na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=37OyuSDIdWE
Крупнейшую систему слежения за людьми разрабатывают в КНР (новости)
Zasadniczy system inwigilacji ludzi w opracowaniu w CHRLD (nowości)

------------------

Źródło:
https://narzur.ru/slezhka-uzhe-nachalas/
Слежка уже началась!
Автор Татьяна Воеводина
Русранд
7.06.2018

------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
   

 

KOMENTARZE

 • Przeklety ten poklada nadzieje w czlowieczym Biblia ]
  Odpowiedz jest tylko jedna to nie moze byc dobre poniewaz ludzie ktorzy wprowadzaja programy totalnej inwilgilacji nie sa ludzmi o wysokiej etyce a czesto sa to wrecz ludzie nikczemni. Nie trudno to zreszta wykazac. I wklasnie tacy osobnicy wprowadzaja ten system spetania czlowieka wpierw stworzyli system ktory jest zaprzeczeniem jakiejkolwiek madrosci a teraz wobec nieuchronnej jego niestabilnosci chca go utrzymac w stanie wydolnosci poprzez globalny zamorddyzm. i wysoka represyjnosc. Jak wiemy system chinski byl wprowaedzany pod czujnym okiem globalnych wladcow naszego swiata ,bodajze Rockefeler jakis tam powiedzial cyt ,,jestem pod wrazeniem osiagniec chinskiego eksperymentu spolecznego,, a jego doradcy caly czas na stale rezydowali w chinach. To prawda wladzy ktora jest prawa i kieruje sie dobrem ,takiej nie powinien obawiac sie obywatel ale co jesli do wladzy dojda degeneraci jesli w ich glowach pojawi sie sie np pomysl by miec wladze nad twoja psychika i processami fizjologicznymi[ Bernard Rasel-,,za pomoca zastrzykow ,zywnosci i system zakazow i nakazow stworzymy typ czlowieka nizdolnego do oporu przeciw wladzy,,] Co bedzie jesli np wymusza podporzadkowanie czlowieka systemowi korporacyjnemu medyczno farmaceutycznego [ art Przerazajaca inkwizycja medyczna ,,] Ci ludzie juz dzis wprowadzajac pewne regulacje prawne w obszaze uni juz obnazyli swe nikczemne cele nie mowiac ze klamstwo i tajemnica jest podstawa ich dzialan,czego moznqa wiec dobrego oczekiwac ,odpowiedz jest tylko jedna -niczego dobrego.Globalny oboz koncentracyjny, obecne wszedzie kamery[ patrz pierwsze kadry filmy ,,end game ,,] nie sa zakladane na polskich drogach tak sobie sa elementem budowanego globalnego systemu zniewolenia ktory w pewnym momencie polaczony bedzie w calosc taki jest ich plan,polsce juz odebrano wolnosc decydowania o czymkolwiek [ art na aleks jones.pl-,,Jak Niemcy zniszczyli polskie cukrownie,,] nastepnym krokiem bedzie odebranie prawa decydowania o czymkolwiek lacznie z zyciem,bo czy ten system punktowania nie idzie w ta strone . Tak wiec ludzie kturzy maja na rekach krew milionow zamordowanych ludzi niesa w stanie stworzyc godziwego sysstemu, a ten obecnie budowany system inwilgilacji jest w celu skutecznej pacyfikacji niesubordynacvji jednostek mogacych stanowic zagrozenie dla systemu np poprzez gloszenie prawdy ktore najprawdopodobniej bedzie najciezszym przestepstwem. mozliwosci techniczne maja ci ludzie dzis nieograniczone 30 tys dronow z kamerami bedzie pilnowac czy niemasz tam gdziez kilku rzadek marchewki czy o zgrozo dwuch kurek na jajka co bedzie przestepstwem bardzo ciezkim na co wskazuja juz obecne regulacje ministerstwa rolnictw na przykladzie sfingowanej w oparciu o falszywe dowody epidemi pomoru swin [ patrz dr Jerzy Jaskowski w tym temacjie] Przed nami wiec panowanie biblijnej besti 666 [ Objawienie Jana A-pokalipsa ] i najprawdopodobniej nic tego procesu dochodzenia jej do wladzy nie moze zatrzymac ,spolegliwosc i bezmyslnosc z jaka ludzie glownie tzw wyksztalciuchy czytaj osobnicy o ograniczonej wiedzy i rozumieniu] godza sie na kolejne regulacje prawne [np zachety obecnego rzadu na odchodzenie od gotowki i promocje by ludzie szli w te strone -system obnizek cen paliw placonych karta] czy absolwenci medycyny i farmacji -to jest juz zupelne dno] wskazuje ze Biblijne proroctwa musza sie dokonac,przed nami wiec coraz drudniejsze wyzwania, I zanim Jahwe i jego aniolowie nie unicestwi ich systemu razem z tymi ktorzy go stworzyli czeka swiat to wszystk co najgorsze poznalismy z okresu stalinowskiego czy hitlerowskiej okupacji. Wg Bbli bedzie to okres kilku lat ale na pewno tragiczny dla wielu. Z drugiej strony ten wprowadzany obecnie faszystowski system jest niestety wypadkowa stanu ludzkosci i jej kondycji etycznej i moralnej jej systemu wartosci,jej stanu swiadomosci i wiedzy w kwesti rozumienia ciagow przyczynowo skutkowych jakie tworza miliony jednostek a co sklada sie na stan cywilizacji jako calosci. Na chwile obecna niema mozliwosci uspojnienia i zcharmonizowania zycia milionow jednostek ludzkich. Wyjscie z tej opresji ludzkosci jest opisane w drugim rozdziale ksiegi Izajasza zachecam do lektory.
  ...........................................................................................................

