Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

O amerykańskiej bestii zapędzonej w kąt

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj, zamiast – zwykłego – narażania się tutejszej jaczejce putinolubów, wystawiam się na atak ze strony amerofilów, przywodząc Czytelnikom bulwersujący artykuł Aleksandra Dubrowskiego,...

...na temat narastającej katastrofy finansowej a zatem i gospodarczej USA.https://usdebtclock.org/#  Mimo demonizującego USA tytułu, tekst wydaje się (Waszemu tłumaczowi) – “ma ręce i nogi “. Z uwagi na moją karygodną ignorancję w wielu dziedzinach – w tym w finansach, proszę pokornie naszych oświeconych w tej materii, o  stosowne wyjaśnienia i sprostowania oraz wyrozumiałość – “bo chciałem dobrze”

 

 

O amerykańskiej bestii zapędzonej w kąt

 

(nienaukowo o nienaukowym)

 

 

Nie tak dawno temu, najpotężniejszy człowiek na świecie, dokonał szeregu obietnic wyborczych: przywrócić, nagiąć, wysłać, ukrócić, ponownie stworzyć wielką i inne wspaniałe przedsięwzięcia, w rodzaju odzielenia się ścianą, "osuszenie bagna", a następnie, zdecydowane wyprowadzenie wszystkich na czyste wody.

Minęły trzy lata, a wóz wciąż nie tam. Na przykład, Trump obiecał zainwestować trylion w infrastrukturę USA. Wydawałoby się, nic łatwiejszego: wydrukować, zainwestować, rozmazać po całym świecie i "z głowy".

 

Ale nie tak się złożyło: drukować - drukują, bilans Fed w papierach dłużnych rośnie, ale tryliona w ciągu trzech lat, nikt Trump'owi nie udostępnił.

Nie ma tryliona, ale i nie ma sądu. Nawet Pentagon, (по словам) według swojego szefa, Marka Espera, walczy o dolara, aby przynajmniej dogonić Rosję w hipersoniku:

"Ministerstwo inwestuje każdego dolara, który możemy fizycznie wykorzystać, aby zapewnić nam przewagę konkurencyjną w dziedzinie broni hipersonicznej."

Taka jest rzeczywistość piramidy długu, którą Trump, z całą proletariacką determinacją , obiecał rozpylić na molekuły, o czym teraz jakoś skromnie, stara się nie pamiętać.

Jednak tutaj, aby mu pomóc, śpieszą nawet jego wrogowie z konkurencyjnego demokratycznego plemienia, którzy, w istocie, i dołożyli niezmierne wysiłki, aby podłożyć bombę długu pod swoją ukochaną ojczyznę.

 

A teraz, właśnie, o długu, który podczas triumfalnego wejścia na Olimp i nie mniej triumfalnego przywództwa potężnego mocarstwa, Trump zwiększał ze średnią szybkością 3 miliardów dolarów dziennie i doprowadził do oszałamiających 23 trylionów dolarów. To znaczy , aby skala była jasna: najpotężniejsza światowa potęga gospodarcza,  codziennie ponosiła straty porównywalne z kosztem budowy Krymskiego mostu.

Nie wiem, czy można jeszcze zaimponować komuś takimi liczbami, ale amerykański przedsiębiorca Seymour Durst, był pod ich wrażeniem jeszcze , w 1989 roku i z długiem jedynie $ 2,7 tryliona, kiedy ten wrażliwy biznesmen i zainstalował pierwszy licznik-tablicę wyników na jednym z budynków Manhattanu.

 

 

*1.

 

Teraz ten cud zaawansowanej technologii IT wygląda tak:.

A jeśli ktoś wątpi w skalę tragedii, w trybie online, to "codzienne wznoszenie mostów krymskich" w USA, można łatwo obserwować tutaj здесь.. Bardzo, oględnie mówiąc, to innowacyjny obraz, który obserwować, jest fascynującym zajęciem, zwłaszcza w zakresie analizy poszczególnych dziedzin w ich dynamice.

 

Tutaj, na przykład, zrzut z 24 lutego 2017r. срез на 24 февраля 2017 года, czyli na samym początku obietnicy Trumpa, aby rozpylić długową jamę na na molekuły (lub atomy). Tam, oprócz długu publicznego w wysokości prawie 20 trylionów dolarów, wydzieliłem jeszcze trzy pozycje (od góry do dołu): dług na obywatela, umowne derywaty pochodne i skumulowany deficyt budżetu federalnego.

*2.

