Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Sprzedaż Ojczyzny Nabiera Tempa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin poprosił Chińczyków o sfinansowanie modernizacji Rosji. Plany zasadniczej modernizacji rosyjskiej gospodarki, Kreml zamierza zrealizować, przy pomocy chińskich środków..

Państwowy bank CHRLD jest gotów udzielić
WnieszEkonomBank'owi (Внешэкономбанку) do 600 mld rubli kredytu, poinformował w piątek, wspomniany bank (ВЭ
Б).  Ramowa umowa kredytowa została podpisana przez Igora Szuwałowa i prezesa chińskiego banku Hu Hajbana (Хайбана) po wizycie w Chinach prezydenta Władimira Putina i jego rozmowach z przewodniczącym CHRL, XI Jinping'iem .

"W chwili obecnej istnieje około 70 projektów, które będziemy mogli wspólnie finansować" - powiedział Szuwałow. W piątek Putin weźmie udział w szczycie Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Qingdao, gdzie również będzie omawiać możliwości przyciągnięcia inwestycji do rosyjskiej gospodarki.

Na szczycie, jak informują "Wiedomosti", planowane jest zatwierdzenie studium wykonalności ramowej umowy handlowej z Chinami, które, zdaniem rosyjskich urzędników, powinno stać się odpowiednikiem Transpacyficznego (Транстихокеанского) partnerstwa. Warunki umowy planuje się przygotować za 2,5 roku, ale terminy realizacji rzeczywistych inwestycji nie zostały jeszcze sprecyzowane.
W bliskiej przyszłości jest  mało prawdopodobne aby doszło do jakiegoś skonkretyzowania, ponad studium wykonalności, choć to tylko memorandum, powiada  Dyrektor Centrum badań handlu międzynarodowego*2. - Aleksander Knobel (Кнобель).

Próby przyciągnięcia chińskich środków dla wyrównania deficytu płynności  ВЭБ,  rząd podjął w 2014 i 2016 roku. W listopadzie 2016 roku,  ВЭБ otrzymał możliwość przyciągać kredyty China Development Bank na  finansowanie handlu w juanach na trzy i pięć lat w wysokości do 6 mld rmb. Jednak większość umów nie nie przekroczyła fazy memorandum i umów o intencjach,  które chińską stronę do niczego nie zobowiązują.

Według danych CentroBanka, dotychczas na Chiny przypada mniej niż 1% bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Rosji. W porównaniu z 2014 rokiem, kiedy stosunki z Zachodem pogorszyły się, a politykę zagraniczną, zdecydowano zreorientować na Wschód, ich wielkość zmniejszyła się z 4,6 do 4,4 mld dolarów.

Kolejna próba przyciągnięcia chińskich inwestycji w ramach Wschodniego Forum Ekonomicznego w październiku ubiegłego roku, również zakończyła się jedynie umową ramową o odsprzedaży 14,2% udziałów w "Rosnieft" chińskiej CEFC, która została później anulowana.

Szefa firmy, Je Jamin'ja ( Йе Янминя),aresztowano za przestępstwa gospodarcze, a banki państwowe CHRL odmówiły sfinansowania transakcji.

Chiny są gotowe  inwestować w rosyjską gospodarkę tylko na określonych warunkach a z powodu sankcji, mogą teraz narzucać je Moskwie, mówi starszy pracownik naukowy Instytutu Gajdara*3.Jurij Zajcew.

Chińczycy wymagają bezpłatnych działek budowlanych, gwarancji bezpieczeństwa aktywów, a także możliwości przywozu swoich obywateli do Rosji, bez konieczności posiadania zezwolenia na pracę, i będą dążyć do utrwalania tych warunków w umowie międzynarodowej, uważa  Ilja Raczkow, - partner Nektorov, Saveliev & Partners.

W planach rządu — pozwolić Chińczykom kupować udziały w rosyjskich sieciach elektrycznych, donoszą źródła "Wiadomości" («Ведомостей») . Zdaniem urzędników, energetyka, przemysł, transport i budownictwo, sektor technologiczny, interesują Chińczyków w pierwszej kolejności.

W  dziedzinie HighTech, Chińczycy w zamian za inwestycje, wymagają pełnego transferu technologii, know-how, całej dokumentacji roboczej i prototypów produktów, powiedział były pracownik ВЭБа. Rosyjscy właściciele patentów, zazwyczaj nie są gotowi iść na niewolnicze (кабальные) warunki, co jest jedną z przyczyn niskiej aktywności chińskich inwestorów na rynku rosyjskim, dodaje w/w.

------------------

Przypisy:

*1. ТПП - Izba handlowo-przemysłowa Federacji Rosyjskiej (Торгово-промышленная палата Российской Федерации)

*2. РАНХиГС -Rosyjska akademia gospodarki narodowej i służby państwowej przy Prezydencie Federacji  Rosyjskiej (Российская академия народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации)

*3. Институт Гайдара -Instytut polityki ekonomicznej im. E. T. Gajdara (Instytut Gajdara, ИЭП) — non-profit
    organizacja    badawcza, utworzona w formie fundacji, zajmująca się teoretycznymi i praktycznymi badaniami
    w dziedzinie polityki gospodarczej.

