Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Wyrąb Rosji: Zamiast Tajgi - Pieńki!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś przywodzę kolejną porcję "rusofobii domniemanej" czyli opis fragmentu, realnej rzeczywistości rosyjskiej, wypieranej ze świadomości, przez "rusofobów funkcjonalnych", tzn. apologetów obecnego rusożerczego reżimu...

Jeden z nich, neonowy tutejszy, taki więcej - "filozof", wyraził nie tak dawno, pragnienie, co mu nagle w duszy załkało...

"Ech, żyć na takiej Syberii.
Mieć chałupę, od czasu do czasu upolować niedźwiedzia.
Przy chałupie mieć aparaturkę do bimbru, Ryby w jeziorze jak się
jest głodnym - wystarczy kij włożyć - same się łapią."(...)
(Krzysztof J. Wojtas 03.05.2018 07:29:58)

Ach jak my Słowianie, wielbim sielanki...

Wchodząc w klimat marzycielskej robinsonady, jeszcze mu dołożę od siebie, piosenkę dla dopełnienia idylii..a co mu będę żałował:
https://www.youtube.com/watch?v=Dv6U5OIYtgo
"A ja jadę za mgłą i za aromatem tajgi"
("А я еду за туманом и за запахом тайги")

Moja rada: tylko niech się kurtyna pośpieszy, bo wkrótce, może być już - "po ptakach"!
Bo choć w tajdze jeszcze grają piły i drwale się, po staremu - mozolą, to tajgę uśmierca się dziś przemysłowo!

Oto słowno-fotograficzna faktografia:
 

 

"Chiny wyszły na pierwsze miejsce w eksporcie drewna do USA. A rąbią je w - Rosji.
W czasie, gdy rząd  Д.А.М  (Miedwiediewa) wiesza nam makaron na uszy, Rosja, jakoś niezauważalnie, stała się surowcową prowincją Chin".

Ogromne obszary leśne Syberii, zamieniły się już w pustynię. W ogóle na Dalekim Wschodzie nielegalna sprzedaż lasu przynosi 450 mln usd. zysku rocznie, przy czym, dwie trzecie tej kwoty, przypada zagranicznym operatorom, głównie chińskiego i południowokoreańskiego pochodzenia.

Szanowni czytelnicy, proszę zwrócić uwagę na pojawiające się nagłówki w publikacjach internetowych:
"Lasy Syberii i Dalekiego Wschodu bezlitośnie wycina się dla eksportu do Chin".

Na pewno dla nikogo nie jest tajemnicą, że las — to odnawialny zasób, który nasz kraj eksportuje. Także nie jest tajemnicą, że ludziom w naszym kraju, żyje się -tak sobie. Wszyscy starają się zarobić tu i teraz, a dalej, choćby trawa nie rosła...

"Kilka lat temu rozmawiałam z pewnym pilotem śmigłowca, mówił, że są terytoria w Syberii, nad którymi można pół dnia lecieć — i tylko pieńki, na miejscu dawnej tajgi, wszystko w Chinach".Rosja oddała w dzierżawę Chinom 1 mln hektarów lasów pod wycięcie – to dawna szokująca wiadomość, która nie wiedzieć czemu, nie wywołała najmniejszego rezonansu.

Dosłownie wszystkie media, wszystkie blogi, wszystkie kanały TV są zatkane wydarzeniami w odległej i obcej Syrii. Przy czym każdy, uważa się za "pieprzonego" stratega, obserwując, jak w grze komputerowej przebieg zdarzeń i starając się odsączyć wszystkie fejki ze Skrypaliami i nieistniejące (lub istniejące) chemiczne fabryki i laboratoria.

