Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
244 posty 2651 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

AIDS w Rosji zbiera tragiczne żniwo

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W 2018 roku w Rosji z powodu AIDS zmarło 37 tysięcy osób. To rekordowy wynik. Łączna liczba zakażonych HIV przekracza 1 mln osób

 

W ROSJI z powodu AIDS zmarła rekordowa liczba osób. Poinformował o tym szef Federalnego Naukowo-Metodycznego Centrum Zapobiegania i Zwalczania HIV, akademik RAN Wadim Pokrowski.

 

Według dostępnych danych, największa liczba zakażonych HIV Rosjan należy do grupy wiekowej 30-40 lat (do 4% obywateli Federacji Rosyjskiej). Najwyższe wskaźniki zachorowalności u kobiet należą do grupy wiekowej 30-35 lat (2-3%). Głównym sposobem przenoszenia się choroby specjaliści nazywają tradycyjny seks.

 

Spośród ujawnionych w tym roku, 57% zakażeń nastąpiło w kontaktach heteroseksualnych, 2-3% to mężczyźni mający seks z mężczyznami, a pozostałych 40-41% przypadków—wytępuje w grupie konsumentów narkotyków — cytuje słowa Wadima Pokrowskiego, "Interfax".

 

Ponadto, występują przypadki zakażenia HIV w ramach opieki medycznej. W okresie trzech lat stwierdzono 62 podobnych incydentów , dla każdego prowadzone jest dochodzenie.

 

Wcześniej News.ru przekazał, że od stycznia do października 2019 r. na terenie Rosji, lekarze specjaliści , ujawnili prawie 66 tysięcy nowych przypadków HIV.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę  ,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

ŹRÓDŁO:

 

https://narzur.ru/v-rf-ot-spida-umerlo-rekordnoe-chislo-ljudejj/

za: news.ru

Tytuł: “В РФ от СПИДа умерло рекордное число людей”

Autor: nie wykazany

1.12.2019

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
ipseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • @
  Jak Pokrowski to wszystko podliczył?
  ‘’ Mam nadzieję, że to jasne, że aby zrozumieć rzeczywistą skalę epidemii HIV, należy pomnożyć oficjalne liczby przez 5-10’’

  Jakie środki proponuje Pokrowski w celu zwalczania HIV?
  „Nie stosujemy większości metod, które dowiodły swojej skuteczności w Europie. Począwszy od najprostszej - edukacji seksualnej w szkołach. Powiedzmy, że w Niemczech jest to obowiązkowe, a jeśli rodzic nie dopuści dziecko do takich zajęć, będzie musiał zapłacić grzywnę. W rezultacie w Niemczech występuje około 50 razy mniej nowych infekcji niż u nas’’
  Druga rzecz, którą proponuje akademicki Pokrowski, jest rozdawanie czystych strzykawek osobom uzależnionym od narkotyków, a na ulicach lepiej umieścić specjalne automaty ze strzykawkami.
 • @fretka 08:50:52
  Proszę wskazać źródło cytatu:
  ’ Mam nadzieję, że to jasne, że aby zrozumieć rzeczywistą skalę epidemii HIV, należy pomnożyć oficjalne liczby przez 5-10’’
 • @fretka 08:50:52
  Cyt : "W rezultacie w Niemczech występuje około 50 razy mniej nowych infekcji niż u nas’’. Kon. cyt.
  Moim zdaniem infekcje HIV występują w Niemczech 50 razy rzadziej niż w Rosji, nie z powody profilaktyki i edukacji szkolnej, lecz z powodu 50- cio krotnie mniejszej potencji.
 • @1abezmetki 09:00:41
  Мы таких Покровских шапками закидаем
  https://www.youtube.com/watch?v=a27YCMFsob0
  Na samym końcu artykułu jest dopisek PS
  https://spid-vich-zppp.ru/statistika/ofitsialnaya-statistika-vich-spid-rf-2016.html
 • @fretka 09:09:03
  https://spid-vich-zppp.ru/statistika/ofitsialnaya-statistika-vich-spid-rf-2016.html
  Z powyższego linku wynikałoby(upraszczając), że HIV lubi zimno i ciemno.

