Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 2269 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Michaił Deliagin*1.: Komunizm Podkrada się Niezauważalnie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Z inspiracji Blogera Pedant'a (26.06.2018 00:42:14), zamiast odpowiedzi, na Jego uwagi, na temat Rudolfa Hilferdinga...

 

 Komunizm Podkrada się Niezauważalnie. Świat zmierza ku niemu z labiryntu innych dróg

 

Jeśli w ślad za komunistami, uznać za cel istnienia człowieka, jego samodoskonalenie, zarówno indywidualne, jak i społeczne;  to problem nadmiaru siły roboczej, zamieni się w problem jej ostrego niedoboru . W pierwszej kolejności w sferze edukacji i opieki zdrowotnej (w tej liczbie, w krajach, które nie unicestwiły tego wszystkiego, pod pozorem - "optymalizacji"). Choćby po to, aby kształcić młodzież nie na "wykwalifikowanych konsumentów" lub "efektywnych menedżerów", a we wszechstronnie i harmonijnie rozwinięte osobowości, co wymaga większego wysiłku i większej liczby pedagogów.

Próba takiego rozwoju, podjęta przez radziecką cywilizację, rozbiła się w rezultacie, różnych przyczyn technicznych –  podobnie, jak pierwszy samolot braci Wright, z powodu niedoskonałości jego konstrukcji. Ale sama idea latania przy tym ocalała! Przecież osobowość, w odróżnieniu od tępego dążenia do zysku, jest różnorodna – i postępowi, w niektórych dziedzinach, może towarzyszyć zacofanie w innych.

Nie stawiając przed sobą tych kluczowych zagadnień, ludzkość nie znajdzie oczekiwanych odpowiedzi – i jeśli nadal podążać będzie obecną drogą ku maksymalizacji zysków, to skończy się to, niespotykaną nawet w Średniowieczu, - zagładą.

Niedopuszczalność tego musi być uświadomiona – choć być może, nie koniecznie: kiedy ludność w Niemczech, w trakcie Wojny 30-letniej w 17 wieku, uległa redukcji do jednej trzeciej, świadomość tej niedopuszczalności. nie pojawiła się. Jeśli jednak zachowana część ludzkości będzie mógła wykorzystać ideowe przesłanki komunizmu – to nie zginiemy wraz, z moralnością - rynkową.

Jedyną alternatywą do spożytkowania przez ogromną część ludzkości –  to odstąpienie od paradygmatu kapitalistycznego. Przyznanie, że człowiek jest czymś więcej, niż tylko instrumentem osiągania zysku we wszechświecie. To zaprzecza całej percepcji obecnej sytuacji i usuwa z agendy dnia, potrzebę masowej zagłady ludzi.

W końcu, jak zauważył jeden z najwybitniejszych myślicieli przestrzeni post-radzieckiej Mark Tkaczuk (Марк Ткачук)*2,ludzie przychodzą do komunizmu z rozpaczy – wypróbowali wszystkie inne warianty, upewniając się w ich bezużyteczności. Ważne jest tylko, aby nie znaleźć się wśród ofiar śmiertelnych, na tej drodze.

W dzisiejszym świecie, jak i w historycznej Rosji, trzeba żyć długo, aby dożyć, do czegoś, - prawdziwego.

-----------

Przypisy:*1. Михаил Делягин

(Michaił G. Deliagin, ur. 18 marca 1968 r., Moskwa) — rosyjski ekonomista, publicysta i polityk, prowadzący wielu programów radiowych i telewizyjnych. Doktor nauk ekonomicznych (1998). Rzeczywisty państwowy radca Federacji Rosyjskiej 2 klasy. Redaktor naczelny dziennika "Wolna myśl" (od 2011 roku). Dyrektor autonomicznej organizacji non-profit "Instytut problemów globalizacji", aktywny członek organizacji społecznej  РАЕН . Członek partii "Sprawiedliwa Rosja" (od 2016 roku). Były przewodniczący rady ideologicznej rady partii "Ojczyzna".
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B8%D0%BD,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