Na dzień dzisiejszy, czyli 09 grudnia 2019 r., tablica wygląda inaczej (ludzie pracują!) i nie tylko pod względem dynamiki poszczególnych dziedzin, ale nawet pod względem merytorycznej rozbudowy artykułów, co jednak wymaga uważniejszej analizy niż powierzchowna ( zajmę się tym później):

*.3

 

I tak:

- dług państwowy wzrósł o 3 trn, w tempie 3 miliardów dolarów dziennie — ten sam "jeden Krymski most" w codziennym trybie, tylko ze znakiem minus.

- dług każdego obywatela wyniósł prawie $ 70 tys wobec $ 61,5 tys trzy lata temu.

- derywaty umieszczone w rubryce "aktywa", które w rzeczywistości, jak wszyscy wiedzą, to puste i niczym nie wypełnione" papierki", 546 miliardów dolarów w porównaniu do 610 miliardów dolarów trzy lata temu, co świadczy o prostym odpisie księgowym części baniek mydlanych wielkości prawie 50 miliardów dolarów.

- skumulowany deficyt federalny $ 6,9 trn wobec $ 5,6 trn - wzrost w ciągu trzech lat o $700 mld.

 

W "obrazie olejnym" na koniec 2019 roku wyróżniamy jeszcze kilka pozycji:

- obecny deficyt federalny, który Trump miał również rozpylać na cząstki elementarne, wynosi 1 trn dolarów z ogonkiem wobec 591 miliardów dolarów: wzrost prawie dwukrotny, a dokładniej - o 43%!!!

 

- łączny dług państwa i obywateli, w tym bańki hipotecznej, to $ 74 trylionów wobec $ 67 trylionów - wzrost o $ 7 trylionów w ciągu trzech lat!!! A to już nie trzy, ale aż 7 miliardów dolarów dziennie. I to, nawiasem mówiąc, nie włączając długów korporacyjnych, rosnących ze względu na niskie sztuczne stawki kredytowe, co daje im grubą powłokę toksyczności w przypadku nawet niewielkiego wzrostu odsetek kredytowych i których wielkość, według niektórych analitycznych szacunków, wynosi co najmniej 10 trylionów dolarów.

 

Ogółem, łączna kwota szybko rosnącej jamy długu, prawie nie do przewidzenia w całej jego głębokości, zapewne zbliża się do $ 100 trylonów dolarów, co przekracza nie tylko długi wszystkich innych państw razem wziętych, ale także znacznie powyżej całości materialnych (bynajmniej nie wirtualnych) wartości w USA.

Jest jeszcze $ 127 trylionów niezabezpieczonych zobowiązań, ale to już dla bardzo wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy potrafią zamienić niebieskookim dowolny minus na plus.

Uzbrajamy się w zdrowy rozsądek i odrzucając zbyteczny chłam z pseudonaukowych teorii ekonomicznych, które uzasadniają bezsens istnienia państw-piramid długu, ponownie dochodzimy do nieuniknionego wniosku: dół długu nie może być dowolnie głęboki, a bomba długu, to bomba, która prędzej czy później eksploduje.

Jednak ten sam zdrowy rozsądek, uporczywie powtarza raz po raz: bez paniki, ile razy można przewidywać katastrofę USA, którą już każdy tłuk wbił wpamięć? Lepiej spójrzcie na siebie, a w Stanach Zjednoczonych, po prostu, może nie jest tak źle, jak wam się wydaje na kanapie!

 

Może i tak, spróbujmy inaczej: nie będziemy niepotrzebnie komplikować ani upraszczać, nie tracąc z oczu jednak przyczyn i skutków.

Powód jest prosty jak korek do butelki: globalizacja za pośrednictwem zagranicznych międzynarodowych korporacji, które nie chcą płacić podatków w Alma Mater, wyssała wszystkie soki przede wszystkim w miejscu swojego urodzenia. Konsekwencja jeszcze prostsza: aby zrekompensować upadłe kolosalne dochody i, aby nie stracić swojego wewnętrznego (poziomu życia) i zewnętrznego (wielkość PKB) statusu, państwo jest zmuszone albo je zwrócić, albo zastąpić pożyczkami.

Następnie cała ta trylionowa masa, po przejściu przez rynek krajowy (a czasem bezpośrednio), przelewa się do światowej gospodarki za pomocą dolara, który ma status waluty rezerwowej i środka płatniczego. i to bez inflacji. Albo prawie żadnej. Oto i cała nienaukowa arytmetyka, która wyjaśnia przebiegłe innowacje z biegających linii.

