Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Nierówności w Rosji rosną,....

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

....Nierówności w Rosji rosną, a w świecie zniżają się; rosyjskie rozwarstwienie silniejsze niż w USA i Chinach

 

10% Rosjan posiada 83% majątku narodowego kraju. To więcej niż w USA i Chinach. Liczba dolarowych miliarderów w Rosji osiągnęła 110 osób.

W ciągu ostatniego roku, od lipca 2018 do końca czerwca 2019 r. globalny dobrobyt wzrósł o 2,6% i osiągnął $360 bilionów dolarów-czytamy w przeglądzie szwajcarskiego banku Credit Suisse na temat światowego dobrobytu. Średnio na jednego dorosłego człowieka w świecie w 2019 r. przypadało $70,8 tys. w Ciągu roku wskaźnik ten wzrósł o 1,2% i osiągnął nowy rekord.

Ale 45% światowego bogactwa jest posiadaniu 1% super bogatych, a na 10% najbardziej zamożnych ludzi na świecie przypada 82% globalnego bogactwa, podczas gdy 10% najbiedniejszych — zaledwie 1%.

W świecie żyje 46,8 mln osób, których majątek przekracza 1 mln usd, w ciągu roku przybyło ich 1,1 mln Więcej połowa tego wzrostu przypada na USA: pojawiło się tam 675 000 nowych milionerów, a łączna ich liczba wzrosła do 18,6 mln Ale wśród najbardziej zamożnych ludzi , USAw tym roku po raz pierwszy przegrały z Chinami, bowiem tam liczba ludzi wchodzących w 10% najbogatszych ludzi na świecie, przekroczyła 100 mln osób, podczas gdy w USA — 99 mln osób.

Światowe nierówności pod względem dobrobytu maleją – jeśli w 2000 r., na 90% ludności przypadało tylko 11% bogactwa, to w 2019 r. wskaźnik ten wzrósł do 18%.

Ale w Rosji nierówności wręcz przeciwnie, nasilają się. 10% najbogatszych Rosjan posiada 83% ogólnego dobrobytu narodowego, w ciągu roku, ten udział wzrósł o 1 punkt procentowy. To więcej niż w USA, gdzie na najbogatszych ludzi przypadło 76%, a w Chinach — 60%. Liczba miliarderów w Rosji wzrosła z 74 do 110 osób.

Eksperci niejednoznaczne oceniają jakość danych o dobrobycie Rosjan. Według szacunków Credit Suisse, na jednego dorosłego człowieka w połowie 2019 r. przypadało $10,57 tys. aktywów finansowych, w tym samym czasie, niefinansowe aktywa, średnio wyniosły $19,53 tys. Zadłużenie gospodarstw domowych wynosi 9% aktywów ogółem.

 

Źródło:

https://rostov.dk.ru/news/neravenstvo-v-rossii-rastet-a-v-mire-snizhaetsya-rassloenie-silnee-chem-v-ssha-i-kitae-237127750

Tytuł:Неравенство в России растет, а в мире снижается: расслоение сильнее, чем в США и Китае”

Autor:Nie wykazany

 22.10.2019

 

