Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Przed naszymi oczyma rodzi się nowy świat

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"To moment, który zdarza się raz lub dwa razy, na stulecie. Powstaje nowy porządek świata. Skazańcy, świętują zwycięstwo, a rządzący — strąceni do piekła."

 

Oficjalne oświadczenia i wymysły dziennikarzy wyraźnie nie pasują do wydarzeń, które następują jedno po drugim. Komentatorzy muszą zmienić swój dyskurs tak szybko, jak to możliwe, lub znajdą się w opłotkach historii.

W lutym 1943 roku zwycięstwo ZSRR w bitwie pod Stalingradem oznaczało przełom w II Wojnie Światowej. Następnie, w ciągu jednego roku, od 1944 do 1945, Wielka Rzesza została zastąpiona przez radziecko-amerykański duopol. Wielka Brytania i Francja które, jeszcze dwanaście lat temu byly dwiema czołowymi mocarstwami świata, stały się jedynie obserwatorami dekolonizacji swoich imperii.

Taki sam moment przeżywamy dzisiaj.

Każdy okres historyczny ma swój system gospodarczy i tworzy polityczną superstrukturę dla ich ochrony. W końcu zimnej wojny i po rozpadzie ZSRR prezydent Bush senior zdemobilizował  milion amerykańskich żołnierzy, powierzając poszukiwanie dobrobytu swoim transnacjonalnym korporacjom. Razem z Deng Xiaoping stworzyli sojusz i przeniesiono amerykańskie miejsca pracy do Chin. Wogóle nie wzbogacając swoich rodaków, monopolizując zyski i powodując powolną redukcję zachodniej klasy średniej. W 2001 roku to wielki business opłacał atak 11 września, aby narzucić Pentagonowi strategię Rumsfeld'a /Chebrovskogo (Рамсфелда/Чебровского ) dla zniszczenia struktur państwowych. Prezydent Bush następnie zamienił "Wielki Bliski Wschód" w teatr "niekończącej się wojny".

Oswobodzenie w czasie jednego tygodnia ćwierci syryjskiego terytorium — to nie tylko zwycięstwo prezydenta Baszara el-Asada, "człowieka, który miał odejść jeszcze 8 lat temu". To również porażka strategii wojskowej, mającej na celu ustalenie wyższości finansowego kapitalizmu. To, co wydawało się niewyobrażalne, stało się.

Porządek świata się zmienił. Dalsze wydarzenia są nieuniknione.

Bardzo ciepłe powitanie prezydenta Władimira Putina w Arabii Saudyjskiej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich świadczy o imponującej reorientacji krajów Zatoki Perskiej, które teraz przechodzą na stronę rosyjską.

Nie mniej imponujące przetasowanie kart w Libanie utwierdziło w percepcji tej samej klęski  finansowego kapitalizmu. W karaju zależnym od dolara , gdzie przez cały miesiąc brak dolarów, gdzie banki są zamykane a wypłaty środków ograniczone, antykorupcyjne demonstracje nie powstrzymają obalenia starego porządku.*1.

Drgawki starego porządku rozprzestrzeniają się. Wielka brytania już wycofała swój specnnaz z Syrii i próbuje porzucić nadnacjonalną edukację (sic!) Unii Europejskiej. Po błędach Sarkozy'ego, Hollande'a ' a i Маcron'a, Francja nagle straciła wszelki autorytet i wpływ. USA Donalda Trumpa przestały być "jedynym" i "światowym żandarmem" w służbie finansowego kapitalizmu, aby ponownie stać się wielką potęgą gospodarczą. USA wywożą swój arsenał nuklearny z Turcji i przygotowują się zamknąć CentCom *2.w Katarze. Rosja, przez wszystkich zostaje uznana jako "peacemaker", zapewniając triumf prawa międzynarodowego, które stworzyła, powołując "Międzynarodową Konferencję Pokojową w Hadze w 1899 roku a  której zasad, od tamtej pory, członkowie NATO nie zdołali zdeptać.

 Podobnie,  jak zakończenie Drugiej Wojny Światowe,j oznaczało koniec Ligi Narodów, tworząc Organizację Narodów Zjednoczonych, ten nowy świat prawdopodobnie da narodziny nowej organizacji międzynarodowej, opartej na zasadach konferencji 1899 roku Mikołaja II i laureata pokojowej nagrody Nobla, Leona Bourgeois*3. Aby to zrobić, należy najpierw rozpuścić NATO, które próbuje przetrwać, rozszerzając się na Rejon Pacyfiku i Unię Europejską— państw schronienia dla finansowego kapitalizmu.

Musimy zrozumieć, co się dzieje. Wkraczamy w okres przejściowy. Lenin powiedział w 1916 roku, że imperializm był najwyższym stadium kapitalizmu, który zniknął po dwóch wojnach światowych i krachu na giełdzie w 1929 roku.

