Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Rosyjska Prokuratura zaprzecza...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prokuratura w Twerze potwierdziła: rozstrzelanie Polaków przez NKWD — to kłamstwo

 

Kierownictwo Twerskiego Uniwersytetu Medycznego otrzymało od prokuratury centralnej dzielnicy  w Twerze, wymóg usunięcia tabliczek z budynku Uniwersytetu, z fałszywymi informacjami o rozstrzelaniu Polaków przez NKWD , informuje, 1 grudnia portal informacyjny Tverigrad.

 

Kontrola prokuratorska wykazała, że tabliczki na budynku Twerskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego (ТГМУ) umieszczono nielegalnie. Wskazują one, że w budynku ТГМУ, w piwnicach, w 1940 roku rozstrzelano około 6 tysięcy jeńców polskich żołnierzy przez organy NKWD. W latach przedwojennych w tym budynku znajdował się Kalininskij Zarząd NKWD (obecnie Twer) .

Pracownicy prokuratury nie znaleźli dowodów na to, że w kamienicy pod adresem ulica Sowietskaja, d. 4 odbywały się masowe egzekucje polskich jeńców . Tabliczki z niepotwierdzonymi informacjami  zalecono zdemontować.

W komunikacie czytamy, że wcześniej Główna Prokuratura Wojskowa Federacji Rosyjskiej przeprowadziła kontrolę w tej sprawie. Wyniki dochodzenia w latach 2010-2012 Ministerstwo Sprawiedliwości przedstawiło w мemorandach, skierowanych do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Figurują w nich jedynie nazwiska 16 Polaków, szczątki których zostały znalezione podczas ekshumacji w miejscowości Miednoje w 1991 roku.

W ten sposób, w prokuraturze Dzielnicy Centralnej w Twerze, potwierdzono stanowisko Głównej Prokuratury Wojskowej, że wiosną 1940 roku w Kalininie w budynku, gdzie obecnie mieści się uniwersytet medyczny, nikt nie rozstrzeliwał tysięcy Polaków.

Czytaj również: Katyń i Miednoje — kłamstwo o "rozstrzelanych przez NKWD" Polakach coraz bardziej oczywiste Катынь и Медное — ложь о «расстрелянных НКВД» поляках всё более очевидна

 

Przypomnijmy, że wersja o rozstrzelaniu Polaków z Ostaszkowskiego przesyłkowego obozu w piwnicach uniwersytetu medycznego pojawiła się w czasach Gorbaczowa. W tej wersji, rozstrzelani polscy internowani wojskowi zostali pochowani w miejscowości Miednoje pod Kalininem (Twerem).

Jednak przekonywujących dowodów tej wersji, do tej pory nie przedstawiono. Społecznicy i eksperci wielokrotnie wskazywali na cały szereg zbadanych i oficjalnych dokumentów zaprzeczających udziałowi radzieckich służb specjalnych w śmierci Polaków.

Należy również pamiętać, że w 1943 roku niemiecka propaganda stworzyła mit o tym, że jeńcy Polacy zostali rozstrzelani nie przez hitlerowców jesienią 1941 roku, a przez NKWD w 1940 roku. Wymieniano kilka miejsc na terenie ZSRR, gdzie rzekomo pochowano ofiary masowych egzekucji. Wśród nich — Katyń pod Smoleńskiem i Miednoje pod Kalininem (Twerem).

Плиты с именами польских граждан в мемориале «Медное» в Тверской области Владимир Моисеев © ИА Красная Весна

 

Czytaj również: Na okrągłym stole w Twerze nazwano fałszywym mitem rozstrzelanie przez NKWD jeńców Polaków

На круглом столе в Твери назвали лживым мифом расстрел НКВД пленных поляков

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę, nie  utożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Uzupełniające rosyjskie informacje:

https://yandex.com/turbo?utm_source=turbo_turbo&text=https%3A%2F%2Frossaprimavera.ru%2Fnews%2Fc1ae9265

На круглом столе в Твери назвали лживым мифом расстрел НКВД пленных поляков”