  Psalm 22

  Przypomną sobie i wrócą
  do Jahwe wszystkie krańce ziemi;
  i oddadzą Mu pokłon
  wszystkie szczepy pogańskie,
  29 bo władza królewska należy do Jahwe
  i On panuje nad narodami.

  [Biblia Tysiaclecia wyd II poprawione z przedmowa Kardynala Wyszynskiego wierne tlumaczenie z jezykow orginalnych]
 • @jan
  Blednie wpisalem naglowek komentarza mialo brzmiec-,,Przeklety kto poklada nadzieje w czlowieku,,
 • @
  Pójdę dalej..
  Zarządzanie rojem
  Chipy
  Sieć 5G

  Żona pyta się mnie, dlaczego nie chcę drugiego dziecka?
  odpowiadam mą wiedzą i za oszołoma ma mnie :((
 • @wk..ny 16:26:07
  http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/kolej/chiny-social-credit-zablokowal-milionom-ludzi-mozliwosc-transportu-63031.html


  "11 milionów zablokowanych lotów i 4 miliony zablokowanych podróży pociągiem w ciągu ok. miesiąca – to wynik tzw. systemu Sociel Credit, który został uruchomiony w Chinach. Obywatele są w nim oceniani, a następnie otrzymują oni kary i nagrody.
  Chińskie władze są zadowolone z działania Social Credit. Inne zdanie na ten temat ma zapewne wielu obywateli. Jak podaje „Global Times” – od uruchomienia systemu oceny obywateli do końca kwietnia, czyli przez ok. miesiąc, 11 milionów razy odmówiono zakupu biletu lotniczego i 4 miliony razy odmówiono zakupu biletu na przejazd pociągiem.

  Kontrola na każdym kroku

  System działa dzięki milionom kamer i gromadzeniu ogromnych ilości danych na temat każdego z obywateli. W chińskich mediach został on początkowo przedstawiony jako niegroźny. Podano, że brane pod uwagę będą głównie finansowe aspekty życia chińczyków. Jak się okazje kontrola i wyciągnie z niej wniosków idzie znacznie dalej. Oceniane jest m.in. przestrzeganie prawa, aktywność w internecie, sytuacja finansowa i patriotyzm.