Wtedy okazuje się: triumfalne nadejście Trumpa I jego kolejne trzy lata pokazały, że on albo nie zamierzał dotykać podstaw formacji, na której opiera się jakaś- nijakaś siła USA, albo nie był w stanie tego zrobić. Oznacza to, że ani teraz, ani w przyszłości (jeśli wygra w 2020 r.) nie będzie, ani nie będzie w stanie ,zmienić niczego w amerykańskim paradygmacie, a wszystkie aluzje do jego nieudanej bitwy z globalistami pod hasłem "Ameryka przede wszystkim" są tylko odbiciem pragnienia Trumpa, aby nie stracić miejsca w Globalnym Systemie, który z tego czy innego powodu, zaczyna się wymykać, pozostawiając USA z długami, nadchodzącymi cięciami wszędzie i wszystkiego, i potencjalną degradacją do roli przeciętnego regionalnego mocarstwa, niezdolnego do odbudowy zwietrzałej infrastruktury. Bo nie ma i nie może być żadnego rozsądnego usprawiedliwienia w istnieniu państwa, w codziennym reżimie, okradającego resztę świata, a nawet nie ukrywającego, swojej pasożytniczej istoty.

 

Podsumowując, przypomnę dane na temat produkcji przemysłowej wiodących światowych mocarstw, opublikowane w 2018 опубликованные przez nikogo innego, jak CIA, która uznała, że najbardziej sprawiedliwą metodą porównywania mocy produkcyjnych, jest produkt krajowy brutto, wg parytetu siły nabywczej (PKB przez PPP) za rok 2017:

 

1. Chiny - $ 11,05 trn.

2. Indie to 5,05 trn dolarów.

3. USA-3,83 trn dolarów.

4. Japonia-1,66 trn dolarów.

I 5. Rosja-1,51 trn dolarów.

6. Niemcy-1,28 trn dolarów.

 

Nawiasem mówiąc, od tego czasu CIA, nie publikowała więcej na ten temat. Dlaczego?

 

Czy ktoś, po tym ,nadal będzie twierdził, że Stany Zjednoczone są pierwszą gospodarką świata? Jak to się mówi, każde stwierdzenie wymaga podstawy dowodowej. Z wyjątkiem wiary. A ci, którzy nie wierzą, nieuchronnie przychodzą do myśli o budowaniu i wdrażaniu planów zastąpienia toksycznego dolara jako środka płatniczego, własnymi walutami, a rezerwy nie są tworzone z wirtualnych , papierków ale z prawdziwego metalu w źółtym kolorze.

Tak więc, to wcale nie Trump-izolacjonista, a świat stopniowo izoluje i zapędza w kąt uzbrojoną po zęby bestię, stojącą na skraju bankructwa. Ze wszystkimi konsekwencjami zarówno dla bestii, jak i dla całej planety.

 

Ile potrwa i kto wygra w konfrontacji, wydaje mi się, że to nie powinno budzić wątpliwości. W rzeczywistości, nie jest nawet szczególnie konieczne, aby walczyć, po prostu trzeba spokojnie przygotować się i poczekać, aż bestia skończy pożerać samą siebie.

 

 

 

Taka jest rzeczywistość, którą jestem pewien, Trump dobrze rozumie, ale aby się jej przeciwstawić, jak pokazały trzy lata, nic nie może i nic nie zdoła. I nikt inny, również nie zdoła.

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,  nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to OSZCZERCA i  ŁAJDAK, niemile widziany, na moim blogu !

 

 

Przypisy:

 

Nie wiem jak opublikować ilustracje *1. -*3 w naturalnej wielkości.

W związku z powyższym, zamieszczam je w komentarzach

w stosownej  kolejności.

 

Źródło:

 

 

http://worldcrisis.ru/crisis/3497589

 

Tytuł:Про американского зверя, загнанного в угол (ненаучно о ненаучном).

