Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

El Murid: Według Scenariusza

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Trump jest przewidywalny, pisze El Murid. Trump na szczycie NATO oskarżył Niemcy o "dokarmianie" Rosji miliardami dolarów w czasie, gdy Stany Zjednoczone, wydają na europejskie bezpieczeństwo własne pieniądze i zasoby:

"Zakłada się, że my chronimy was przed Rosją, a wy dlaczego, w takim razie, płacicie Rosji miliardy dolarów, za energię? Dlaczego kraje członkowskie NATO, a w szczególności Niemcy, kupują tyle energii od Rosji? Niemcy są - zakładnikiem Rosji", - oświadczył Trump na szczycie NATO pic.twitter.com/PtSthd0JSq
— DW (polski) (@dw_russian) 11 lipca 2018 r.

Merkel próbuje odpowiedzieć Тrump'owi, ale na poziomie sloganów i banalnej demagogii: ja, powiedzmy, na własne oczy widziałam, jak Związek Radziecki kontrolował połowę Niemiec, i teraz jestem szczęśliwa, że mój kraj jest wolny. Sugestia jasna: nic nam tu dyktować. Ale innych argumentów  Merkel, prawdę mówiąc, nie ma. Trump otwartym tekstem mówi Europejczykom - jeśli tak zależy wam na waszych wartościach i potępiacie reżim Putina za agresję na Ukrainie, to jak rozumieć, wspieranie go dużymi zakupami,jedynego rosyjskiego produktu eksportowego, i w dodatku  z perspektywą wzrostu? Musicie zdecydować, gdzie wasze wartości. Ponieważ, my nie zamierzamy płacić za wasze próby, siedzenia na kilku krzesłach.Wszystko według scenariusza: Trump przyjechał sprzedawać amerykański gaz (i nie tylko), i wykorzystuje platformę NATO dla wykręcania rąk Europejczykom. Nic innego za konfliktem USA i Europy nie ma: amerykański prezydent jasno mówi, że za amerykański "parasol" nad głową, Europa musi płacić, udostępniając  Stanom Zjednoczonym swój rynek, nawet jeśli to będzie  w sprzeczności z zasadami handlu, określonymi w ramach globalnego modelu świata.

Koncepcyjny rozdźwięk: Trump gromi i będzie gromić globalne struktury wszędzie tam, gdzie może. On kategorycznie nie akceptuje globalnego świata, z jego desuwernizacją i zamierza wrócić do zwykłego porządku świata, gdzie rację ma ten, kto jest silniejszy. I im kto silniejszy, tym ma więcej - racji.

----------------
Źródło:
https://narzur.ru/po-scenariju/
za:
https://el-murid.livejournal.com/3849747.html

"По сценарию"

autor:Эль Мюрид (Анатолий Несмиян)
12-июл-2018

----------------

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
     

KOMENTARZE

 • MATRIX
  Unia nakłada sankcje na Rosję i kupuje od niej gaz i ropę.
  Niedługo Rosja wstąpi do NATO.
 • @Talbot 07:42:30
  Powiem więcej, rudy idiota wręcz każe kupować ussmańsko rosyjski gaz, a te bazy wokół rosji to zapory, aby świat nie "zbratał" się z rosją, bezpośrednio.
 • @provincjał 09:03:25
  Nie daj Boże.
  Już wolę taki świat jaki jest - niż Russkij Mir.
 • @provincjał 09:03:25
  Białorusini chcą zdelegalizować wstążkę św. Jerzego

  https://kresy24.pl/wp-content/uploads/2018/05/georgijewskie-480x260.jpg

  Białorusini chcą zdelegalizowania symboli „ruskiego miru”, o czym świadczy zainteresowanie internetową akcją na portalu petitions.by. Pod apelem adresowanym do władzy ustawodawczej o wprowadzenie zakazu propagowania wstążki św. Jerzego na Białorusi zdążyło się podpisać pomad 1200 osób. Niestety, akcja została odwołana, a pod tytułem petycji możemy przeczytać, że została ona zamknięta na wniosek autora w związku z presją wywieraną na niego przez organy państwowe

  https://kresy24.pl/bialorusini-chca-zdelegalizowac-wstazke-sw-jerzego/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930