Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Chińskie Banki przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wbrew rozpowszechnianym przez kremlowskich propagandziorów bajkom dla "gawnojedow" w tym i tutejszych, Chińską Republikę Ludowo Demokratyczną z "swierchdzierżawą" więcej dzieli, niż łączy. Dobitnie ilustruje to wymiana handlowa.

Chiny kierują się wyłącznie własnym, dobrze pojętym interesem, choćby nie wiem ile pudełek z lodami nie przywiózł i blinów z kawiorem, Putin nie wysmażył.  A Xi Jinping do naiwnych nie należy, robi swoje.. prawda p. jetz nach?

 

Nadzieje władz rosyjskich na pomoc Chin w przezwyciężaniu sankcji Zachodu, stopniowo rozbijają się o surową rzeczywistość.

Choć de iure Pekin nie wprowadzał przeciwko Federacji Rosyjskiej  żadnych sankcji finansowych, w rzeczywistości chińskie banki przystąpiły do ograniczeń wprowadzonych przez USA i Unię Europejską.

Komercyjne instytucje kredytowe CHRL opóźniają przelewy na rachunki banków rosyjskich lub w ogóle odmawiają dokonywania płatności, - oświadczył w piątek szef przedstawicielstwa Banku Rosji w CHRL Władimir Daniłow, występując na okrągłym stole "Rosyjsko-Chińska współpraca finansowa jako czynnik rozwoju gospodarczego", w Harbinie.

"(Istnieją) problemy związane z rozszerzoną interpretacją chińskich banków środków ograniczających państw trzecich", - wyjaśnił Daniłow : pod blokadę transakcji trafiają transakcje firm nawet nie włączonych do listy objętych  sankcjami.

Przy tym rosyjskie banki podkreślają zaostrzenie warunków. To prowadzi do opóźnień w realizacji płatności klientów banków rosyjskich, jak i wzajemnych płatności na rzecz firm w Rosji", - powiedział Daniłow (cytaty za TASS).

Według wiceprezesa związku banków Rosji (АБР) Anatolija Kozłaczkowa ( Козлачкова), trudności pojawiają się nawet na etapie otwierania rachunków korespondencyjnych ( корсчетов).

"Problemy te są zrozumiałe, są one związane z presją sankcyjną" - powiedział Kozłaczkow, dodając, że "trzeba szukać sposobów na (ich) rozwiązywanie dla wspólnego sukcesu".

Poszukiwania trwają od ponad trzech lat. Na to, że chińskie banki nie chcą przeprowadzać operacji z rosyjskimi bankami i znacznie zmniejszyły udział w transakcjach handlu zagranicznego, jeszcze w czerwcu 2015 roku narzekał pierwszy wiceprzewodniczący grupy ВТБ*1 Jurij Sołowiow (Соловьев).

W kolumnie, napisanej dla FInance Asia, skarżył się na "sprzeczne stanowisko Chin wobec rosyjskich banków po wprowadzeniu sankcji USA i UE".

Proces de-dolaryzacji i przejścia na waluty narodowe we wzajemnym handlu, ogłoszone przez prezydenta Władimira Putina, także idą opornie. Dolar nadal pozostaje główną walutą rozliczeń, powiedział Daniłow.

Według danych Banku Centralnego, w dolarach odbywa się 88% transakcji eksportu do Chin i 73,6% - w imporcie z Chin.

Przy tym Chiny de-facto odmawiają przyjmowania rubli za sprzedane do Rosji towary: udział rosyjskiej waluty w rozliczeniach importu wynosi zaledwie 3,8%. To mniej niż w 2013 roku (3,9%).

Chiny są bardziej skore przyjmować zapłaty w juanach  - w ubiegłym roku w chińskiej walucie przeprowadzono 8% transakcji eksportowych vs. 1,7% cztery lata temu.

Zakres stosowania krajowych walut w rozliczeniach wzajemnych "nie odpowiada potencjałowi rosyjsko-chińskich stosunków handlowych", powiedział Daniłow. Te kwestie będą ponownie omawiane na kolejnym posiedzeniu podkomisji do spraw współpracy 28 września w Shenzhen (prowincja Guangdong, Chiny Południowe).

