Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 2269 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Aleksander Majsurian: Meksyk i Jego Nowy Prezydent...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ogłoszony cynicznie, za parawanem piłkarskich igrzysk, projekt reformy emerytalnej w Rosji, wywołał wciąż rosnącą falę protestów. Oto opinia, świadomego sytuacji, przedstawiciela młodego pokolenia, . Oddaję głos Aleksandrowi Majsurianowi.

Meksyk z jego nowym prezydentem, robią krok ku socjalizmowi. A my?


Wielu nie rozumie różnicy między lewicą i prawicą w polityce. Tymczasem to oczywiste. Oto w Meksyku, dopiero co, w wyborach na prezydenta kraju, zwyciężył Manuel Lopez Obrador – bardzo umiarkowany lewicowiec. Ale nawet i taki – po raz pierwszy!

W swoim orędziu do narodu nowy prezydent ogłosił, że pierwszym dekretem, który podpisze po objęciu urzędu, będzie dekret o  podwyższeniu, do dwukrotnej wysokości, emerytur w kraju. I to bez podwyższenia progu wieku emerytalnego. I jeszcze powiedział, że w kraju, gdzie główną część dochodów stanowi eksport ropy naftowej i gazu, z definicji, nie ma uzasadnienia, dla milionów biednych.

W Rosji nie tak dawno również objął stanowisko prezydent. Nazwać go nowym – język się plącze, ale kadencja naprawdę nowa.

Putin, oczywiście, daleki od wszelkiej lewizny. O jego poglądach politycznych można sądzić na podstawie poniższej, typowej wypowiedzi:

"Ideologia komunistyczna – to nic więcej niż piękna i szkodliwa bajka. Szkodliwa – bo urzeczywistnienie lub usiłowanie  wcielenia jej w życie, spowodowały w naszym kraju, ogromne szkody... Realizatorzy października 1917 roku, zniszczyli to, co skupia i jednoczy narody krajów cywilizowanych – stosunki rynkowe. Zniszczyli rynek jako taki, w początkowym stadium rosyjskiego kapitalizmu! Jedynie, czym oni trzymali kraj we wspólnych granicach – to drut kolczasty. Jak tylko drut kolczasty został usunięty – rozpadł się i kraj".

Tu wypada  zauważyć: jakie to zabawne, w imperium Brytyjskim, na przykład, rynek na pewno był. I w Rosyjskim i Austro-Węgierskim i Tureckim... Dlaczego one wszystkie się rozpadły? Nie znali swojej głównego spoiwa, nie czytali Putina? Ale w sumie zrozumiałe: główne złoczynienie przeklętych komunistów – to, to, że oni "zniszczyli rosyjski kapitalizm".
Ale on teraz znów - wypisz wymaluj!

I jakby z zemsty nad ludem, który już raz odrzucił jego uścisk, dzikie nierówności i chamstwo bogaczy, teraz znów niszczy ten sam naród i za jednym, jego przemysł i gospodarkę.
 

A prezydent Rosji – najprawdziwszy prawy, gorliwy antykomunista, jak i wielu wczorajszych członków partii komunistycznej –  i wcale tego, nie ukrywa.
A co u nas w rezultacie, z emeryturami i wiekiem emerytalnym?

...Czy teraz jasne, kto w polityce lewy, a kto prawy?


-------------------

Na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=cezkyHIV3ls
Владимир Путин обвиняет коммунизм и СССР
Władymir Putin obwinia komunizm i ZSRR

---------------------

Źródło:
https://publizist.ru/blogs/109404/25796/-

autor:Александр Майсурян
Мексика с ее новым президентом делает шаг к социализму. А мы куда?
04.07.2018

--------------

KOMENTARZE

  • Geografia odgrywa dużą rolę
    "zabawne, w imperium Brytyjskim, na przykład, rynek na pewno był. I w Rosyjskim i Austro-Węgierskim i Tureckim... Dlaczego one wszystkie się rozpadły?"

    Jak to dlaczego? Brytania była wyspą, a Irlandia odrębną i ta druga odpadła od imperium.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30