Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 2269 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Aleksander Leonidow: Przebudź Się, Rosjo!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Już trzecia część twojej młodzieży, marzy aby ulotnić się, - za granicę! Kolejny sondaż ВЦИОМ*1. wykazał, że prawie jedna trzecia młodych Rosjan-pisze Aleksander Leonow*2.- chciałaby wyemigrować – i zrozumiałe, nie do Somalii...

...Fakt ten nie wyróżnia się z całego rzędu tego, co wiemy o najgorszej ( i wciąż rosnącej), części nekrotycznej młodzieży. Taki sam wynik uzyskano w odpowiedzi na pytanie – czy będziesz bronić swego kraju, w przypadku wojny, inwazji?

Coraz więcej młodych ludzi zamienia się w glisty z przyssawką, jedynie poszukujące, do kogo się przyczepić. Ten parazytyzm towarzyszy nieodłącznie, konsumenckiemu społeczeństwu "złudzenia o osobistej wyjątkowości" – przekonaniu degenerata,o uszczęśliwianiu wszystkich, jedynie przez fakt, jego istnienia.

Dlaczego oni sądzą, że bogata zagranica powinna z zachwytem przyjmować młodych pasożytów, nastawionych wyłącznie na konsumpcję (brać na maksa i za nic nie odpowiadać) – trudno zrozumieć. To takie same patologiczne urojenia chłopaka, jak i przekonanie, że ktoś inny, będzie za niego walczyć, chroniąc jego, po trzykroć nikomu nie potrzebne życie, społecznej glisty.

Myśl o tym, że każdemu okupantowi taniej go zabić, niż utrzymywać – nie przychodzi do głowy konsumenckiemu istnieniu. Podobnie jak myśl o tym, że targować się, dogadywać się będą tylko z tym, za kim stoi siła i wartość. A jakie korzyści może przynieść "nowej ojczyźnie" rabuś i łupieżca, zerkający  na cudze bogactwo? Ucieknie i stamtąd, przy pierwszych wstrząsach kryzysu gospodarczego – znowu tam, gdzie kąski wydają się być słodsze?

Jedynie – można  Rosji pogratulować, że przez mechanizmy emigracji pozbywa się permanentnych zdrajców, zawodowych wyłudzicieli, którzy całe życie spędzają, w poszukiwaniu kolejnych, 30 srebrników.

Wśród ludzi starszych – obraz przyzwoitszy: większość z nich – 88% – nadal nie zamierza wyjeżdżać z kraju. Przy tymwśród 18-24-latków liczba tych, którzy chcą wyjechać wzrosła do 31% (wobec 25% rok wcześniej). Zbierają informacje na temat kraju, do którego chcieliby się przenieść- 26%, spośród chcących wyjechać - 22% uczy się języka obcego, 21% konsultuje się z już przebywającymi za granicą znajomymi, a 19% gromadzi pieniądze na wyjazd.

Od 2016 roku wzrosła liczba Rosjan, którzy znają ludzi, którzy  w ciągu ostatnich pięciu lat, wyjechali za granicę – z 20% do 26%. Najbardziej atrakcyjnym miejscem do przeprowadzki pozostają Niemcy – tam też chciałoby się dostać 16% potencjalnych emigrantów. Także wśród liderów, krajów przeznaczenia, należy wymienić USA (7%), Hiszpanię (6%) i Kanadę (5%).

W żałosny obraz narastającego kryzysu psychologicznego; pasożytnictwa i martwicy odpowiedzialności wśród młodych – wchodzi wiele czynników. Na przykład demoralizujący brak własnej ideologii i zakorzenione poczucie niższości na tle ostro-totalitarnej maszyny zachodniej propagandy, bynajmniej nie pozbawionej ideologii. Człowiek Zachodu zawsze się uśmiecha i demonstruje silny optymizm – takim jest on postrzegany przez naszą (--) młodzież...

Ale tu występują, oczywiście, i obiektywne przyczyny.

W post-radzieckiej rzeczywistości, młodzież nie ma przyszłości. Cała planeta jest podzielona pomiędzy drapieżnikami, działki są oznaczone ich wydzielinami własności prywatnej i szanse na sukces mają tylko spadkobiercy pierwszej generacji prywatyzatorów.