Autor:Александр Дубровский [daw]  

09 Дек 2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Ad: Przypisy
  Przypisy:

  Poniżej, obiecane zrzuty z ekranu odnoszące się do tekstu w kolejności i wielkości umożliwiającej interpretacje (mam nadzieję)

  http://worldcrisis.ru/pictures/3497589/3497589_1_1575894358.jpg

  http://worldcrisis.ru/pictures/3497589/3497589_2_1575894360.jpg

  http://worldcrisis.ru/pictures/3497589/3497589_3_1575894360.jpg
 • @1abezmetki 23:23:26
  Dodaję jeszcze "zegar amerykańskiego długu" w czasie rzeczywistym, który nie chce mi się wyświetlić w nagłówku.

  https://usdebtclock.org/sources/transparent2.gif

  https://usdebtclock.org/#
 • @AgnieszkaS 23:43:41
  Mam ndzieję -:)
 • @1abezmetki 23:45:48
  Widzę dwie notki - jedna pod drugą.
 • @AgnieszkaS 23:55:28
  Ja również. To albo błąd oprogramowania albo mój. Być może gdzieś np.wstawiłem lub usunąłem "przecinek" a system potraktował to jako odrębny wpis. Nie mam już siły ślepić po nocy.
  Pozdrawiam Panią,
 • @AgnieszkaS 23:55:28
  A jeśli chodzi o dług, to gdyby obowiązywał ciągle system dolara opartego na złocie mielibyśmy poważne zmartwienie. Rząd jednak operuje pieniędzmi fiducjarnymi dlatego się nie martwię.
 • @1abezmetki 00:04:06
  Może Administracja go usunie.

  Pozdrawiam.
 • Licznik długu globalnego
  Licznik on line długu globalnego i porównawcze zestawienia dot. różnych krajów

  https://commodity.com/debt-clock/
 • @autor
  Typowa żydowska zagrywka.
  Na 100 tekstów antyrosyjskich zamieszczasz jeden antyamerykański.

  W GW zatrudniają prawie samych judejczyków ale aby nie być posądzanym o segregację rasową dla zmyłki zatrudniają jednego czy dwóch Polaków.Żydzi w bezpiece zatrudniali swoich ziomków na wysokich stanowiskach a na niższych szczeblach zatrudniali Polaków i wtedy mogli drzeć ryje,że w UB też pracowali Polacy i to oni są odpowiedzialni za mordowanie polskich patriotów.
 • Coś się nie zgadza
  "1. Chiny - $ 11,05 trn.
  2. Indie to 5,05 trn dolarów.
  3. USA-3,83 trn dolarów.
  4. Japonia-1,66 trn dolarów.
  I 5. Rosja-1,51 trn dolarów.
  6. Niemcy-1,28 trn dolarów."

  Ja widzę inne dane (2017, CIA Factbook)
  https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/fields/208rank.html

  1 China $23,210,000,000,000 2017 est.
  2 United States $19,490,000,000,000 2017 est.
  3 India $9,474,000,000,000 2017 est.
  4 Japan $5,443,000,000,000 2017 est.
  5 Germany $4,199,000,000,000 2017 est.
  6 Russia $4,016,000,000,000 2017 est.
 • @Pedant 08:34:19
  Może warto zajrzeć na zegar długu on-line tutaj:
  https://usdebtclock.org/#

  lub na
  Licznik długu globalnego
  Licznik on line długu globalnego i porównawcze zestawienia dot. różnych krajów
  https://commodity.com/debt-clock/

  Może CIA w swojej publikacji przyjęła inne kryteria naliczania niż obecnie?
 • @matterhorn 08:29:10
  ŻÓŁTA KARTKA

  za oszczerstwo!

  https://external-content.duckduckgo.com/iu/?u=https%3A%2F%2Fthumbs.dreamstime.com%2Fb%2Farbiter-%25C5%25BC%25C3%25B3%25C5%2582ta-kartka-33661033.jpg&f=1&nofb=1
 • @1abezmetki 08:51:30
  "Może warto zajrzeć na zegar długu on-line tutaj:
  https://usdebtclock.org/#"

  Dane o których napisałem odnoszą się do PKB wg. realnej siły nabywczej, a nie do długu.

  "Może CIA w swojej publikacji przyjęła inne kryteria naliczania niż obecnie?"

  PKB różnych krajów obserwuję od lat (także wg. innych źródeł). Kryteria i liczby znacząco się nie zmieniły. Dane podane przez Pana, są całkowicie błędne.
 • @Pedant 09:05:27
  Uwaga!

  Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!

  Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów obcojęzycznej publikacji, z którymi -proszę, nieutożsamiać tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają jego prywatną sprawą, dopóki nie wypowie się jako komentator !
 • @1abezmetki 09:08:07
  "Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!"

