Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
265 postów 2781 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Chiński dyplomata w Rosji – personą non grata

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Związki Rosji i Chin są podobne do niedobranego małżeństwa. Oficjalnie, wszystko wygląda przyzwoicie, a w rzeczywistości, jedna za drugą - głupia kłótnia.

 

Chiński dyplomata impertynencko zawstydził nas

za brak szacunku dla  własnej historii

 

 

 

Moskwie pochlebia wyimaginowana przyjaźń z szybko zyskującym na sile sąsiadem, a Pekinowi wygodnie korzystać za bezcen, z nieograniczonych zasobów Rosji.

Ale oto kolejne i bardzo charakterystyczne potwierdzenie, że nie ma prawdziwej unii między naszymi dwoma krajami. 16 grudnia rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ,ogłosiło za persona non grata, drugiego sekretarza ambasady Chin - Hanga Zhu. Powodem tego, było skandaliczne oświadczenie chińskiego dyplomaty,  na oficjalnym wydarzeniu dyplomatycznym:

"Nie wiem, dlaczego Rosjanie nie robią nic z korupcją, ale wiem, co zrobiono u nas. Z korupcją w skali Rosji, można poradzić sobie w ciągu miesiąca! Ale nie jest to możliwe, dopóki wstydzicie się takich miejsc jak Poligon Butowski (Бутовский полигон) *1. i wieszacie tam tablice upamiętniające - rzekome represje"…

Nam z Chin, przykro widzieć ludzi, którzy plują na swoją wspaniałą przeszłość i z tego powodu tracą wspaniałą przyszłość. My jesteśmy dumni z naszych poligonów rozstrzałowych, ponieważ pochowano tam wszystko, co przeszkadza państwu stać się wielkim - korupcję, kradzież, zarządzanie zewnętrzne, wrogą propagandę, kosmopolityzm, rozpustę, wyzysk robotników i bezrozumny konsumpcjonizm.

 My skończyliśmy z tym, i dlatego pretendujemy, do pierwszego miejsca na świecie! Wiem na pewno, że nie będziecie drugimi Chinami, dopóki wstydzicie się swoich osiągnięć w zakresie bezpieczeństwa państwowego w czasach Stalina!»

Oczywiście taka szczerość pogrążyła oficjalne władze rosyjskie w szoku.

Chiński dyplomata został oskarżony o "próbę ingerencji w wewnętrzne sprawy kraju, podważanie podstaw kraju i ustalonego wyboru narodu rosyjskiego, na rzecz wartości demokratycznych i międzynarodowych standardów ochrony praw i swobód".

17 grudnia ambasadorowi ChRL ogłoszono protest, a dwa dni później Hang Zhu został pozbawiony akredytacji i ogłoszony persona non grata. Pozbawiono go prawa wjazdu na terytorium Rosji na maksymalny, możliwy okres – 49 lat.

Bardzo ciekawe i symboliczne jest to, że chińskie władze łatwo zgodziły się na zastąpienie swojego dyplomaty, ale nie zamierzają go karać. Jest to zrozumiałe: chiński urzędnik po prostu głośno wyraził autentyczne myśli chińskiej elity władzy i społeczeństwa w stosunku do kursu politycznego sąsiedniego kraju.

 

 

Przypisy:

*1. "Poligon Butowski (Бу́товский полиго́н)— historyczna nazwa uroczyska, znanego jako jedno z miejsc masowych egzekucji i pochówków ofiar represji stalinowskich w pobliżu wsi Drożżyno w rejonie Lenina w obwodzie moskiewskim, gdzie, zgodnie z wynikami badań archiwalnych i śledczych dokumentów, w latach 1930-1950, rozstrzelano ponad dwadzieścia tysięcy osób: 20 761, rozstrzelanych w sierpniu 1937-październiku 1938 (czas większości egzekucji)"

https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%83%D1%82%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%BE%D0%BD

 

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=GqnF0fDvFRY

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji ogłosiło chińskiego dyplomatę Hang Zhu, drugiego sekretarza poselstwa CHRLD personą non grata za wypowiedź o możliwości rozprawienia się z korupcją w Rosji w ciągu jednego mioesiąca

Министерство иностранных дел России объявило персоной нон-грата второго секретаря посольства Китая Ханга Чжу из-за его заявления о возможности справиться с российской коррупцией за один месяц.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę, nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to  OSZCZERCA i  ŁAJDAK,  niemile widziany, na moim blogu !

