Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

RODINA - to tam, gdzie konta bankowe i dzieci

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polityka wewnętrzna Rosji jest zorganizowana w taki sposób, że całe społeczeństwo służy finansowym i innym interesom oligarchów.

 Ponadto władza, oczywiście zapewnia, sprawne wypompowywanie zasobów i pieniędzy zarobionych w ten sposób na Zachód.

W tym samym czasie patriotyzm państwowy, który stał się rodzajem "religii państwowej" Rosji, jest tylko parawanem, dla maskowania najbardziej obrzydliwych działań władzy.

Okręty podwodne, systemy obrony p/powietrznej, nowoczesna broń - są bezużyteczne, jeśli ludzie, którzy zajmują kluczowe stanowiska w systemie kontroli, odpowiedzialni za obronę i gospodarkę, od dawna są rekrutowani przez prawdopodobnego przeciwnika. Dlatego budżet wojskowy, to tylko ilość pieniędzy na korzyść urzędników i oligarchów, którzy wiedzą na pewno, że Rosja nie będzie się opierać agresji krajów NATO.

I to wszystko - nie figuratywne przesady, w duchu wiecowej propagandy, ale najbardziej, surowa prawda naszego życia, potwierdzona bezboleśnie ukrytą fakturą.

 

Jak powiedział nieżyjący już Zbigniew Brzeziński, wybitny amerykański "jastrząb", " jeśli rosyjscy miliarderzy przechowują swoje pieniądze w naszych bankach, to czyi to są miliarderzy?»

A oto całkiem oficjalna, prawda, obecnie zapomniana nowina z 2010 roku, za czasów rządów w Rosji prezydenta Miedwiediewa:

 

 

Rosyjscy urzędnicy najwyższej rangi zostali przeszkoleni w USA

 

Massachusetts Institute of Technology, specjalnie dla rosyjskich urzędników najwyższej rangi, zorganizowało seminarium na temat innowacji. Szkolenie przeszli: pierwszy wicepremier Igor Szuwałow, wicepremier, minister finansów Aleksiej Kudrin, wicepremier Siergiej Sobianin, Minister Rozwoju Gospodarczego Elvira Nabiullina, pierwszy wiceszef administracji prezydenta, Władysław Surkow, asystent prezydenta Arkadij Dworkowicz, prezes Sbierbanku Herman Gref, szef "Rosnano" Anatolij Czubajs, rektor Akademii Gospodarki Narodowej Władimir Mau i dyrektor generalny rosyjskiej firmy venture capital Igor Agamirzian…

Kudrin obiecuje zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Wszystko, czego dowiedzieli się rosyjscy urzędnicy, nie zniknie, potwierdza Dworkowicz. Co więcej, w niedalekiej przyszłości opracują propozycje wdrożenia wiedzy w prawdziwe życie i zaprezentują ją prezydentowi Dmitrijowi Miedwiediewowi.

 

Dyrektor naukowy ВШЭ- HSE*1.,Jewgenij Jasin, zatwierdził to doświadczenie: "mam nadzieję, że nasi urzędnicy w Massachusetts zrozumieli najważniejszą rzecz: że innowacyjna gospodarka jest cienką materią, która wymaga nie tylko wpompowania dużych ilości pieniędzy, ale także otwartego, wolnego społeczeństwa. " Konieczne jest, aby w Rosji było wesoło, był napęd, pośpiech i miejsce dla inteligentnych ludzi"".

 

Cóż, pomyślisz, nasi wyżsi urzędnicy obuczyli się w USA. Obiecali wykorzystać wiedzę zdobytą w obozie prawdopodobnego przeciwnika ... Wszystko to, jakieś wyjątkowe, odosobnione fakty, może bez zbyt ważnego znaczenia. Ale w połączeniu z powyższymi wypowiedziami Brzezińskiego i z poniższymi danymi – to już dość pewne stanowisko polityczne. Które inaczej niż zdradzieckie. nazwać nie można..

