Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Irena Szewińska dobiegła kresu...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Odeszła królowa polskiego sportu – IRENA SZEWIŃSKA W wieku 72 lat zmarła Irena Szewińska, najwybitniejsza polska sportsmenka w historii, multimedalistka olimpijska, wiceprezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członek MKOl.

 

Cały świat oddał ostatni hołd królowej. Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

Siedmiokrotną medalistkę olimpijską żegnała rodzina, władze państwowe, szefowie MKOl i IAAF oraz tłumy zwykłych ludzi.

Szef MKOL na pogrzebie Ireny Szewińskiej: Żegnaj, moja przyjaciółko!

Wraz ze stratą Ireny Szewińskiej rodzina olimpijska straciła wielką osobowość. Nasza przyjaciółka odeszła, ale mówiąc o tym, pamiętajmy o wszystkich aspektach, w jakich tak bardzo nas poruszała – mówił Thomas Bach, przewodniczący MKOl.

Premier na pogrzebie Ireny Szewińskiej: była wielką nadzieją Polski w trudnych czasach

"Była wielką nadzieją dla Polski w trudnych czasach" - powiedział premier Mateusz Morawiecki w czasie uroczystości pogrzebowych Ireny Szewińskiej na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.

Królewskie pożegnanie Ireny Szewińskiej. „Jesteśmy dumni z jej wspaniałego życia. I jesteśmy jej wdzięczni” [ZDJĘCIA]

Największe postaci światowego i polskiego sportu towarzyszyły w ostatniej drodze naszej nieodżałowanej mistrzyni, Irenie Szewińskiej. – „Królowa królowej sportu" – powiedział prezydent Andrzej Duda o zmarłej siedmiokrotnej medalistce olimpijskiej.

Prezydent o Irenie Szewińskiej: Żegnamy sportowca stulecia

"Królowa królowej sportu" - powiedział prezydent Andrzej Duda o zmarłej Irenie Szewińskiej podczas mszy świętej pogrzebowej w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. "To jedno z tych sportowych nazwisk, które słyszeliśmy najczęściej" - podkreślił.

Pożegnanie królowej. Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

– Była wspaniała pod każdym względem. Jej talent został odkryty ze szczęściem dla nas i dla całej Polski. W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości żegnamy sportowca stulecia – podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas mszy świętej pogrzebowej Ireny Szewińskiej w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

Dziś ostatnia droga Ireny Szewińskiej

Uroczystości pogrzebowe Ś.P. Ireny Szewińskiej odbędą się dziś o godz. 14.45 na Cmentarzu Wojskowym przy ul. Powązkowskiej w Warszawie. Kondukt pogrzebowy w kierunku Alei Zasłużonych wyruszy 10 minut później.

Irena Szewińska. Sięgamy do archiwalnych wydań "PS", by wspomnieć legendę

Lekkoatletyczna kariera najwybitniejszej sportsmenki polskiej Ireny Szewińskiej zaczęła się i skończyła w czasach przedinternetowych, nic dziwnego więc, że najobszerniejszą i najdokładniejszą kroniką tekstowo-fotograficzną dokonań zmarłej 29 czerwca siedmiokrotnej medalistki igrzysk olimpijskich jest „Przegląd Sportowy” – tym bardziej że przez ponad 20 lat służył nam swoim obiektywem jej mąż i trener Janusz Szewiński, towarzyszący Irenie w peregrynacjach po całym świecie – od Los Angeles po Tokio i Sydney. Można tylko żałować, że nawet najlepsze zdjęcia na ogół słabo wyglądały w gazecie tamtego okresu wobec marnej techniki druku.

Niemiecki hołd dla pani Ireny. "To była idolka z czasów mojej młodości"

Sport kobiecy cierpi dziś na deficyt osobowości. Nasza lekkoatletka żyła w skomplikowanej rzeczywistości geopolitycznej, lecz w latach 60. i 70. imponowała publiczności od Nowego Jorku po Moskwę. Cały czas się o tym pamięta. Wystarczy zerknąć, jak żegnały ją kilka dni temu „New York Times” i inne amerykańskie media. Pozostała w nich królową – pisze o Irenie Szewińskiej Bartosz Gębicz.

Sprawdzian pod okiem olimpijskiej mistrzyni

Sezon biegowy w pełni i warto sprawdzić jak wypadły zimowe przygotowania. Dobrym miejscem do tego w najbliższy weekend będzie Bieg Łomianek. Będzie na nim Irena Szewińska, ale nie zabraknie też innych znanych nazwisk.

Irena Szewińska na Biegu Łomianek

Już tylko niespełna miesiąc pozostał do IV Biegu Łomianek. Zawodnicy tradycyjnie będą mogli sprawdzić swe możliwości na 10-kilometrowej, mającej atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, trasie.

Szewińska o polskich lekkoatletach: to może być nowy wunderteam!

W studiu Gali Mistrzów Sportu nie mogło zabraknąć m.in. Ireny Szewińskiej, która oceniła wyniki plebiscytu.

Debata: Jak robić bieg masowy, by było miło i bezpiecznie?

W stolicy spotkała się konstelacja lekkoatletycznych gwiazd, których dokonania mogą przyprawić o zawrót głowy (m.in. 11 medali igrzysk w dorobku). Goście z Polski i zagranicy rozmawiali o problemach i organizacji biegów masowych.

Sto tulipanów od maharadży dla królowej polskiego sportu

Czwarte zwycięstwo Ireny Szewińskiej w Plebiscycie i wyrównany rekord.

Na podstawie:
https://www.przegladsportowy.pl/irena-szewinska

 

REKLAMA
 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829