Rozumiem, że ЦТВ (Rosyjska Telewizja Cyfrowa)  i inni budżetnicy, którzy siedzą na grantach u anglosasów i USA, ćwiczą swoje 30 srebrników. Niezrozumiałe, co innego — dlaczego milczą zwykli obywatele Syberii? W każdej rodzinie przecież, teraz już jest komputer i dostęp do internetu. Dlaczego o Syrii zapchano wszystkie źródła, a o tym, co dzieje się na waszej ziemi — cisza? Czego lub kogo - boicie się?

Zwracam się do was korespondentów КОНТа*1., do tych, kto piszą w komentarzach różne "pierdoły", zamiast  "wyjść na drogę, popatrzeć na wieś", zrobić kilka zdjęć, choćby na komórkę i opisać to, co dzieje się pod nosem.

Rabują nas od środka!  Chińczycy zamienili nas w swoje podbrzusze, a nasi dyplomaci, typu З.М. (Maria Zacharowa?)  jeżdżą nam na uszach i nadal "bodą" się z Europą i USA. Przecież dla kozy oczywiste jest, że wygrywają na tym tylko Chiny.
Przedstawiciel CHRL poinformował, że chińska gospodarka ma ogromne potrzeby zasobów leśnych, dlatego traktuje Rosję, z jej ogromnymi zapasami drewna - jako głównego strategicznego partnera.

W Рослесхозе*2. powiedzieli, że pilotażowy projekt, przewiduje "organizację na warunkach leśnego ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej, przedsiębiorstwa z udziałem chińskiego kapitału, które będzie realizować na terenie funduszu leśnego, prowadzenie gospodarki leśnej, przygotowanie i przetwarzanie, w tym produkcję celulozy".

Eksperymentalnym obszarem będzie jeden z regionów Syberii. W celu określenia najbardziej korzystnego regionu, Рослесхоз wyraził gotowość udzielenia chińskiej stronie "wszelkich informacji na temat zapasów drewna w Rosji i sposobu ich zagospodarowania.

Prawdziwą wartość tego pachtu, znają chyba tylko ci, którzy go zawierali, którzy zamiast rozwijać własny leśny przemysł przetwórczy, zapraszają do tych celów sąsiada. A oto, ile będą nas kosztować ich korzyści ?
Statystyki z artykułu M.S Palnikowa "Chińska obecność w Rosji: wstępne wyniki"*3.:"W Kraju Nadmorskim, na przykład, co roku nielegalnie wycina się do 1,5 mln metrów sześciennych drewna, co przynosi "szarym strukturom" nie mniej niż 150 mln usd. zysku – prawie połowę rocznego budżetu Kraju.
korespondenci RIA PrimaMedia, znaleźli się na leśnej działce wyrębu, w samym sercu północnej, Nadmorskiej tajgi.


Słynna Bajkało-Amurska Magistrala dziś:

— to dziesiątki leśnych przedsiębiorstw, najemców przyamurskich wyrębów. Według danych prokuratury ochrony środowiska, pod wyrąb w Obwodzie Amurskim, oddano ponad połowę, państwowych zasobów leśnych.

Według szacunków Światowego Funduszu Ochrony Przyrody (stan na luty 2002 r.), taka skala wycinek grozi całkowitym zniknięciem lasów w najbliższym czasie!

W najbardziej barbarzyński sposób masakruje się świat zwierzęcy

W streszczeniach kontroli granicznej FSB d/s Dalekowschodniego Okręgu Wojskowego informowaliśmy o dość banalnych faktach,  jak ten, że podczas zatrzymania jednego z chińskich kurierów zostały znalezione łapy 210 zabitych niedźwiedzi, a u innego – 250 kg warg zabitych łosi, u trzeciego – 2500 skór soboli itp.

Poważnego uszczerbu doznały w ostatnich latach, lasy w Obwodzie Irkuckim. Pod pretekstem, rzekomej wycinki sanitarnej, najęci przez Cińczyków - jako norma, lokalni oparatorzy, działają dalej na własną rękę, wybierając drzewa pierwszego gatunku, i zabierając jedynie niższą, najcenniejszą część pnia, porzucając resztę na zrębie.