  Nie obwiniam Pana. Nie miałem tego na celu, tylko chciałem sprostować fakty podane w artykule, aby czytelnicy (i Pan) nie byli wprowadzani w błąd :)
 • @1abezmetki 23:36:22
  Bez paniki. USA długów nie musi spłacać. Stało tak się od czasu kiedy dług stał się niczym...
 • @Pedant 09:15:35
  Dziękuję za wyjaśnienie. :-)
 • Z ostatniej chwili...
  Pożar na jedynym lotniskowcu rosyjskim “Admirał Kuźniecow”

  https://www.gazeta.ru/army/2019/12/12/12860798.shtml

  https://www.youtube.com/watch?v=v1PJAWi2wEU

  https://www.youtube.com/watch?v=dH6AxzXD8HQ
 • @AgnieszkaS 00:11:42
  A powinna Pani.
  Każdy pieniądz emitowany bez pokrycia jest po prostu kradzieżą, a nawet bandytyzmem. Pieniądz albo jest, albo go nie ma.
  Można oczywiście oszukiwać wszystkich z samym sobą włącznie i emitować = kreować = drukować pieniądz fiducjarny mający tyle wspólnego z pieniądzem, co krzesło elektryczne z krzesłem.
  Można w tej kwestii zaklinać rzeczywistość tylko dlatego, że efekty kręcenia pieniądza z powietrza widać dopiero po wielu, nawet kilkudziesięciu latach, a większość ludzi myśli w kategoriach tygodnia, zapobiegliwi - miesiąca, nieliczni lat, a pomijalne wyjątki w perspektywie dziesięcioleci.
  Rozumiem, że będąc obywatelką takiego bandyckiego państwa nie musi się Pani o to martwić. Ale my, malutcy....
 • @SZS 09:27:04
  Ona nie zrozumie. Tego nie było w CNN, Fox New, albo w innym szajsie
 • @SZS 09:27:04
  Napisał Pan:
  "Można oczywiście oszukiwać wszystkich z samym sobą włącznie i emitować = kreować = drukować pieniądz fiducjarny mający tyle wspólnego z pieniądzem, co krzesło elektryczne z krzesłem."

  Wszystkie kraje używają pieniądze fiducjarne. Jest Pan wyjątkowo niedoinformowany. Polecam notkę Pani Anny, która podejmuje ten temat. Są pod nią również moje komentarze.


  http://an40na.neon24.pl/post/151628,skad-sie-biora-pieniadze
 • @AgnieszkaS 11:23:01
  To pani chwali to złodziejstwo? Typowe dla amerykańskich złodziei
 • @Jwu 11:24:32
  Rozumiem, listonosz powinien przynosić jedynie wiadomości o głównej wygranej na loterii, a jak nie, - to czapa. Rzeczywiście, porażki reżimu mnie nie martwią. Co innego nieszczęście Narodu Rosyjskiego, cierpiącego pod mafijną oligarchią żydowsko-putinowską już tyle lat...
  Nie podoba się - nie czytaj i nie przyłaź. Masochista? Czy dyżurny troll ?
 • @AgnieszkaS 11:23:01
  "Wszystkie kraje używają pieniądze fiducjarne."
  Oczywiście.
  Ale to, że wszystkie, nie oznacza że to nie bandytyzm. (wszyscy kradną, to ja też!. Nie uważa Pani, że to zasada moralnie naganna? Z jednym wyjątkiem - USA.)
  Pani Anna może jest wyrocznią dla Pani, choć z poglądami Pani w większości się nie zgadzała. Dla mnie na pewno nie.
  I może ja jestem niedoinformowany, za to Pani jest w tych sprawach świadomie głupia... Albo, co gorsze płatna trollica.
 • @1abezmetki 12:08:24
  Ani masochista ,ani tym bardziej dyżurny troll.Obiektywny czytelnik portalu ,któremu twoje prostackie artykuły śmierdzą na odległość prowokacją.
 • @Jwu 12:41:45
  Takie nastawienie jak Twoje, to w typologii socjo-patologicznej - postawa pasywno-agresywna.
  To jak po hamulcu i po gazie. Bezproduktywna strata energii i rujnowanie bryki albo zdrowia.
  Nie bądź konsumentem niechcianych wiadomości. Pisz własne. Bądź ambitny, myśl i rozwijaj się, zamiast marudzić. Czekam na Twoje kontr-informacje, choćby wykazujące, że kłamię i konfabuluję. Operuj faktami.
  Póki co,Twoja logika, to jak zakazać działalności zakładów pogrzebowych, bo nic tylko chowają a chirurgii wypadkowej, że zajmują się tylko rannymi, zaś strażakom, że nic tylko pożary,
  reporterom wojennym, że nic tylko wojna a mnie że widzę tylko biedę i bardak, zamiast zachwycać się radosnym życiem milionerów. To prawda, prowokuję w nadziei wyzwolenia – również u Ciebie – bolesnego procesu myślenia. Zapamiętaj i zrozum- Putinowska klika - to nie Rosja!

  https://im0-tub-com.yandex.net/i?id=2ad8324976ade1d94c3a5e112a88f4c6&n=13
 • @SZS 09:27:04
  "Każdy pieniądz emitowany bez pokrycia jest po prostu kradzieżą, a nawet bandytyzmem. Pieniądz albo jest, albo go nie ma."

