Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 2391 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Wielkie osiągnięcia Rosji rodzą się w ciszy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naszła mnie ostatnio refleksja, że nadużywam Państwa życzliwości, zamieszczając na temat Rosji, wpisy jednostronnie krytyczne, bądź wręcz nieprzychylne.

... Postaram się to naprawić przez publikowanie tekstów zarówno pro-systemowych jak  i opozycyjnych.Może w ten spoób wyłoni się bardziej zrównoważony obraz rosyjskiej rzeczywistości, choć narażający być może, na poznawczą schizofrenię lub biegunkę myślową. - Więc żeby nie było, że nie ostrzegałem! ;-))

 

 

Jeśli zamyśleć się nad tym, jakie sprawy absorbują Rosję w naszych czasach...

- Na północy ponownie otwiera Arktykę, przebija Północny Szlak, buduje osady i porty LNG, otwiera pływającą elektrownię atomową na Czukotce.

 

- Daleko na Południu rozgramia terrorystyczny kalifat, przekształcając na nowo Bliski Wschód. Żaden kraj arabski, ani Izrael, nie mogą obejść się bez Rosjan.

 

- Na Dalekim Wschodzie angażuje wieczystego wroga - Japonię we współpracę i buduje system rakietowego ostrzegania dla Chin.

 

- Jednocześnie buduje ogromne rurociągi gazowe na Wschód, do Chin, na Południe, do Turcji i Północny-Zachód, do Niemiec — jak liną wiążąc Eurazję, do siebie. W tym samym czasie przejmuje zarządzanie rynkiem naftowym.

 

- Buduje elektrownie jądrowe na całym świecie — od Chin, Indii, Bangladeszu, do Iranu, Turcji, Finlandii i Węgier.

 

- Z powodzeniem realizuje dostawy - na światowym rynku - skutecznego systemu przeciwrakietowego S-400 — nie tylko jako broń, a szansę na samodzielność kraju.

- Rzuca wyzwanie avia-gigantom i stara się, choć z problemami, postawić na skrzydła własne liniowce. Pod gwizdy i pohukiwania przepłaconych trolli i malkontentów.

- Rozsadza i skutecznie dzieli liberalny konsensus waszyngtoński. Choć nie zawsze akuratnie, ale w ogóle, z powodzeniem tworzy pole informacyjne , niezależne od ustawień Zachodu.

- Przynosi stabilność tam, gdzie mieszkańcy poddani są manipulacjom Zachodu – w Republice Centralnej Afryki, Wenezueli, a w kolejności w  Libii, Iraku, Afganistanie.

- Rosja jest teraz prawie wszędzie obecna, na wszystkich kontynentach, i przy minimalnych środkach i nawet małych wysiłkach, jeśli chodzi o zaangażowanie narodu w proces współuczestnictwa w wielkich osiągnięciach.

Te osiągnięcia, realizowane są jakby pod przykryciem, gdzieś w tle,  na drugim planie, kiedy na pierwszym, zachwyca parada jakichś dziwolągów, Małachowych (Малаховых) i Alibasowych ( Алибасовых )*1.. A na “topach” Yandex'a , głupie inicjatywy posłów i chamstwa głupków.

Stąd ogólna atmosfera przygnębienia — a ona wynika z niewiedzy, co właściwie robi Rosja. Po prostu większości to nie wiadome. Prowadzi to do jakiegoś schizofrenicznego stanu, gdy bohaterowie w cieniu, a łobuzy na głównej scenie.

Czasami wydaje się, że jest to najważniejszy chytry plan Pilota, a ludzie nie zdają sobie sprawy, że to najprawdopodobniej po prostu cecha jego charakteru — działać w ciszy.

 

---------------------------------------

*1.Małachow (Малахов) i Alibasow (Алибасов): popularni aktorzy z rosyjskich telewizyjnych programów rozrywkowych

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  nieprofesjonalnym  tłumaczem !

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji  z którymi nie należy utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

ŹRÓDŁO:

 

 

https://narod-novosti.com/mneniya-i-analitika/?p=velikie-sversheniya-rossii-v-tishine&page=1

 

Tytuł: Великие свершения России. В тишине”

 

Autor:nie określony

 

17.10.2019

 

------------------------------------

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
  i   pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • Co słyszymy codziennie na temat Rosji w TVP ?
  Telewizja Kurskiego podaje nam codziennie że Rosja to cuchnące onuce

  i że Polska pod rządami miłościwie nam panującego prezydenta Dudy wraz z żydo-syjonistycznym PIS-em ma zaszczyt być wschodnią flanką i z całych sił mamy bronić Ukrainy wraz z Krymem przed onucami !