  Ciekawe swoją drogą, że powyższe mapy zakażeń pokrywają się w dużej mierze z mapami bezrobocia i zalkoholizowania społeczeństwa rosyjskiego.
 • @fretka 09:09:03
  Proponuję nie ekscytować się filmikami a zamiast tego poważniejszą lekturą. Z braku oficjalnego, zaktualizowanego stanowiska Kremla i Ministerstwa Zdrowia, z konieczności wypada zadowolić się poważniejszymi, dostępnymi publikacjami na temat hiv/aids.
  Poniżej garść - jak sądzę - kompetentnych źródeł:

  "Na początek 2017 roku całkowita liczba przypadków zakażenia HIV wśród obywateli Rosji osiągnęła
  1 114 815 osób (w świecie — 36,7 mln zakażonych HIV, w tym 2,1 mln DZIECI). A według szacunków międzynarodowej organizacji ЮНЕЙДС (UNAIDS) w Rosji już ponad 1 500 700 zakażonych HIV (!), ponadto, według szacunków amerykańskich i szwajcarskich naukowców w Rosji jest obecnie (grudzień 2017) mieszka ponad 2 miliony pacjentów HIV (opublikowane w czasopiśmie PLOS Medicine). Czytaj więcej:" https://spid-vich-zppp.ru/statistika/ofitsialnaya-statistika-vich-spid-rf-2016.html

  Powyzszy cytat odnosi się do okresu 2016/2017. Obecnie kończymy rok 2019.
  Od tego czasu sytuacja nie uległa poprawie. Odwrotnie; pogorszyła się.


  Epidemia HIV w Rosji w 2019 roku (statystyki, analizy)
  https://yandex.com/turbo?text=https%3A%2F%2Fspid-vich-zppp.ru%2Fstatistika%2Fvich-v-rossii-2019.html

  Liczba żyjących z HIV w Rosji przekroczyła milion

  https://s0.rbk.ru/v6_top_pics/resized/1180xH/media/img/1/85/755543064659851.jpeg

  Więcej informacji na RBC:
  https://www.rbc.ru/society/03/04/2019/5ca4bed19a794709eb47cec9

  Całkowita liczba zarejestrowanych przypadków HIV w Rosji przekroczyła milion
  https://spid.center/pl/posts/3801/
 • @tańczący z widłami
  Witam i pozdrawiam Kolegę w niskich progach:-)))
 • Autor
  Strasznie się przejmujecie losem tych biednych Ruskich. Jeszcze nie tak dawno na okrągło czytało się że lada chwila Rosjanie zapiją się na śmierć, a tu w/g organizacji światowych są w czubie w zwalczaniu alkoholizmu i mają jedne z najlepszych sukcesów w ograniczaniu spożycia alkoholu. Tak więc się nie przejmuj i na aids znajdą sposób. Lepiej zajmij się opisami polskiej służby zdrowia i problemem polskich dzieci z alkoholem i narkotykami.
 • @marek500 10:54:50
  Witam Kolegę eksperta od zaklinania niewygodnej rzeczywistości i jak się również okazuje, doradcę - kto i czym powinien się zajmować. Arogancja i tupet czy maskowany kompleks niższości?
  A z tym rzekomo niższym piciem; niższe zarobki i rosnące bezrobocie wymuszają więcej –poprawiającego oficjalne statystyki - samogonu.

  https://pbs.twimg.com/media/EEAKg-uXoAASPgq.jpg


  Czy to naprawdę takie trudne do wydedukowania??
 • @1abezmetki 11:25:23
  No fakt że budujące jest dla siedzącego po brodę w g..., że jest ktoś któremu te g... sięga do nosa. A co do tych statystyk to radzę się zapoznać. Już nie Ruscy wiodą prym tylko kraje nadbałtyckie. Ciekawe co jest przyczyną, dobrobyt czy beznadzieja.
 • @1abezmetki 09:56:54
  " ponadto, według szacunków amerykańskich i szwajcarskich naukowców w Rosji jest obecnie"

