Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Macron: kapitalizm oszalał

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Kapitalizm oszalał":Tak Macron wyraził się o światowym kryzysie

 

Macron  oświadczył  o  degradacji   kapitalizmu

 

 

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że kapitalizm przeżywa krach i degradację, i dlatego musi być zastąpiony przez bardziej sprawiedliwy system. Wystąpienie szefa Piątej Republiki dolało tylko oliwy do ognia sporów na temat przyszłości globalnej gospodarki, które już od dawna toczą się między światowymi liderami.

 

Prezydent Francji Emmanuel Macron w przeddzień szczytu " wielkiej siódemki", który w tych dniach odbywa się w Biarritz, powiedział, że "demokracja wyszła z mody, a kapitalizm wyszedł z pod kontroli rozumu". Polityk wyraża konieczność, stworzenia lepszego systemu.

 

"My sami, stwarzamy nierówności, uregulować których nie jesteśmy w stanie»,

powiedział Macron podczas spotkania z przedsiębiorcami, dodając, że chodzi o przebudowę systemu światowego. Francuski lider nie po raz pierwszy wysuwa światopoglądowe koncepcje o kryzysie gospodarki światowej. W rozmowie z przedsiębiorcami wskazywał na to, że kapitalizm "degraduje.

 

 

Jeszcze jako minister gospodarki Francji, Macron wspominał, że jest zwolennikiem "konwergencji". Ten pomysł połączenia najlepszych cech kapitalizmu i socjalizmu wysuwał w latach 1970-tych radziecki akademik i obrońca praw Andriej Sacharow.

 

Światowi przywódcy coraz częściej zanyślają się na temat kryzysu idei politycznych. Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że "liberalny pomysł" upadł.

Tę myśl wyraził w rozmowie z dziennikarzami brytyjskiej gazety "Financial Times". W krajach zachodnich ocenili, że głównym adresatem tych słów była Europa.

Jednocześnie należy podkreślić, że wspomniane wypowiedzi miały miejsce w kontekście dyskusji na temat kryzysu z uchodźcami. "W odniesienu do niej — nasi partnerzy przyznali, że niektóre jej elementy są po prostu nierealistyczne: wielokulturowość itp.. Oto, kiedy zaczęły się problemy z migracją, wielu przyznało, że , to niestety, nie działa, a trzeba jeszcze przypomnieć o interesach rdzennej ludności", — powiedział Putin w wywiadzie dla wydania.

Słowa prezydenta Rosji, że liberalna idea "przeżyła się ostatecznie", wywołały ożywioną polemikę na Zachodzie. Europejscy przywódcy krytycznie odnieśli się do tych refleksji Putina, któremu często zarzucają że miesza się w europejskie porządki .

 

Swój sprzeciw wyraził szef Rady Europejskiej Donald Tusk, stwierdzając, że nieaktualne, to jego zdaniem, są autorytaryzm i "kult jednostki", a Europa mocno stoi w obronie liberalnych idei i wartości.

Jednak mimo to i wbrew ciśnieniu sankcji, ci sami przywódcy gotowi są prowadzić intensywny dialog z Moskwą, ponieważ, mimo krytyki, uważają ją za część Europy, a nawet myślą o "wspólnej architekturze bezpieczeństwa" razem z Rosją.

 

Warto zauważyć, że kanclerz Niemiec Angela Merkel, której kraj przyjął najwięcej uchodźców z Bliskiego Wschodu, mówiła coś podobnego jeszcze w 2010 roku, gdy kryzysu z nielegalnymi imigrantami jeszcze nie było. Wtedy, co prawda, chodziło o imigrantów już mieszkających w Niemczech a nie chcących się integrować w europejskie społeczeństwo. "Nasz podejście opierało się na wielokulturowości, w tym, że będziemy żyć obok siebie i wzajemnie się cenić. To podejście zupełnie się nie powiodło,", — przyznała niemiecka przywódczyni.

 

Z krytyką światowego system politycznego występuje i prezydent USA Donald Trump. Celem ataków amerykańskiego prezydenta stały się takie globalne instytucje, jak NATO i ONZ. W wersji szefa Białego domu, organizacje te są nieskuteczne.

