Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Święto FSB na Kremlu i strzelanina na Łubiance

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Putin na gala koncercie w pałacu kremlowskim a w tym samym czasie, samotny terrorysta napada na siedzibę FSB na Łubiance

 

 

 

 

Informator dowiedział się o związku ataku na Łubiankę z przemówieniem Putina na koncercie w przeddzień Dnia FSB

 

 

Prawdopodobnie planowano, aby incydent ze strzelaniną w centrum Moskwy, zbiegł się z przemówieniem prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, poświęconym dniu rosyjskich służb specjalnych (FSB), poinformował Reuters informator zbliżony do FSB. W tym wydaniu Mash informuje, że spec-łużby wyjaśniają dwie strzelaniny w Moskwie, pod kątem wzajemnych powiązań. Wcześniej w Marino (Марьино ) nieznani sprawcy rozstrzelali mężczyznę na ulicy Bratysławskiej.

 

Z kolei informator "Wiedomosti" w organach ścigania powiedział, że służby specjalne sprawdzają informacje o wspólnikach strzelca. Według jednej z wersji, działania strzelca mogły być koordynowane przez "inne osoby związane z komórkami terrorystycznymi, w celu przeprowadzenia prowokacji podczas przemówienia prezydenta Władimira Putina na obchodach dnia kontr-wywiadowcy na Kremlu" (дня контрразведчика ).

 

Atak na siedzibę FSB nastąpił około godziny 18: 00 19 grudnia. Według Ministerstwa Zdrowia dwóch funkcjonariuszy FSB zostało w wyniku ataku bardzo ciężko rannych. Później resort poinformował, że w wyniku incydentu ucierpiało pięć osób,którym udzielono im pomocy. ЦОС ФСБ*1. potwierdziło śmierć swojego funkcjonariusza, a także śmiertelne rany odniósł funkcjonariusz policji drogowej ГИБДД*2. Po strzelaninie СКР*3 wszczął sprawę o zamach na życie funkcjonariusza organów ścigania. Służby specjalne, kwalifikują atak ,jako atak terrorystyczny, poinformował ЦОС ФСБ. Początkowo informowano o jednym napastniku, później media, powołując się na serwis prasowy FSB, poinformowały o trzech, ostatnie dane resortu - to jeden napastnik, nie było wtargnęcia do recepcji FSB.

Prezydent w momencie ataku, był obecny na uroczystym koncercie w Wielkim Pałacu Kremlowskim, na cześć Dnia Pracownika rosyjskich organów bezpieczeństwa, który będzie obchodzony 20 grudnia. Na koncert, w szczególności, zaproszeni zostali minister obrony - Siergiej Szojgu, szef MSZ-Siergiej Ławrow, prokurator generalny - Jurij Czajka, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Władimir Kołokolcew, przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko i przewodniczący Dumy Państwowej -Wiaczesław Wołodin, szef СВР*5. - Siergiej Naryszkin i dyrektor FSB - Aleksander Bortnikow.

 

 

Uzupełnienie tłumacza:


Domniemane nazwisko terrorysty - to Jewgienij Maniurow (Евгений Манюров) z Podmoskowia. Puste konto osoby o takim nazwisku, znalazło się w "Wkontakte", jedyne wypełnione pole profilu - to miejsce nauki, Rosyjski Państwowy Uniwersytet "Prawosudia". Imiennik Maniurowa, pochodzący z Podolska, jest wymieniony w bazie danych "«СПАРК-Interfax". Według bazy danych, Maniurow był indywidualnym przedsiębiorcą, ale "zakończył działalność jako IP*6. na własną decyzję w 2015 roku"; imiennik Maniurowa, jest również wymieniony na liście słuchaczy kursu "socjologiczna analiza komunikacji reklamowej" w HSE ( ВШЭ.).

 

 

To nie jest typowy przedstawiciel komórki ISIS, ale mężczyzna o zwyczajnej powierzchowności, teraz pozostaje poznać przyczynę, którą być może nienawiść do pracowników siłowych organów władzy z powodu jakiejś sprawy lub po prostu szaleństwa. Wilk na koszulce, w której przyszedł strzelać, oznacza samotność i złość.  Nieuacznik nie czuje się w ten sposób. Nie było przyjaciół. Kobiety też. Pił Detralex*8. . Miał żylaki. Pewnego dnia ciśnienie mu spadło, a kardiolog przepisał tabletki. Nie palił ani nie pił.

 

Jewgienij Maniurow, który strzelał pod budynkiem FSB, przez większość życia pracował w firmach ochroniarskich. Oto lista miejsc jego pracy: ООО ЧОП "ВЫМПЕЛ-РЕЗЕРВ", ООО ЧОП "ВМС-НИКАС", ЧОП РИК ПЛЮС, МОСИНЖЖЕЛЕЗОБЕТОН ЖБИ-15 ОАО, ЗАКРЫТОЕ АКЦИОНЕРНОЕ ОБЩЕСТВО "ЗИНГЕР-ТРАНССНАБ".

Był właścicielem samochodu, - starego ВАЗ 2109.

Maniurow interesował się strzelaniem . W listopadzie brał udział w zawodach w MGSKK DOSAAF (МГСКК ДОСААФ)*9. W dyscyplinie "Karabinek w kalibrze pistoletowym", zajął trzecie miejsce.. W zeszłym roku sprzedał swoją gładkolufową strzelbę Бекас RP16-1. Na forum zbrojeniowym Maniurow widniał pod pseudonimem "Strzelec 16".