 

Dzisiejszy świat, to świat finansowego kapitalizmu, który niszczy gospodarki, jedna po drugiej, wyłącznie dla zysku kilku, super bogatych ludzi. Najwyższy stopień tego modelu, zakłada podział świata na części: z jednej strony  kraje, stabilne i zglobalizowane, a z drugiej — regiony świata bez aktywów, zdegradowanedo poziomu dostawców surowców.Ten model , konfrontowany przez prezydenta Trump'a(!?) w Stanach Zjednoczonych, żółte kamizelki w Europie Zachodniej, a także w Syrii i Lewancie,  umiera na naszych oczach.

 

Thierry Meissan

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,  nie  utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Przypisy:

 

*1.W ros. oryginale: “В зависимой от доллара стране, где целый месяц нет долларов, где банки закрываются а снятие средств ограничивается, антикоррупционные демонстрации не остановят свержение старого порядка.”

 

*2. CentralneDowództwo USA (USCENTCOM lub CENTCOM)jest jednym z jedenastu , wchodzących w skład połączonych zespołów dowództwa Ministerstwa Obrony USA. Zostało założone w 1983 roku, przejmując dotychczasowe funkcje sił szybkiego reagowania(RDJTF).

 

*3.Leon Victor Auguste Bourgeois, 21 maja 1851 — 29 września 1925) — francuski polityk i prawnik, laureat pokojowej nagrody Nobla za rok 1920. Premier Francji (1895-1896).

 

-----------------------------------------

 

Źródło:

 

http://geo-politica.info/u-nas-na-glazakh-voznikaet-novyy-mir.html

Tytuł: “У нас на глазах возникает новый мир”

Autor:Thierry Meissan- Konsultant polityczny, prezydent-założyciel Réseau Voltaire (Voltaire Network)

25 октября 2019,

--------------------------------------

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego  
i    pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • Zgadza sie. Zmiany nastepuja wydawalo by sie, ze zbyt szybko.
  Zostaly uzgodnione wczesniej bo zawsze tak jest. Mysle ze Trump i Putin domowili sie juz dawno a to co widzimy to kolejna odslona scenariusza ustalonego. Wydaje sie ,ze idzie to w dobrym kierunku.
 • @staszek kieliszek 03:44:20
  Sądzę, że to trafny i zwięzły wizerunek świata, na wyboistej drodze - ku lepszemu. Pozdrawiam.
 • @
  To, że ma miejsce przemiana - a jest to równia pochyła, gdzie proces rozpoczęty nabiera prędkości - piszę od dosyć dawna.

  Są dwie kwestie.
  1. Czy nie skończy się to gwałtownymi turbulencjami kończącymi tę fazę rozwoju "pokolenia Adama".

  2.Jeśli uda się zapobiec najgorszej wersji, to jaki model współżycia powstanie?
  Prezentowane rozwiązania CP są wskazaniem, że dalszy rozwój może być oparty wyłącznie na współistnieniu. I pod tym kątem należy rozważać wszelkie działania - także polskich władz. Czy dobrze przygotowują społeczeństwo do przemian?
 • @staszek kieliszek 03:44:20
  "Zmiany ... Zostaly uzgodnione wczesniej bo zawsze tak jest. "

  Zawsze? Rewolucja rolnicza, wynalazek druku, elektryfikacja też zostały uzgodnione wcześniej?
 • @Pedant 07:14:45
  Zmiany, jakie zaszły po rewolucji rolniczej, wynalezieniu druku, elektryfikacji, wprowadzeniu internetu, były uzgadniane, aby nimi sterewać.
 • @interesariusz z PL 07:23:06
  "Zmiany, jakie zaszły _po_ rewolucji rolniczej, wynalezieniu druku, elektryfikacji, wprowadzeniu internetu, były uzgadniane"

  Nie czyta Pan uważnie. "Zostaly uzgodnione WCZEŚNIEJ"

  Z ciekawości, jak zmiany po rewolucji rolniczej w państwach Inków i Azteków były uzgadnianie z Sumerami i Chińczykami? Były przecież podobne.
 • @
  Nowoczesne technologie wnoszą do kultury nowe potrzeby i nowe sposoby wartościowania. Choć mogą też służyć cyberniewolnictwu.