----------------------------------------------

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego 
i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Myślę że trochę manipulujesz (może nie zamierzone ?). Raz podajesz procentowo, raz ilościowo. Jak można porównywać 100 mln osób w Chinach z 99 mln ludzi w USA. Po za tym te statystyki to jeden wielki wałek, bo o tych najbogatszych nie przeczytasz w żadnym rankingu ani w w żadnej statystyce. Jedno jest pewne jak przybywa tych super bogatych i jak rośnie liczba ubogich to trzeba się bać bo to jest oznaka nadchodzącego kryzysu. Zamożność państw budują średniacy.
 • Według szacunków Credit Suisse...
  Papier przyjmie każdą bzdurę i każde kłamstwo.
  Według szacunków Credit Suisse…..
  Wiedzą tyle ile mają zapisane na kontach bankowych w szwajcarskich bankach.
  Ile jest w innych bankach, ile w skarpetach i prywatnych sejfach, w majątkach w domach w ziemi w lewej produkcji, z handlu bazarowego i z czarnego rynku, w złocie i diamentach, w szmuglu, i w narkotykowym obrocie.
  Suma sumarum to co napisane powyżej to manipulacja i typowe gó…o prawda, serwowana dla publiki, przez takiego czy innego dziennikarzynę.
 • "Nierówności w Rosji rosną,...."
  ------------------
  To nie jest takie proste - porównywać miliarderów w różnych krajach - ponieważ - kasta ta powstała w Rosji i byłych jej satelitach z dnia na dzień - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Nie jest tajemnicą, że owa czarodziejska różdżka była w rekach służb specjalnych.
  Wniosek?
  Był taki rysunek satyryczny - bodaj Mleczki. Dwóch panów patrzy ze swojego gabinetu na tłum ludzi za oknem i jeden z fajka podobny do drogiego - Bronisława Geremka mówi:
  co ta hołota sobie myśli, że ustrój zmieniliśmy dla niej?
 • @demonkracja 13:32:04
  W tym rysunku jest więc samo sednorewolucji solidarności.
 • @Oświat 12:55:30
  Sławobor 30 października 2019 o 10:06 PM
  Jak prowokatorzy chcą zapędzić ludzi na barykady?

  Jak liberałowie wykorzystują pojęcie niesprawiedliwości, by doprowadzić ludzi do barykad?
  Wrogowie Rosji – liberałowie okresowo wykorzystują koncepcję niesprawiedliwości społecznej, aby podgrzać napięcia społeczne w społeczeństwie. Twierdzą, że do rzekomo 1% bogatych należy 80% Rosji. Ale czy to naprawdę tak …

  Autor – Alexander Zapolskis
  Fragmenty

  No cóż, więc! Średnia pensja w kraju w 2018 r. wyniosła 43,4 tys. Rubli miesięcznie. Mediana – mniej, tylko 35 tys. Około 15% zatrudnionych otrzymuje jeszcze bardziej skromnie, mniej niż 20 tys. A prezydent Rosniefti ma od 15 do 20 milionów rubli miesięcznie, czyli około 180-240 milionów rubli (3-4 miliony dolarów) rocznie! Oto on – oczywisty dowód rażącej niesprawiedliwości!

  W tym samym czasie za kulisami pozostają prawdziwe drobiazgi. Na przykład, że osoba kieruje pracą 248,9 tys. osób personelu korporacji. Za ten sam rok 2018 pod jego kierownictwem, firma osiągnęła kolejny rekord wskaźników finansowych. W szczególności całkowity przychód Rosniefti osiągnął 8,2 bln rubli, czyli o 37% więcej niż w 2017 r.

  Z tego zysk netto wyniósł 649 miliardów rubli, z czego 274 miliardy przeznaczono na dywidendy, a łączna kwota podatków wpłaconych do budżetu wyniosła 4 bln rubli (przy okazji 48,7% dochodów!), Co uczyniło firmę największym podatnikiem w kraju.

  Innymi słowy, wynagrodzenie menedżera wynosi 0,006% (konkretnie słownie – sześć tysięcznych procent) kwoty podatków wniesionych do stanu lub 0,037% zysku netto korporacji za okres sprawozdawczy. Co, nawiasem mówiąc, jest również znacznie wyższe niż w ubiegłym roku. Co z tego I nic Wszystkim krytykom, takim jak zaślepione konie, nie obchodzi ich to. Chcą widzieć tylko 20 tysięcy i 20 milionów rubli miesięcznie. Wszystko inne jest nieważne.

  W końcu oczywiste sukcesy kraju muszą być czymś przyćmione. Niemożliwe jest już wypełnienie brudem osiągnięć polityki zagranicznej, zwłaszcza po „afrykańskim szczycie w Soczi”.
  Najnowszym przykładem jest fala publikacji na temat rzekomo gwałtownego wzrostu liczby milionerów dolarowych w Rosji, co jest tym bardziej niemoralne wobec spadających realnych dochodów obywateli. To prawda, że ​​wszystko jest prezentowane raczej kunsztownie. Publikacja Telegram jest cytowana , z której wynika, że ​​„liczba milionerów w Federacji Rosyjskiej wzrosła z 14 tysięcy osób w 2010 roku do 246 tysięcy osób w 2019 roku”.