W tej samej płaszczyźnie Trump rozpatruje i konfrontację z Chinami, którą widzi jako konfrontację dwóch centrów siły gospodarczej i politycznej .

 

Przy tym same Stany Zjednoczone stoją na progu problemów gospodarczych. Ekonomiści przewidują dalsze spowolnienie wzrostu gospodarczego w 2019 roku, ponieważ rezultaty podatkowo- budżetowych celów stymulacyjnych są niweczone a przedsiębiorstwa i konsumenci borykają się z wysokimi stopami procentowymi kredytów.

Jednak, niezależnie od ekonomicznych wskaźników, to właśnie poziom zaufania co do przyszłości stanie się dla Amerykanów głównym czynnikiem, decydującym o głosowaniu w wyborach prezydenckich w 2020 roku, a prezydent USA to dobrze rozumie. Według niedawnego sondażu agencji Associated Press i socjologicznego centrum NORC, 70% Amerykanów uważa, że ich kraj znajduje się na złej drodze. Z kolei 52% obywateli uważa, że sprawy w nowym roku ulegną jedynie pogorszeniu.

 

 

-----------------------------------

źródło:

Https://www.gazeta.ru/politics/2019/08/25_a_12601393.shtml

отдел «Политика»

25.08.2019

 

 

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów:
zezwalamwyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i
pseudonimuautora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • Kapitalizm JEST szaleństwem
  .
  „kapitalizm oszalał”, a więc nic nowego. Czy system oparty na lichwie może funkcjonować na dłuższą metę ? Doświadczenie uczy, że nie.

  Jak może funkcjonować rolnictwo, produkcja przemysłowa, społeczeństwo, jeśli to, czy otrzymają środki pieniężne, tzn. możliwość funkcjonowania w kapitalizmie, uzależnione jest od bankierów i ich wierzycieli, którzy powierzyli im swe bogactwo ?

  W opowieści Karola Marksa p.t. „Kapitał” można znaleźć poza tym wskazówkę odnośnie najważniejszej własności kapitału:

  "Przy odpowiednim zysku staje się kapitał śmiałym. Od dziesięciu procent można go użyć gdziekolwiek. 20 procent, a ożywia się; 50% nawet karkołomny; za 100% zdepcze wszelkie ludzkie prawa; 300% a nie istnieje żadna zbrodnia, której nie zaryzykuje, nawet pod groźbą stryczka.".

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/marx-w-sluzbie-kapitalu/#Markscytat

  zresztą nie jego autorstwa.

  Jak widać czy kapitalizm staje się zbrodniczy, czy nie, zależy tylko od wysokości procentu (lichwy, lichwa jest zawsze przestępstwem), dlatego potrzebuje kapitalizm sprawnego systemu politycznego i sprawnej organizacji państwa, państwo demokratyczne tworzy więc niezawodnie swe struktury PPZ

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  Macron: kapitalizm „musi być zastąpiony przez bardziej sprawiedliwy system.”

  Jeśli uwzględnić, że pan Macron jest absolwentem ENA i byłym pracownikiem banku Rotszylda, to ciekawe byłoby, co taki może rozumieć pod pojęciem „sprawiedliwy system”, mnie ciarki przechodzą na myśl o jeszcze sprawiedliwszym systemie Rotszyldów:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  jeśli jakiś czytelnik/-czka narobi w portki czy majtki po przeczytaniu powyższego linku, to dadzę mu/jej się wyprzeć, że w ogóle czytał/-ła, choć systemy inwigilacji totalnej demokracji dowiodą, że zaglądał/-dała.
 • Czy przepowiednia Jackowskiego sie spelni, ze zaatakuja Iran
  we wrzesniu?
 • Farsa
  Napisze krótko : Akcja-Reakcja-Rozwiązanie.

  zrób chaos i uporzadkuj syf . Przedstaw się wszem i wobec jako wieli budowniczy cywlizacji (zesputej) a kto i w jaki sposob ją zepsuł to jest nieistotne dla nielogicznych i niespojnych istot. Jest skutek i teraz cos trzeba na to zaradzić.