  Ciekawe czy w kampanii prezydenckiej któreś z ugrupowań politycznych wprowadzi takie cywilizacyjne dylematy do ustaleń strategii zmian ustrojowych. W kampanii parlamentarnej nawet się o nie nie otarły ...
 • @Andrzej Madej 07:36:48
  .
  Jawne wartościowanie cyfrowe wyeliminuje polityków biernych, miernych, ale wiernych.
  Nastanie demokracja.
  Partie się rozsypią ludzie wrócą do swoich dawnych sejmików.
 • Dobry artykuł, świat kolejny raz zmienia "skórę"
  Przyspieszenie procesów dopiero nastąpi.
  Dzisiaj widzimy degradacje zachodu ale zachód ciągle jest mocny finansowo i militarnie... no przynajmniej w oficjalnych dokumentach.
  Przyspieszenie nastąpi gdy zaczną się walić jeden po drugim filary potęgi zachodu.
  Fundamentem potęgi USA jest petrodolar... a tu już widzimy wyraźne odchodzenie od dolara kolejnych państw.
  Fundamentem siły USA jest Armia i jej wyposażenie... i tu widzimy że USA ma wprawdzie jeszcze bardzo dużo sprzętu ale starzejącego się w oczach...nowych konstrukcji nie ma a jak są to nie działają tzn działają jak pompa ssąca kasę z budżetu USA a nie o to w przypadku broni chodzi.
  a najważniejsze to starzejące się kadry w USA które były podstawą potęgi USA (gospodarczej i militarnej) ... te kadry nie mają godnych następców...ustał proces drenażu mózgów na całym świecie ..Chińczycy czy Koreańczycy teraz wolą pracować w swoich krajach.
  Zdolny ale już starych zastępują niezdolni ale z układami... a tacy nie potrafią tworzyć nowych wartości...to pasożyty na wysokich pensjach.

  Wojtas słusznie to porównał do zsuwania się po równi pochylej..
  Rosja pilnuje by ten zjazd nie był zbyt szybki by nie doprowadził do paniki bo wtedy możliwe są działania nieobliczalne...
  Tramp zasłużył na pokojowego Nobla bo powstrzymał świat od wojny przez cała swoją kadencję..
  Neokoni nadal wierzą w rozwiązania siłowe .. ale dzięki Trampowie nie mają władzy a czas ucieka szanse na wygranie rozwiązań siłowych są coraz mniejsze.

  W przyszłym roku (tak się kracze na świecie) nastąpią znaczące zmiany geostrategiczne... Syria, Jemen (wojna o kontrolę morza czerwonego)
  Afryka...bliski wschód uwolnią się od zachodnich kolonizatorów czyli pasożytów.

  A to oznacza geostrategiczną przegraną zachodu, to oznacza likwidację baz USA na tych terenach na wyraźne życzenie gospodarzy i w warunkach gdy koszty utrzymania oraz bezsens militarny (łatwe do zniszczenia cele) zsumują się w potężny wielowektorowy nacisk na ich likwidację.

  Taki scenariusz może zostać zakłócony jedynie przez zamach na Trampa i przejęcie władzy przez neokonów...
  Różnica będzie taka że proces będzie postępował w sposób bardziej burzliwy.
  Z drugiej strony zamach na Trampa oznacza wojnę domową w USA
  co również sparaliżuje USA na odległych regionach świata.

  Będzie o czym pisać w przyszłym roku.

  .
 • "Przed naszymi oczyma rodzi się nowy świat"
  ------------------
  Ten "nowy świat" wypełza z Piekła na skutek podgryzania ludzkości przez czarci pomiot od jej zarania. Świat antykultury - świat mordowania boskiego porządku, świat cywilizacji śmierci. Świat depopulacji o miliardy istnień, świat odczłowieczenia człowieka - i sprowadzenia do potem do poziomu instynktów i zrównywania go ze zwierzętami.
  Wniosek?
  Mamy kolejny etap mądrości - fundowanej ludzkości przez czarci pomiot - gdzie z Ziemi ruguje się cywilizację białego człowieka wraz z tym białym człowiekiem - ruguje się z Ziemi Jezusa Chrystusa jako Boga - aby zrobić miejsce dla nowej, globalnej, czarciej religii - gdzie człowiek będzie już tylko przedmiotem do nieskrępowanego użytku przez czarci pomiot. Takiego między innymi użytku jak:
  dostarczanie organów, zaspakajanie diabelskich, perwersyjnych, zboczonych - zachcianek seksualnych, dostarczanie dzieci na ofiarę szatanowi, czipowanie ludzi i produkcja z ludzi cyborgów w celu - jak wyżej, testowania nowych leków, testowania broni biologicznej i innej, propagowania powszechnego kanibalizmu, etc, etc.
  Czarci pomiot na Ziemi - to nie są żarty. To nie żarty!
 • Tramp chyba właśnie "sparaliżował" głębokie państwo
  czyli mafię żydowską neokonów.
  https://www.thegatewaypundit.com/2019/10/larry-c-johnson-bill-barr-has-pulled-the-trigger-and-altered-the-landscape-the-deep-state-does-not-truly-understand-the-peril-they-now-face/

  Tramp nakazał ujawnianie wszystkich "tajnych" dokumentów CIA i FBI dotyczących śledztwa przeciw Trampowi..
  Teraz już kłamstwa i pomówienia w oparciu o "tajne" dokumenty nie będą możliwe a próby utajniania źródeł informacji będą traktowane jako utrudnianie śledztwa i karane w trybie kryminalnym..
  To praktycznie paraliż medialnej nagonki na Trampa.
  (W Polsce wg takich zasad nagonki oskarżano no Piskorskiego...)

  Reakcją głębokiego państwa może być podniesienie poprzeczki... i próba likwidacji fizycznej Trampa... ale to oznacza wojnę domową i jeszcze silniejsze poparcie dla linii Trampa ..

