Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 2269 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Lilia Japparowa: W Syrii Walczy Nowa Rosyjska PGB

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

PGB (Prywatna Grupa Bojowa) "Wagner", pojawił się poważny konkurent. Jak dowiedzieliśmy się z mediów, nowa prywatna grupa bojowa "Patriot",(«Патриот»),...

... prawdopodobnie związana z Ministerstwem Obrony, co najmniej od wiosny 2018 roku, bierze udział w działaniach zbrojnych w Syrii

 

Zdjęcie: WikiCommons

O istnieniu "Patriot'a" korespondenci "Deszczu" (Дождя ) (opowiedzieli podczas przygotowywania reportażu "Wojenkomat Rosja" («Военкомат Россия»*1.): rozmówca na rynku usług ochroniarskich, oficer Ministerstwa Obrony i przedstawiciele organizacji kombatanckich. Ta wojskowa firma jest wymieniona wraz z PKB (ЧВК) "Wagner", w apelu do władz (jest w posiadaniu Deszczu), który podpisał generał-pułkownik w stanie spoczynku Leonid Iwaszow, szef międzynarodowej organizacji społecznej "Honor i Ojczyzna" Władymir Pietrow i przewodniczący Komitetu " Krajowego Zebrania Oficerskiego " Jewgenij Szabajew. Wszyscy trzej potwierdzili reporterom Deszcz'u, że wiedzą o istnieniu ЧВК "Patriot".

Oświadczenie zawiera wymóg określenia statusu prawnego Rosjan, którzy odbyli działania bojowe w składzie ЧВК, a które planuje się w najbliższym czasie skierować do Prokuratury Generalnej, Sądu Najwyższego i prezydenta, powiedział Szabajew. Autorzy ostrzegają o nadchodzącym kryzysie w ruchu weteranów : we "Wszechrosyjskim Zebraniu Oficerskim". Już trzy lata napływają skargi od rannych w walkach w Syrii, którzy nie otrzymują "społecznej, rehabilitacyjnej i ekonomicznej pomocy " od państwa z powodu braku statusu prawnego, pracowników ЧВК.

Rozmówcy w strukturach zrzeszających weteranów, wiążą nową ЧВК z Ministerstwem Obrony. "Patriot" formuje się m.in z kadrowych rosyjskich żołnierzy, opowiada Szabajew: "Tam biorą głównie profesjonalistów, którzy, według naszych informacji, do tej pory odbywają służbę w Ministerstwie Obrony". To i czynni specjaliści zarządu Sztabu Generalnego, wojskowi prawnicy, żołnierze Sił Operacji Specjalnych, uściśla generał-pułkownik Iwaszow.

Oficer Ministerstwa Obrony, porównując nową ЧВК z "grupą Wagnera", zaznaczył, że w "Patriocie" płacą więcej i lepiej precyzują zadania bojowe. Według Szabajewa, "w zależności od specjalizacji, wynagrodzenia mogą wynosić od 400 tysięcy do miliona rubli. Praca trwa miesiąc-dwa, dłuższe kontrakty tutaj, nie występują". Dowódcy "Patriot'a", twierdzi Szabajew, mogą otrzymywać procent od transakcji, między ЧВК i zamawiającymi usługi.

Rozmówca w strukturach zrzeszających weteranów powiedział, że "Wagner" i "Patriota" konkurowały  uzyskaniu kontraktu związanego z ochroną górników w kopalni złota w republice Środkowoafrykańskiej. Według źródła, w końcu kontrakt dostał "Wagner" (o obecności żołnierzy ЧВК w republice już informowały media). Obie firmy wojskowe walczą i pracują w Syrii. "Jeśli "Wagner", często bierze na siebie zadania bojowe, to "Patriot", bardziej zajmuje się ochroną pierwszych osób" — dodaje rozmówca Deszczu.

Jak napisano w apelu "Krajowego Oficerskiego Spotkania", "Patriot" to nie jedyna nowa ЧВК. "Istnieją inne firmy, które wchodzą na rynek, — ich dokładnych nazw nie znamy, ale wiemy, że one wchodzą do Libii, Jemenu, Sudanu, Brunei. Teraz idzie cały kompleks konsultacji w krajach afrykańskich" — mówi Szabajew.