 

https://tverigrad.ru/publication/prokuratura-trebuet-razobratsya-s-nezakonno-ustanovlennymi-memorialnymi-tablichkami-na-zdanii-tverskogo-meduniversiteta

Прокуратура требует разобраться с незаконно установленными мемориальными табличками на здании тверского медуниверситета”

 

Źródło:

https://yandex.com/turbo?text=https%3A%2F%2Frossaprimavera.ru%2Fnews%2F48a7a903

Tytuł:Прокуратура в Твери подтвердила: расстрел поляков органами НКВД — ложь”

Autor: nie wykazany

1 Grudnia 2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego
i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • @Redakcja
  Dziękuję za trafną, wyważoną ilustrację wprowadzającą. :-)))
 • Nowa historia
  Jeśli tak dalej pójdzie, to jeszcze kilka lat minie, a okaże się, że to nie ZSRR i Niemcy mordowali polskie elity, a że sami się mordowaliśmy. Wystarczy kilka pożarów w archiwach IPN i po sprawie, a następne pokolenie w taki przekaz uwierzy.
 • @Lotna 03:03:57
  Na początek wystarczy poczytać protokoły Procesu Norymberskiego dotyczące zbrodni Katyńskiej. Polecam opis prac komisji Czerwonego Krzyża i zakres jej badań na miejscu zbrodni. Reszta też bardzo interesująca i dająca wiele do myślenia... Że Rosjanie dopiero teraz się za to wzięli... Lepiej późno niż wcale.
 • To manipulacja.
  ------------------
  "Prokuratura w Twerze potwierdziła: rozstrzelanie Polaków przez NKWD — to kłamstwo"
  -------------------
  Manipulacja - ponieważ tak to brzmi jakby NKWD w ogóle nie rozstrzeliwała wtedy polskich oficerów. Prawdopodobnie mordowano ich bezpośrednio nad dołem - a nie w piwnicy i tyle.
  Wniosek?
  Czy znów mamy do czynienia z jakąś odmiana "polskich obozów koncentracyjnych"? Szalala-la-la - fałszowanie historii mordowania ludzi stworzonych przez Boga przez czarci pomiot - ciągle trwa.
 • Czy Prawda w Galaktyce już nie jest potrzebna ?
  Czy wobec ogromu wszechświata jedna z wartości ziemskiego życia będzie zakopana dla lepszego samopoczucia państw czy ludzi ?
  Skoro tak łatwo manipuluje się podstawowymi wartościami, to po co jest ten Świat ?
  https://bi.im-g.pl/im/e0/e2/12/z19800800V.jpg
 • manipulacja faktami
  Moim zdaniem ten post jest manipulacją i kłamstwem. Nie godzi się z tak poważnego zdarzenia w historii robić jaja panie autor.
  Władze rosyjskie kazały zdjąć upamiętniające tablice tylko i wyłącznie odnośnie do specyficznego budynku na którym zostały zamontowane.
  Jest to spowodowane tym iż ani w żadnych dokumentach ani poprzez potwierdzenie świadków nie stwierdzono aby w tym dokładnie budynku żołnierze polscy byli rozstrzeliwani. jest to kolosalna różnica aniżeli "powody"
  opisywane w powyższym artykule.
  PS: W Rosji wciąż wielu ludzi nie wierzy i neguje ludobójstwo katyńskie jednak oficjalna wersja państwa rosyjskiego potwierdza swoją winę i ten mord a to jest najważniejsze. No cóż, w Polsce żyją ludzie którzy twierdzą
  że ziemia jest płaska.
 • @Stara Baba 15:23:00
  Poprawka do PS: w Rosji wszyscy wiedzą (nie nie wierzy, to nie jest kwestia wiary) ale część neguje ludobójstwo katyńskie. Ta negująca część to odpowiednik naszej "nadzwyczajnej kasty" posiadająca też inne związki z tymi naszymi, z tymi co mordowali zresztą też ...
 • @Drab61 16:09:56
  "Poprawka do PS: w Rosji wszyscy wiedzą (nie nie wierzy, to nie jest kwestia wiary) ale część neguje ludobójstwo katyńskie."