  W USA podobnie jak i na świecie oraz w Polsce nie ma już miejsca dla neoliberałów... to spalona idea...przeklęta przez miliardy ludzi w Polsce tę ideę reprezentuje PO oraz Konfederacja.

  Świat wstępuje w fazę dobijania neoliberalizmu.
  Pytanie kluczowe w jakie czapeczki teraz przebierze się globalna mafia żydowska...i jako nowa awangarda nowych czasów poprowadzi świat do kolejnej katastrofy ? Będą takie próby... i nie wolno dopuścić by mafia żydowska znowu znalazła się w awangardzie nowych przemian społecznych..
 • @Oscar 08:09:11
  "Neokoni nadal wierzą w rozwiązania siłowe .. ale dzięki Trampowie nie mają władzy a czas ucieka szanse na wygranie rozwiązań siłowych są coraz mniejsze."

  Neokoni żyją w latach 1990. i wierzą we wszechmoc Ameryki. Tak samo jak ich satelici w Europie Wschodniej.

  Jednak to co Realne przebija się z zewnątrz tak jak w czasach rozbiorów czy kampanii wrześniowej. Trump będąc outsiderem to zobaczył pierwszy.

  Myślę, że poza burzliwym rozwojem technologii, kluczowym czynnikiem stała się utrata kontroli przez zachodnią oligarchię nad rozwojem gospodarczym tzw krajów Trzeciego Świata.

  Rozwojowi i ekspansji Indii, Iranu, Turcji itd ... już nie da się zapobiec, a nawet Etiopii, Nigerii, Egiptu czy Brazylii. Nie pomogą nawet najsprytniejsze kolorowe rewolucje, dżina nie zapędzi się spowrotem do butelki i udział Zachodu w światowej produkcji powróci do stanu sprzed odkryć Kolumba i Magellana. Chiny i Indie stanowiły wtedy największe gospodarki.

  Oby stare elity nie zdecydowały się na desperacki reset militarny.
 • @demonkracja 08:17:53
  "ruguje się cywilizację białego człowieka wraz z tym białym człowiekiem"

  Są trzy rasy. Latynosi, Arabowie, Turcy, Persowie, Hindusi to nie Murzyni ani żółci. To są biali.

  Koreańczycy, Chinczycy, WIetnamczycy są żółci, ma Pan coś przeciwko nim? Etiopia się rozwija i jest chrześcijańska.

  Może należy się pozbyć głupiego XIX wiecznego rasizmu?
 • @Oscar 08:37:21
  "Pytanie kluczowe w jakie czapeczki teraz przebierze się globalna mafia żydowska"


  Żydzi nie są jednolici i reprezentują różne poglądy.

  "nie wolno dopuścić by mafia żydowska znowu znalazła się w awangardzie nowych przemian społecznych.."

  Żydzi zawsze będą w awangardzie z prostego powodu - bo czytają ksiązki, myślą i są pasjonatami. Znajdą się zarówno wśród obrońców starego porządku jak i wśród reformatorów. Zamiast ich opluwać należy samemu się włączać w przemiany.
 • Korzenie żydowskiej "tęczy" czyli LGBT.
  https://stop-seksualizacji.pl/index.php/edukacja-typu-b/skad-taka-edukacja-seksualna

  Całe LGBT i multikulti to żydowski nacisk na zniszczenie kultury gojów.
  To wprost żydowska kultura... lansowana przez mafię żydowską
  oraz jej sługusów.

  Każdy kto popiera LGBT oraz multikulti to albo pożyteczny idiota albo wprost agentura mafii żydowskiej... (PO najwyraźniej się tu samo określa)..ale również SLD (odłam neolibealny), Wiosna Biedronia..
  LGBT oraz multikulti to atak mafii żydowskiej na kulturę Narodów.
 • @Oscar 08:37:21
  ""Tramp chyba właśnie "sparaliżował" głębokie państwo czyli mafię żydowską neokonów.”"

  Mając przy boku zięcia - Kushnera – syjonistę?
 • @Oscar 08:50:29
  "Całe LGBT i multikulti to żydowski nacisk na zniszczenie kultury gojów.
  To wprost żydowska kultura... lansowana przez mafię żydowską
  oraz jej sługusów."

