Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosyjski MON symuluje początek wojny nuklearnej w Arktyce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ministerstwo Obrony Rosji zapoczątkowało zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia w Arktyce z wykorzystaniem strategicznych sił jądrowych.

 

W ćwiczeniach "Grom (Гром)-2019" weźmie udział ponad 12 tysięcy osób, 213 wyrzutni РВСН*, 105 samolotów, w tym pięć strategicznych nosicieli rakiet, 15 okrętów nawodnych i pięć podwodnych nosicieli rakiet , a także 310 jednostek bojowych i techniki specjalnej, informuje TASS powołując się na oświadczenie Ministerstwa.

Będą przeprowadzone starty rakiet manewrujących i rakiet balistycznych; przewidziano wykorzystanie lotnisk lotnictwa dalekiego zasięgu, wojskowo-transportowego i operacyjno-taktycznego , poligonów okręgów wojskowych, Floty Północnej, morskich poligonów w morzach, Barentsa, Bałtyckim, Czarnym, Ochockim i Morzu Kaspijskim.

Celem manewrów jest przećwiczenie zadań: "zastosowania strategicznych sił w warunkach zagrożenia agresją", poinformował na konferencji prasowej dla zagranicznych attaché,  p.o. szefa Głównego Zarządu Mędzynarodowej Współpracy Wojskowej Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generał-major Jewgienij Iljin.

Dodał, że ćwiczenia noszą planowany, czysto obronny charakter i mają na celu szkolenia wojsk w zakresie działań,  w celu powstrzymywania - ewentualnego przeciwnika.

 

Siły zbrojne przeprowadzą 16 startów rakiet, . starty rakiet z powietrza i lotniczych pocisków kierowanych, na czterech lotniczych poligonach Zachodniego, Południowego, Centralnego okręgów wojskowych i Floty Północnej, -
powiedział Iljin

"Ponadto, przewiduje się starty rakiet międzykontynentalnych: rakiety balistycznej " Jars (Ярс)" - SS-29 i rakiety balistycznej "Siniewa (Синевa)" - SS-N-23 na poligonie «Кура», - powiedział generał.

Zaznaczył on, że "na morskich poligonach wojskowych w , morzach Barentsa, Bałtyckim, Czarnym, Kaspijskim i Ochockim zostaną przeprowadzone ćwiczebne starty rakiet bazowania morskiego".

Iljin zaznaczył również, że podawanie informacji o podobnych ćwiczeniach nie jest objęte żadnymi zobowiązaniami międzynarodowymi i jest dobrowolnym gestem. Na konferencji prasowej obecnych bylo około 100 przedstawicieli wojskowego korpusu dyplomatycznego państw obcych.

Według danych Ministerstwa obrony, ćwiczenia odbędą się w okresie od 15 do 17 października.


Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  nieprofesjonalnym  tłumaczem !

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji  z którymi nie należy utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Źródło:

Finanz.ru

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/minoborony-symitiruet-nachalo-yadernoy-voyny-v-arktike-1028602588

Tytuł: “Минобороны сымитирует начало ядерной войны в Арктике”

Autor:TWEET

16.10.2019

 

Wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
ipseudonimu autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • To tylko gry wojenne.
  My symulujemy potęgę, a na ćwiczeniach natowskich ataki na Kaliningrad, Białoruś i zdobywamy Moskwę. Różnica jest taka, że muskuły mamy wątłe, za to ego to Himalaje. Cóż mają ćwiczyć i jak zgrywać resort obrony ? Zapewne symulacje ataku na Białoruś Putina już znudziły, a symulacja wojny na Ukrainie , co byłoby nawet zasadne, pobudziłaby zbyt mocno wyobraźnię Antoniego.
 • pytanie
  ,,Ministerstwo Obrony Rosji zapoczątkowało zakrojone na szeroką skalę ćwiczenia w Arktyce z wykorzystaniem strategicznych sił jądrowych."

  Czy Arktyka to już jest obszar FR?
 • Coś to rosyjskie wojsko
  musi robić - aby Trump mógł przed Jankesami usprawiedliwić usrahellski przemysł zbrojeniowy - co to wysysa dla siebie z ichniej, państwowej kasy gigantyczna forsę.
 • @Oświat 18:21:13
  Czy Arktyka to już jest obszar FR?