Ten system głębokiego zadowolenia zwierzęcych dominacji, nie jest w stanie się rozwijać, i już nie pierwszą dekadę wykazuje negatywny wzrost na całym świecie. Od Japonii z jej "straconym 30-leciem", do USA, gdzie dwoje pracujących w rodzinie, otrzymują w rzeczywistych wartościach, tyle samo, ile w roku 1970 otrzymywał jeden pracujący - głowa rodziny.

Ponieważ z Federacji Rosyjskiej zrobiono peryferyjno-surowcową część, tej globalnej gospodarki, to jednolite dla wszystkich globalne problemy ((przede wszystkim bezdroże (bezputia  -беспутья), i bezperspektywność, utrata nadziei na lepsze jutro)) – w Federacji Rosyjskiej przejawiło  się szczególnie ostro i głęboko. Ale ta ostrość wcale nie oznacza, że w Niemczech, to jakaś inna  choroba,  i że tam procesy, innej orientacji. Cały świat zmierza do jednej dziury, tylko z różną prędkością, wystawiając do przodu słabszych – "niech on umrze dziś, a ja jutro"...

Obecny rynkowy i konsumencki model gospodarki światowej jest z punktu widzenia cywilizacji zupełnie bezpłodny – ponieważ wszystko opiera się na priorytetach grabieży i podziału łupów, zamiast gromadzenia i tworzenia.

Niechęć najgorszej części młodzieży, skorumpowanej przez post-sowietyzm z jego zwierzęcymi motywacjami, wobec własnego kraju, jest dwojaka. Z jednej strony, młody pasożyt chce wszystko na raz, bo cierpi na wyraźnie wyrażoną manię swojej wyjątkowości. Każdy wewnętrznie czuje się księciem, bezprawnie pozbawionym tronu, i jest przekonany, że ile by społeczeństwo mu nie dało – wszystko będzie mało.

Z drugiej strony, równolegle do tej "rewolucji oczekiwań konsumenckich", zadającej ubogim od razu, wysoki standard oczekiwań – taka postawa rozprzestrzeniła, wcześniej właściwa była kryminogennym i marginalnym  środowiskom -wyrażanych przez patologiczną nieodpowiedzialność i skrajny egoizm.

Zepsuci przez liberalne płukanie mózgu (schlebiające każdemu kaprysowi tłumu, bo tłum jest skazany na rzeź, dlaczego skazańców stresować?) ci "ubodzy książęta"- nie są gotowi ani pracować, ani walczyć, aby odzyskać utracone (wyimaginowane) trony".

Nie są sposobni w żadnej formie do odpornej stanowczości – ani pokojowej, ani  wojskowej – i zachowują się jak prostytutki, przekonani, że w odpowiedzi na ich przychylność, zawsze znajdzie się ktoś gotowy, za nich - zapłacić...

Tak rodzi się dziwna kombinacja wysokich ambicji z zachowaniem glisty, chcą przenikąć do każdegoj przewodu pokarmowego – na przykład w Niemczech, które, w myśl  darmozjadów, istnieją jedynie, dla ofiarowania im, dobrego życia.

Tymczasem i światowa arystokracja i światowa demokracja – w równym stopniu, były władzą zbrojnych i zdecydowanych mężczyzn. Pretendujący do najlepszych kąsków, ci ludzie (feudałowie lub lub kowboje) gotowi byli w imię korzyści, wejść w śmiertelną walkę, wpierw z mieczami, a potem z rewolwerami i karabinami.

Wojskowa edukacja, którą brzydzi się nasza oślizgła elita – to łup zarówno dla angielskich arystokratów, jak i amerykańskiej burżuazyjnej elity (wiedzącej lepiej od innych, że z bezradnym nie będą się układać, po prostu go okradną).

Zamroczone ideą osobistej unikalności pasożyty, chcą wszystko na raz, ale otaczający świat  – to nie tata z mamą, aby wszystko kupić darmozjadowi. W rezultacie, ta najgorsza, trzecia część rosyjskiej młodzieży, zamienia się w potencjalne ofiary, w barany, które zarżną albo europejczycy, lub azjata – kto pierwszy dotrze do - bezbronnego gardła...

Podczas gdy młody pasożyt szuka, gdzie jest lepiej, świat równie wytrwale szuka, do czego może wykorzystać tego młodego pasożyta. A jeśli nie ma do czego, to po co mu w ogóle istnieć – zapyta okrutny świat.