  Ma Pan jakieś dowody? Czy dekadencja późnego pogańskiego Rzymu też była winą Żydów?
 • @Pedant 08:48:28
  Nie zgadzam się... po doświadczeniach z komunizmem, z neoliberalizmem należy żydów systemowo wykluczyć z obszarów władzy we wszystkich nie żydowskich państwa świata..
  żydzi tworzą antynarodowe mafia które jako mniejszości są zdolne do przejmowania i monopolizacji władzy nad lokalnymi większościami..
  Z tym procederem należy skończyć systemowo..
  Naturalnym rozwiązaniem jest parytet narodowy we władzach na wszystkich szczeblach (tyle żyda we władzach ile w społeczeństwie (w USA żydzi to ok 1%... a we władzach wszelakich ok 60%).
  Podobnie należy sterować procesami gospodarczymi gdzie zjawisko oligarchii powinno być systemowo likwidowane...możesz być bogaty ale nie tak by mieć siłę korumpowania państwa.. bo taka siła daje siłę polityczną a ta daje władzę absolutną a ta daje bezkarność absolutną.
  (tak jest na zachodzie od setek lat).
  .
 • @1abezmetki 08:56:00
  Mając przy boku zięcia - Kushnera – syjonistę?
  Fakty mówią same za siebie...
  Nie twierdzisz chyba że Tramp popiera neokonów ?
  on się z nimi raczej użera...
 • @Oscar 08:57:21
  " należy żydów systemowo wykluczyć z obszarów władzy we wszystkich nie żydowskich państwa świata.."

  Już to raz próbowano. Narodowi Socjaliści przegrali i nie wrócą.
 • @Pedant 08:56:36
  Przytaczam artykuł .. trzeba przeczytać.
  W tle oczywiście jest też kultura żydowska w tym obszarze gdzie
  stosunki homoseksualne z chłopcami są akceptowalna normą.
 • @Oscar 08:57:21
  "żydzi to ok 1%... a we władzach wszelakich ok 60%)."

  Wiem, wiem. Goldberg, Stolzman, Kalkstein itd ... Leczcie się na nogi, bo na głowę za późno.

  No i nie zapomnijcie oczyścić bibliotek z pism Lema, Leśmiana, Tuwima i wielu innych, nie mówiąc już o tłumaczeniach z obcych języków.
 • @Pedant 08:42:41
  ----------------
  "Może należy się pozbyć głupiego XIX wiecznego rasizmu?"
  ----------------
  Panie - tu nie o rasy - chodzi tylko o to, że zdaniem czarciego pomiotu - białych ludzi w rozumieniu ogólnym i bez czarciego mącenia - należy zlikwidować - bo tylko oni mogą im przeszkodzić w budowie Piekła na Ziemi. Ponadto wszyscy wiedzą kto jest w obecnym świecie - jedynym państwem rasistowskim - i tyle.
  Wniosek?
  Prawdziwy rasizm - to ludzie stworzeni przez Boga i samozwańcze nadczłowieki - czyli dzieci Złego. Czyżbyś Pan o tym nie wiedział? Może Pan myli rasizm a apartheidem - bo to tak jak mylić nacjonalizm z szowinizmem.
 • @Oscar 08:59:12
  Jeśli nie zabraknie nam szczęścia, pożyjemy -zobaczymy. :-))
 • @Pedant 08:59:49
  Nie popieram fizycznej likwidacji narodów... to zbrodnicze metody..
  popieram demokrację a w demokracji tyle żyda przy korycie ile żyda w narodzie... dotyczy to też wszystkich innych mniejszości.

  Jednym słowem systemowo "żyd" jest niczym innym jak tylko jedną z mniejszości narodowych... a nie "nadzwyczajną kastą", "Narodem wybranym", "elytom narodu", notorycznym "Noblystom" itp...

  Podobnie trzeba rozwiązać problem pluralizmu w mediach .. bo media w rękach żydowskich to dla żydów klucz do władzy...i bezkarności żydów...
  (wszyscy widzimy jak działają nagonki medialne w żydowskich mediach).

  Jestem zwolennikiem demokracji.. demos znaczy lud w demokracji nie ma pojęcia "Narodu wybranego", czy "nadzwyczajnej kasty".
  Fizycznej eliminacji społecznych kulturowych pasożytów stanowczo nie popieram. Im trzeba narzucić normy współżycia takie jak obowiązują wszystkie inne narody na świecie.
 • @Oscar 09:01:10
  "W tle oczywiście jest też kultura żydowska w tym obszarze gdzie
  stosunki homoseksualne z chłopcami są akceptowalna normą."

  Jednym z powodów wybuchu powstania Bar Kochby (132-135, gdy zburzono Jerozolimę i zniszczono Judeę) było forsowanie homoseksualizmu przez aryjskiego cesarza Hadriana i kultu jego kochanka "boskiego chłopca" Antinousa.

  https://www.wprost.pl/tygodnik/94310/Boski-kochanek.html
 • @Pedant 09:04:51
  Mówimy o władzy nie o literaturze.
  Choć literatura polityczna to już propaganda polityczna...dzisiaj zastąpiona przez TV internet..

  Władze trzeba oczyścić... Polska potrzebuje nowego Gomułki i nowego Gierka. I są pretendenci to tych zaszczytnych "tytułów"
  "Gomułka roku" tytuł za demokratyzację władzy czyli rozwalanie żydowskiego monopolu władzy...
  oraz "Gierek roku" tytuł za osiągnięcia w gospodarce.
 • @Oscar 09:14:33
  "Władze trzeba oczyścić..."

  Bez testów DNA się nie obejdzie. I co Pan zrobi jak Pański wynik będzie niekorzystny? Wyczyści się Pan i zamilknie?
 • @Oscar 09:14:33
  "Mówimy o władzy nie o literaturze."