  Wynikiem są przyznawane kary i nagrody. Ci „niefajni” obywatele, poza odcięciem od części usług transportowych, mogą np. nie mieć możliwości wzięcia kredytu, stracić dostęp do szybkiego internetu lub znaleźć się w trudnej sytuacji w przypadku poszukiwania przez nich pracy. Z kolei osoby dobrze ocenione otrzymają nagrody. O nich więcej możecie przeczytać TU.

  Ponura przyszłość?

  Państwo, w którym każdy obywatel jest dla władz tylko kolejnym numerem umieszczonym w rankingu pokazującym jego wartość dla kraju wydaje się być ponurą wizją przyszłości. Niestety obecnie taki system jest testowany na chińskim społeczeństwie i wygląda na to, że tamtejsze władze nie zamierzają zmieniać swojej polityki. Social Credit ma być rozszerzany, a w 2020 roku ma on zostać uruchomiony na skalę całego kraju."

  Sądzę, że tylko kwestią czasu jest wprowadzenie tego w Polsce i innych krajach. A ta Wojewodina w dość pokręty sposób temat ujęła.
 • @zadziwiony 23:41:16
  Dziękuję za wzbogacający komentarz.
  Ad> "A ta Wojewodina w dość pokręty sposób temat ujęła."
  Trafna obserwacja!
  Proponuję jednak zwrócić uwagę, że to co nas boli, w percepcji "europo-centrycznej mentalności", niekoniecznie musi być tak
  dolegliwe (jeśli wogóle) dla ludzi (narodów), w krajach, spod innej, historycznej i mentalnej prasy i sztancy. Tam, utrwalone wiekami, tradycją, strukturą społeczną i polityczną, uzależnienie od władzy (nazywając zjawisko delikatnie), stało się cnotą, na poziomie niemal genetycznym. Stąd Tenno i Mikado w Japonii, wysoce shierarchizowane cesarstwo w Chinach i "podczynione, rabskie", carstwo - w Rosji. Wszędzie tam, niespotykane uzależnienie od władzy. Bloger Wk..ny wspomniał o roju. To naprowadzająca uwaga. Im większa populacja, tym potencjalnie, trudniejsze sterowanie dla władzy i zapotrzebowanie na społeczną kohezję. I tym gwałtowniej wyzwalane społeczne kataklizmy, jeśli władza, w niewłaściwych rękach. Weźmy również pod uwagę, kapitał zapracowanej przez władzę lojalności społecznej. W Chinach, konkretnie, można ten mechanizm łatwo odczytać. Strukturalna destrukcja systemu władzy, podważająca, jaką by nie było, społeczną kohezję, spowodowana Wojnami opiumowymi", funkcjonalny kolonializm, japońska agresja, II wojna, -stanowiły tragiczną zbiorową lekcję...kształtując polityczne i społeczne pragnienie - wyzwolenia. I tu chińscy komuniści, w całej, historycznej retrospektywie, spisali się na 5*!. Zdobyli NIEKWESTIONOWANY KREDYT ZAUFANIA! W "Długim Marszu" przebyli drogę od symbolicznej garści ryżu do światowego, już za następnym rogiem, światowego prymatu. Czy jakikolwiek, zdrowy na umyśle Chińczyk, może kwestionować kwalifikacje i intencje SWOJEJ WŁADZY?. Stąd zbiorowa i poparta logiką, dobrowolne -en masse- podporządkowanie kontroli DOBREJ WŁADZY!.