  Jest to też rzekomo stwierdzone w ekspertyzie szwajcarskiego banku Credit Suisse, do którego link jest również dostępny. Mówiąc ściślej, kanał Telegramu odnosi się do artykułu w Kommersant, który już dalej odnosi się do raportu szwajcarskich „gnomów”.

  W szczególności mówi się, że „według szacunków CS 10% najbogatszych ludzi posiada 83% całego majątku osobistego w Rosji. Jest to bardzo duży wskaźnik – wyższy niż w USA (76%), gdzie jest jeden z najwyższych poziomów koncentracji bogactwo wśród krajów rozwiniętych i wyższy niż w Chinach, gdzie 10% najbogatszych obywateli posiada 60% majątku osobistego całego kraju. ”

  Jak liberałowie wykorzystują pojęcie niesprawiedliwości, by doprowadzić ludzi do barykad?
  Ale dalej, są prezentowane artykuły , których głównym celem jest stworzenie emocjonalnego uczucia obrazu w najbardziej ponurych i oburzająco niesprawiedliwych kolorach. Ludzie są biedni, a bogaci się tuczą. Jak długo.

  Zacznijmy od podstaw. Pojęcie dobrobytu osobistego definiuje się jako „bezpieczeństwo ludności państwa, grupy społecznej lub klasy, rodziny, osoby indywidualnej z korzyściami materialnymi, finansowymi, społecznymi i duchowymi”.

  Jak szwajcarskim ekonomistom i dziennikarzom krajowym udało się przeliczyć kategorię dóbr społecznych i duchowych na pieniądze, nie mogę ocenić. To wielka tajemnica. Ale resztę można dość dokładnie sprawdzić dwukrotnie. Od osobistego dobrobytu warto więc zobaczyć, co i ile jednostek ludzkich, które składają się na ludzi, mają.

  Jak zawsze przede wszystkim lubimy pamiętać o nieruchomościach. I co widzimy. Całkowita wartość katastralna nieruchomości zarejestrowanych w Rosji (162,5 mln obiektów) na koniec 2018 r. wyniosła 672 bilionów rubli. Tak, dobrze rozumiemy znaczenie różnicy między katastrem a rynkiem, ale nie mogliśmy znaleźć równie kompletnych danych na temat wartości rynkowych, dlatego z braku źródła napiszemy w zwykły sposób. Co więcej, jak zobaczymy poniżej, różnica nieznacznie wpływa na końcowy wynik.

  Tak więc, z ogólnej liczby, można przypisać 124 tryliony rubli całkowitej wartości zarejestrowanych działek i 548 bilionów nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych, według autorów szwajcarskiego raportu, 83% powyższego powinno należeć do mniej niż 250 tysięcy osób. Jednak rzeczywistość mówi coś innego.

  Weźmy na początek ziemię. Po pierwsze – kraj. W Rosji jest 35 milionów dacz. Jeśli weźmiemy średnio sześćset matrów kwadratowych, zajmują razem 2,1 miliona hektarów.
  Ale może to tylko nietypowy przypadek szczególny? Może wygląda inaczej z domami? Aby to zrobić, konieczne jest oddzielenie nieruchomości mieszkalnej od nieruchomości komercyjnej w łącznej liczbie budynków. Z grubsza można to zrobić w ten sposób. Na koniec 2016 r. całkowite zasoby mieszkaniowe w Rosji wyniosły 3,6 miliarda metrów kwadratowych całkowitej powierzchni. Obejmuje to wszystko, od mieszkań w wieżowcach po kamienice i indywidualne domki.

  Wartość rynkowa metra kwadratowego w Rosji w zależności od regionu jest poważnie inna, ale dostępne dane pozwalają nam ustalić średnią wartość dla całego kraju. To 43 tysiące rubli. Wynika z tego, że w ogólnym obrazie nieruchomości mieszkalne stanowią jedną trzecią wolumenu (154,8 bilionów rubli), a nieruchomości komercyjne stanowią dwie trzecie (około 393,2 biliona).