Mieszkał u matki, wyjeżdżając, oświadczył jej, że jedzie na trening strzelecki. Mama teraz na pewno umrze. (..).

Strzelał z karabinka myśliwskiego "Saiga". Miał przy sobie także pistolet i nóż.

Łącznie, w wyniku ataku, ranne zostały 4 osoby. Jeden cywil- w stopę. Wszyscy ranni funkcjonariusze - z komendantury ochrony budynków FSB. Dwóch jest teraz w ciężkim stanie.

Jeszcze jeden funkcjonariusz służb specjalnych zginął.

Mimo już zaostrzonej sprzedaży broni cywilnej, tacy durnie mogą ją wciąż kupić.

 

@rovegosteb - https://t.me/rovegosteb/1658

https://rovego.livejournal.com/9273702.html

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to  OSZCZERCA i  ŁAJDAK, niemile widziany, na moim blogu !

 

 

Filmy na omawiany temat na YOUTUBE:

https://www.youtube.com/watch?v=hX9p9KtxJrE

Стрельба на Лубянке в центре Москвы. Видео. В центре Москвы у здания ФСБ произошла стрельба

Strzelanina na Łubiance w centrum Moskwy pod budynkiem FSB

 

https://www.youtube.com/watch?v=XerZw6GbXy4

Стрельба произошла у здания ФСБ на Лубянке - Москва 24

Strzelaniana koło budynku FSB na Łubiance

 

https://www.youtube.com/watch?v=OMnnoqqnizQ

Что рассказала мама стрелка, напавшего на ФСБ

Co powiedziała Mama strzelca napadającego na FSB

 

 

Przypisy:

 

*1. ЦОС - Центр общественных связей ФСБ России

-Centrum Komunikacji Społecznej FSB Rosji

 

*2. ГИБДД -Госавтоинспекция МВД России

-Państwowa Auto Inspekcja Ministerstwa Spraw Wewnętrznych RF

 

*3. СКР - Следственный комитет России –Komitet Śledczy Rosji

 

*4. Председатель Совета Федерации Федерального собрания Российской Федерации

-Przewodniczący Rady Federacji Federalnego Zebrania RF

 

*5. СВР - СлужбавнешнейразведкиРоссийскойФедерации

-Służba Wywiadu Zagranicznego RF

 

*6. IP- Индивидуа́льный предпринима́тель –Indywidualny przedsiębiorca

 

*7. ВШЭ-Высшая школа экономики -Wyższa Szkoła Ekonomii

 

*8. -Очищенная микронизированная флавоноидная фракция (диосмин+флавоноиды в пересчете на гесперидин) (Micronised purified flavonoid fraction (diosmin+flavonoids expressed as hesperidin))

*9.МГССК - Moskovsky gorodskoy Strelkovo-sportivny klub Rossii ДОСААФДобровольное общество содействия армии, авиации и флоту -

-MGSSK: Moskiewski Miejski Klub Sportowo – Strzelecki; DOSAAF: Ochotnicze Stowarzyszenie Współpracy z armią, lotnictwem I flotą

 

Źródło:

Газета "Деловой Петербург"

https://www.dp.ru/

https://www.dp.ru/a/2019/12/19/istochnik_uznal_o_svjazi_at

Tytuł:Источник узнал о связи атаки на Лубянку с речью Путина на концерте ко дню ФСБ”

Autor:nie wykazany

 

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu  źródłowego  i  pseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Diagnoza jest prosta.
  Świr, nieudacznik życiowy o przerośniętym ego.
  Chciał być wielki (jak jego ego) ale niczego nie potrafił.
  Tacy to najlepszy materiał do zamanipulowania... do wpojenia że wszystkiemu winny jest "Putin" i do namówienia do zrobienia "czegoś wielkiego"...

  Świr i tyle jedyna niepewność to czy sam doszedł do tego by zabić kilku z FSB czy ktoś go namówił.
  Świr.. nic ciekawego.
 • Jewgienij Maniurow
  Bardzo przykra historia. Jestem przeciwko posiadaniu broni przez ludność cywilną. Takich katastrof dałoby się wtedy uniknąć.
 • Świr... czy terrorysta ?
  //Co powiedziała Mama strzelca napadającego na FSB//
  Tego nie wiem.
  Wiem natomiast, co powiedział jego ojciec : "Szczerze mówiąc, byłoby lepiej, gdyby wsadził sobie kulę w łeb, zamiast strzelać do ludzi. Nie pił, nie palił"
  Matka napastnika ujawniła natomiast szczegóły z jego życia. „Ostatnio nie pracował, rozmawiał z jakimiś arabami przez telefon. Nic nie rozumiałam, bo mówił po angielsku”
  Więc świr... czy terrorysta ?
 • @SZS 21:18:48
  http://zavtra.ru/images/Logo_zavtra.png
  Кто стоит за терактом на Лубянке - исламисты, пантюркисты или британские спецслужбы?
  Или остановимся на версии "психа-одиночки"?

  http://zavtra.ru/upl/15259/alarge/pic_71485099785.jpg

  Kto stoi za aktem terroru na Łubiance – islamiści, panturkiści czy brytyjskie specsłużby?
  Obszerne dopełnienie dostępnych informacji i spekulacje na powyższy temat. Dla znających rosyjski.

  Źródło:
  http://zavtra.ru/events/kto_stoit_za_teraktom_na_lubyanke_-_islamisti_pantyurkisti_ili_britanskie_spetcsluzhbi

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930