------------------

Przypisy:
*1 .Bank VTB — radziecki i rosyjski uniwersalny bank komercyjny z udziałem państwowym (60,9% należy do państwa). Drugi pod względem wielkości aktywów bank w kraju i pierwszy w wielkości kapitału zakładowego. Siedziba banku znajduje się w Moskwie, zarejestrowany w Sankt-Petersburgu. 1 stycznia 2018 roku dołączył do siebie stowarzyszony bank VTB 24.
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%B0%D0%BD%D0%BA_%D0%92%D0%A2%D0%91

---------------------------

Źródło:

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/kitayskie-banki-prisoedinilis-k-sankciyam-protiv-rossii-1027535588
autor: nieukazany
Китайские банки присоединились к санкциям против России
14.09.2018
-------------------

Wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick'a autora tłumaczenia.
  
 
 
 

 

 

KOMENTARZE

 • autor
  Chińskie Banki przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji.

  Myślenie życzeniowe syjonistycznej agentury . Machejek nazywał to chciejstwem.....
 • @ZBYSZEK49 15:18:38
  Ad:"Chińskie Banki przyłączyły się do sankcji przeciwko Rosji.

  Myślenie życzeniowe syjonistycznej agentury . Machejek nazywał to chciejstwem....."

  Te Zbynio,
  przetłumaczony artykuł dostarcza informacji. Opublikowany został w specjalistycznym
  https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/kitayskie-banki-prisoedinilis-k-sankciyam-protiv-rossii-1027535588
  Zawarte w artykule opinie wyrażają przekonania autorytetów i ekspertów w branży.
  Wolno Ci się z nimi niezgadzać ale masz obowiązek przedstawienia merytorycznego uzasadnienia.
  Jeśli nie, to pogonię skąd przyszedłeś. ZOSTAŁEŚ OSTRZEŻONY!
 • @Autor
  Witaj,
  neonowi rusofile są już bardziej niż śmieszni. Rosja potęgą jest i basta, a Putin jest Słowianinem, który obroni Polskę przed syjonistami, hehe..
  (tak powiada rzecz pospolita - jak tam można siebie nazwać? nie rozumiem, a nazwanie tak państwa toż to żydowski majstersztyk, aby Polskę do rzeczy sprowadzić, pospolitej na dodatek)

  Rosja i Chiny mają interesy, jak i Rosja z USA, ale USA z Chinami ma największe, sankcje sankcjami, a interesy nadal robią między sobą.

  Rosja szczerzy kły nie na Polskę, jak to "mendialna" retoryka rzecze, Rosja to taki kundel, co to zza płotu szczeka, ale na wschodniego sąsiada..

  Chiny są pragmatyczne od zawsze, wiedzą, że Rosja jest nikim na arenie światowej bez nich czy USA, sama nic nie znaczy, skonfliktowana z USA nie ma wyboru innego niż Chiny. Chińczycy dobrze wiedzą, że to oni rozdają karty, a Rosja robi wszystko aby nie zostać zwasalizowana. Szczęście Rosji polega na tym, że Chiny nie prowadzą ofensywnej militarnie polityki jak USA.

  Chiny są 10x liczniejsze od Rosji, tam nie ma precedensu jak między Polską 5x liczniejszą od Izraela.. Chińczyk nie pozwoli, aby ogon machał psem..


  Pozdrawiam
 • @wk..ny 19:43:59
  aha, argument rzeczy pospolitej o przyjaźni rosyjsko chińskiej z 2017roku jest adekwatny do wypowiedzi Trumpa w Warszawie, że Polska to najważniejszy przyjaciel i sojusznik USA, hehehehehe
  Jak można tak wybiórczo wierzyć politykom? :(
 • @wk..ny 19:43:59
  RosGwardia z Kosiurem i Neon24.pl
  https://pbs.twimg.com/media/DjHiCdnXsAAk9Wj.jpg
  https://www.economics-prorok.com/wp-content/uploads/2018/08/1338183026_292899_5.jpg
 • @Husky 21:31:18
  Nie zapominam:-)))))))))))))))))
 • @1abezmetki 21:37:54
  trzeba nie mieć zielonego pojęcia o przepływie pieniądza w handlu między państwami by rozpowszechniać takie idiotyzmy .
 • @fabi 22:11:49
  Oczekuję przekonywującego - z conajmniej zielonym pojęciem - uzasadnienia wyrażonej opinii. W przypadku niespełnienia warunku, pożegnam!
 • @1abezmetki 23:50:43
  nie będę się rozpisywał bo to bez sensu , kto chce znajdzie informacje w sieci . Nie kierują mną sympatie polityczne .

  Puki co Rosja jest w Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej .
  SWIFT to skrót od Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Jest to międzynarodowa organizacja założona w 1973 r., której celem było powołanie i utrzymanie sieci telekomunikacyjnej służącej do wymiany informacji pomiędzy bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi. Obecnie SWIFT zrzesza ponad 10,6 tys. instytucji finansowych z 212 krajów.

