Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
221 postów 2391 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Po co im wolność?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja – kraj rabów. Ich selekcją zajmowano się przez kilka wieków, używając najbardziej nieludzkich metod. Potem był 1917-ty.

 

Wybór, podejmowany przez Rosjan.

 

" Wczoraj dali mi swobodę. Cóż z nią robić będę?»

W. S. Wysocki

 

Rosja – kraj rabów. Ich selekcją zajmowano się przez kilka wieków, używając najbardziej nieludzkich metod. Potem był 1917-ty. Wtedy już niewolnicy sami wyganiali lub likwidowali selekcjonerów. A poza tym, walka toczyła się ze wszystkimi tak i owak wolnymi warstwami To i kupcy, kozacy, i kułacy z wyrobnikami. Wszystkich nie zliczyć. Kto pozostał? A kto zamieszkiwał rozległe obszary matuszki-Rosji?

Sam system jest zorientowany na produkcję rabów. Przedszkole – Szkoła – Armia. Prrzymusówka. Coraz rzadziej karmią i coraz więcej wymagają. Ale my jesteśmy przystosowani: chowamy się gdzieś cichaczem gdzieś aż do obiadu, "żołnierz śpi – a służba leci". Znajomo?

I w związku z tym rozbawiają mnie różni bojownicy o wolność powszechną. Po pierwsze, tajga wciąż duża – idź tropą Raskolników*1., nikt cię nie trzyma. A po drugie, wolność w Rosji, większości nie potrzebna. Rabom swoboda zbędna. Ona dla nich zbyt uciążliwa. Każdego dnia podejmować świadome decyzje, za skutki których, odpowiadać tylko przed samym sobą lub rodziną? Kiedy wygodniej być przypisanym do swojej przychodni, chodzić do rutynowej pracy, i z nadzieją czekać na emeryturę.

 

Czytam lub słucham interesujących autorów. Wszyscy prawdziwie mówią. Ale prawda już nadojadła. Ona kończy się nieodmiennie apelem: zastanówcie się, ocknijcie się, obudźcie . Do kogo się zwracacie? Ci ludzie nie śpią, oni podejmują świadomy wybór. Ich rodowa pamięć, nakazy babuszek i diedusze kmówią: "my cierpieliśmy,toi ty pocierp ", "miło-niemiło, a jeść trzeba".Ich model zachowania – przeczekać, zacisnąć pasa i robić, co każą. Tak właśnie przetrwali i trwają. Naiwnie oczekiwać od nich buntu. Nastroje protestu? Oczywiście! Ale kogo obchodzi, w jakim jesteś nastroju…

Rabom potrzeba dobrego gospodarza Są gotowi działać jedynie w tym kierunku: zmienić "złego" gospodarza na "dobrego". Jeśli dać im wolność, przejdą obok niej, starając się nie zauważać. Jeśli będziesz pchać ich do niej, rozłoszczą się. Ich cel – mniej zmuszać do pracy i lepiej karmić. I nasze władze najwidoczniej to rozumieją. W przeciwieństwie do bojowników o wolność.

Dlatego można dokręcać śruby i zmniejszać racje. Margines tolerancji jest bardzo wysoki. Jedyne co wywołało niepokój Imperium Rosyjskiego i ZSRR – to kolejki po chleb. Dopóki ich nie ma –można spaćspokojnie.

 

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

 

Przypisy:

 

*1.Raskolnik (Раскольник)— to ten, kto, nie zniekształcając dogmatów wiary, nie uznaje autorytetu hierarchii  cerkwi prawosławnej, tzn. patriarchów

 

 

Źródło:

http://worldcrisis.ru/crisis/3468800

Tytuł:Зачем нам свобода?