  Pieniądz jest tylko symbolem, znakiem służącym do wymiany realnych dóbr. Dlatego realnym pokryciem jest realna gospodarka.

  Niestety pokusa emisji pieniądza ponad rozmiar gospodarki, bywa nieodparta. Po to wymyślono standardy ograniczające emisję, na przykład złota.

  Z drugiej strony występuje pokusa do reifikacji pieniądza (traktowania go jako realne dobro samo w sobie). To generuje lichwę, spekulację finansową i pokrewne formy pasożytnictwa.
 • @1abezmetki 13:28:27
  "Putinowska klika - to nie Rosja!"

  Jednak Rosjanie popierają Putina, bo są przekonani, że dba on o interesy Rosji (w przeciwieństwie do nieszczęsnego Jelcyna).
 • @Pedant 13:31:58
  Rosjanie są tradycyjnie mentalnie spacyfikowani wobec naczalstwa. Ruki po szwam.Car dobry tylko czynowników pod stienku. To prawda Putin przyniósł Rosji nadzieję ale i nie sprostał oczekiwaniom, Jego poparcie spada, odbijając wzrost cen, bezrobocie, ustawowy i policyjny terror.
  Euforie po Krymie i Donbasie 2014 wypaliły się. Pretensje do mocarstwowości nie znajdują już hurra-patriotów ani odbicia w gospodarce; surowcowej. Młode wykształcone pokolenie, z aspiracjami kt już w Rosji nie widzi dla siebie szans. Więc głosują nogami - na emigrację! Słabsi i starsi - bez szans. Samobójstwa, przedwczesne śmierci, wzrastająca przemoc. Atrofia moralności i wyższych uczuć. Korupcja i bardak! "Wsjo nie tak , kak nada"
 • @1abezmetki 13:54:03
  Paru tutejszych kremlowskich politruków latami w mozole kultywowało sielankową narrację dotyczącą klki Putina i jej "osiągnięć", aż pojawił się wróg nad wrogami niejaki Bezmetki, który wszystkie te wysiłki nawet jednym przemyślanym wpisem obraca w perzynę. Niestety nie mają wśród tutejszych rozkułaczonych z rozumu czekistów nikogo, kto mógły chociaż próbować w debacie na argumenty stawić mu czoło, więc posuwają się do starych sprawdzonych metod, zastraszania i eliminacji. Tu, psia nędza, zataja się przez tłumem maksymę "myślę, więc jestem". Zastąpiono ją maksymą "myślisz, więc cię nie będzie".
  PZDR
 • @1abezmetki 13:54:03
  "Rosjanie są tradycyjnie mentalnie spacyfikowani wobec naczalstwa. Ruki po szwam. ... Samobójstwa, przedwczesne śmierci, wzrastająca przemoc. Atrofia moralności i wyższych uczuć. "

  Nie lubicie Rosjan, Putin to tylko pretekst.
 • @Nibiru 16:48:34
  "pojawił się wróg nad wrogami niejaki Bezmetki, który wszystkie te wysiłki nawet jednym przemyślanym wpisem obraca w perzynę. Niestety nie mają wśród tutejszych rozkułaczonych z rozumu czekistów nikogo, kto mógły chociaż próbować w debacie na argumenty stawić mu czoło, więc posuwają się do starych sprawdzonych metod, zastraszania i eliminacji"

  Hmm, ktoś bohaterskiego Bezmetkę zastrasza i eliminuje?
 • @SZS 09:27:04
  "Można oczywiście oszukiwać wszystkich z samym sobą włącznie i emitować = kreować = drukować pieniądz fiducjarny mający tyle wspólnego z pieniądzem, co krzesło elektryczne z krzesłem."

  Ale to, że wszystkie, nie oznacza że to nie bandytyzm. (wszyscy kradną, to ja też!. /SZ/
  -------------------------------------------------------------------------------------

  To są brednie.

  Wartością pieniądza fiducjarnego nie są sztabki złota, czy srebra, tylko stosunek pomiędzy podażą a popytem, a także stabilność rządu państwa, który daną walutę wyemitował.