Płacąc za metr sześcienny okrąglaków 40 dolarów, chińskie firmy  następnie uzyskują, na międzynarodowych leśnych giełdach, ceny 500 dolarów, za metr sześcienny.
Przyczyniający się do tego rabunku, rząd chiński zaordynował nawet prawo, zakazujące zakupu w Rosji, produktów przetwórstwa drzewnego.

Teraz ten rozbój, niespotykany w żadnym innym kraju, z wyjątkiem najbardziej zacofanych kolonii, otrzyma dopełniającą podstawę prawną.
Równocześnie z wiadomością o zawarciu powyższej "sdiełki"  nadszedł komunikat o zatrzymaniu przemytników, którzy próbowali przewieźć do Chin 500 łap niedźwiedzi  brunatnych i himalajskich.
Dziwne, że nie wywieźli jeszcze niedźwiedzi z Syberii!

Na jak długo jeszcze niedźwiedzie, nie będą figurować w Czerwonej Księdze, jak amurskie tygrysy?  Chińczycy, jak wiadomo, nie wykazują troski o faunę i florę nawet na własnym terytorium.  Więc co tu mówić o obcym!


Nie mówiąc o problemie ekspansji, ogromną trwogę powoduje to, że przy takiej polityce możemy wkrótce doczekać się pustyni zamiast tajgi!
Ale taka perspektywa wcale nie obchodzi rosyjskich czynowników.

Doraźne korzyści osłaniają wszystko. Dla nich sprzedaje  się lasy na wyrąb dla Chin. Dla nich rujnuje się rzeki. Dla nich nasz kraj przemienia się w światowe składowisko dla odpadów radioaktywnych, których do tej chwili, zgromadził już ponad 550 milionów ton.

Powstaje pytanie, dlaczego nie rozwiązać tego systemowo, zamiast importu odpadów niebezpiecznych w kraju? Dlaczego w ogóle zachodnie kraje wolą wysyłać ten "cenny ładunek" do nas, a nie zajmować się jego przetwórstwem? Ale to wszystko nieważne  dla "gospodinów" z rządu i lokalnych, liberalnie "ostrych" urzędników! Najważniejszym, było dostać "wziątkę" za pozwolenie na wwóz RAO (odpadów radioaktywnych) a co z nimi później zrobić – to drugorzędne, może się wywiezie...

Jeśli my, mieszkańcy Rosji, nie zaczniemy podejmować kroków dla zmiany sytuacji, to żaden "barin" nie przyjedzie i nie naprawi sytuacji.

Rosja zamieni się w pustynię, na której nie wyrosną drzewa, w której, nie  wyżyją zwierzęta i ptaki, w której nie będą mogli żyć i ludzie, czyli My!
Dla szczególnie gardłujących "hurra patriotów", dla tych co wchodza, - nie, żeby omówić temat, a dla połajanek w komentarzach, chcę powiedzieć, co następuje:

Nie mam nic przeciwko, budowie cmentarzysk (materiałów radioaktywnych), nic przeciwko wycinaniu dojrzałych lasów, u nas przecież pożary, wypalają lasy - setkami hektarów. Ale wyrąb tajgi musi pozostawać pod ścisłym nadzorem naszych LEŚNIKÓW!

A dlaczego by nie zorganizować przez nas samych, tego zadania i dlaczego nie dostarczać drewna bzpośrednio do Ameryki, bez pośrednictwa Chin?

Czy naszym dyplomatom łatwiej zginać palce i robić show, ząb za ząb, oko za oko? Pogonić trzeba takich dyplomatów, którzy wzięli na siebie funkcje prokuratorów i pijarują się na wszystkich kanałach telewizyjnych za dodatkową opłatą!A dlaczego nie skorzystać z tych samych Chińczyków w wycinaniu przecinek przeciwpożarowych, zamiast - dywanowego wycinania? Doświadczenie przecież jest! W ZSRR las szedł głównie do Japonii i kiedy Japończykom wydzielali hektary do samodzielnego wycinania, zobowiązano ich zaprowadzić porządek i obsiewać te wydziały, sadzonkami drzew iglastych.