Oto lista osób z najwyższego kierownictwa Federacji Rosyjskiej, które mają podwójne obywatelstwo z prawem pobytu (stałego pobytu) lub zezwoleniem na pobyt w innych krajach:

 

- wicepremier rządu Federacji Rosyjskiej Dmitrij Kozak ma zezwolenie na pobyt w Szwajcarii,

-wicepremier Olga Gołodec - zezwolenie na pobyt we Włoszech,

- Minister Przemysłu i Handlu Denis Manturow- zezwolenie na stały pobyt w Hiszpanii,

- minister Pracy i Opieki Społecznej Maksim Topilin- zezwolenie na pobyt w Bułgarii,

-wiceminister Przemysłu i Handlu, Gieorgij Kalamanow -zezwolenie na pobyt w Wielkiej

Brytanii,

- wiceminister Rozwoju Gospodarczego Azer Tałybow - zezwolenie na pobyt we Francji,

- wiceminister Finansów, Aleksiej Ławrow - zezwolenie na pobyt stały we Włoszech,

- wiceminister Zasobów Naturalnych i Ekologii Murad Kerimow - zezwolenie na stały pobyt we

Francji i zezwolenie na pobyt na Cyprze,

- wiceminister Kultury, Nikołaj Owsienko - zezwolenie na pobyt w Bułgarii.

 

To dane na temat najwyższych urzędników i posłów, z których tu przytoczono jedynie część, opublikowała gazeta "Argumenty tygodnia". Nie doszło z tego tytułu do żadnych pozwów za publikację.

Warto zwrócić uwagę na obecność na liście ministra przemysłu Manturowa, który kieruje u nas kompleksem wojskowo-przemysłowym. To i rozwój naukowy, i tajemnica państwowa, i wiele innych rzeczy związanych z obroną i uzbrojeniem. Hiszpania, gdzie ten dygnitarz ma stałe miejsce zamieszkania, należy do bloku Wojskowego NATO, który nieustannie grozi Rosji masakrą wojskową – o czym często przypomina nam nasz prezydent.

 

Oznacza to, że nasza elita, która rządzi krajem i określa strategię jego działalności, ma na widoku życie w krajach NATO i została przeszkolona w tej strategii w USA. Ponadto u wielu osób, jeśli nie wszystkich. spośród naszych najwyższych przywódców, na Zachodzie żyją ich dzieci i mają tam oszczędności.

Teraz jest jasne, dlaczego nasza władza zapewnia nieprzerwane pompowanie zasobów i pieniędzy z Rosji za granicą, co zostało powiedziane na początku tego artykułu?

A załóżmy, że Stany Zjednoczone nie ograniczają się do obecnych sankcji gospodarczych. I w wyniku kolejnego incydentu wojskowo-powietrznego - powiedzmy, na niebie nad Morzem Czarnym - zdecydują się wywrzeć poważniejszą presję na Rosję. I co, czy wtedy rzucą się do obrony wyżej wymienieni przywódcy? - Swoich dzieci i swojej krwawicy na cudzych rachunkach bankowych lub ich (czysto formalnie) kraju?

Czy ktoś ma wątpliwości co do tego?

... Nasz nauczyciel powiedział w przenośni, ale bardzo dokładnie, że nie musisz zbierać skarbów na ziemi, bo to znaczy wpaść w utylitarne korzyści, ale musisz je zbierać na niebie, to znaczy żyć dla wysokich celów- bo "gdzie jest twój skarb, tam będzie twoje serce".

Ale nawet wszechwiedzący Chrystus nie mógł prawdopodobnie pomyśleć, że elita jakiegoś kraju, będzie kiedyś gromadzić swoje skarby nie tylko na ziemi, ale i na obcej ziemi.

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

Przypisy:

*1. ВШЭ) –Narodowy Uniwersytet Badawczy “Wyzsza Szkoła Ekonomii”.Jeden z największych uniwersytetów Rosji

Национальный исследовательский университет «Высшая школа экономики» (НИУ ВШЭ) — один из крупнейших университетов России.