  Pieniądz fiducjarny pomaga bankom centralnym w zwalczaniu recesji. Natomiast uzależnienie waluty od złota podnosi stopy procentowe kiedy złota jest mało, bez względu na stan gospodarki. Tego rodzaju nieelastyczność jeszcze bardziej pogłębia kryzys, a wiec w żadnym razie nie jest wskazana.

  P.S.
  Anna-Pk nie jest dla mnie wyrocznią. Prawdę mówiąc bardzo często się z nią nie zgadzam. Jednak jako blogger/komentator ma odwagę pogłębiać pewne tematy i prowadzi dyskusję na sposób merytoryczny i cywilizowany. Nie używa chamskiej argumentacji ad personam. O dziwo, potrafi nawet przyznać rację innym komentatorom. To świadczy o jej kulturze osobistej.
 • @Pedant 19:37:54
  cyt.: "Hmm, ktoś bohaterskiego Bezmetkę zastrasza i eliminuje?"

  Hmmmmm,
  Patrz w lochu wczorajszy wpis Agnieszki o Monaco
  @1abezmetki 10:03:42
  A ty prowokatorze nie zasługujesz na naszą uwagę.
  Kiedyś ja cię stąd wyrzuciłem, teraz zrobi to kto inny.
  nadużycie link skomentuj
  Jarek Ruszkiewicz SL 12.12.2019 10:55:39
 • @Pedant 19:36:09
  Ad: “Nie lubicie Rosjan, Putin to tylko pretekst.”

  “Kocha, lubi, szanuje” to zachowanie właściwe pensjonarkom z zamierzchłej przeszłości i co ze smutkiem stwierdzam, wspóczesnym apologetom “Putinistanu”. Niby dorośli a emocje jak u dziewuszek przed defloracją. O ile dziewuszki, można tłumaczyć przejściową burzą hormonalną,
  skutkującą emocjami, przesłaniającymi głos rozsądku, to dorosłych z takimi symptomami zrozumieć trudno. Być może - co wielce prawdopodobne – już w dzeciństwie, ich zdolność racjonalizowania w życiu dojrzałym, została bezpowrotnie upośledzona przez katechizację. Stąd wierzą – zamiast myśleć, obserwować i wnioskować. Stąd syndrom “oczu szeroko zamkniętych” właściwych ludziom “oduraczonym” i zindoktrynowanym… wbrew oczywistym faktom. Czy X widział Matkę Boską roniącą łzy na cudownym obrazie w kościele Y ? -” Nie, nie widziałe(a)m ale “ONA MUSIAŁA ( PŁAKAĆ)”. To stała gotowość akceptacji podsuniętych projekcji vide, Radio M. czy bizantyjski Kult Cargo w Matuszkie Rassiji w oczekiwaniu i adoracji na przyjście dobrego cara, który zbuduje all inclusive, utopijny “Kit Gorod” …Za Putina, Rossija w period, alleluja z kitem i do przodu...
 • @1abezmetki 22:34:49
  "“Nie lubicie Rosjan, Putin to tylko pretekst.” Kocha, lubi, szanuje” to zachowanie właściwe pensjonarkom"

  Chciałem wyrazić się łagodnie, mówiąc "nie lubicie". Ale aluzji Pan nie zrozumiał. Tyle wysiłku Pan wkłada w zatruwanie samego siebie.
 • @Pedant 23:07:14
  "Kaziu nie męcz ojca". Dobranoc, :-)
 • Bajorko w którym USA rozpuszczają dolara wysycha.
  Dolar był walutą globalną i jego bajorkiem była cała gospodarka światowa.
  W ostatnich latach wiele krajów często na wniosek USA odchodzi od dolara i przechodzi na handel walutach krajowych albo na barter.
  Czemu na wniosek USA ? Bo USA masowo stosuje sankcje gospodarcze na kraje niezależna od woli USA i aby obejść te sankcje kraje te zmuszone są przejść do handlu w walutach krajowych (np Iran, Rosja, Chiny).

  Coraz mniej dolara potrzeba do obsługi handlu międzynarodowego a coraz większą rolę pełnią waluty krajowe.
  Dolara już jest za dużo a FED ciągle drukuje nowe dolary.

  Będziemy mieli piękną hiperinflację napędzaną masową paniczną ucieczką od dolara całego świata.
  Wystarczy impuls.