*2. Марк Ткачук(Mark E. Tkaczuk), (ur.26 września 1966, Sroki, Mołdawska SRR) — członek Komitetu Centralnego PK Republiki Mołdawii, członek politycznego komitetu wykonawczego KC PKRM. Deputowany do parlamentu, jako kandydat PKRM, były doradca 3-go prezydenta Republiki Mołdawii, Władimira Woronina.
Opublikował ponad 50 prac naukowych, wśród których monografia "Archeologia wolności" (Kiszyniów, 1996 rok), artykuły "Nerusskaya ideja", "Etyка, którą straciliśmy". Autor wielu artykułów publicystycznych i esejów ("Potrójna księgowość", "Co to jest Mołdawia", "Globalny kryzys i skręt w lewo w ideologii i polityce", itp).
https://dal.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/1556770


------------
źródło:
https://publizist.ru/blogs/20/25604/-
autor: Михаил Делягин
Коммунизм подкрался незаметно: мир идет к нему от тупика других путей
23 июня 2018

------------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    

 

KOMENTARZE

 • Wyjaśnienie
  Powyższy tekst dalece mnie nie zadowala. I nie sądzę by zasługiwał na takie wyróżnienie. Szukałem w pośpiechu czegoś a propos. Dlaczego osobny tekst a nie na blogu Pedant'a? Jeślibym zamieścił komentarz lub tłumaczenie na Jego blogu, zaistniało by spore ryzyko, że ściągnąłbym za sobą "pół małpiego gaju" w zamiarze dowalenia mi, a przy okazji, rozwalenia całkiem interesującej debaty. A tego przecież oczekuję na Neonie. "Wyjnia", nie ma nic poważnego do powiedzenia. Pały i obelgi. Oto skutki edukacji w "Wolnej Polsce", to wszystko, do czego są zdolni. Niestety.
 • Popędzić (neo)judaistów sprzed naszych ołtarzy i już coś zaczniemy widzieć!
  Opublikowałem, nawet dość podobający się kompetentnym od "Słowiańszczyzyny" osobom (na Białorusi, Rosji i Ukrainie) test po rosyjsku (który można, z nienajgorszym skutkiem – KAWAŁEK PO KAWAŁKU – tłumaczyć za pomocą urządzenia https://translate.google.pl/?hl=pl )

  Tytuł tekstu:

  Globalna “Superkultura T-P-D” (Technika-Pieniądz-Dupa), w niej “Słowiańska Praga 2018” (i pozdrowienia dla niej od prezydenta Czech Miłosza Zemana)

  http://markglogg.eu/?p=2257

  a w nim drugi (a dokładnie trzeci) filmik w mym „raporcie ze Słowiańskiej Pragi” jest zapisem fragmentu „dziejowych obrad” na temat iście HEROICZNEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA “Wielkiej Przebudowy (Wszech)Świata” pod tytułem Tworzymy Jedną Światową Wielką Religię (T-P-D). Główny referat na ten temat został wygłoszony przez rabina Pinkasa Połońskiego z Izraela, w Wielkiej Chóralnej Synagodze w Petersburgu (d. Leningradzie) w roku 97 WPR.

  https://youtu.be/TG_ViIncdVw
  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2018/06/Globalny-Judaizm.jpg

  A oto dokładnie co powiedział ten rabin Pinksas Połoński (ponoć matematyk z Izraela) w tłumaczeniu google:

  "... Nauczono was, że judaizm nie jest religią mesjańską. Więc nie jest! Judaizm jest religią misyjną na ziemi, dzięki naszym filiom - chrześcijaństwu i islamowi - szerzymy nasz pomysł dla ludzkości. A teraz będziemy pracować bezpośrednio z ludzkością! To znaczy, że zarówno chrześcijaństwo, jak i islam spełniły najważniejszą misję historyczną. Przekazali ludzkości wiedzę o narodzie żydowskim. Po tym wspaniałym przygotowaniu możemy wreszcie porozumieć się z ludzkością! Dlatego zamierzamy zaoferować Nową (Jedwabną?) Drogę na poziomie Solomona i zamierzamy ją zaoferować w krótkim czasie. To jest przekształcenie judaizmu w uniwersalną religię ludzkości. To przygotowanie jest w pełnym rozkwicie! "