Przecież człowiek nie żyje, tym czego chce, a tym, co udało mu się obronić. Co nie jest chronione – to będzie odebrane, prawo życia!

A co może obronić zgniłe, w początkowym stadium, pokolenie zorientowane jedynie aby wszystko brać i nic nie dawać? Tak,jak istnieją urodzeni mordercy – tak i są urodzeni dezerterzy, a ich liczba, w naszym chorym społeczeństwie, po prostu, wykracza poza skalę.

I pewnego dnia oni usłyszą, jak wyrok za całe ich życie – słynne europejskie "Rzym zdrajcom nie płaci!" Ale dlaczego- ten, co sam wszystkich zdradził – bardziej od innych dziwi się, gdy zdradzają, używając jako kartę przetargową i przeznaczając na straty, jego samego...

Na przykład, nasi złodzieje, którzy u siebie w domu, wśród współplemieńców, nie oszczędzili ani dziecka, ani starca, ograbiając wszystkich – naraz bardzo zdziwieni, gdy wywiezione aktywa, rozgrabiają w zagranicznych bankach: "No jakże tak, nam przecież mówili, że szwajcarskie banki nie postępują z klientami tak, jak my!"

Psychologiczny paradoks, poza granicą racjonalnego zrozumienia, nie sądzicie?

------------------

Przypisy:

*1. "Ogólnorosyjskie centrum badania opinii publicznej WCIOM (do 1992 roku — Всесоюзный) — najstarsza rosyjska organizacja badawcza ,która regularnie przeprowadza socjologiczne i marketingowe badania na podstawie oceny opinii publicznej. Jedna z największych rosyjskich firm na tym rynku. Założona w 1987 roku. 100% udziałów w spółce, należy do państwa.(--)
(rosyjska Wikipedia)

*2Aleksander Leonidow

— prawdziwe nazwisko Filipow Aleksander Leonidowicz, urodził się w 1974 roku w Ufie.Syn znanego konstruktora-wynalazcy L. P. Filipowa. Ukończył szkołę średnią N39, a następnie Baszkirski Państwowy Uniwersytet (wydział historyczny, 1996 r.).
Po studiach odbył się  służbę wojskową w wojskach wewnętrznych. Porucznik rezerwy.
Członek związku dziennikarzy Rosji od 1998 roku. Wydał cztery sztuki książki — "Historia choroby"(realizm), "Akademik tego świata"(science fiction), "Экзистенция"(science fiction) i "Pieśń o Urużie (Уруке)"(historyczna opowieść o Sumerii).  Starszy konsultant literacki Związku pisarzy Baszkirii od 1999 roku. Członek Związku pisarzy Rosji od 2005 roku.

Wiodący ekspert-publicysta dziennika "Związki zawodowe i gospodarka" (Moskwa), "Ekonomicznej gazety" (Moskwa), "Nowej Ekonomicznej Gazety"  (Ufa),  gazety "Ekonomia i my" (Ufa). Autor dwóch monografii o gospodarce — "Finanse" Regionu " i "IR — sztuka przyciągania inwestycji" (2007 i 2008 r.).

Opracował w gospodarce teorię (Psychocentryzmu) ПСИХОЦЕНТРИЗМА — czyli pierwotnej zależności wszystkich procesów ekonomicznych od procesów myślenia, świadomości, wiary i przekazywania informacji. Od gospodarczego psychocentryzmu przeniósł się do obszaru nauk politycznych, tworząc nową naukę — Socjopatologię СОЦИОПАТОЛОГИЮ — badającą zaburzenia psychiczne zbiorowego umysłu. Według definicji A. Leonidowa "socjopatia — to myślenie i zachowanie, prowadzące do zagłady rodzaju swoich nosicieli". Od 2010 roku wydaje czasopismo "Bezpieczeństwo Narodowe i socjopatologie" («Национальная безопасность и социопатологии»), dostępna  wersja internetowa.