  Literatura i sztuka kształtują umysły.

  "Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." (Stanisław Lem)
 • @goodness 08:06:43
  Rzeczywiście klucze dla zaufania w demokracji po Gutenbergu są w bezpośredniości i lokalnej samorządności.
  Ale organizowanej w innych wymiarach integracji niż sejmikowa.
  Ja proponuję samorządność edukacyjną nestorów. Na dobry początek zmian.
 • @Pedant 09:19:20
  no rzucasz kłody pod nogi demokracji.
  To oczywista obrona interesów mafii żydowskiej.

  Wystarczy historia "choroby" zapisana w dokumentach.. i samo określenie... no i mądre prawo czyli sito...by zredukować problem w 95%
  a to wystarczy..
 • @Andrzej Madej 09:37:59
  "Ja proponuję samorządność edukacyjną nestorów. Na dobry początek zmian."

  Albo dofinansowanie opieki medycznej, aby nestor nie musiał czekać miesiącami albo latami na potrzebną operację.
 • @Pedant 08:38:26
  Trumpowi nie warto wierzyć. Wyszedł z Syrii i znów do niej wlazł i to na jej pola naftowe na wschód od Eufratu.
 • @Oscar 09:39:47
  "Wystarczy historia "choroby" zapisana w dokumentach.. i samo określenie... no i mądre prawo czyli sito...by zredukować problem w 95%
  a to wystarczy.."

  Narodowi Socjaliści próbowali i musieli zrezygnować, bo okazało się że nawet 25% bariera nie działa. "Czystych" rasowo Niemców nie było aż tak wielu.

  Przez setki lat przepływ genów do puli genetycznej Polaków od Żydów, Ruskich, Niemców, Cyganów, Ormian musiał być ogromny.

  Leczcie się na nogi.
 • @Pedant 09:45:15
  A kto sugeruje czystki rasowe ?
  Chodzi tylko o wyeliminowanie patologii polegającej na gigantycznej nadreprezentacji żydów (czy innych narodowości no Ukraińców) we władzach wszelakich.

  Zwykła demokracja musi się przed takimi patologiami bronić.

  Bo władza mniejszości Narodowych nad większością to ucisk, dyktatura
  i nie ważne jak jest upudrowana medialnie.
  To chyba oczywiste że Narody powinny same sobą rządzić...
  jak widać nie jest oczywiste dla żydów..
 • @Pedant 09:45:15
  "Przez setki lat przepływ genów do puli genetycznej Polaków od Żydów, Ruskich, Niemców, Cyganów, Ormian musiał być ogromny."

  Też tak sądzę!
 • @Oscar 09:51:10
  "A kto sugeruje czystki rasowe ?
  Chodzi tylko o wyeliminowanie patologii polegającej na gigantycznej nadreprezentacji żydów (czy innych narodowości no Ukraińców) we władzach wszelakich."

  Jesteście nielogiczni, nie da się "wyeliminować nadreprezentacji" bez lustracji pochodzenia i bez czystek.

  Czy brak logiki jest oznaką czystości rasowej i chowu wsobnego?
 • @Pedant 09:41:05
  Opieka medyczna nad osobami starszymi, aby respektowała naszą podmiotowość, powinna się łączyć z samorządnością edukacyjną nestorów. Z udziałem trzeciego pokolenia w kulturze narodowej.
  http://si.neon24.pl/post/150760,platformy-holistycznej-opieki-osob-starszych

  Nie samą kasą żyje człowiek.
 • @Krzysztof J. Wojtas 06:56:30
  Drogi Panie , nic się nie zmieni. Pierwszy bank centralny powstał w Wiedniu, potem była klęska Napoleona i otwarcie banków w Londynie i Paryżu, Potem I i II wś. Upadek potęg kolonialnych, banków przybywało. Centrum zostało przeniesione za ocean. Teraz też nic się nie stanie (nawet jak wyleje się morze krwi) co najwyżej centrala zmieni miejsce zakwaterowania na Ziemi.
 • @marek500 10:01:48
  Jeszcze jedno. Niemcy później Anglia, a potem USA to tylko nosiciele. Nosiciel słabnie lub umiera to się zmienia nosiciela.
 • @marek500 10:01:48
  "Upadek potęg kolonialnych, banków przybywało. Centrum zostało przeniesione za ocean. Teraz też nic się nie stanie (nawet jak wyleje się morze krwi) co najwyżej centrala zmieni miejsce zakwaterowania na Ziemi."

  Banki trwały i odradzały przez stulecia, najpierw babilońsko-fenickie, potem greko-rzymskie, potem weneckie itd ...