  Czy to źle, że nie każdy ma sklep lub centrum handlowo-rozrywkowe w swojej nieruchomości? Osobiście nie zakładam osądzania. Biorąc pod uwagę, że ogółem w kraju istnieje około 116 tysięcy takich obiektów, nie należy oczekiwać masowej liczby ich właścicieli.

  Ale dostępność własnego mieszkania do kwestii dobrego samopoczucia, jak sądzę, odnosi się najbardziej bezpośrednio. I tutaj okazuje się dziwne. Właściciele domów w Rosji stanowią 87% populacji. To 130,5 miliona ludzi. I nawet jeśli weźmiemy pod uwagę różnicę w wartości warunkowego pałacu oligarchy z warunkowym przeciętnym niewielkim mieszkaniem prostego Rosjanina, wciąż 83% w rękach 250 tysięcy bogatych ludzi nie wychodzi w żaden sposób.

  W ten sam sposób możesz liczyć telefony komórkowe, urządzenia gospodarstwa domowego, meble, samochody i wszystko, co jest dostępne w sprzedaży przez długi okres. Tam 83% w rękach 1% populacji również się nie sumuje. Powstaje pytanie – czy ci faceci naprawdę otwarcie nas okłamują? Jeśli wszystko jest jasne w przypadku krajowych propagatorów i zawodowych „obrońców ludzi”, to dlaczego robi to jeden z najstarszych banków w Szwajcarii?

  Jednak może eksperci Credit Suisse mieli na myśli coś innego? I tak, tak. Ponieważ rozważali udział w kapitalizacji kraju, a następnie dziennikarze wymyślili osobisty dobrobyt. A wraz z nim obraz jest po prostu bardzo podobny do prawdziwego.

  Według danych za pierwszy kwartał 2017 r. Całkowita kapitalizacja rosyjskiego rynku akcji wyniosła 34 biliony rubli, co odpowiada w przybliżeniu 500 mld USD. Z własnym PKB na poziomie 87,3 bln. rubli Liczba ta obejmuje: Sbierbank (3,7 bln), Rosnieft (3,3 bln) i Gazprom (2,8 bln).

  Ogólnie rzecz biorąc, w kraju jest sześć największych firm z kapitalizacją „z biliona rubli”. Stanowią one 44% kapitalizacji giełdy. Ogólnie rzecz biorąc, magazyn Expert liczył tylko 400 dużych firm w kraju, z czego dwadzieścia było dużych i bardzo dużych.

  Te należą do bardzo małej liczby właścicieli, 0,1% populacji. Przynajmniej formalnie. I choć szwajcarscy w metodologii obliczeń są trochę niechlujni, ograniczając wszystko tylko do kwoty pieniędzy, niemniej jednak odzwierciedlają sytuację jako całość.

  Około 80% dużego biznesu koncentruje się w rękach 250 tysięcy osób. Ale czy jest to dobre lub złe – pytanie jest całkowicie odrębne, dalekie od kontrastu, jak przedstawiają to media.

  Weźmy przynajmniej powyższą analizę sytuacji z dochodami szefa Rosnieftu Sieczina. Według poglądu populistycznego – oligarcha. Próbki nie mają gdzie umieścić. Ale jeśli spojrzysz na wyniki jego pracy, tylko Rosnieft zapewnił państwu 26,4% dochodów budżetu federalnego.

  Może trochę mu zabrali? W końcu prawie połowa przychodów. Jeśli porównamy 4 biliony rubli, które trafiły do ​​budżetu, z 0,27 bilionów rubli, które trafiły do ​​kieszeni akcjonariuszy, to w zasadzie wszystko nie wygląda tak źle.

  Mam na myśli to, że wspomniane powyżej 270 miliardów dywidend z rocznych zysków w wysokości 99% trafi również do budżetu, zgodnie z wielkością udziału rosyjskiego państwa we własności Rosnieftu. Ogólnie rzecz biorąc, państwo jest największym udziałowcem rynku rosyjskiego, obejumjac jego 45%. Tak więc połowa zysku netto przeznaczonego przez największe firmy na wypłaty dla akcjonariuszy trafia również do skarbu państwa.

