Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
162 posty 2204 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

4531: Dlaczego Bogaci Nie mogą się NAŻREĆ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W początkach restytucji kapitalizmu w naszym kraju (Rosji), funkcjonował taki zabawny, obecnie prawie zapomniany, mit: że na czele miasta lub państwa, trzeba posadzić miliardera; który już wszystko posiadł, więc po co mu - kraść.

W istocie, po co takiemu bogatemu człowiekowi jeszcze dodatkowe miliardy? On już ma i tak wystarczająco dużo pieniędzy!  A skoro pieniądze nie są mu potrzebne, to z pewnością zacznie robić coś pożytecznego dla społeczeństwa, zamiast osobistego bogacenia się! Zrobi również, z nas wszystkich - bogaczy.

A jakże... Dziś w całej przestrzeni postradzieckiej u władzy stoją bardzo bogate klany. Gdzieś np., rządzą oligarchowie typu pana Poroszenko, a gdzieś to, przez pośredników, we władzy, w rodzaju gospodina Putina. A klany te we wzroście bogactwa nie tylko nie zatrzymały się, ale nadal bogacą się, pomimo wszelkiego rodzaju ATO i kryzysów. No jakże - to tak?

Prostego człowiekowi naprawdę trudno zrozumieć, po co komu 10 miliardów dolarów. Przecież wszystko już u człowieka jest: majątek, helikoptery-samoloty-jachty, luksusowe dziwki, najlepsze kurorty świata.

Wszystkie dzieci z rodziną dawno poustawiane, tak, że nawet dla prawnuków wystarczy. A tak przecież się nie dzieje!  Potrzeba czemuś komuś jakiegoś 10-go miliarda. A i 11-ty potrzebny. I 12-ty wraz ze wszystkimi następnymi.

Niektórym gubernatorom z pułkownikami to już sztaplować pieniądzy nie ma gdzie, a przecież - wsio rawno - do domu taszczą. Więc nażrą się w końcu, kiedyś, czy nie?! – wykrzyknie naiwny prostaczek.

Nie, towarzysze, nie nażrą się. Można nie wątpić. Bo nażreć się dla nich –to jak śmierć. Jak tylko te pasożyty zatrzymają się w swoim bogaceniu się, to od razu przegrywają w konkurencji z innymi pasożytami, które nie zbastowały. W kapitalizmie rządzą pieniądze. Pieniądze - to władza. Im więcej masz pieniędzy, tym jesteś możniejszy i silny. Tym trudniej cię pożreć  konkurencji i tym łatwiej, tobie ich pożerać. Taka zasada, działa nie tylko w biznesie, ale i we władzy, która w kapitalizmie obowiązkowo, z tym biznesem się zrasta. Burżujom potrzebne są wodopoje budżetowe- przez zamówienia państwowe, politykom potrzebne są pieniądze, aby wygrać wybory, a stróże prawa, chcą pójść w pułkowniki/generały. Kto ma więcej pieniędzy, ten te zadania rozwiązuje szybciej, i załatwia odmownie konkurentów. Proces można porównać z ewolucją biologiczną. Kto szybciej rozprzestrzenia swoje geny, ten, ostatecznie wypiera innych. Kto zatrzymał się – przegrał.

Tak i nasi złodzieje zatrzymać się nie mogą. Dlatego rosną kwoty łapówek, rośnie drożyzna kampanii wyborczych i cena gwiazdek.  Opisany proces, można doskonale obserwować, na przykładzie Federacji Rosyjskiej. Skala korupcji przy Putinie już dawno z nawiązką przykryła epokę jelcynowską. Kwoty łapówek i wziątek liczą teraz w miliardy.


