Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
163 posty 2223 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Chiny Chcą Kupować w Rosji- Jedynie Surowce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Reorientacja polityki zagranicznej na Wschód, po gwałtownym pogorszeniu stosunków z USA i UE, nie umożliwiła Rosji, zejść z drogi ,"ekonomii kolonii paliwowej"...

...Pomimo zlecenia Kremla na rozwój eksportu nie-surowcowego i rozwoju handlu z Chinami, ani Rosji, ani innym krajom ЕАЭС*1., nie udaje się osiągnąć znacznego zwiększenia dostaw do CHRL, jakichkolwiek produktów, innych niż - najprostsze surowce mineralne.

Wg rezultatów 2017 roku, eksport z krajów Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej do Chin, wzrósł o 37% i prawie wrócił do poziomu sprzed kryzysu, osiągając 45,3 mld dolarów -informuje w czerwcowym "Monitoringu" РАНХиГС*2..

Jednak struktura handlu pozostała głównie surowcowa: 47,3% wszystkich dostaw przypadło na ropę naftową, jeszcze 5,8% - na produkty jej przerobu. Łączny udział sektora paliwowo-energetycznego eksportu (z uwzględnieniem węgla) wyniósł 57,6%.

Jeszcze 7,1%  handlu przypada na sprzedaż materiałów pochodzenia leśnego, z których jedna trzecia idzie do Chin, w stanie nie przetworzonym.

Około 6% eksportu przypada na handel miedzią, przy czym, ponad jedna trzecia dostaw (2,3% ogólnego eksportu), przypada nie na stopy, a na rudy miedzi i koncentrat.

Praktycznie jedyną branżą, wysokiej konwersji, która interesuje chińskich nabywców, jest produkcja silników lotniczych i turbin gazowych.  Przypada na nie 2,7% ogólnego eksportu do Chin, lub 1,1 mld dolarów w 2017 roku.

Za dochody ze sprzedaży surowców,  kraje ЕАЭС kupują w Chinach towary konsumpcyjne, głównie elektronikę, wynika z danych РАНХиГС.

Tak więc, 10,8% całego importu z Chin przypada na telefony komórkowe ("aparatura łączności, komunikacji i części do nich"),ponadto  6,2% - na komputery (" urządzenia cybernetyczne do automatycznego przetwarzania informacji).

Trzecim największym z kolei artykułem importu, jest sprzęt do obróbki cieplnej materiałów. Poniżej znajdują się zabawki, buty, części zamienne do elektroniki i sprzętu gospodarstwa domowego (od 1,3% do 2,2% w każdej kategorii).

Negocjacje o utworzeniu strefy wolnego handlu ЕАЭС z Chinami spełzły właściwie na niczym.

W Euroazjatyckiej Komisji Gospodarczej doszli do wniosku, że zniesienie ceł na chiński import, podnosi ryzyko dla inżynierii transportu i produkcji odzieży w Kazachstanie, a także Mińskiego Zakładu produkcji samochodów. Wszystkie one, mogą nie wytrzymać konkurencji, z tanimi chińskimi odpowiednikami.

W maju 2018 roku ЕАЭС i Chiny podpisały umowę niepreferencyjną, w której nie ujęto punktów, o zniesieniu ograniczeń taryfowych.

Przypisy:

*1. ЕАЭС - Euroazjatycki związek ekonomiczny- międzynarodowa organizacja regionalnej integracji gospodarczej, posiadająca międzynarodową osobowość prawną, a która powstała na podstawie Umowy o Eurazyjskiej Unii Gospodarczej.

W ЕАЭС zapewniona jest swoboda przepływu towarów, usług, kapitału i siły roboczej, a także przeprowadzenie skoordynowanej, spójnej lub jednolitej polityki w dziedzinach gospodarki.

Państwami członkowskimi Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej są Republika Armenii, Republiki Białoruś, Republika Kazachstan, Kirgistan i Rosyjska Federacja.

ЕАЭС utworzono w celu kompleksowej modernizacji, współpracy i zwiększenia konkurencyjności gospodarek narodowych i stworzenie warunków dla stabilnego rozwoju na rzecz poprawy poziomu życia ludności państw członkowskich.
//www.eaeunion.org/#about-info

*2.РАНХиГС -Российская академия народного хозяйства и государственной службы при Президенте Российской Федерации
Rosyjska Akademia Gospodarki Narodowej i Służby Gospodarczej przy Prezydencie Federacji Rosyjskiej
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F_%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D0%BE_%D1%85%D0%BE%D0%B7%D1%8F%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0_%D0%B8_%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BE%D0%B9_%D1%81%D0%BB%D1%83%D0%B6%D0%B1%D1%8B_%D0%BF%D1%80%D0%B8_%D0%9F%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B5_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B9_%D0%A4%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8

--------------------
Źródło:
https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/kitay-otkazalsya-pokupat-v-rossii-nesyrevye-tovary-1027170183
Китай отказался покупать в России несырьевые товары
autor:"Tweet"
18.06.2018

---------------

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
    
 


 

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie!
  Jeżeli produkuje się Pan na Neonie, bo ma Pan z tego jakiś grosz, to cóż, każdy zarabia tak jak może. Jeżeli robi to Pan z porywu serca, to szczerze mi Pana żal. Chyba, że jest Pan Rosjaninem. W takim przypadku zwracam honor.
 • 5* za wybór tekstu
  Tego właśnie w stosunkach Rosja- Chiny należało się już od dawna spodziewać. Projekt Jedwabnego Szlaku jest projektem budowy wielkich Chin, a nie ekonomicznego umocnienia Rosji. To jest również ostrzeżeniem dla naiwnych z Polski, którzy spodziewają się po tym szlaku ekonomicznego cudu. Oni się wszyscy obudzą z rękami w nocniku.