 

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • Problem globalny
  Ten problem dotyczy nie tylko Rosji, a
  ale wszystkich krajów postkomunistycznych, oraz tak zwanych "demokracji" zachodnich.
  Rządy tych krajów nie reprezentują interesów swoich obywateli, tylko światowej mafii syjonistycznej, za co otrzymują stosowny jurgielt!
  Rosyjskie "elity" wyróżniają się tylko na tle innych skalą złodziejstwa, bo i jest z czego rabować!
 • Na tym polega kapitalizm. Aby ktoś mógł być bogaty, ktoś musi
  na niego pracować. W komunizmie była "urowniłowka", życie przeciętne dla wszystkich, to się nie podobało. Wyobrażano sobie, że w kapitalizmie wszyscy będą bogaci, ale tak nie jest i trzeba to przyjąć do wiadomości i z tym się zgodzić.
  A Nawalny też tego nie zmieni, najwyżej "do koryta" dojdzie kilku nowych.
 • @Anna-PK 18:01:26
  Myślę, że Rosjanie zbliżajają się do zrozumienia, że zmiana front-mana na świeczniku, niczego nie zmieni. Teoretycznie może ich uratować , jak sądzę -jedynie zwrot w przeszłość ku przyszłości. optymistycznie zakładając ,że to jeszcze możliwe.
  W Rosji rządzi mafia kompradorska. To system kolonialnego wyzysku wzbogacony o miejscową endemiczną korupcję, - taki "ruski mir".
 • @1abezmetki 18:29:31A gdzie jest inaczej?
  Amerykański komik, Stephen Colbert, powiedział, że różnica między USA i Rosją polega na tym, że Amerykanie mówią po angielsku.

  Przecież majątki amerykańskich oligarchów też pochodzą z tego, że ktoś na nie pracował. Taki, nieżyjący dziś, Jeffrey Epstein – amerykański finansista, multimilioner, skazany za przestępstwa seksualne, też nie dorobił się swoich milionów kopiąc rowy. Więc wydziwianie na temat rosyjskich bogatych i biednych bez kontekstu w innych krajach jest propagandą, bo daje złudzenie, że w innych krajach jest inaczej.
 • @Anna-PK 18:43:07
  Proszę zatem“nie wydziwiać” i zajrzeć do statystyk ilustrujących w Rosji przepaść pomiędzy bogatymi i biednymi oraz ich tragiczne skutki społeczne. Uprzedzając ewentualny argument Pani, że np.w Kalifornii koczuje na ulicach 50 tys. bezdomnych, odpowiadam : równajmy w górę a nie do bagna.
  Tak się składa, że na podstawie mojego osobistego doświadczenia, wiem gdzie – w skali społeczeństw - ludzie żyją lepiej.
  Proszę niech Pani zajrzy do rankingu krajów z punktu widzenia ich atrakcyjności dla imigracji.
 • @1abezmetki 19:24:26 Zajrzałam do statystyk. Poziom w Rosji
  jest taki jak w Polsce. Czynnik Giniego w Rosji 37.7, USA 41.5,

  To pisze BBC.
  "Policjant eskortuje nie-rosyjskiego kupca z rynku moskiewskiego

  Rosja ma poważny problem z nielegalną imigracją. Urzędnicy szacują, że w Rosji jest 10-12 milionów pracowników zagranicznych, z których 7 milionów lub więcej nie ma formalnego zezwolenia na pobyt ani zatrudnienie."
  http://www.bbc.co.uk/worldservice/specials/119_wag_climate/page9.shtml