Przy czym zajmują się podobnymi rzeczami nie szeregowi pracownicy, a najbardziej wyeksponowani rangą funkcjonariusze i czynownicy. Minister obrony wraz z koleżkami, już od lat "rozpyla" wojskowy majątek, gubernatorzy siedzą na łapówkach, prokuratorzy kryją kasyno,

komitet śledczy chamra się z "worami w zakonie"*2.,FSB-szniki zajmują się machinacjami podmoskiewską ziemią. Nawet dyrektora lotniczego oddziału "Rosja"*3., przyłapano na kradzieży. A przecież oddział obsługuje Prezydenta! (..) A to jedynie to, co dzięki inter-elitnym konfliktom, "wypływa" na zewnątrz.

Z biznesem też wszystko  w porządku. Stan posiadania kapitalistów za lata putinowskiej "stabilności" znacznie wzrosł. Wystarczy porównać dane "Forbes'a" za okres lat 2005 - 2016. Łączny stan posiadania pierwszej setki dolarowych miliarderów wzrósł z 141,28 do 303,65 miliardów dolarów(po prostu podsumowałem w programie excel). przy czym tak dzieje się nie tylko w przestrzeni post-radzieckiej. Liczba dolarowych miliarderów na świecie, również bije rekordy .

Tak więc bogacze, nigdy się nie nażrą. Cały świat zeżrą, ale i tak nie nażrą się (o ROSJI - wogóle - zmilczę). Podobny stan rzeczy, doskonale ilustruje, podpatrzony w internecie aforyzm: "PROBLEM NIE W TYM, ŻE NIE MOŻEMY NAKARMIĆ BIEDNYCH, A W TYM, ŻE BOGACI NIE MOGĄ SIĘ NAŻREĆ!"

-----------------

Przypisy:

*1.АТО (Антитеррористическая Операция) —  Antyterrorystyczna Operacja — kompleks siłowych działań w celu niedopuszczenia do działalności terrorystycznej;

*2.Воры в законе
- (wory w zakonie) -"Złodzieje w prawie" ("złodziej" lub "prawnik") — tytuły niektórych członków podziemia przestępczego, odnoszący się do jego elity i cieszących się znacznym autorytetem. — jest to specyficzne dla ZSRR (w przyszłości również i dla krajów byłego Związku Radzieckiego) zjawisko w półświatku, nie mające odpowiednika w światowej praktyce karnej, które powstało w 1930 roku i charakteryzuje się obecnością specyficznego kodeksu i tradycji, a także wyjątkowym poziomem bliskości i konspiracji.
(z rosyjskiej Wikipedii)

*3. Specjalny lotniczy korpus "Rosja" (nazwa prawna ФГБУ " «СЛО «Россия»"") — przedsiębiorstwo,  zapewniające transport powietrzny dostojników Federacji Rosyjskiej, a także szefów FSB Federacji Rosyjskiej, podporządkowane Zarządowi Spraw Prezydenta Federacji Rosyjskiej.

----------------

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=oup3fzWLB7A
Самый БОГАТЫЙ ЧЕЛОВЕК в России 2018. Миллиардеры олигархи России - богатейшие люди страны!
NAJBOGATSZY CZŁOWIEK w Rosji w 2018 roku. Miliarderzy oligarchowie Rosji - najbogatsi ludzie w kraju!

------------------

 


//red-sovet.su/post/30222/why-the-rich-may-not-be-under
Почему богатые не могут нажраться?
Автор:4531
2016-10-17

-------------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    


 