  Co może to zmienić? Ano zmiana systemu własności - przejście od prywatnego posiadania wielkiego kapitału do społecznego. Inaczej system będzie się odtwarzał bez końca.
 • @marek500 10:01:48
  E tam. Tym razem banki zostaną skasowane.
 • @Pedant 10:20:47
  ... przejście od ekonomii pragnień do ekonomii potrzeb.
  Podejmuje się takie rozważania w kręgu Katolickiej nauki społecznej, póki co dość nieśmiało.
 • @Pedant 09:55:51
  Lustracja czy monitoring jest konieczny jak w każdym systemie stabilizującym jakieś parametry.
  A "czystki" na poziomie władzy to konsekwencja zanieczyszczenia tej władzy i ma zupełnie inne znaczenie niż czystki w sensie etnicznym które oznaczają wysiedlenia lub wręcz mordowanie.
  Odsunięcie od koryta władzy to jeszcze nie czystka.

  Każdy Naród ma prawo do samostanowienia czyli do zarządzania sobą przy pomocy własnych reprezentantów..
  a wolność Narodu oznacza brak obcych narodowi mniejszości które rządzą tym narodem w interesie tych mniejszości...
  i chodzi to wszystkie mniejszości "nadzwyczajne kasy" rasowe, religijne, rodowe, oligarchiczne czy jak dzisiaj żydowskie.
 • @Andrzej Madej 10:35:43
  "przejście od ekonomii pragnień do ekonomii potrzeb"
  - Celny postulat; zasługuje na zapamiętanie.
 • @1abezmetki 10:50:22
  "wszystkim wg potrzeb" to brzmi trochę komunistycznie.
  Bo jak potrzeby będą odgórnie urzędowo definiowane ...to już czysty Stalinowski komunizm.

  Ja bym powiedział:
  ...wszystkim wg potrzeb minimalnych w ramach bezpieczeństwa socjalnego...
  a więcej wg możliwości zdolności...pracowitości we własnym zakresie...
  ale nie więcej niż poziom "Oligarchiczny" czy pasożytniczy (bogacenie się na pracy innych) czyli prowadzący przez bogactwo do władzy...
  ta "ścieżka" powinna być systemowo zamknięta.
 • @Oscar 11:10:46
  Pensje socjalne już nawet w Indiach....zabezpieczają podstawowe potrzeby a reszta jak postulujesz, we własnym zakresie
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:32:45
  Miałem na myśli banki centralne. Myślę że w tej chwili nie ma na świecie siły władnej je skasować.
 • @Oscar 10:43:31
  Pełna zgoda, demokracja nie działa,bo w jej wyniku mniejszość rządzi większością. Niestety dostrzegam pewien problem, jak daleko oczyszczać?
  Taki Duda maż "Esterki" też pod to podpadać powinien? Idąc dalej mamy casus Trumpa i jego zięcia syjonisty, czy takich też powinno się eliminować z polityki?
  Tu nie powinna być brana genetyka, bo jak ktoś wyżej zauważył, przez nasz kraj na przestrzeni wieków przechodziły różne armie i gwałciły nasz babki, przez co blondynów o niebieskich oczach jest w Polsce niewielu.
  To nie genetyka, a sama przynależność do globalnej mafii judejskiej powinna eliminować delikwenta z polityki.
  Papierkiem lakmusowym odróżniającym Polaka od antypolaka z mafii jest stosunek do konfliktu Izraela z Palestyną. To wystarczy, aby ocenić kto jest kto. Polacy są za Palestyńczykami, a władcy Polski są za Izraelem. Tu jaskrawie widać, że to nie Polacy rządzą w swoim kraju..
 • PRZEMÓWIENIE DONALDA TRUMPA ONZ 2019
  https://www.youtube.com/watch?v=8HrJear6tak
 • @1abezmetki 11:22:18
  No to się zgadzamy... i gratulacje dla "Indian".
 • @marek500 11:33:03
  Tylko siła USArmy i NATO te banki podtrzymuje..
  Zniknie USArmy i NATO znikną banki centralne... to tylko kwestia decyzji administracyjnej każdego z krajów.
 • @wk..ny 11:42:32
  globalną mafię judejską nazywam "Koshernostra".. są bezkarni; politycy, sędziowie to właśnie oni.. taki naćpany i pijany synek oligarchy z koshernostry robił co chciał (jest zakaz pływania motorówkami w nocy), na WP zablokowano komentowanie pod artykułami o nim, został pochowany wbrew przepisom i nastała niemoc prawno urzędnicza!!!!!!!!!!! Żydowska biurwokracja prawa i sprawiedliwa potrafi wsadzić niepełnosprawnego za kradzież batonika do więzienia, Kowalskiego zlicytować za wycięcie drzewa na własnej posesji, a taki Gołębiewskie wycina całe hektary lasu!!!!!!!!!!!!
  Gdyby policzyć karę za wycięcie drzewa razy ilość, to hotele Gołębiewskiego zostały by znacjonalizowane, a Un i jego cała familia resztę by odpracowywaliby na dożywotnich robotach przy budowie chociażby autostrad!!!Do tego potrzeba Polaków u władzy, którzy by nawet Kulczyka znaleźli wraz Kaczyńskim na wyspie dla zużytych agentów :)