  Jezeli ktoś potrafi czytać ze zrozumieniem to definicja kapitalizmu z miejsca mówi o stworzeniu systemu nieludzkiego, opartego na zwirzecej hierarchii, psychotycznej władzy, dewastacji, nieludzkich zasadach pozbawionych jakichkolwiek ograniczeń i etyki co w polityce nazywa się kapitalistycznym liberalizmem, podporządkowaniu jednostki celem jej zniszczenia i przejecia nad nią sterów.

  Gdyby kapitalizm nie był socjalistyczny, a realnie demokratyczny i etyczny to nie byłby to zły system. Tylko jezeli głowne filary kapitalizmu człowiek/praca/ziemia/kapitał mają prywatnych włascicieli poprzez roznej masci instytucje typu ONZ/UNESCO czy korporacje RAND/UNILEVER i pomniejsze /TESCO/CARREFOUR/LIDL/BIEDRONKA to "Huston mamy problem daj mopa".

  Jezeli ludzi traktuje się (swiadomie) jak mrówki w wielkim mrowisku albo pszczoły w ulu budujące socjalizm i idee szeroko rozumianego zjednoczenia (masoneria) to nic dziwnego że nastanie chaos w gospodarce zaleznej i opartej na wykorzystywaniu ludzkich popędów i najnizszych instynktów aż do kresu mozliwosci i wyczerpania wszelkich zasobów.


  Oni są dużo mądrzejsi od tego systemu, ktory stworzyli wiec musi być jakiś cel ,jakaś szlachetna idea nam nie do konca znana, (przynajmniej do tej pory) a jak wiemy cel uswieca srodki, choćby po trupach do tego celu.


  Swoją drogą przypomina mi to wystąpienia gomułki i jaruzelskiego, a pozniej Gorbaczowa czy Breżniewa jak to szlachetnie i w pieknych słowach wypowiadali się że pierwotny socjalizm komunistyczny ten sowiecki uległ wypaczeniu i jego szlachetne idee zastapione dzikim oporem opozycji, ktory wymaga innego podejscia i modyfikacji przy duzym wysiłku .

  Putin kontynuuje tą polityke bo on nic nie może innego zrobić , budowa gospodarczej unii Euroazjatyckiej , ktorej jest liderem jasno mówi ze jest tezą do liberalnego socjalizmu eurokołchozu zachodniego. Jest postrzegany jako twardy przywodca dlatego że jest wspolczesną i rosyjską wersją trockistowskiego zachodniego komunizmu. Tego co w USA nazywane jest Deep state.  Tak było jest i bedzie dopoki, dopoty czlowiek bedzie masą, liczoną w liczbach i przez cięzar samego ciała to znaczy bezmyslnym 2-noznym ssakiem.


  Macron jak i Trump są zbyt głupi na to by powiedzieć cokolwiek od siebie z własnych przemyśleń.

  Jeden może mówic o zboczeniach i odczuciach pożadania do nauczycielki a drugi o stukaniu stu panieniek w krótkim czasie.

  Sami zieją siarką i ogniem i to w nich jest zródło zepsucia jeden bankier drugi deweloper kapitalista bankier, okradajacy system w ten który wierzy plebs i podporzadkowuje siebie pod niego , a nad tym wszystkim doradcy Rotszyldów i spółki, którzy dyktują co jeden i drugi ma gdakać.


  Macrona Rotszyldy przejeły na poczatku 21 wieku, a Trumpa na koniec lat 80 i poczatek 90tych.

  O to cała bajeczka.
 • kapit-kaput
  Kapitalizm stanowiony ma swój synonim wyrażony w działaniu jednostki tworzącej w końcu poszczególne grupy kapitałowo/socjalistyczne - skrajny niepohamowany żadną normą etyczną, nieludzki (EGOIZM).
 • To już było...
  Ostatnio Kula Lis 68 opublikował coś takiego:
  https://c-z06.neon24.pl/post/150278,drugie-dno-pierestrojki

  I wszystko wydaje się jasne.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @wiedzajestwksiążkach 10:40:27
  Dziękuję i pozdrawiam wzajemnie:)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829