  :)

  To nie ma znaczenia. Oni przygotowują się do walki o dobro ludzkości. Putin wkrótce Polskę wyzwoli.
 • @AgnieszkaS 19:14:39
  Czy Arktyka to już obszar FR ?. Załamałem się brakiem wiedzy komentatorki . https://www.defence24.pl/rosja-radary-w-arktyce-strasza-amerykanow No i ciekawe kto tam ma lodołamacze . No i o tym wspominać nie wolno .https://warsawinstitute.org/pl/pierwsza-dostawa-rosyjskiej-ropy-z-arktyki-dotarla-chin/ Dalej proszę żyć w urojonym świecie . :)))
 • @Repsol 23:41:31
  A czy battlecruiser Peter the Great bierze udział?
  https://pbs.twimg.com/media/EGxtsakWsAEd6nf.jpg
 • @fretka 08:44:56
  Wg planów Ministerstwa Obrony, krążownik Piotr Wielki, powinien przejść remont I głęboką modrnizację w latach 2019-2022, po zakończeniu prac nad okrętem tego samego typu, Admirał Nachimow.
  -----------------------------------------------
  По планам Министерства обороны крейсер («Петр Великий») должен пройти ремонт и глубокую модернизацию в 2019—2022 годах, после завершения работ над однотипным кораблём «Адмирал Нахимов»[7].

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%91%D1%82%D1%80_%D0%92%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B9_(%D0%B0%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81%D0%B5%D1%80)
 • @Repsol 23:41:31
  Cytuję Ripsonar News.
  1946 – (lato) na morzach Beringa i Czukockim przeprowadzono ćwiczenia okrętów podwodnych pod kryptonimem Iceberg. Amerykańskie statki żeglugi przybrzeżnej eskortowane przez lotniskowiec przepłynęły wodami Cieśniny Baffina do miejscowości Thule/Qaanaag w północno-zachodniej Grenlandii. Tam założono wielką bazę, z której samoloty dokonywały lotów do Bieguna, a okręty podwodne usiłowały pod lodem dopłynąć do północnej Grenlandii. Napotkawszy jednak na ciężkie lody zmuszone były cofnąć się do bazy.
  1947 – Amerykanie podejmują operację High Jump na Antarktydzie, którą dowodzi adm. Richard Byrd. Celem operacji jest przejęcie kontroli nad Nową Szwabią (Neuschwabenland) i Ziemią Królowej Maud, którą hitlerowskie Niemcy zagarnęły w kwietniu 1940 roku po ataku na Danię i Norwegię. Najprawdopodobniej kluczową misją była jednak Tajna Baza 211.
  2.12.1946 zespół uderzeniowy Task Force opuścił bazy w USA. Była to operacja na niespotykaną wcześniej skalę Znaczy to, że Amerykanie operację traktowali z całą powagą. Głównym elementem operacji był wspomniany zespół uderzeniowy z lotniskowcem „Phillipine Sea” oraz niszczycielami, dwoma transportowcami wodnosamolotów i okrętem podwodnym (razem co najmniej 14 okrętów). Na pokładach znajdowało się 4100 żołnierzy USMC i marynarzy US Navy., w tym ok. 3500 oficerów, marynarzy i żołnierzy piechoty morskiej, około 300 pracowników cywilnych i 25 naukowców. Główny sprzęt rozpoznawczy Amerykanów stanowiły samoloty C-47 Dakota z kamerami, aparatami fotograficznymi i holowanymi magnetometrami. Magnetometry były urządzeniami, które z powodzeniem wykrywały U-booty na Atlantyku. Mogły też wykryć anomalie magnetyczne (metalowe instalacje lub pole elektromagnetyczne) pod skorupą lodu lub pod warstwą skał…

  Oficjalnie amerykańskie dowództwo głosiło, że jest to wyprawa mająca na celu sprawdzenie funkcjonowania sprzętu wojskowego w ekstremalnych warunkach polarnych. Miała potrwać 0,5 roku.
  Dlaczego naukowcy brali udział w operacji wojskowej? Po co tak wielka ilość samolotów transportowanych aż na 3 okrętach?

  I jeszcze coś. Wyprawą współdowodził znany i doświadczony polarnik Richard E. Byrd. Co ciekawe, w listopadzie 1938 roku przybył on na zaproszenie Niemców do Hamburga i pomagał rekrutować personel niemieckiej wyprawy! W Operacji High Jumping miał on już stopień admirała US Navy. Dowódcą Task Force był admirał Richard H. Cruzen. Wśród badaczy Antarktydy mówiło się wtedy otwarcie, że Amerykanie przygotowują się do wojny na Antarktydzie. Organizowano wówczas już kolejne trzy zespoły Task Force…

  1947 roku Stany Zjednoczone zrezygnowały z bezskutecznych roszczeń terytorialnych do Antarktydy i zaproponowały „umiędzynarodowienie” tego kontynentu. Może Amerykanie chcieli przez to ułatwić sobie poszukiwania o charakterze militarnym.