Jeden z założycieli ЕврАПИ — Euroazjatyckiej Akademii problemów integracji (wraz z E. Байковым, R. Садовниковым, W. Авагяном, T Sawczuk, P. Латыповым, P. Шариповым i innymi znanymi uczonymi).
https://traditio.wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80_%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%87_%D0%A4%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BF%D0%BF%D0%BE%D0%B2_(%D0%9B%D0%B5%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%B2)


----------------
źródło:
https://publizist.ru/blogs/34/25770/-
Очнись, Россия! Уже треть твоей молодежи мечтает дать деру за рубеж!
autor: Александр Леонидов
03.07.2018

--------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
- dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    
 

KOMENTARZE

 • Tłumacza wnerwiło...
  Przyznaję,dojadł mi ten artykuł. W moim poszukiwaniu interesujących materiałów, muszę przerzucać i filtrować jak kaczka rzęsę wodną, dziesiątki stron i chyba setki tekstów, zanim zdecyduję, "to jest to". Z konieczności więc, czytam pośpiesznie i w rezultacie, czasem się "przejadę", jak chyba i tym razem. Aleksander Leonidow, to człowiek wybitny i oryginalny umysł. Jak to jednak z ludźmi ponad przeciętnymi bywa, to tolerancją wobec bliźniego swego, na ogół nie grzeszą. Mierzą innych swoją miarą.
  Gorzej jednak jeszcze, kiedy taki jajogłowy, na dodatek zoczy, gdzie stoją przsłowiowe konfitury. A to chyba casus gospodina Leonidowa. W swym artykule jak kiepski diagnostyk, trafnie opisuje symptomy i skutki, ale kiedy przychodzi do określenia przyczyn, robi się gibki i wiotki. Jesteśmy dorośli i nie będziemy się szczypać. Dziś już z grubsza wiemy jak rzeczywstość
  ma cała się tam... Nie na darmo tak długo, i pod prąd, sobie i Państwu, odkrywałem prawdy w zaparte niechciane. Dziś już o prawdziwych naiwnych trudno. Sprawa się rypła. Jeśli jedna trzecia rosyjskiej młodzieży zamierza opuscić Rosję ( a pominę tu wartki strumień naukowców i specjalistów), to pozostaje jedynie bić na alarm a nie demonizować, gospodinie Leonidow.
  Ta emigracja, to oskarżenie systemu i świadectwo upadku nadziei na lepsze. Czy i jakie alternatywy mają ci młodzi ludzie do dyspozycji.Żadne! W dzisiejszych czasach konfrontacja jednostki z systemem straciła, wobec beznadziejnej dysproporcji sił i środków, jakikolwiek sens. Jeszcze za carskiej Ochrany (raptem 800 luda), bez problemów, gładko i skutecznie powoływali terrorystyczne i anarchistyczne bojówki i kontrolowali całe imperium i poza (patrz polskie emigracje po powstaniowe) Mieli dla uwiarygodnienia swoich agentów carte blanche, na skuteczny, jeśli trzeba, zamach bombowy, nawet na carskiego dygnitarza. A co dopiero dzisiaj....
  Stracić życie, lub zostać fizycznym i duchowym kaleką? Każdy totalitarny system, jako reguła, dba o symboliczne lub rzeczywiste złamanie kręgosłupa młodzieży, jako ogniska potencjalnego oporu i buntu. Czy można mieć za złe inteligentnej młodzieży, że nie chce iść na przemiał? U nas, poeta i bard Stachura, podłożył rękę pod lokomotywę i wiemy jak się to tragicznie skończyło... Rosyjski system jest tak zabetonowany, a ludzie tak otumanieni, że bez intrwencji kompleksowej kombinacj czynników zewnętrznych i wewnętrznych, żadna zmiana nie nastąpi. A kiedy już nastąpi, to za cenę tysięcy, jeśli nie milionów ludzkich istnień. Młodych istnień w pierwszej kolejności.
  Nie po drodze mi z Wami gospodin Leonidow...
 • @1abezmetki 17:54:07
  Poniżej odnośnik do interesujące rosyjskiejj strony, w całości poświęconej problematyce emigracji.

  http://pora-valit.com/
  http://pora-valit.com/wp-content/uploads/2015/01/pv-logo.png
 • @1abezmetki 23:10:25
  https://www.youtube.com/watch?v=jfr-tREKhLM
  Młodzież opuszcza Rosję

  https://www.youtube.com/watch?v=Ta9JK8EoHHQ
  Ciche podwyższenie opłat komunalnych! Wyjazd młoodzieży z Rosji, podwyżka podatków Prońko 02.07.2018
  1:01:51

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30