  Któż by powątpiewał w bezstronność amerykańskich i szwajcarskich naukowców, gdy mowa o Rosji?
 • @Pedant 12:01:04
  "któż by powątpiewał w bezstronność amerykańskich i szwajcarskich naukowców, gdy mowa o Rosji?"
  Tak, to zapewne prawda, ale przecież to jedynie mały wyimek z szerokiej gamy informacji na omawiany temat.
 • @tańczący z widłami 09:28:25
  Эти территории в 90-ых наиболее поражённые внутривенной наркоманией.
 • @1abezmetki 09:56:54
  Кратко здесь: https://spid-vich-zppp.ru/statistika/vich-v-rossii-2019.html

  Подробно, включая 2018-2019 годы: https://spid-vich-zppp.ru/statistika/epidemiya-vich-spida-v-rossii-2017.html
 • @jan - Czy to przypadek ze aids pojawil sie w afryce po wizycie ekip szczepiennych z osrodka broni biologicznych w Atl
  Według byłego Przedstawiciela ONZ „wspierani przez CIA ...
  alexjones.pl › aj-nwo › aj-informacje › item › 153982-wedlug-bylego-prz...
  7 paź 2019 - Według byłego Przedstawiciela ONZ „wspierani przez CIA” najemnicy rozprzestrzeniali wirusa HIV w Afryce. Wyświetlony na Festiwalu .
 • @jan
  Dokumenty specjalne  List o zwalczaniu Aids Cure w USA
  11 stycznia 2004 r
  Centrum Kontroli Chorób
  Urząd Zdrowia Mniejszości
  omh@cdc.gov
  Re: Opatentowane przez USA lekarstwo na AIDS

  Drogi CDC OMH:
  W 1997 r. Stany Zjednoczone opatentowały lek na AIDS, patent nr 5676977 (streszczenie poniżej). Do tej pory CDC nawet nie rejestruje tego lekarstwa na AIDS w żadnej ze swoich baz danych. Patent nr 5676977 jest lekiem na AIDS z pojedynczą infuzją, praktycznie bez skutków ubocznych. Jest nie do pomyślenia, że ​​strażnik zdrowia w tym kraju nie odnotował opatentowanego leczenia. Mamy nadzieję, że nasza dzisiejsza komunikacja będzie ostatnim sygnałem alarmowym dla agencji rządowej śpiącej za kołem zdrowia przyszłości mniejszości i innych.

  Szukamy natychmiastowego, podwójnie ślepego, przeprowadzonego przez rząd badania nad lekarstwem na AIDS. Mamy prawo wiedzieć, czy jest tak tanie i skuteczne, jak się wydaje. Mówię to z własnego doświadczenia. Jestem pierwszym Afroamerykaninem, który otrzymał lekarstwo na AIDS. 19 listopada 2001 roku wziąłem jednorazowy wlew i nigdy więcej nie spojrzałem na litanię leków przeciw HIV / AIDS. Moja osobista wdzięczność stanowi bodziec dla tej korespondencji.

  Biuro ds. Zdrowia Mniejszości CDC musi zapewnić przywództwo i prowadzić do świata bez HIV / AIDS, syntetycznego czynnika biologicznego reprezentowanego przez schemat blokowy „logiki badań” z 1971 r. W ramach programu Specjalnego Wirusa USA http://www.boydgraves.com/flowchart /. Szczerze wierzymy, że przegląd amerykańskiego programu specjalnego wirusa w połączeniu z natychmiastowym „podwójnie ślepym” testowaniem opatentowanego leku na AIDS jest jedynym sposobem na zapewnienie bezpiecznej i zdrowej przyszłości dla Afroamerykanów i innych osób.

  Szczerze,
  Boyd Ed Graves, JD
  1008 Elbon Rd.
  Cleveland, OH 44121
  216–382–9252
  http://www.boydgraves.com
  boyded2003@yahoo.com
  aby przejrzeć komentarze ekspertów AIDS ORIGIN:
  http://www.boydgraves.com/comments
  Patent Stanów Zjednoczonych
  5,676,977
  Antelman