  Może Pan wie gdzie ludzie żyją lepiej, ale są też kraje, gdzie ludzie żyją gorzej. Oni też emigrują do Rosji.
 • @Anna-PK 18:43:07
  Tu w kwestii podboju bezludnej Syberii przez Chińczyków
  http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=https%3A%2F%2Fregnum.ru%2Fnews%2Fsociety%2F2238016.html
  Ciekawe jak to wygląda w praktyce i czy pomysł sprawdziłby się w Rosji i Kalifornii oczywiście. Interesujące też jak wygląda imigracja do Chin. Słyszałam,że władza tam surowa i trzeba być we wszystkim najlepszym bo konkurencja jest duża.
 • @Anna-PK 19:59:46
  Immigranci w Rosji to rzeczywiście problem. Skąd się bierze? - A no z zapaści demograficznej i z wymuszonej ekonomicznie emigracji Rosjan.
  W Moskwie- czy jak ją nazywają Moskwabadzie, etniczni Rosjanie stanowią mniejszość
 • @1abezmetki 20:15:18 Nie wiem co to znaczy.
  "wymuszonej ekonomicznie emigracji Rosjan." Proszę podać źródło takich informacji.

  Napływ nielegalny do Rosji jest z byłych republik, bo tam jest nędza, np. w Gruzji, Kirgizji, czy nawet Ukrainie.

  "Czy Ukraina jest nadal głównym źródłem migracji do Rosji, czy też Tadżykistan ją wyprzedził?"

  https://meduza.io/en/feature/2019/03/04/meduza-fact-check-is-ukraine-still-the-top-source-of-migration-into-russia-or-has-tajikistan-overtaken-it
  Ukraińcy dojeżdżali do pracy w Rosji, obecnie są trudności z przejściem granicy.
  https://meduza.io/impro/qAONzfjNCkTsLn81Ft-9y0Zoiu61q9AHiA5qE5P5uI0/fill/650/0/ce/1/aHR0cHM6Ly9tZWR1/emEuaW8vaW1hZ2Uv/YXR0YWNobWVudHMv/aW1hZ2VzLzAwMy84/NTgvMzQ4L29yaWdp/bmFsL3lWdzlwTVdu/MUlMajZGT3FmMExR/NFEuanBn.jpg

  Ukraińcy uciekają do Rosji zdjęcie z przejścia granicznego.
 • @1abezmetki 20:15:18
  "Immigranci w Rosji to rzeczywiście problem. Skąd się bierze? - A no z zapaści demograficznej i z wymuszonej ekonomicznie emigracji Rosjan."

  Emigracja Rosjan jest przesadzona, po drugie wskaźniki dzietności są znacznie lepsze niż w Chinach czy Polsce (ta ostatnia ma też największą emigracje w proporcji do populacji z tych trzech krajów).

  Powodem imigracji jest zacofanie w Azji Środkowej i wyższe płace w Rosji. Także niskie płace na Ukrainie.

  Zjednoczone Królestwo jest ulubionym celem rosyjskich imigrantów, ale nie ma ich tam zbyt wielu. Oto dane:

  https://i.redd.it/ux9yaolepkuz.png
 • @1abezmetki 19:24:26
  "Uprzedzając ewentualny argument Pani, że np.w Kalifornii koczuje na ulicach 50 tys. "

  Być może fakt, że Kalifornia jest jednym z najbardziej ulubionych celów podróży dla imigrantów, a nie wszyscy przybyli dostąpią sukcesu materialnego, wyjaśni trochę sytuację.

  Poniżej lista 10 najlepszych dla imigrantów miast w USA:
  1. San Francisco, CA
  2. Chicago, IL
  3. New York, NY
  4. San Jose, CA
  5. Washington D.C.
  5. Baltimore, MD
  7. Seattle, WA
  8. Boston, MA
  9. Los Angeles, CA
  10. Milwaukee, WI

  https://transferwise.com/us/blog/10-best-cities-us-immigrants

  Lista miast z największymi populacjami bezdomnych na naszym globie:

  1, Manila, Filipiny- 3.1 miliona
  2. New York, USA- 74 tys.
  3. Mumbaj, Indie -60 tys.
  4. Los Angeles, USA - 58 tys.
  5. Jakarta, Indonezja - 50 tys.
  6. Moskwa, Federacja Rosyjska - 50 tys.
  7. Meksyk, Meksyk - 46 tys.
  8. Buenos Aires, argentyna - 30 tys.
  9. Sao Paulo, Brazylia - 21 tys.
  10. Boston, USA - 16 tys.
  11. Seattle, USA - 12 tys.
  12. Budapest, Węgry - 10 tys.
  13.Washington D.C., USA - 9 tys.