Jedna z ЧВК, na razie bez nazwy, chroni budowę bazy rosyjskiej w Burundi, powiedział rozmówca Deszczu w ministerstwie Obrony. Dwustu specjalistów — ochrona, geolodzy, inżynierowie, budowniczowie — koordynują swoje działania z MSZ, Wojskowo-kosmicznymi siłami (ВКС) i FSB. O istnieniu rosyjskiego  projektu ochronnego w Burundi,  wspominał również, w rozmowie z Deszczem, szef ukraińskiej ЧВК Omega Consulting Group, Andrej Kebkało (Кебкало).

"Nie ma nic dziwnego, że wojskowi chcą się wyróżniać, stworzyć jakieś firmy i zacząć zarabiać na tym, do czego są przyzwyczajeni — mówi ekspert Rosyjskiej Rady Spraw Międzynarodowych, Anton Mardasow ( Мардасов).— Ale rozmnożenie takich grup tworzy chaos prawny. Jak to będzie załatwione? u nas ЧВК (oficjalnie, przyp.tłum) nie istnieje. Firmy są formowane jako  Czopy (ЧОПы)*2., zajmujące się doradztwem wojskowym, co robić mogą, tylko za granicą".

Ministerstwo Obrony nie odpowiedziało na indagacje Deszczu.
 

--------------

Czytaj (ros.) także:
 

"Złoto Wagnera. Ile płaci się za żywych i martwych najemników, jak wojska rosyjskie firmy dzielą Afrykę, i kto stoi za nowym ЧВК ")Patriot"
Opowieści żołnierzy i ich krewnych w raporcie Lilii Japparowej (Яппаровой)"

 
https://tvrain.ru/teleshow/reportazh/chvk_vagnera-467150/

----------------
przypisy:
*1.Komisariat wojskowy (военкома́т)) — organ lokalnego zarządu wojskowego w Związku Radzieckim, a następnie w republikach byłego ZSRR, odpowiedzialny za wojskowo-mobilizacyjną obsługę ewidencyjno-rekrutacyjną w Siłach Zbrojnych Rady ZSRR i państw post-sowieckich (nie wszystkich).
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%82

*2.Частное охранное предприятие/организация (ЧОП/ЧОО) — организация, специально учрежденная для оказания охранных услуг, зарегистрированная в установленном законом порядке и имеющая лицензию на осуществление частной охранной деятельности.[1]
Prywatna firma ochroniarska/organizacja (CZOP/ЧОО) — , która powstała specjalnie do świadczenia usług ochroniarskich, spółka zarejestrowana zgodnie z prawem i posiadająca licencję na wykonywanie prywatnej ochronnej działalności.[1]
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F
----------------

Na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=ecX8IAl-k8k
Конкурент «Вагнера»: в Сирии начала воевать новая российская ЧВК
konkurent Wagnera: W Syrii zaczęła walczyć nowa rosyjska PGB

-----------
źródło:
https://tvrain.ru/news/patriot-467148/


Дождь
В Сирии начала воевать новая российская ЧВК
autor:Лиля Яппарова   
5 июля, 201
8

--------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    

 

KOMENTARZE

 • autor
  Ciekawe.
  Czyżby Rosjanie wchodzili w wojenny biznes.
  Jak to się może odbić na polityce USA i kilku innych imperiów kolonialnych takich jak W. Brytania czy Francja?
  W każdym razie kiedy Rosjanie biorą się za wojaczkę wygląda to groźnie.
 • @Oświat 10:58:24
  Autorem artykułu jest Lilia Japparowa. Zadanie, które sobie stawiam to: znaleźć interesujący tekst, przetłumaczyć, oprawić i w miarę możliwości, zweryfikować. I na tym kończy się "moja mądrość". Jestem neptek, jak wielu z nas. Poza tym, kiedy się znarobię - jestem dętka. Tak, że proszę nie oczekiwać zbyt wiele. Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 11:34:42
  ... znaleźć interesujący tekst,...
  Ciekawe.
  Właśnie ciekawy interesujący tekst
  I pytania, które z zamieszczonym tekstem mi się nasuwają. Czy Rosjanie zamierzają odgrywać bardziej znaczącą rolę na arenie światowej?
  Czy będą to robili za cichym poparciem Kremla, czy tylko z nieoficjalnym wsparciem kolegów ze struktur siłowych, co by oznaczało, że niektóre sprawy zaczynają się wymykać spod kontroli Kremla.
 • @Oświat 13:46:40
  Czas pokaże...
 • @Marx 8888 02:50:47
  http://maxpark.com/static/u/article_image/18/01/21/tmpYLnWn8.jpeg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30