  Umowy na autostradę A2 i A4????? kurwa kurwie łba nie urwie, Zbigniew Zero jest zerem i zerem pozostanie, chociaż chyba Polakiem jest..
 • @wk..ny 11:42:32
  Tak ja mówisz .. nie genetyka a zapis historii życia...
  jakie szkoły, jakie organizacje, jakie wyznanie...jakie koligacje rodzinne..
  Polak to ktoś wychowywany w Polsce w kulturze Polskiej z rodziców tak samo wychowywanych... a do tego nie powiązany organizacyjnie z zagranicznymi instytucjami o charakterze ideologicznym, religijnym, politycznym, finansowym..... ale np techniczne powiązania (nauka ale nie ekonomia) to już nie powinno dyskwalifikować.
 • @1abezmetki 10:50:22
  ekonomia to nie nauka ;) o ile zależności między podażą i popytem teoretycznie mają rację bytu, to jest tyle czynników wpływających na to, że ekonomia to tylko teoria niestety.

  techniczne powiązania?? próbuję odgadnąć, o co Ci chodzi? Niestety mam tylko przed oczyma techniczne robienie małych Kornhauserów :)

  Te eskimosy niczym Einstein nic nigdy nie wymyśliły, tylko kraść potrafią.

  Przepraszam, jednak coś wymyślili, to nazywa się; "pieniądz fiducjarny"!!! Narzędzie do okradania społeczeństw.. Fenicja gdzie leżała?? sam z ciekawości sprawdziłem, i nie pomyliłem się :)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fenicja

  Pozdrowił
 • @Pedant 07:28:30
  I wzajemnie
  Naprzød wynalazek druku a potem uzgodnienie zmian, które mają zajść jako konsekwencja
 • @Oscar 08:09:11
  Nowy sprzęt leży w szufladach
 • @Oscar 08:09:11
  Przegrana zachodu to również nasza przegrana
 • @wk..ny 15:19:43
  miało być do Oscar..
 • @Oscar 08:57:21
  5*
 • @Pedant 09:45:15
  Chciałbym uświadomić, że w moich ustach żydowstwo oznacza ochydną postawę społeczną, używam go podobnie do słowa ku..wstwo
 • @
  Charakterystyczne jest to, że najwięcej uwag jest w tematach, w których dyskutanci nie mają kompetencji
 • @wk..ny 15:19:43
  Studia naukowe czy techniczne poza granicami kraju mogą podnosić poziom naukowy techniczny...nauka jest apolityczna.
  Studia ideologiczne (ekonomia to też ideologia choć nie do końca).
 • @interesariusz z PL 15:44:32
  Nie podzielam tego poglądu.
  Przegrana zachodu to wygrana Narodów na całym świecie.
  Dzisiaj zachód o wprost imperium globalnej mafii żydowskiej.
  Ta mafia niszczy konsekwentnie Narody.
  Francuzów, Niemców już wyniszczyli Szwedów, Norwegów podobnie.
  Polaków też niszczą (wysyłka na zmywaki, sprowadzanie banderowców)

  Gdy mafia upadnie to Narody odzyskają suwerenność.
  Te na zachodzie też.
 • @Oscar 17:01:39
  Nie, ekonomia to nauka o gospodarczych zachowaniach ludzi.
 • @interesariusz z PL 17:08:26
  .. a ludzie to ideologia, religia, instynkt, psychologia, propaganda...polityka..
  czyli nauka mocno nie ścisła i mocno podatna na ideologie...

  Choć np. przepływy pieniężne są czystą hydrauliką czyli nauką.. ale sterowanie zaworami hydraulicznymi to już ideologia... a często czyste dobrze zorganizowane złodziejstwo (np neoliberalizm).
 • Do Wszystkich Państwa...
  Niniejszym pragnę podziękować wszystkim Czytelnikom i Komentatorom za liczną i aktywną obecność na moim blogu. Ponadto pragnę Państwu wyrazić uznanie za wzajemny szacunek i przentowaną kulturę wypowiedzi, towarzyszącą naszym dyskursom, mimo istotnych czasem różnic w temperamentach, przekonaniach i opiniach. Z przyjemnością konstatuję również - a może przede wszystkim - ku wspólnej korzyści, pozytywną zmianę atmosfery na Neonie. Jeszcze raz dziękuję. Tak trzymać :-)))
 • @wk..ny 15:44:43
  Bardzo CIę Kolego przepraszam, za nieumyślne usunięcie Twojego komentarza.
 • CZYLI CO?
  Pewnego dnia DONALD TRUMP wyndzie na mównicę w ŁAJT HAŁS i powie NO TO DOBRA TO MY JUŻ WYMIĘKLIŚMY ODDAJEMY RUSKIEMU I CHIŃCZYKOWI ZABAWKI I DZIĘKUJEMY?
  NA KOŃCU PANIE bedzie WOJNA,rozpierducha totatalna .NIKT NIE ODDA ZABAWEK BEZ ROZPIERDUCHY.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031