 

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Korupcja
  Owszem, z korupcją Chińczycy sobie radzą, ale u nich chyba jest za to kara śmierci. Ja uważam, że to zbyt drastyczne.
 • "Niedobrane małżeństwo" :)
  Z jednej strony podziwiam szczerość tego chińskiego dyplomaty, z drugiej uważam, że on przkroczył pewne granice. Ja bym sama tego dyplomatę usunęła, więc nie dziwię się Rosji, co oczywiście nie znaczy, że popieram rosyjskie postępowanie na Poligonie Butowskim.
 • @AgnieszkaS 10:10:30
  "Ja bym sama tego dyplomatę usunęła, więc nie dziwię się Rosji, co oczywiście nie znaczy, że popieram rosyjskie postępowanie na Poligonie Butowskim."

  To było "rosyjskie" postępowanie w takim samym stopniu jak "polskie" były egzekucje malwersantów za Gomułki, maltretowanie AKowców za Bieruta i interwencja polskich wojsk w Czechosłowacji w 1968 roku.

  W miarę jak radziecki reżim ulegał zruszczeniu, system łagodniał. Chiny natomiast nie wyrzekły się stalinizmu, czego objawem jest ta wypowiedź chińskego dyplomaty.

  http://www.theeastisred.com/images/silks/SLK%2000170wtmk.jpg
 • @AgnieszkaS 10:03:42
  Dobro społeczeństwa - najwyższym imperatywem!
  W Putinowskiej Rosji chińskiego radykalizmu - oczywiście - nigdy nie wprowadzą. Oznaczałoby by to bowiem, dla elity władzy,kręcenie postronka na własną szyję. Ten system, musi się zawalić!
 • @1abezmetki 11:12:23
  "Oznaczałoby by to bowiem, dla elity władzy,kręcenie postronka na własną szyję. Ten system, musi się zawalić!"

  W każdym większym kraju jest "układ" czyli "głębokie państwo". I wszystko się kiedyś zawali.
 • @Pedant 11:24:05
  Skala korupcji w Putinowskiej Rosji "nie imiejet w mirie anałoga", z wyjątkiem nielicznych krajów afrykańskich. Patrz Nigeria.
 • @1abezmetki 11:28:11
  "Skala korupcji w Putinowskiej Rosji "nie imiejet w mirie anałoga" , z wyjątkiem nielicznych krajów afrykańskich."

  Na jakiej podstawie tak Pan twierdzi?
 • @AgnieszkaS 10:03:42
  KS za korupcję... IMO zależy od SKALI. Co innego rozstrzelać za np 10.000zł (to już faszyzm) ale już co innego za 10mln. No i KS powinna być obligatoryjna dla zdrajców kraju lub / i Narodu.
 • @Pedant 11:58:53
  A na takiej:

  “W indeksie skali korupcji publikowanym corocznie przez Transparency International Rosja znajduje się wśród 50 najbardziej skorumpowanych krajów na świecie. Według brytyjskiego tygodnika The Economist, wyrażonego w połowie 2012 roku, dla władców Rosji , korupcja jest istotą systemu. Według tej publikacji, od 2002 roku " niewielka grupa ludzi, znajdująca się poza zasięgiem prawa, nabyła fortuny przekraczające wszelkie fantazje królów. Powrót do władzy pana Putina ochroni te niesprawiedliwe bogactwa".