----------------

Przypisy:

*1. Конт — открытая платформа для социальной журналистики. Otwarta Platforma dla żurnalistykispołecznej
*2. Рослесхоз: Federalna Agencja gospodarstwa Leśnego
*3. М.С.Пальникова «Китайское присутствие в России: промежуточные итоги»:"Chińska obecność w Rosji: pośrednie wyniki":
-----------

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=QWiRGOZ3UUY
Путин продал китайцам весь сибирский лес
Putin sprzedał Chińczykom cały syberyjski las

https://www.youtube.com/watch?v=AuymFiwYHYw
КИТАЙЦЫ УНИЧТОЖАЮТ ТАЙГУ...
CHIŃCZYCY UNICESTWIAJĄ TAJGĘ

https://www.youtube.com/watch?v=6e3eQGCJO7E
Китай уничтожает СИБИРЬ! Массовая вырубрка леса! Путин продал Сибирь Китаю
Chiny niszczą SYBIR! Masowy wyrąb lasu! putin sprzedał Sybir Chinom

https://www.youtube.com/watch?v=Z4doaTs8NVU
Самое патриотичное видео про Сибирь и Дальний Восток
Najpatriotyczniejsze video o Sybirze i Dalekim Wschodzie

https://www.youtube.com/watch?v=kfTpDWRHUhM
Сибирь станет пустыней! Если мы не остановим Китайцев
Sybir stanie się pustynią! Jeśli my nie zatrzymamy Chińczyków

-----------------

Źródło:
https://narzur.ru/kitajj-vyrubaet-rossiju-vmesto-tajjgi-penki/
Китай вырубает Россию -вместо тайги пеньки!
autor:cont.ws
17.06.2018

---------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    
 

KOMENTARZE

 • Putin to dobry gospodarz
  i Słowianin...
  Na fotce klipa - dziadek Władimir

  https://www.youtube.com/watch?v=iQZYeQqzI7s
 • @Talbot 12:28:01
  ,,Płacąc za metr sześcienny okrąglaków 40 dolarów...."

  Kilka dni temu z dostawą na podwórko za dąb i za grab, bale dł 1,5m i srednica od 40 do 60 cm, płaciłem po 160 zł za kubik (metr sześcienny).
  no to ceny mamy zbliżone.
 • Przerażające, ale
  "Płacąc za metr sześcienny okrąglaków 40 dolarów, chińskie firmy następnie uzyskują, na międzynarodowych leśnych giełdach, ceny 500 dolarów, za metr sześcienny. "

  To są brednie.
  1800 zł za mp (bo nikt w sześciennych nie liczy) to absurd.
  Nawet deski pierwszego gatunku za te pieniądze trudno byłoby sprzedać w dużej partii, nie mówiąc o giełdach.
  W Polsce drewno tartaczne sosnowe bardzo dobrej jakości, ŚCIĘTE i OBROBIONE, kosztuje ok. 300 zł za mp, to jest ok. 80 dolarów.
  ŚCIĘTE I OBROBIONE, a to kosztuje czasem więcej niż połowę ceny drewna.
  No i loko Polska, a nie Syberia.

  Po drugie.
  Lasy Rosji to jakieś 750 milionów ha, dlatego jest niemal niemożliwym wydzierżawienie 100 milionów ha komukolwiek.
  Natomiast mogła zapaść decyzja o wycince 100 milionów ha lasów i sprzedaży drewna, gdyż Rosja walczyła do niedawna o życie i kasa była niezbędnie potrzebna.
  Po co im lasy, skoro mieliby zostać podbici i rozparcelowani z lasami razem.