  https://www.trendrr.net/13046/top-cities-with-highest-homeless-population-world-famous-lowest/

  Chcę zwrócić uwagę na fakt, że populacja Budapesztu wynosi 1,752.704; 10,000/1,752.704= 0.0057
  Populacja Nowego Jorku wynosi 8,398,748 ; 74,000/8,398,748=0.0088

  Wiem, że niektóre osoby chwalą Orbana i sytuację na Węgrzech, jednak te dane w ilości bezdomnych na całość populacji Budapesztu w porównaniu z Nowym Jorkiem dziwnie temu zaprzeczają.
 • @AgnieszkaS 21:00:10 Nie wiem kto tych bezdomnych liczy.
  To są dane szacunkowe, bo nikt nie robi żadnych spisów, w USA również. Może tylko odnotowują wtedy jak zgłaszają się po jakąś pomoc.
 • @Anna-PK 22:10:14
  Oczywiście, że to są dane szacunkowe, ale w przypadku podziwianych i podawanych jako przykład Węgier wiele mówiące.
 • @AgnieszkaS 22:16:27Węgry są podziwiane za niezależność
  polityczną i umiejętność Orbana w manipulowaniu władz w Brukseli na własną korzyść.
  Bezdomni w Europie w większości są imigrantami, a szczególnie na Węgrzech, gdzie polityka jest bardziej narodowa (nacjonalistyczna), i wrogo nastawiona do imigracji.
 • @Anna-PK 22:26:42
  To niezupełnie tak, jak Pani tłumaczy. Pewne źródła podają, że bezdomnych w samym Budapeszcie jest więcej niż 10 tys., a w całym kraju około 30 tys.
  Nie są to w większości imigranci, tylko Węgrzy. Głównym powodem jest brak mieszkań. Rezultatem braku mieszkań w systemie kapitalistycznym jest masowe wyrzucanie ludzi na bruk i wynajmowanie tym, którzy zapłacą więcej.
  Do 2013 roku bycie bezdomnym na Węgrzech traktowane było jako przestępstwo i karane. Ludzie bezdomni musieli żyć na ulicy i ukrywać się przed policją. Proszę sobie poczytać:

  https://www.huffpost.com/entry/homeless-in-budapest-limi_b_11982246
 • @Anna-PK 20:30:48
  Ad: @1abezmetki 20:15:18 Nie wiem co to znaczy.
  "wymuszonej ekonomicznie emigracji Rosjan." Proszę podać źródło takich informacji.

  Граждане о желании уехать из России: «Это не эмиграция, а вынужденная эвакуация»

  https://reporter64.ru/cache/4045048249.jpg

  Obywatele o pragnieniu wyjazdu z Rosji: “To nie emigracja a wymuszona ewakuacja”
  19:51 29 ноября 2019

  https://reporter64.ru/content/view/grazhdane-o-zhelanii-uehat-iz-rossii-eto-ne-emigraciya-a-vynuzhdennaya-evakuaciya
 • @1abezmetki 01:32:49 To odpowiada identycznym pragnieniom
  bycia pięknym i bogatym, czyli nic nie znaczy. Takie pragnienia są w każdym państwie i każdej społeczności. Liczy się efektywna realizacja takich pragnień. Takie badania są absolutnie subiektywne i mogą być manipulowane w zależności jaką tezę badający przyjmują.
 • @Anna-PK 02:37:12
  В 2019-м усталость от вранья подстегнула рост эмиграции
  W 2019 zmęczenie kłamstwem podniosło wzrost emigracji
  Юрий Пронько