Autor:Карел [hrooop]

 

18 октября 2019

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego
ipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

KOMENTARZE

 • tekst
  tekst z seri gówno prawda.
 • Raby
  Napoleon i Hitler też myśleli, że Ruscy to raby. Aż im te raby dały taki łomot, że gubili buty uciekając.
 • Rosja i Rosjanie są naprawdę WOLNI od zachodniej zarazy.
  Niestety na temat Rosji w wypłukanych polskich i nie tylko głowach są ciągle powielane bez końca jawne bzdury i wroga propaganda.
  Bo prawda jest nie ta pisowskich czy peowskich politycznych i umysłowych trroli, tylko prawda jest taka która tworzą normalni Rosjanie a nie ci którzy pracują na rzecz obcych sponsorów za judaszowe pieniądze. Ja bywam w różnych krajach na tym ziemskim globie i bywam też w Rosji. Ludzie mają tam wszelkie swobody,
  Można stwierdzić że więcej niż w Polsce i na zachodzie. Mówią i piszą co chcą, takich niezależnych internetowych stron, portali jest tam 100 razy więcej niż w Polsce, gdzie są wypowiedzi krytyczne i wolne od cenzury . A co ich wyróżnia od innych narodów to to ze 95% jest za niezależną Rosją od USA i ogólnie od Zachodu. A świadomość ta jest głęboka, ponieważ przez ostatnie wieki to Zachód na nich napadł. To Zachód rujnowal ich kraj równająć z ziemią całe miasta , zabytki, dzieła sztuki i mordował ich narody w samym Leningradziec niemcy zagłodzili ponad milion ludzi.

  Rosjanie w 95% mówią tak o wolnosci: "TAK DŁUGO JESTEŚMY WOLNI JAK DŁUGO ROSJA JEST OD ZACHODNICH ZLODZEJI i BANDYTÓW WOLNA ! ".

  A ci co tak demonstruja to są takie same szczury na smyczy zachodnich agencji, jakie na marginiesie występują w każdym jeszcze wolnym od zachodnich brudnych macek.
 • @Monaco 20:30:22
  *6
  ;)
 • autor
  *1
  :)
 • @Pedant 15:04:52
  Salut . https://www.youtube.com/watch?v=_Qaeky2_YyM
 • Tekst gówno prawda.
  Rosjanie są najbardziej chyba na świecie oczytanym narodem.
  Oni nałogowo czytają podczas jazdy do pracy, z pracy, pewnie i w domu...
  Tak kult nauki jest bardzo wysoko ceniony przez ludzi.
  Ich zachodnia propaganda śmieszy i zarazem wkurza bo oni widzą to czego solidaruchy zdają się nie dostrzegać.

  Ruskie to mądry i patriotyczny Naród.
  Solidaruchy to sprzedawczyki albo zwykli pożyteczni idioci..
  Daleko solidaruchom to poziomu nardu Rosyjskiego..daleko.. bardzo daleko.
 • @Autor
  Osobiście uważam, że tytułowe pytanie można zadać w stosunku do Polaków, bacząc na ich wyborcze decyzje.
  Różnica pomiędzy Polską i Rosją polega na tym, że globalną rewolucję neomarksistowską Rosja przetrwa, a Polska? Polska już przepadła poddając się globalnemu nurtowi, a ustawa 447 JUST to tylko kropka nad "i".
  Gdyby Polska cieszyła się taką pozycja, jaką mają Niemcy, to można by było martwić sie losem Rosjan np, tak jak Niemcy martwią się losem Polaków w swojej szlachetności.
  Podczas jednak gdy Polska nabiera prędkości spadania w przepaść niebytu, wydaje mi się nieuprawnioną troska o Rosjan, którym póki co, nic nie grozi ze strony globalnego systemu. Rosjanie mają Putina, a Putin ma Rosjan, którzy to Rosjanie mają też siebie nawzajem.
  Polska ma magdalenkową sitwę, a sitwa ma Polaków, ale na smyczy swojej propagandy i zasadniczą różnicą w tej skali jest to, że Polacy nie mają siebie nawzajem, co leży w interesie pookrągłostolowej swołoczy i co zresztą jest doktryną ich haniebnych działań.
 • @Monaco 20:30:22
  *5
 • @Oscar 15:38:39
  Do tematu "rabstwa" niedługo wrócę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031