  Dodaliśmy tylko jedno słowo, ale o ile zmieniło się znaczenie. Mówienie o przynależności Rosnieftu i gadzinach oligarchach bez namacalnego znaczenia może być kontynuowane na zawsze, ale próba przekonania publiczności, że światożercy już osobiście dostali się do każdej osobistej kieszeni, jest zupełnie inną kwestią. To już koszula, jakby była, jest bliżej ciała, próba na nią powinna zadziałać znacznie efektywniej.

  I działało, sądząc po liczbie linków do oryginalnej frazy kluczowej w wynikach wyszukiwania. Ludzie są szczęśliwi. Nie zastanawiając się, czy ci faceci próbują nazywać państwo anty-ludzkim, wydają ponad 65% swojego budżetu na programy społeczne, lekarstwa, edukację i emerytury (dodatek do kwoty pobranej ze składek emerytalnych).

  Ponieważ o wiele wygodniej jest rozmawiać o 20-milionowej pensji Sechina niż o około 4 bilionach rubli zabezpieczonych przez niego dochodów podatkowych. Podobnie, wynagrodzenie Millera jest o wiele ważniejsze niż 2,7 biliona podatków Gazpromu.

  Cóż i tak dalej. W końcu najważniejsze jest dla nich histeryczny emocjonalnie szum i nie tylko jeden Rosnieft przyniósł całą kwotę dopłaty państwa na pokrycie rocznego deficytu emerytalnego. Lub że 71% całkowitego budżetu opieki zdrowotnej Federacji Rosyjskiej na 2018 r. zostało opłacone przez Gazprom wraz z podatkami. To nie jest interesujące.

  W przeciwnym razie trzeba będzie uznać, że jedną z jego głównych funkcji – redystrybucji dochodu na rzecz społeczeństwa – państwo po prostu się wypełnia. A potem okazuje się, że wrogów ludu nie ma, ale w lustrze. Ale kto dobrowolnie zgadza się z tak radykalną myślą!

  Znacznie lepiej piszczeć z radości, aby odkryć kolejne szczere oszustwo. Tam nieznacznie poprawili znaczenie, tutaj jedna wartość została zastąpiona inną, tutaj trochę zastąpiono drugą i voila. Ratujcie, dobrzy ludzie, 250 tysięcy milionerów zabrało sobie całą Rosję! Pod sztandarami! Na barykady! Precz z Rosją! Sława Ukrainie!
  http://новости-россии.ru-

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2019/10/30/#comment-165240
 • @Oświat 21:45:10
  Dziękuję za obszerny komentarz (fragmenty) przywiedziony ze strony Wierni Polsce, konfrontujący informacje zamieszczone w przetłumaczonym przeze mnie tekście. To korzystne dla tworzenia zobiektywizowanego wizerunku rzeczywistości naszego wielkiego Sąsiada. Przyznam, że czuję się znużony nadmiarem negatywnych doniesień stamtąd i mam trudności ze znalezieniem pozytywów.
  Bo tam co i rusz, jeżeli nie gigantyczne pożary tajgi, katastrofalne powodzie, katastrofy ( co namniej 16 osób zginęło) niegalnych tam, na terenach złotonośnych. Ostatnie doniesienia o 20 letnim żołnierzu (z pochodzenia Tatar),który na warcie zastsrzelił 2 oficerów I 6 żołnierzy zszokowały całą Rosję. Jego nazwisko Ramil Szamsutdinow - Рамил Шамсутдинов

  http://vestikamaza.ru/uploads/vestikamaza/blog/illustration/image/dae7c2/share_zastavka.jpg

  Do tragicznego wydarzenia doszło wg doniesień, w rezultacie chronicznego znęcania się nad żołnierzem, w ramach wszechwładnej w rosyjskiej armii tzw. “diedowszczyzny” (rosyjskiego odpowiednika PRL-owskiej “fali”, wzbogaconego o element szowinizmu narodowościowego). Sądząc po nazwiskach zastrzelonych i czytając między wierszami - byli to Rosjanie.
  Jak więc Kolego widzisz, nie mam lekko. Ale obiecuję, będę się starał.
  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930