  A Wojewodina? Może czuje bluesa i "wie na której półce konfitury". Współczesna Moskwa jest nasycona kamerowym szpioństwem w stopniu niespotykanym, nawet, w innych megapolisach. Putinowski reżim, to prawda, umiejętnie gra na znajoności ruskiej, zniewolonej (rabskiej) duszy. Pytanie jednak z jakimi intencjami. Jak dotychczas post-radziecka sukcesja władzy, w której mr Putin, ma największy udział, w świetle statystyki i dostrzegalnych gołym okiem, katastrofalnych realiów, ma bilans, wiodący moralnie, społecznie, politycznie i gospodarczo, do strukturalnego bankructwa. Reżim uprawniający i realizjący społeczny rasizm, ma niekwestionowany interes, w sprawowaniu maksymalnej kontroli, wykluczającej "skuchę", czyli utratę władzy.
  Mało który car mówił po rosyjsku a mr.Putin, żeby partniorom dogodzić, po angielsku śpiewa, nawet i bez nut.
  Dworskiej kamarylli władzy i jej west-jewriejskim, kolonialnym kuratorom, ten system - "gra i gwizda"- i "tak trzymać" - jest bardzo, na rękę! Stąd oczekiwać należy w Rosji, wzmożenia wszelakiej represyjnej kontroli, skutkującej, jedynie postępującą degradacją i ludzkim nieszczęściem. - Odwrotnie, niż w Chinach!
 • @1abezmetki 02:51:33
  Najwazniejsza sprawa jest :kto wprowadza i kontroluje ten system i w jakim celu?Moze on przyczyniac sie do rozwoju regionu ale tez byc uzyty do pacyfikacji opozycji nikczemnej,skorumpowanej wladzy.
  Czy system ocen jest powiazany z czynnikiem plemiennym(kastowosc) np. przez opracowanie algorytmu ktory premiuje dane kasty,plemienia,narodowosci a karze i eliminuje inne.
 • @autor
  Niestety musze zareagowac na to co wypisujesz stwierdzeniem ze zblizasz sie do bezmyslnego belkotu. Proponuje by do osiagniec chinskiego komunizmu dolaczyc 65 milionow zamordowanych chinczyjkow bedzie to pelna lista sukcesow.z reszta argumentow nie chce nawet polemizowac
 • @jan 10:06:27
  Janie,
  W przeszłości wbrew Twoim problemom z ortografią i składnią (dysleksja?), byłem pod wrażeniem Twoich niejednokrotnie, rozsądnych - opinii. Od jakiegoś czasu jednak, Twoje komentarze, nie robią dobrego wrażenia. Stały się emocjonalnie napastliwe, na granicy ad pesonam, zaś Twoja argumentacja stała się niezborna. Powtarzam, do znudzenia, nie mam nic przeciwko odmiennym poglądom, jeśli uczciwie przedstawionym. Niestety obecnie, nie spełniasz tego kryterium. Przeinaczasz opinie, rzucasz wydumkami z sufitu, nie linkujesz, nie powołujesz się na źródła itp. Zaczynam podejrzewać, że trollujesz. A może, po prostu, źle się czujesz. Co ci dolega? Jestem w rozterce, nie wiem jak Cię traktować.
  Uprzedzam jednak, żew przypadku recydywy niesprowokowanej napastliwości, będę zmuszony do podjęcia niezbędnych środków zaradczych.

  Pozdrawiam Cię i życzę powrotu do formy.
 • @1abezmetki 02:51:33
  Dlatego , w swoim pierwszym komentarzu stwierdziłem, że w chińskiej cywilizacji ten projekt może przynieść gwałtowne przyspieszenie chińskiego rozwoju. Zdecydowaną większość chińczyków zmotywuje bowiem do sumienniejszej pracy. Najwięcej oczywiście skorzysta władzą mając wszystkich pod kontrolą. U nas będzie gorzej, ale powolutku grzebiąc ludziom w głowach i Polacy to zaakceptują. "Słowo staje ciałem" - czyli jest formą programowania umysłów. A każdy program można napisać i go wdrożyć używając odpowiednich narzędzi. Właśnie w TV promowane jest hasło "Polska bezgotówkowa". "Nic nie dzieje się z przypadku, a jeśli tak wygląda to jest staranie zaplanowane" - parafraza.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031