  żydowscy Oligarchowie będą mogli sobie dolarami tapetować ściany.
  bochenek chleba będzie kosztował 1000$
  a każdy stanie się milionerem w przeliczeniu na dolary.
  Tak już było kilka razy w najnowszej historii świata.
  Długi do mafijnych Oligarchów zostaną spłacone w nic nie wartych dolarach.
  USA jest zadłużone u swoich wasali, w Chinach oraz u żydowskich oligarchów. Wszyscy już zaczęli pozbywać się tego długu (amerykańskich obligacji) Rosja np pozbyła się tego długu całkowicie.
  Chiny trzymają obligacje w charakterze bomby silniejszej niż atomowa podłożonej pod USA (rzucenie tych obligacji na rynek spowoduje upadek USA bo ceny obligacji tak spadną że nikt nie kupi od USA nowych obligacji a USA muszą emitować obligacje czyli dług by przeżyć).
  Chiny mogą wysadzić USA w powietrze same też się trochę pochlapią ale tylko trochę.
  Rosja zaś ma parasol który chroni świat przed bandyckimi militarnymi posunięciami ze strony USA (rozwiązanie kryzysu poprzez wojnę).

  Szach - mat.
 • @AgnieszkaS 20:11:22
  Dosyć.
  Jest Pani na pierwszym miejscu na NEonie w epatowaniu słów : chamstwo,
  kultura osobista, brednie, merytorycznie, nieucywilizowany, niedouczony, wyjątkowo niedoinformowany etc.
  Ktoś, kto nadużywa tego typu impertynencji powinien usiąść przed lustrem i zapytać się : Co jest ze mną nie tak ? I zacząć leczyć kompleksy.
  A są one w Pani przypadku gigantyczne.
  Pani ego tego nie wytrzymuje, i stąd ta frustracja...
  I niech Pani zapamięta na całe swoje życie radę starego człowieka : ktoś, kto zna się na wszystkim, nie zna się na niczym.
 • @SZS 11:46:54
  Myślę, że niezdrowo przesadzasz. Pani Agnieszka to osoba o wysokiej kulturze osobistej i wyraźnie wykrystalizowanych poglądach, cóż jednak
  może poradzić, wobec reguł "małpiego gaju".
 • @1abezmetki 12:16:04
  "Pani Agnieszka to osoba o wysokiej kulturze osobistej..."
  Nie mówię nie. Ale ten jej superiority compleks, zaczyna być męczący.
  Jeśli chce przekonać do swoich poglądów inwektywami i połajankami, cóż....
  Zachowuje się jak dama dworu w wiejskiej chacie, niech więc nie dziwi się, że jej wysublimowanego rozumowania, takie kmioty jak ja nie rozumieją.
  I ten jej wszechobecny feminizm...
 • @SZS 13:07:59
  Na tym wpisie kończę wszelkie dywagacje na temat Pani Agnieszki S.
  Nie będę z nią polemizował i jej zaprzeczał, bo im dłużej będzie prezentowała swoje poglądy, sama sobie zaprzeczy....
 • @SZS 13:13:59
  Dziękuję za zreflektowanie. Sympatie i animozje - rzecz ludzka. Chodzi jedynie o ich utemperowanie do norm współzycia społecznego.
  Najtwardsze nawet kamienie poddane obróbce ścierania w bębnie polerowniczym czy wystawione na wpływ żywiołowi morza, z czasem wygładzają się i zaokrąglają. To jednak też niedobrze, podobnie jak w procesie długoletniego pożycia małżeńskiego, kiedy osobowości i frapujące różnice, uległy dotarciu do tego stopnia, że wzajemne powaby, wskutek upodobnienia, sprowadzają związek do poziomu bratersko-siostrzanego. Pozdrawiam i dzIękuję za komentarz.
 • @SZS 11:46:54
  To, co Pan napisał poprzednio nie da się inaczej określić. To są bzdury, tzn. komentarz jest bez sensu. Proszę zapytać któregokolwiek ekonomisty na Neon.

  Odpowiadając na Pańskie "spostrzeżenia" byłam wyjątkowo grzeczna. Proszę nie dyskutować ze mną więcej, ponieważ przekroczył Pan granice dobrych obyczajów. Poprzednio sugerował Pan abym nie zajmowała "swojej pięknej główki" czymś tam. A w obecnym komentarzu, na który moja odpowiedź spowodowała następną "lawinę", napisał Pan:

  "I może ja jestem niedoinformowany, za to Pani jest w tych sprawach świadomie głupia... Albo, co gorsze płatna trollica."

  Pan miał sugestie dla mnie, coś tam było o lustrze, itd. Ja nie mam niczego do zasugerowania dla Pana.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031