  Były groźby wyłączenia Rosji z SWIFT . Obecnie Rosja ma już własny system gdyby co . w tak zglobalizowanym świecie nic nie jest proste .

  To o czym tu mowa to zapewne chodzi o tranzakcie z pominięciem SWIFT .
  Gdyby te cztery lata temu wyłączono Rosję z systemu ,powalono by ją na kolana ... tyle że i całą a Europe , bo w jaki to niby sposób by płacono za ropę i gaz .
 • @AgnieszkaS 17:41:50
  Miła i Zacna Pani Agnieszko,
  Dzięki za przyjście w sukurs, choć sprawiać się już nawykłem samotrzeć.
  Już kiedyś wyraziłem opinię, że Pani obecność na Neonie, to jak jasne światło - prawdy.
  Dzisiaj przychodzi mi raz jeszcze to zaświadczyć.

  Pani intelektualna i moralna suwerenność, motywują mnie do kontynuowania niełatwej obecności na tym portalu. Podobnie czynię to z szacunku dla nielicznego kręgu innych osób, z którymi niekoniecznie łączy mnie jednomyślność.

  Zastanawia mnie czy i jaki wpływ na krystalizację osobowości ma kondycja bycia emigrantem.
  Zapewne zastana surowość obcego środowiska zmusza do opowiedzenia się "kto jest kim naprawdę"
  Jaki wpływ na decyzje o wyborze wartości mieć mogą nieuświadomione determinujące predestynacje? Czy trzeba może wpierw wyemigrować wewnętrznie w wyrazie niezgody na otaczającą nikczemność?

  Dzisiejszy artykuł przyniosłem jako pryzmat dla zbadania polaryzacji nastawień i przekonań.
  Spełnił swój cel. A zawarte w nim informacje to jedynie kamyczki w mozaice prawdy o putinowskiej Rosji. Wypieranie zaś prawd niechcianych traktuję albo jako przejawy chorych osobowości - albo jako wypełnianie powierzonych zadań. Tertium non datur.

  Pozdrawiam Panią,
 • @wk..ny 19:43:59
  Dziękuję za celne uwagi i odwagę wejścia na mój blog.

  Ad:"neonowi rusofile są już bardziej niż śmieszni. Rosja potęgą jest i basta, a Putin jest Słowianinem, który obroni Polskę przed syjonistami,"
  - W grę wchodzą albo chorobliwe wypieranie niechcianej rzeczywistości (oczy szeroko zamknięte) albo wypełnianie powierzonych ról (kompromaty, przewerbowania i prestytucja).


  Ad:"Rosja (..) skonfliktowana z USA nie ma wyboru innego niż Chiny"
  - Też tak sądzę. Tyle, że Chiny już nie traktują Rosji (podobnie jak reszta świata) poważnie.
  Przez dekadę lub jakoś tak, może jeszcze być różnie i trzeba uważać na szwung. Potem putiopia zawali się pod własnym i zadanym z zewnątrz ciężarem. Abyśmy tylko doczekali w zdrowiu...

  Pozdrawiam,
 • @1abezmetki 18:01:25
  Te , intelektualisto z metką czy bez, masz maniery i język menela. Pogonić to się możesz z rodziną po przedmieściach małego miasteczka, pożną nocą, byś nie trafił na podobnych sobie zapyziałych prostaczków.... Amen
 • Nieporozumienie
  "w rzeczywistości chińskie banki przystąpiły do ograniczeń wprowadzonych przez USA i Unię Europejską."

  Nie mają wyboru w transakcjach dolarowych pośredniczonych przez zachodnie instytucje. Ale dedolaryzacja postępuje, chociaż pomału bo zmiana systemu finansowego musi być stopniowa i ostrożna.
 • @1abezmetki 01:55:01
  "Chiny już nie traktują Rosji (podobnie jak reszta świata) poważnie.
  Przez dekadę lub jakoś tak, może jeszcze być różnie"

  No właśnie, w dzisiejszej polityce dekada to wieczność. Jeśli Rosja nie stanie na nogi to stanie się klientem Chin i będzie się rozliczać w juanach poza zachodnim systemem.

  Chiny będą miały gigantyczne zasoby naturalne Rosji bez kosztownych i bezsensownych podbojów, zaś Rosja będzie miała rynek i ochronę. Coś na wzór Kanady versus USA.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930