KOMENTARZE

 • W Rosji jest to szczególnie widoczne
  bo to wszystko nowobogaccy, a tacy z reguły obnoszą się ze swoimi trofeami. W starych "kapitalistycznych demokracjach"działa to bardziej subtelnie i w większym stopniu przekłada się na władzę światową. A tych najbogatszych, z decydującym wpływem na los ludzkości to już prawie wcale nie widać.
 • @zadziwiony 09:18:37
  "Żeby było jak u Państwa"...
  Sądzę -że to trafne uwagi. Tak, "w Rosji to szczególnie widoczne". Melanż tradycyjnie rosyjskiego bizantyjskego przepychu, z bezguściem w stylu"z chama na pana" i spełnienie snu parweniusza, żeby było - jak podpatrzone przez "dziurkę od klucza", tak - "jak u Państwa". Ten uraz znajdował również odbicie w PRL-u. Jeszcze w jego radykalnym, stalinowskim periodzie, mimo
  głośnych obwieszczeń o awansie społecznym i propagandzie urawniłowki. Zarządcy w owych czasach, nie mogli się oprzeć pokusie zrekompensowania osobistych często kompleksów, jeszcze z przedwojnia, kiedy im otwierano jedynie drzwi dla służby lub kuchenne. Stąd wysyp salonów: np. Salon Sportowy (W-wa MDM), lub "salony DESY", czy salony "Cepelii". Pozdrawiam.
 • @1abezmetki 11:44:20
  Ciekawe, co wybierze (w końcu) "większość", wegetację na granicy głodu, czy po prostu KOLEJNĄ Rewolucję?
  Bo dysproporcje majątkowe są teraz jak za carów czy królów Francji, a wiadomo, czym się to skończyło.
  W końcu do GROBU to bogactwa nikt nie zabierze.
 • @laurentp 12:07:38
  Dzisiejsze "rewolucje" to już kompleksowo opracowane "stałe fragmenty gry" dla zarządzania ryzykiem, z porawką na "nieprzewidziane, które było też przygotowane" - jak np. "wycinki sanitarne". Klocki może poprzewracać interwencja z zewnątrz (przyszedł chamol- zrobił demol, lub za pozwoleństwem "oddziałowego, - zmiana starszego celi"
 • System kapitalistyczny jak rozmnażanie wirusów
  >Dlaczego Bogaci Nie mogą się NAŻREĆ?
  -----------------
  Dobry tytuł, gdyż wskazuje na atawistyczne pochodzenie "żarcia."
  System kapitalistyczny pasuje bardzo do najniższych podstawowych cech człowieka jako zwierzęcia. W tym systemie chodzi właśnie o wielkie żarcie aż do przeżarcia i śmierci. Kiedyś był o tym taki film "Wielkie żarcie".

  System kapitalistyczny bazuje na wielkim żarciu bez hamulców typowych dla zwierząt. Zdrowi ludzie, mają wewnętrzne hamowanie i nie jedzą, gdy są syci. Podobnie jest ze zwierzętami na wolności.

  Jeżeli natomiast popatrzymy na hierarchię zwierzęcą parę rzędów niżej to okazuje się, że bakterie, a jeszcze niżej wirusy mają tylko jeden cel
  nieograniczone rozmnażanie, czyli pożeranie energii.

  Kiedy kończy się proces rozmnażania u wirusów?
  Wtedy, gdy gospodarz umiera.
  Można się uodpornić na wirusa, ale też tylko na koszt innych.

  Moja propzycja podstawowa to #ŻŻ żadnego żyda w polityce, sądownictwie i wojsku. Po prostu nie wybierać, nie dotykać, nie popierać!
 • @adevo 13:55:00
  jestem za . A więc hasło na najbliższe wybory. " Nie głosuję na żyda"
 • @
  Prezydent Trump powiedzial "ja mam wystarczajaca ilosc pieniedzy" i zrezygnowal z pensji prezydenckiej.
  PS: Cala jego pensja rozdawna jest do organizacji charytatywnych.
 • @Zdzich 20:08:58
  To cwane posunięcie. Świetny pijar (autoreklama i ocieplanie wizerunku) za tanie pieniądze.
 • @1abezmetki 23:07:24
  .. czego nie mozna powiedziec o innych prezydentach, I-wszych sekretarzach, ministrach, itp.

  Kazdy z nich powinien pracowac ZA DARMO i bez koryta, czyli bez podatkow. Pisalem o tym, ale nikt nie zareagowal.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31