  powrót do góry
 • @jan
  Boyd Graves
  www.boydgraves.com
  Tłumaczenie strony
  boydgraves.com. Learn how you can get this domain » | See more domains like this ». This Web page is parked FREE, courtesy of GoDaddy. 24/7 Support.
  Letter on the Suppression of Aids Cure in the U.S.A. - Afrika ...
  www.afrikaglobalnetwork.com › htm › special_letter
  Tłumaczenie strony
  216-382-9252 http://www.boydgraves.com · boyded2003@yahoo.com to review comments of the AIDS ORIGIN experts: http://www.boydgraves.com/comments
  AIDS is man-made - Interview with Dr. Boyd Graves
  www.finalcall.com › artman › publish › Perspectives_1
  Tłumaczenie strony
  5 paź 2004 - Boyd Graves displays the 1971 HIV Flow Chart after urging UN AIDS officials to provide oversight during the U.S. investigation into the missing ...
  The Boyd Ed Graves Foundation for AIDS Research - Informacje ...
  https://pl-pl.facebook.com › category › Nonprofit-Organization › about
  http://www.boydgraves.com/donate. WIĘCEJ INFORMACJI. Informacje. The Boyd Ed Graves Foundation for AIDS Research archives the research of the late ...
 • @DoktorSVZ 13:03:03
  DzIękuję zajrzałem. Potwierdzenie i dopełniełnienie innych informacji.
 • @jan 14:45:43
  Źółta kartka za trolling!
 • Autor
  Informacje są szokujące. Pańska notka w pewnym sensie zmobilizowała mnie do przejrzenia różnych źródeł na ten temat:

  "Najbardziej dotknięta jest grupa wiekowa 30-39 lat, w której co 50 osoba jest zarażona wirusem HIV."

  "Wśród zakażonych HIV nadal dominuje mężczyźni - 62,9%."

  " Pod względem częstości występowania nowych zakażeń HIV w jednostce czasu (tempo wzrostu), Rosja zajmuje trzecie miejsce po Afryce Południowej i Nigerii."

  https://spid-vich-zppp.ru/statistic/hiv-in-russia-2017.html
 • no cóż,
  wyścig technologii wojennych trwa, i zbiera żniwo.
 • @interesariusz z PL 20:08:43
  Wielce to prawdopodobne.
 • @1abezmetki 11:25:23
  "Witam Kolegę eksperta od zaklinania niewygodnej rzeczywistości"
  Każda rzeczywistość jest niewygodna, w zależności od oceniającego.
  Pisanie notek krytykujących jakiś kraj w sposób skrajnie stronniczy,
  przypomina opluwanie obejścia sąsiada, brodząc w gnoju po kostki.
  Pana artykuły leją miód na serce rusofobów, dla rusofili są jak tępy nóż.
  Niby krzywdy nie zrobi, ale jak wkurza....
 • @tańczący z widłami 09:28:25
  Tak,,a'propopo", ciekawym wydaje się odkrycie, które prowadzi do wniosku że demonozowana na początku lat 90 (guma do żucia Turbo) substancja a właściwie dwie: BHA i BHT czyli E320 i E321 zwalczają wirusy nawet te ukrywające się w warstwie lipidowej! Natomiast raka wątroby wywołują u szczurów, ale u ludzi podobno nie (w tzw rozsądnych ilościach). EU ma w planie stopniowe wyłączanie tej substancji z rynku..
 • @Oracz 11:14:35
  Pamiętam te gumy, jak również to, że często ważniejsze od samych gum były obrazki doń dołączane.
  Co do szkodliwości w/w to być może znaczenie ma tu kultura ich spożywania. Ludzie je żuli i wypluwali a szczury połykały w całości i trawiły.
  Skoro EU ma w planie wycofanie E320 i E321(jako środek o wątpliwej szkodliwości), to z pewnością ma też w planie zastąpienie tych substancji czymś innym, żeby "szczury" za bardzo się nie rozmnażały, choćby glifosatem.
 • @SZS 11:00:23
  Uwaga!

  Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!

  Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów obcojęzycznej publikacji, z którymi -proszę,nieu tożsamiać tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają jego prywatną sprawą, dopóki nie wypowie się jako komentator !
 • @1abezmetki 12:40:22
  Przepraszam.
  Powinno być : "Pana tłumaczenia..."
  Mój błąd, lecz w sumie na jedno wychodzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829