  Puszcza odrodzi się bardzo szybko, o ile wycinka robiona jest z głową, a nie na wariata.
  W ciągu dziesięciu lat będzie tam młody las, a co lepsze kawałki ziemi (lokalizacja i surowce, w tym gleby) zostaną zagospodarowane pod inwestycje, kopalnie, rolnictwo.

  Niemniej jest to przerażające, a jeśli Chińczycy faktycznie zakazali importu drewna przetworzonego, to jest w zasadzie akt wrogości wobec Rosji i nie wróży niczego dobrego, zwłaszcza Chinom.

  Po prostu Rosja nie ma ludzi do zagospodarowania niewyobrażalnych przestrzeni, a dzięki skłóceniu z Polską, nie może korzystać z naszego potencjału ludnościowego, przetwórczego i przemysłowego.
 • @Oświat 15:21:12
  Nie zbliżone, bo Pan dostał loko podwórze z wycinką i wywiezieniem z lasu.
  A to dużo kosztuje, czasem więcej niż drewno.
 • Rosja eksportuje 2 razy wiecej drewna niz Polska a jest od Polski 55 razy
  wieksza. Nie martwmy sie wiec o Rosje.
  Ciekawa strona ze statystykami, co kto eksportuje, importuje , zarobki itp:
  http://www.worldsrichestcountries.com/user-site-index.html
 • @AlexSailor 15:27:03
  tym razem mam taką sama opinię.
 • @staszek kieliszek
  Dzieki za glos rozsadku. Autorowi niestety brakuje madrosci nie mowiec juz o rozsadku. Rosja co prawda moze i wycina wiecej ratujac sytuacje finansowa wynikla z wypowiedzianej przez zachod wojny . jak zauwazyl rozsadnie AleksSalior.Autor widzac nawet zlo w gospodarce lesnej Rosji moze by spojzal na polskie podwurko i zafundowal wycieczke do puszczy noteckiej i popytal ludzi ,lesnikow itp gdzie wywozi sie wszystkie polskie drewno ,moze by popytal jakie regulacje obowiazuja w spzedarzy drewna ktore zrobiono generalnie pod korporacje bynajmniej nie polskie [kupno obwarowane jest wieloma zastrzezeniami prawie niemozliwymi do sprostania dla malego polskiego odbiorcy- znajomy majacy tartak nie jest w stanie bezposrednio kupic drewna w lasach panstwowych ze wzgledow proceduralnych].Wiec polska jest taka wl;asnie kolonia surowcowa w ktorej co prawda nie chinczycy ale polacy pracuja ciezko na zyski okupantow Polski. Gdyby zas pan wojtas dopatrzyl sie bledow ort w tym wpisie to wyprzedzajac jego wyjatkowa inteligencje stwierdzam mam to w ......[a jest ich sporo ]
 • @jan 00:09:19
  Kolejna "skucha" i 2-ga żółta kartka!
  " Autorowi niestety brakuje madrosci nie mowiec juz o rozsadku."
  Jestem gospodarzem na moim blogu. Przychodzisz i obrażasz.
  Dyktujesz mi co powinienem.
  Dyskwalifikująca forma komentarza!
  Jak myślisz, jak długo jeszcze będę to znosić?
 • @ autor
  Ok .pisze tak by cie zmusic do bardziej obiektywnego spjzenia na Rosje [np Wall Strett a rewolucja Bolszewicka w Rosji,,albo Myslacym pod Rozwage R. Gladkowski] Rozumiem ze odwiedzisz puszcze Notecka zobaczysz ile drewna sie wywozi poza polske i o tym napiszesz w nastepnym artykule by uwiarygodnic swoja bestronnosc w przekazie informacji dorzuc jeszcze zasady i warunki sprzedarzy drewna w tym panstwie w panstwie jakim sa L.P
 • @jan 13:13:28
  Czy cię człowieku pogięło? Skąd ten tupet?
 • "Przekleiłem" powyższy tekst na "Wiernipolsce"
  "Przekleiłem" powyższy tekst na https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/06/26/aby-nie-bylo-tylko-o-foczkach-i-pieskach-napisze-cos-o-drzewkach/