  Bracia Słowianie ! można by się zeszczać ze śmiechu z tej syjonistycznej partii ale ta żydo-syjonistyczna zgraja doprowadzi nas do wojny w której Polska prawdopodobnie przestanie istnieć bo wyparuje !!

  Słowianie żydo-lewacka hołota nie jest lepsza ! ta sprowadzi miliony afrykańskiej dziczy ! a flanką też będziemy bo to jest jedna i ta sama hołota żydowska , jeden interes syjonistów i lewaków !!

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! wolna od mafii żydowskiej !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Thanks i 5*
  Bardzo dobrze opisany czas istnienia obecnej Rosji .
  Rosja to Kraj przeogromny z przeogromnym ludzkim potencjałem, naukowym i kulturalnym.
  Prawda zawsze zwycięży klamstwo w mainstream'owych mediów.

  Thanks :)
 • @Alfax 12:38:33
  Dziękuję za uznanie ale proszę pamiętać, że to nie mój tekst. Pozdrawawiam :-)))
 • Ja sądzę że Rosja ma też inne "bezpieczniki"
  Nie o wszystkim Rosja i media mówią.
  Moim zdaniem taki rozmach działania Rosji nie pasuje do potencjału Rosyjskiej gospodarki... Rosja nie jest gotowa do klasycznych wojen na duża skalę takich na wyczerpanie... gigantyczne koszty... milionowe armie...itp.
  Chyba że Rosja ma świadomość słabości tzw zachodu a słabość jest wprawdzie niewidoczna mediach ale dla specjalistów, analityków jest widoczna.

  Ja jednak sądzę że Rosja ma jakieś asy w rękawie przy pomocy których może zdusić w zarodku każdy poważniejszy konflikt... z zachowaniem własnego bezpieczeństwa... i pewnie bezpieczeństwa sojuszników.
  inaczej nie pchała by się do Wenezueli gdzie strategicznie jest na straconej pozycji.
 • Moim zdaniem - ciemna, światowa moc
  trzymała Rosję na ławce rezerwowych - obecnie moc ta włączyła ją do gry - ponieważ świat jednobiegunowy nie wypalił.
  Włączenie Rosji do gry - może oznaczać koniec nieludzkiego eksperymentu pt. Banderland jako nowe państwo w Europie.
 • @Oscar 18:10:36
  "Rosja nie jest gotowa do klasycznych wojen na duża skalę takich na wyczerpanie... "
  Co wy wszyscy z tymi wojnami?
  Pokaż mi państwo (poza Polską, oczywiście) które będzie prowadziło klasyczną wojnę z Rosją na jej terytorium ?
  Obecnie, wojny typu klasycznego prowadzą debile, lokalni kacykowie, terroryści i oczywiście amerykanie (trzy w jednym!)
  Chiny nikogo nie atakują militarnie a zdobywają państwa jedno po drugim.
  Bo prowadzą wojnę typu XXI-wiecznego.
  Ekonomiczną.
  I wygrywają bez jednego wystrzału...
 • @SZS 23:42:48
  to pokazuje...
  "Obecnie, wojny typu klasycznego prowadzą debile, lokalni kacykowie, terroryści i oczywiście amerykanie (trzy w jednym!)
  "
  dodam do tego NATO i niezliczone dywizje terrorystów, najemników różnej maści...ważne by byli ciemni i wierzyli w jakąś dowolnie absurdalną ideę...mafia żydowska wie jakie idee i komu podrzucić by pożytecznych idiotów zmusić do mordowania wyznaczonych przez mafię ofiar.
  Najemnikom zaś trzeba płacić... a mafia ma tyle pieniędzy ile zdoła wydrukować...
  Jeszcze trzeba ich wszystkich uzbroić i wyszkolić...to dla mafii też nie problem... magazyny broni we wschodniej Europie ciągle jeszcze nie są puste... a szkolenia trwają dzień i noc.
 • @Oscar 07:48:34
  Dotychczas te dywizje terrorystów działały w Syrii teraz są wycofywane...reformowane i przekierowane na inne cele. Innym celem jest Rosja... to jednak chyba cl mało realny.. Rosja od dawna zabezpiecza się przed tym terroryzmem.
  Rosja doświadczyła terroryzmu w Czeczenii , Dagestanie...w Moskwie (Dubrowka) w szkole w Biesłanie... i Rosja wie że na to pozwolić już nie może.
  A mafia knuje nieustannie...
 • @ele 12:27:55
  Dokładnie tak jest jak piszesz.Ostatnio w jednej ze znanych tv oglądałem pewnego eksperta ,który opisując porozumienie Putin -Erdogan ,nie mógł się nachwalić tego pierwszego.Ale żeby nie było zbyt różowo,podsumował to tak :Rosja to jeden wielki reżim ,a Putin to dyktator.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031