  Ja to również odbieram jako rosyjska negację. Wskazuje na to następujące zdanie:

  "Czytaj również: Katyń i Miednoje — kłamstwo o 'rozstrzelanych przez NKWD' Polakach coraz bardziej oczywiste"
 • @Jwu 08:35:08
  Co to znaczy "wy ze starej emigracji"? Nie należę do starej emigracji i nie jestem naładowana rusofobią.

  Prezydent Jelcyn przeprosił za Katyń i przywiózł ze sobą jakieś dokumenty do Polski dotyczące tych wydarzeń.

  Podaję z Wikipedii:

  "W trakcie ekshumacji ośmiu masowych grobów odnaleziono ciała dwóch generałów – Bohaterewicza i Smorawińskiego – pochowane następnie w oddzielnych mogiłach. Do 7 czerwca 1943 roku wydobyto 4243 ciała i zidentyfikowano 2730 z nich[47]; w identyfikacjach uczestniczył dr Wodziński z PCK. Prace dokumentowano, określając m.in. sposób dokonania zabójstw i rodzaj używanej broni. Stwierdzono stosowanie amunicji niemieckiej kal. 7,65 mm (w pewnych przypadkach także kal. 6,35 mm) firmy Geco, które były produkowane w fabryce należącej do Gustawa Genschow w Durlach, masowo eksportowanej do ZSRR przed 1939[48][a]; przy zwłokach zamordowanych odnaleziono korespondencję z bliskimi kończącą się na przełomie kwietnia i maja 1940 roku[49]. Czas dokonania zbrodni ustalono również na podstawie wieku korzeni i słoi sosen rosnących na mogiłach, których czas zasadzenia w 1943 określono na trzy lata wstecz[50]."

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katyńska

  P.S.
  Proszę przemyśleć co pan pisze następnym razem.
 • @Jwu 08:46:21
  Myślisz, że to już wszyscy? Pomyśl jeszcze raz.
 • @Drab61 16:09:56
  Zapewne masz rację.

  A jeśli już są tak rzetelni, to dlaczego się nie zabiorą za obalanie mitów holokaustu i tych rzekomych komór do gazowania ludzi?
  Albo tajemnicy pieców do spalania zwłok, bardziej wydajnych niż dzisiejsze najnowocześniejsze krematoria?
 • @AgnieszkaS 08:51:59
  A to dobre! Stara, naładowana rusofobią emigracja. :)))
  To brzmi wręcz wybuchowo, a przyprawiło mnie o salwy śmiechu.
  Najwidoczniej samodzielne myślenie na temat Rosji jest niedozwolone. Nielzja, bo inaczej odpowiednio zakwalifikują.
 • @rumpelsiltskin 06:05:02
  Protokoły Procesu Norymberskiego.
  Piszą na coś na ten temat, że przyznania się Niemców do masowej zagłady więźniów obozów koncentracyjnych były wymuszane torturami? Albo że największym zbrodniarzom umożliwiono ucieczkę za Atlantyk?
 • @Jwu 21:06:47
  Żółta kartka za chamstwo!
 • @Lotna 18:00:05
  "A to dobre! Stara, naładowana rusofobią emigracja. :)))"

  To jest zauważalna tendencja w myśleniu i interpretowaniu historii. W podobny sposób myślą rosyjscy patrioci, których jest wielu w USA. Sądzę, że są oni na nowo indoktrynowani przez publicystów rosyjskich, jak ten tutaj w tłumaczeniu Autora notki. A na poziomie spotkań towarzyskich z "braćmi Rosjanami" to zetknęłam się nawet z opinią, że cóż Rosja była siłą taką jak USA, a Polacy byli "Indianami". Od tego momentu odrobinę ostudziłam moje prorosyjskie sentymenty. Rosjanie manipulujący historią mnie nie dziwią, ale Polacy bezkrytycznie powielający ten trend trochę tak.
 • @Stara Baba 15:23:00
  Uwaga!
  Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!
  Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów obcojęzycznej publikacji, z którymi -proszę, nie utożsamiać tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają jego prywatną sprawą, dopóki nie wypowie się jako komentator !

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930