  Z takim oto komentarzem:

  Chodzi o zalecaną przez BOGA IZRAELA w Encyklice „Panujcie nad Ziemią” (przepraszam, chodzi o NEOJUDAISTYCZNĄ twórczość naszego Ukochanego Papy „Leborem exercens” z 1981 roku). A w niej ZALECENIE OD BOGA (wiadomo jakiego) dosłownie tak brzmiące „Słowa o „czynieniu sobie ziemi poddaną” posiadają ogromną nośność. Wskazują na wszystkie zasoby, które ziemia (a pośrednio świat widzialny) kryje w sobie, a które przy pomocy świadomego działania człowieka mogą być odkryte i celowo wykorzystywane przez niego.“

  Otóż nie tylko w Rosji rąbią rabunkowo, „dla „BOGA” o imieniu MAMON, syberyjskie lasy. Mój kolega, geolog mieszkający obecnie w Vancouver w Kanadzie, opowiadał nam jakich POTWORNYCH ZNISZCZEŃ dokonują w północnych stanach USA (Oregon, Waszyngton) Amerykanie, wyrąbując sekwojowe lasy, których odrodzenie to nie lat 60 (świerki) ale prawie tysiąc. A z początkiem roku 2012 oglądaliśmy w północnej części Południowej Wyspy Nowej Zelandii wystawę wskazującą, że rabunkowy wyrąb tamtejszych lasów w latach 1960 – dla potrzeb Japonii, w którą chciał przekształcić Polskę nasz Ukochany Przywódca Robotniczy Lech Wałęsa – doprowadził do zamiany tej „Zielonej” wyspy w prawie pustynię: dopiero zakaz wyrębu drzewa i masowe sztuczne nasadzenia w roku 1986 spowodowały, że ta część N.Z. odzyskała swój – obecnie bardzo monotonny, młode drzewa stoją równo jak wojsko w szeregach – wiecznie zielony kolor.

  No i w mych rodzinnych stronach, w tym na ok. 1 ha rodzinnego lasu na Gubałówce, którym się opiekuję, utraciliśmy prawie połowę drzew wskutek kolejnych halnych skombinowanych z eksplozję kornika, nie tylko w Tatrach ale nawet i w odległych o 40 km Gorcach. (Przyznaję, że rok temu zarobiliśmy 1000 zł „na pniu” sprzedając leżące/stojące powywracane/zżarte przez kornika drzewa, za bardzo niską cenę – inaczej by one po prostu zgniły stanowiąc doskonały pokarm dla kolejnych fal korników.)

  Ale do rzeczy. W miarę WOLNOŚCI prawie każdy marzy o drewnianym domku, a w związku z rozwojem zasilanych elektrycznością domków, już ponad 30 lat temu, we włoskich Alpach ukułem hasło KAŻDEGO ROKU WIĘCEJ SŁUPÓW TELEGRAFICZNYCH (tak to się dawniej nazywało) I KAŻDEGO ROKU MNIEJ DRZEW! I oczywiście realizacja tego POBOŻNEGO HASŁA jest logicznym wynikiem dominacji CYWILIZACJI T-P-D, której „ludzkie” potrzeby tak pięknie wychwalał w encyklice „Panujcie nad Ziemią” nasz PRAWDZIWIE POLSKI – skądinąd blisko związany z mą rodziną – papież.

  Poniżej reportaż z działalności „wyzwolonych do pracy”, poprzez upadek komuny, w której pracowało się nieefektywnie, Nowych Ruskich działających na wzór naszego ministra Szyszko i jego zezwoleń na „wolnościowy” wyrąb drzew na WŁASNYM jak to wychwala nasz Adm z Olsztyna.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930