-----------------

Na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=-NfLSaIZua0

Экспансия Китая в Россию. Ответ Путина. Владимир Бучко
Ekspansja Chin w Rosji. Odpowiedź Putina. Władimir Buczko

https://www.youtube.com/watch?v=ePnNnLJ2z8Q
СИБИРЬ ПЕРЕЕЗЖАЕТ В КИТАЙ! 2018 Россия
SYBERIA ODJEŻDŻA DO CHIN! Rosja 2018

https://www.youtube.com/watch?v=QbkmRN8eOkw
Как Китай захватит Сибирь
Jak Chiny zagarną Syberię

----------------

ŹRÓDŁO:


https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/putin-poprosil-kitaycev-profinansirovat-modernizaciyu-rossii-1026806313
www.finanz.ru
Продажа Родины ударными темпами
autor: nie wykazany
8.06.2018


-----------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
   

 

 

KOMENTARZE

 • @tracisz rozum twoje post staja nieobjektywnym ujadaniem malego kundelka na duzego niedzwiedzia
  Wklejam po raz drugi moja opinie w stosunku doart o inwilgilacji.
  @autor
  Niestety musze zareagowac na to co wypisujesz stwierdzeniem ze zblizasz sie do bezmyslnego belkotu. Proponuje by do osiagniec chinskiego komunizmu dolaczyc 65 milionow zamordowanych chinczyjkow bedzie to pelna lista sukcesow.z reszta argumentow nie chce nawet polemizowac
  ............
  co do tego posta to sie zastanow co piszesz bo z tresci wynika ze rosjanie kontroluja sytauacje i nie pozwalaja na wejscie chinczykow na obnszar Rosji ten jeden [1 procent] jest tego dowodem tytul twego wpisu stoi wiec w sprzecznosci z realiami. nalezy postawic chyba pytanie kto ci placi..... za ta antyrosyjskosc tlumaczenie ze wklejasz tylko czyjes publikacje jak ostatnio to odpowiedz raczej dla sprawnychna umysle inaczej..
 • @jan 10:22:43
  Janie,
  W przeszłości wbrew Twoim problemom z ortografią i składnią (dysleksja?), byłem pod wrażeniem Twoich niejednokrotnie, rozsądnych - opinii. Od jakiegoś czasu jednak, Twoje komentarze, nie robią dobrego wrażenia. Stały się emocjonalnie napastliwe, na granicy ad pesonam, zaś Twoja argumentacja stała się niezborna. Powtarzam, do znudzenia, nie mam nic przeciwko odmiennym poglądom, jeśli uczciwie przedstawionym. Niestety obecnie, nie spełniasz tego kryterium. Przeinaczasz opinie, rzucasz wydumkami z sufitu, nie linkujesz, nie powołujesz się na źródła itp. Zaczynam podejrzewać, że trollujesz. A może, po prostu, źle się czujesz. Co ci dolega? Jestem w rozterce, nie wiem jak Cię traktować.
  Uprzedzam jednak, żew przypadku recydywy niesprowokowanej napastliwości, będę zmuszony do podjęcia niezbędnych środków zaradczych.

  Pozdrawiam Cię i życzę powrotu do formy.
 • Wiec Opozycji w Moskwie...
  https://www.gazeta.ru/politics/news/2018/06/10/n_11642683.shtml
  W Moskwie zakończył się skonsolidowany wiec opozycji
  10.06.2018 | 19:49
  https://img.gazeta.ru/files3/181/11793181/RIAN_5524850.HR-pic685-685x390-46557.jpg
  Uczestnicy mitingu"O wolną Rosję bez represji i przemocy" w Moskwie, 10 czerwca 2018 roku
  Eugeniusz Odinokow ( Одиноков) /RIA novosti

  Na prospekcie Sacharowa w stolicy zakończył się zlot opozycji, przekazuje RIA "Nowosti".

  Przed uczestnikami marszu wystąpili przedstawiciele partii opozycyjnych "Jabłoko", "inicjatywa Obywatelska", PARNAS i innych ruchów politycznych.

  Lider "Lewego frontu" Siergiej Udalcow ( Удальцов ), po zakończeniu wiecu powiedział, że przedstawiciele opozycji powinni się trzymać razem, ponieważ w pojedynkę "przepadną".

  W lokalnym urzędzie MSW stwierdzono, że ochroną podczas akcji zajmowali się funkcjonariusze policji i RosGwardii (Росгвардии).

  Wcześniej policja informowała, że w protestacyjnym wiecu wzięło udział około 1,7 tys.osób.

  tłum. bezmetki
 • @1abezmetki 06:19:41
  "Putin poprosił Chińczyków o sfinansowanie modernizacji Rosji. Plany zasadniczej modernizacji rosyjskiej gospodarki, Kreml zamierza zrealizować, przy pomocy chińskich środków..."

  Bardzo mądrze. Jeśli nie jesteś w stanie powstrzymać tego, co nieuchronne, sprzedaj to jako Twoją własną inicjatywę.

  A na polskim podwórku trwa wreszcie odzyskiwanie podmiotowości ekologicznej.... bo to, co było dotychczas (każdy TIR mógł wjechać na nasz teren i wwieźć, co chce, i złożyć to, gdzie chce), zakrawa na kpinę z suwerenności. Gdy Tusk będzie twierdzić, że po wejściu do UE to był niepodległy kraj, to mu trzeba wypomnieć ten import śmieci.... staliśmy się wysypiskiem Europy.

  Po raz pierwszy od 1939 r. (Nie od 1989 r., bo za PRL-u też byle statek z filipińską banderą mógł za 150 dolarów kary zrzucić do Zatoki Gdańskiej setki litrów zużytego oleju.... i żadnych sankcji poza tym nie było... tylko że 100 000 wczasowiczów miało potem wysypkę...)

  I niech sobie PO gada o wolności (i braku odpowiedzialności rodaków, że to niby ich wina, że wwozili byle gówno i składowali je, gdzie popadnie) - mądry człowiek swoje wie. Nie po to jest urzędnik, by naliczać odsetki za zwłokę, ale po to, by syf nie wjeżdżał TIRami do kraju. I na ich pensjach oszczędzać nie wolno.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930