  W indeksie rozprzestrzenienia korupcji sporządzonym corocznie przez Transparency International w 2015 r. Rosja zajęła 119 miejsce na 167, będąc w pobliżu krajów takich jak Gujana i Sierra Leone”.

  https://wiki2.org/ru/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B2_%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8

  Коррупция в России неискоренима, как показывает статистика за 2019 год
  “Коррупция в России является проблемой, чиновники постоянно кричат, что борются с ней, но статистические дранные за 2019 год показывают, что она неискоренима. По соцопросам взятничество постоянно растет, несмотря на рост открытых дел о коррупции генпрокуратурой.”
  Korupcja w Rosji jest nie do wykorzenienia , Jak pokazują statystyki za 2019 rok
  “Korupcja w Rosji jest problemem, urzędnicy nieustannie krzyczą, że z nią walczą, ale statystyki z 2019 r.pokazują, że jest ona niewykorzeniona. W sondażach społecznych łapówkarstwo stale rośnie, pomimo wzrostu otwartych spraw o korupcje przez prokuraturę generalną.”
  https://news.myseldon.com/ru/news/index/212013172

  “В Индексе восприятия коррупции, ежегодно публикуемом международной организацией Transparency International, Россия заняла 138-е место из 180.”
  “W indeksie zakresu korupcji publikowanym corocznie przez organizację Transparency International Rosja zajęła 138 miejsce na 180.”
  https://www.dw.com/ru/%D0%BC%D0%B2%D0%B4-%D1%80%D0%BE%D1%81%D1%81%D0%B8%D0%B8-%D0%BE%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B5%D1%82-%D1%83%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B1-%D0%BE%D1%82-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B2-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-102-%D0%BC%D0%BB%D1%80%D0%B4-%D1%80%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%B9/a-51300956
 • @1abezmetki 13:15:08
  "W indeksie rozprzestrzenienia korupcji sporządzonym corocznie przez Transparency International w 2015 r. Rosja zajęła 119 miejsce na 167"

  Transparency International jest przybudówką zachodniego establiszmentu. Przykład:

  "Transparency International, the anti-corruption advocacy organisation which had collaborated with Lava Jato on campaigns, issued a statement which defended the discredited operation’s work and also focussed on the alleged hack, rather than the grave implications of the information released for Brazil’s democracy and institutional integrity. Transparency International’s funders include the U.S. State Department and U.K. Government, and in the past has been accused of bad faith in South America concerning its treatment of State-Controlled Oil Industries."


  https://www.brasilwire.com/the-narrative-must-be-protected-at-all-costs/
 • @1abezmetki 13:15:08
  Szanowny Panie @1abezmetki.
  Zalecam mniej Nawalnego, Humanity in Action, Transparency International, Amnesty International, Europejskiej Fundacji Praw Człowieka, Human Rights Watch, Międzynarodowej Helsińskiej Federacji na rzecz Praw Człowieka, White Helmets i co oczywiste Stowarzyszenia Memoriał, i świat stanie się piękniejszy....
  Wesołych Świąt !!!
 • Bardzo to ciekawe - bo
  kiedyś światowy, czarci pomiot cisnął bumerang do Chin, który nazywał się flancowanie komunizmu - właśnie z Rosji. Teraz ów ambasador chiński oznajmił, że ów bumerang jak to bumerang - wraca do Rosji. Nie byłoby w tym nic dziwnego - gdyby w Rosji dalej panowała komuna. Jednak w sytuacji, kiedy w Rosji w międzyczasie tę komunę zwinięto - napis na tym wracającym bumerangu (flancowanie komunizmu) odzyskuje swoją moc.
  Wniosek?
  Powyższe by tłumaczyło - dlaczego światowy, czarci pomiot sprzyja Chinom - otóż - być może - Chiny podejmą się tego - czemu nie podołał ZSRR czyli malowanie świata na czerwono - tym razem z chińskim odcieniem.
 • @SZS 14:04:10
  Było by niewybaczalne, gdybym do tych wszystkich "kryształowo czystych" organizacji, nie dodał mojej ulubionej, apolitycznej do "bulu"- WADA...
  (Sport i polityka? Toż to jakaś aberracja!!!)
 • @SZS 14:14:58
  A propos wady. Słyszał Pan, że komitet śledczy RF oskarżył Rodczenkowa o fałszowanie danych.
  Śledczy uważają, że Rodczenkow i niezidentyfikowane osoby wprowadzały zmiany w elektronicznej bazie danych „w celu zniekształcenia parametrów i wskaźników próbek dopingowych rosyjskich sportowców”.
  https://www.dw.com/ru/%D1%81%D0%BA-%D1%80%D1%84-%D0%BE%D0%B1%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BB-%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D1%84%D0%B0%D0%BB%D1%8C%D1%81%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D1%85-lims/a-51762797
 • @1abezmetki 11:28:11
  "Skala używania dopingu przez sportowców w Putinowskiej Rosji "nie imiejet w mirie anałoga", z wyjątkiem nielicznych krajów afrykańskich. "