  "Jeszcze 7,1% handlu przypada na sprzedaż materiałów pochodzenia leśnego"


  Chiny rąbią lasy gdzie popadnie, powoli pod tym względem eksploatują Afrykę, a więc przyjdzie czas i na rosyjską tajgę. Sytuacja polityczna Rosji, ze względu na bardzo złe stosunki z Zachodem, jest dla Chińczyków niezwykle dogodna.
 • @Jabo 13:37:54
  Oczekuję wyłącznie wpisów merytorycznych, odnoszących się do artykułu a nie - ad personam - do tłumacza.
  Wpis traktuję jako nadużycie! Niniejszym, powiadamiam o tym - Administratora Portalu.
  Ostrzegam, że w przypadku recydywy, pozbawię przywileju dostępu.
 • @AgnieszkaS 15:14:18
  Po raz kolejny, podzielam Pani racjonalny osąd. Jest Pani tu jasnym światłem.
  Wybór tłumaczonych tekstów, wyraża fascynację, przebiegającą przed moimi oczami, w czasie rzeczywistym, implozją wielkiego kraju, z którym jako Polak ("lewoskrętny" z odzysku), wiązałem nadzieje. Pozdrawiam Panią.
 • @1abezmetki 01:30:18
  Widzę, że zwolennicy chińskiej kolonizacji narodów słowiańskich dali znać o sobie pałując notkę. Na ludzką głupotę naprawdę nie ma lekarstwa.


  Jak Afryka jest kolonizowana przez Chińczyków.
  Cytat z Daily Mail:

  "Wzdłuż całej Afryki powiewają czerwone chińskie flagi. Lukratywne transakcje zawierane są w celach zakupu potrzebnych towarów - oleju, platyny, złota i minerałów.

  Otwierane są nowe ambasady i trasy lotnicze. Nową chińską elitę kontynentu można zobaczyć wszędzie; robiącą zakupy w drogich butikach, poruszającą się limuzynami Mercedesa i BMW, wysyłającą dzieci do ekskluzywnych prywatnych szkół.

  Dziurawe drogi zatłoczone są chińskimi autobusami, zabierającymi ludzi na targowiska wypełnione tanimi chińskimi towarami. Ponad tysiąc mil nowych chińskich linii kolejowych przecina afrykański kontynent, przewożąc miliardy ton nielegalnie pozyskanego drewna, diamentów i złota.

  Pociągi, połączone z portami rozrzuconymi wokół wybrzeży, po wyładowaniu tanich zabawek wyprodukowanych w Chinach, czekają na załadunek towarów przeznaczonych dla Pekinu..."

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1036105/How-Chinas-taking-Africa-West-VERY-worried.html

  Rosję może tylko uratować przed Chinami porozumienie z USA i zawarcie normalnych stosunków z zachodem. Niestety na drodze stoją amerykańscy liberałowie, których konszachty z Chińczykami są udowodnione.

  Również pozdrawiam Pana!
 • @1abezmetki 01:14:15
  To jest wolny portal . Skoro brak wyzwisk to pozostanie komentarz na swoim miejscu . Administracja nie jest tu cenzorem . Proszę robić u siebie porządki osobiście. Pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 18:01:33
  Ad:"Rosję może tylko uratować przed Chinami porozumienie z USA i zawarcie normalnych stosunków z zachodem. Niestety na drodze stoją amerykańscy liberałowie, których konszachty z Chińczykami są udowodnione."

  Sądzę Pani Agnieszko, że los Rosji - w jej obecnym kształcie (biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw) - jest już przesądzony. Nie do utrzymania i nie do obrony. To ostro przyspieszający proces. Pozornie dostępna alternatywa, to wybór między - grizzli a tygrysem (beggars can't be choosers). W rzeczywistości sytuacja Rosji jest o wiele bardziej złożona. Wynika to z wielopłaszczynowego, postępującego, bankructwa : politycznego, ekonomicznego a przede wszystkim - moralnego. Oczywiście system próbuje lawirować, siać intrygi i umizgi - ale to już bezębny Miszka, wypisz wymaluj, jak z akademii smorgońskiej. Kto żyw i cały - choćby troki urywać, daje drapaka - skórę ratuje...złodziejska "elita", wykształcona młodzież, naukowcy i fachowcy, atrakcyjne dziewczyny, pragnące rodzić dzieci cudzodziemcom i ochoczo, grubo przed terminem, wymierający starzy, pojmujący zbiorowo niestosowność, swojej dalszej ziemskiej - grzesznej obecności.
  A nuklearne i rakietowe straszaki w rękach nowobogackiej, maksymalnie skorumpowanej wierchuszki to bluff, "bajer na Grójec" i makaron bezjajeczny.
  Niebezpieczny, w rozpaczy, może być jedynie młodszy i średni korpus oficerski, w fuzji z weteranami armii radzieckiej. Ale to przecież wiadomo z podręcznika i chyba żadna z decydujących stron, na to, nie pozwoli. Jednak prawdą jest, że zdarzają się rzeczy, o których nie śniło się filozofom....
 • @1abezmetki 01:54:20
  "Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei I przed narodem niosą oświaty kaganiec; A kiedy trzeba, na śmierć idą po kolei, Jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec!"
  /J.S./

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031