  Przyznaję, że nie widzę innego sposobu odejścia od tej BIBLIJNEJ ZMORY LUDZKOŚCI — która wg. Johna Strugnella (1990) nie powinna istnieć, a według mego amerykańskiego kolegi, znanego w Polsce pisarza dr Michaela Jonesa nosi imię “Synagogi Szatana” (2007) — jak poprzez znalezienie daty w historii, kiedy to JUDAIŚCI zostali na wiele dekad poskromieni (w szczególności chodzi o gigantyczną sektę-mafię Chabad Lubawicz, która na przełomie lat 1980/90 opracowywała program PRYWATYZACJI likwidowanego ZSRR). Ta “światotwórcza” sekta została, po Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Październikowej, przez bolszewików wypędzona z ZSRR (głównie do USA). Wtedy to zlikwidowano w ZSRR ponad połowę synagog, stosunkowo nawet więcej niż kościołów oraz cerkwi prawosławnych. Kraje Słowiańskie pod przywództwem ZSSR po II WŚ stały się wiodącą siłą w świecie, dającą coraz liczniejszym krajom (przede wszystkim Chinom 1949) przykład jak się uwolnić od dyktatu żydo-watykano-bankierskiej masonerii. Stąd wnioskuję, że i początek NOWEJ ANTYJUDAISTYCZNEJ ERY należy zacząć liczyć od zwycięstwa Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Październikowej (w skrócie WPR(P), które to datowanie zastąpiło by przestarzałe A.D.!

  (rok 2018 proponuję nazywać ROKIEM 101 po Wielkiej Proletariackiej Rewolucji Październikowej)

  http://markglogg.eu/wp-content/uploads/2017/07/Wizyt%C3%B3wka-2-MG-300x108.jpg

  Przypisy
  “Globalization: The Project of “Flat Earth” and Flat Brain Cortices – but No Dialogue of Civilizations Ahead” - http://www.adelaideinstitute.org/Dissenters/shamir1.htm ; także http://www.amerika.org/texts/religious-roots-of-american-superpower-marek-glogoczowski/; w kwartalniku “World Affairs”, New Delhi vol. 7, no 4, 2003, itd.

  Przypominam raz jeszcze definicję Antyzoologizmu, zawartą w mej pracy doktorskiej „’Antyzoologiczna’ filozofia społeczno-polityczna Noama Chomsky’ego” (2002):
  Antyzoologizm – niechęć do uwzględniania pokrewieństwa gatunku ludzkiego z innymi gatunkami zwierząt, a w szczególności z ssakami naczelnymi. Antyzoologizm występował już w starożytności, w cywilizacji judaizmu, w której zwierzęta traktowano jako czysto utylitarne przedmioty służące, m. innymi, do przerzucania na nie ludzkich grzechów (są to, wytwarzające tzw. zafałszowaną świadomość, rytuały “grzechów odkupienia” opisane w “Księdze Kapłanów” Pięcioksięgu). W czasach nowożytnych antyzoologizm najsilniej się rozwinął w opartej na Biblii cywilizacji anglosaskiej, w której też pojawiły się zrytualizowane metody przerzucania win na odpowiednio dobrane “kozły ofiarne”. Antyzoolodzy – zazwyczaj utożsamiani z kartezjanistami i (neo)darwinistami – negują, wynikający z lamarckowskich Praw Zoologii twórczy, rozwojowy charakter podejmowanych przez ludzi i zwierzęta wysiłków, przypisując losowemu przypadkowi wszelką nowość w biosferze.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30