  Tako rzecze WADA.
 • @SZS 14:04:10
  To co, mam powoływać się tylko na Pana? Pretenduje Pan do roli arbitra ( żywe metrum w akcji) - czy che Pan zagadać rosyjską endemiczną korupcję? “Tertium non datur”. A propos, cudzych rytuałów - nie ćwiczę. Awansem – pomyślności w Nowym Roku! :-)))
 • @Pedant 14:34:52
  https://obrazki.elektroda.pl/3136499900_1453847002.jpg
 • @1abezmetki 11:12:23
  „Dobro społeczeństwa - najwyższym imperatywem!”

  Takie hasełka prowadzą do totalitaryzmu i związanych z nim wszelkich wynaturzeń i okrucieństw. Już to przerabialiśmy, wypadałoby więc zmądrzeć.
 • @1abezmetki 11:28:11
  „Skala korupcji w Putinowskiej Rosji "nie imiejet w mirie anałoga", z wyjątkiem nielicznych krajów afrykańskich. Patrz Nigeria.”

  Jestem przekonana, że Chiny Rosji nie tylko nie dorównują, ale i ją przeganiają. Chiny może i zlikwidowały skorumpowanych, albo ich powrzucali do więzień, gdzie czerpią zyski z ich niewolniczej pracy, tylko że zależy w jakiej skali. W końcu to nie Rosjanie a Chińczycy masowo wykupują nieruchomości w krajach Zachodu, piorąc w ten sposób brudne pieniądze.
 • @Lotna 18:16:56
  ? Ukraina w wielkiej skali? W Chinach nie byłem, na Ukrainie tak...
  Wesołych Świąt Lotna :)
 • @Lotna 18:12:29
  „Dobro społeczeństwa - najwyższym imperatywem!”.
  - Oczywiście!

  “Już to przerabialiśmy, wypadałoby więc zmądrzeć”

  -Źle przerabialiśmy, “wypadałoby więc zmądrzeć “powtarzając klasę.
  Pierwsze eksperymenty aeronautów też były często tragiczne, co jednak nie wsttrzymało rozwoju lotnictwa.
 • @Lotna 18:16:56
  «Охота на лис». Как Китаю удаётся вернуть сбежавших коррупционеров?
  "Polowanie na lisy". Jak Chinom udaje się odzyskać zbiegłych korupcjonistów?

  https://aif.ru/money/corruption/ohota_na_lis_kak_kitayu_udayotsya_vernut_sbezhavshih_korrupcionerov
  https://images.aif.ru/013/015/e06c3cf1a3ff4644173272adc422433d.jpg

  “Według FATF, nieruchomości rosyjscy korupcjoniści najczęściej kupują w Londynie, Nowym Jorku, Miami i Hiszpanii. Łączna wartość aktywów wywiezionych z Rosji w ciągu 25 lat wynosi 750 miliardów dolarów.”
  https://news.ru/finance/rossiyu-ulichili-v-nezhelanii-vozvrashat-ukradennoe-iz-za-rubezha/

  Россия попала в список не борющихся с коррупцией стран
  Rosja trafiła do spisu krajów nie walczących z korupcją
  https://lenta.ru/news/2018/09/12/corruption/
 • Rosja w oczekiwaniu ZBAWCY....
  https://mixnews.lv/wp-content/uploads/2019/12/23/werewrwerewr.jpg

  23 grudnia 2019,
  W Rosji zawieszono billboard ze Stalinem w postaci Terminatora
  Афиша Daily
  "Typowy Niżny Nowogród" / Vkontakte
  W rosyjskim mieście Bałachna - Балахна w regionie Niżnego Nowogrodu na jednym z domów zawieszono plakat z Józefem Stalinem i napisem " I 'll be back". Jego zdjęcia zostały opublikowane w grupie VKontakte "typowy Niżny Nowogród".