  27.01.1947 Task Force dotarł do wybrzeży Nowej Szwabii, gdzie został podzielony na trzy zespoły. Wybudowano też bazę wypadową.

  * zaczęto rozpoznanie Antarktydy w rejonie „Ziemi Królowej Mod”

  3.03.1947 – Amerykanie z niewiadomych przyczyn opuszczają Antarktydę po kilkunastu dniach pobytu, mimo że wyprawa miała zapasy na 8 miesięcy działań. Mówiono i pisano o 4 straconych samolotach i wielu zabitych ludziach. Ich los pozostał nieznany.
 • @Repsol 23:41:31
  To jednak FR przesunęła granicę aż do Kanady, anektując Arktykę i ,,wolny świat” na to ruskom pozwolił?
 • @Oświat 12:19:10
  Co ten " wolny świat " , ma nie pozwalać .Obudzili się z ręką w nocniku . http://www.financialoutsider.pl/geopolityka/rosja-zyskuje-przewage-w-arktyce/
 • I jaki będzie znak, gdy to wszystko spełniać się zacznie?
  Nie tylko Rosja przygotowuje się do wojny. Niestety, jest ona tylko kwestią czasu. Tym razem będzie to wojna światowa nie tylko z nazwy. Pokój będzie zabrany z ziemi. To będzie wzajemna rzeź. Użyty też będzie "wielki miecz" (Objawienie 6:4). Jezus tak go scharakteryzował: "φοβητρα τε και σημεια απ ουρανου μεγαλα εσται" - "budzące postrach także i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą" (Łukasza 21:11, 1550 Stephanus New Testament). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się zwrotem: "και χειμωνες" - "i mrozy".
  Peszitta aramejska: "וסתוא רורבא נהוון" - "i mrozy wielkie będą". My to dzisiaj nazywamy "zimą nuklearną".
  W Marka 13:8, zaraz po słowach: "będą niedobory żywności" są także słowa: "και ταραχαι" - "i nieporządki" (1550 Stephanus New Testament).
  Aramejska Peszitta: "ושגושיא" - "i zamęt", (zamieszanie) w odniesieniu do stanu porządku publicznego.
  Z powodu użycia tej broni wystąpią także znaczne wstrząsy, braki żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów (Łukasza 21:11).

  Nietrudno jest zauważyć, że Jezus przedstawił tu szczegółowy obraz globalnej wojny jądrowej. Wielu dopasowuje go do zaślepiającej nauki o roku 1914 i rozciąga wszystkie te szczegóły do ponad stuletniego okresu. Jezus ostrzegał przed takimi, mówiąc: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Wyznaczony czas przybliżył się'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Mateusz informuje, że owi uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją na bliski koniec obecnego systemu rzeczy, podawać się będą za pomazańców: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (24:5). Przymiotnik χριστος - w tym kontekście: "namaszczony".

  Ci uzurpatorzy, powołujący się na imię Jezusa Chrystusa, nigdy nie podawali się za Chrystusa. W ten sposób nie zwiedliby wielu wierzących w Niego. Wielu z nich pojawiło się w XIX wieku i ogłaszało bliski koniec tego systemu rzeczy. Nie spełniła się żadna ich zapowiedź. Czas pokazał, kim są w rzeczywistości (Powtórzonego Prawa 18:21,22; por. Jeremiasza 28:8,9,15).

  To wszystko, o czym mówił Jezus (w Łk 21:10,11 i Mt 24:7), nie miało trwać ponad sto lat. To wszystko miało towarzyszyć tylko tej jednej wojnie i miało być jedynie "początkiem bólów porodowych" (Mateusza 24:8).

  Ponadto Jezus wyraźnie zaznaczył: "Usłyszycie też o wojnach i pogłoski o wojnach. Uważajcie, abyście się nie trwożyli. Wszystko to bowiem musi się stać, ale to jeszcze nie koniec [τελος, pierwsze znaczenie: wypełnienie, spełnienie]" (Mateusza 24:6, Uwspółcześniona Biblia Gdańska). Wojna będąca znakiem, że zaczyna się to wszystko spełniać, nie miała zacząć się od konfliktu pomiędzy państwami. Detonatorem będzie konflikt etniczny, "powstanie bowiem naród przeciw narodowi", podobnie jak w 2008 w Gruzji (Marka 13:4,8, BT). Na marginesie dodam, że I wojna światowa nie zaczęła się od konfliktu etnicznego. 28 lipca 1914 Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930