  Stalin przedstawiony na obrazie w postaci Terminatora, nosi okulary przeciwsłoneczne, a w rękach automat Kałasznikowa. Członkowie grupy wyjaśnili, że obraz wywieszono w związku z 140 rocznicą urodzin Stalina.

  Rolę Józefa Stalina w historii kraju pozytywnie ocenia rekordowe 70% Rosjan, 19% - negatywnie-wynika z marcowego sondażu "Lewada-centrum". Należy zauważyć, że łączny poziom pozytywnego nastawienia do radzieckiego wodza, osiągnął maksymalny wskaźnik za wszystkie lata badań, przeprowadzanych od 2001 roku.

  https://mixnews.lv/v-mire/2019/12/23/v-rossii-povesili-banner-so-stalinym-v-obraze-terminatora/
 • @1abezmetki 03:02:36
  "Stalin przedstawiony na obrazie w postaci Terminatora, nosi okulary przeciwsłoneczne, a w rękach automat Kałasznikowa."

  Ubrany jest, podobnie jak Terminator, w czarną skórzaną kurtkę. Słowa "I'll be back" są chyba na całym świecie znane - Schwarzenegger wypowiada je z twardym niemieckim akcentem. Stalin oczywiście powinien je wypowiedzieć z delikatnym rosyjskim zabarwieniem.

  Schwarzenegger:
  https://www.youtube.com/watch?v=XY9jQq7U85c

  Stalin:
  https://www.youtube.com/watch?v=6rambErax1g
 • @AgnieszkaS 03:37:54
  "Stalin oczywiście powinien je wypowiedzieć z delikatnym rosyjskim zabarwieniem."

  Stalin miał silny gruziński akcent:

  https://www.youtube.com/watch?v=vNOYtzvYdHg
 • @Pedant 04:00:58
  "Stalin miał silny gruziński akcent:"

  To całkowicie psuje efekt specjalny, który sobie zaplanowałam. Akcent rosyjski w angielskim tekście jest z miejsca zauważalny i nabiera rangi symbolu. Gruzińskiego akcentu nikt prawie nie zna i z niczym się nie kojarzy.
 • @
  Aleksander Łukaszenko, jako historyk, szanuje Władimira Lenina za to, że wiele zrobił dla powstania państwa. I Józefa Stalina - za odbudowę Białorusi w jej obecnych granicach. Powiedział to w wywiadzie dla redaktora naczelnego Echo Moskwy Aleksieja Wenediktowa.
  https://news.tut.by/culture/666465.html
 • Ma rację
  Za stalina potknąłby się o próg na parterze i uległ wypadkowi z pogruchotaniem wszystkich kości w ciągu tygodnia. Oczywiście po złożeniu ważnego oświadczenia o całkowitej przypadkowości tego wypadku w obecności wysokich funkcjonariuszy NKWD
 • @Pedant 11:04:55
  Ee system złagodniał do zwykłego stalinizmu. Za Mao byłoby jak z ostatnim cesarzem. Łagodna i stanowcza reedukacja do poziomu klasy robotniczej
 • @1abezmetki 11:28:11
  Kieżun Patologia transformacji. Nawet brac łapowe trzeba umieć jak i ustalać ich wysokość!! A te niedojdy bohaterowie tych wspomnień to na księżyc się teleportowali? Czy dalej brylują w najbardziej zaludnionym kraju Północy
 • @demonkracja 14:10:32
  To Bozia wynagrodziła Chiny, po sprawiedliwości za udział tzw. ochotników chińskich w dziele krzewienia rewolucji i karczowania ludności. przed byli zwykłymi robotnikami na saksach w krainie dobrobytu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930