  (...)“według oficjalnych statystyk, Rosję opuściło 377 tys. W porównaniu z rokiem 2012 liczba emigrantów wzrosła trzykrotnie! W ciągu ostatnich 7 lat, według Rosstata, z naszego kraju wyjechało 1 mln 700 tys. osób.
  Jednakże, jeśli porównamy ze statystykami innych państw, które przybyły z Rosji, okazuje się, że dane te są kilkakrotnie zaniżone. Ostatnie dane zostały opublikowane w 2017-m. Wtedy Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA naliczył 6 razy więcej przybyłych obywateli rosyjskich niż ustalił Rosstat. Najmocniej liczby są zaniżone w Czechach-12 razy, a na Węgrzech-14 razy. Ogólnie rzecz biorąc, w 24 krajach, dla których dostępne są dane, w ciągu jednego roku z Rosji wyjechało 6 razy więcej osób niż przedstawiły oficjalne statystyki.
  Dziś Rosja zajmuje trzecie miejsce na świecie pod względem liczby" utraconych " obywateli z powodu emigracji”(...)
  (...)“większość emigrantów z Rosji to osoby w wieku produkcyjnym, przeważająca liczba z nich, w wieku od 20 do 34 lat, z wyższym wykształceniem. Takich jest ponad 22%, nawet jeśli wierzyć danym Rosstata. Kraj traci najbardziej wykształconych i obiecujących. Mogli by przynieść ogromne korzyści ojczyźnie, ale niestety są zmuszeni ją opuścić.”(...)

  https://yandex.com/turbo?text=https%3A%2F%2Ftsargrad.tv%2Fexperts%2Fv-2019-m-ustalost-ot-vranja-podstegnula-rost-jemigracii_231937

  Приговор нашей экономике вынес не Запад, а молодежь, бегущая из России

  Gospodarka / kryzys gospodarczy
  26 listopada 20: 41
  Wyrok naszej gospodarce wydał nie Zachód, ale młodzież uciekająca z Rosji
  Prognozy rządu dotyczące wzrostu PKB są nieosiągalne, w przekonaniu Zachodnich ekonomistów
  Anna Sedowa
  https://svpressa.ru/economy/article/250110/
 • @Anna-PK 02:37:12
  @Anna-PK 02:37:12
  Почему люди уезжают из России?
  https://evroportal.ru/immigratsiya/pochemu-uezzhaut/
  «Немножко об эмиграции»: почему из России уезжает наше будущее?

  https://img.rosbalt.ru/photobank/0/6/1/a/cMZNCHq4-580.jpg
  Władysław Żukowski - Владислав Жуковский, экономический эксперт:
  "Trwa masowa emigracja z Rosji wszystkich kategorii obywateli, którzy mogą sobie na to pozwolić. Ucieka za granicę przede wszystkim ludność czynna gospodarczo: ludzie w wieku produkcyjnym, od 30 do 45 lat. Są to osoby, które mają umiejętności zawodowe, doświadczenie zawodowe, które zdają sobie sprawę, że zasługują nakilkakrotnie wyższą pensję, niż ta , którą oferują dziś w Rosji.
  Są zmęczeni kryzysem, ubóstwem, niepewnością. Wyjeżdżają przedstawiciele małych i średnich firm, zmęczeni ciągłymi poborami, napadami siłowymi. Ucieka z Rosji młodzież, pokolenie tych, którzy dziś mają od 18 do 25 lat. Są to studenci uniwersytetów, absolwenci i ci, którzy już pracowali od trzech do czterech lat. Oznacza to, że ci, którzy zdają sobie sprawę, że w ogóle tu żyć nie ma sensu, że wpadli w bagno. Widzą, że w kraju przedłużający się kryzys systemowy, od pięciu lat spadają realne dochody , trwa ogromny wyciek umysłów i kapitału za granicę."

  https://www.rosbalt.ru/russia/2019/02/08/1763094.html
 • @1abezmetki 07:07:26
  Jednym słowem wyjeżdżają z Rosji najmniej wartościowi obywatele którzy gotowi są sprzedać się każdemu za pieniądze.
  Tacy sprzedajni obywatele nastawieni na korzyści osobiste to najbardziej niepewny, zdradziecki element społeczny.
  Ten element okrada Rosję uzyskując w Rosji za darmo dobre wykształcenie i uciekając z kraju.
  To taki żydowski stosunek do kraju w którym mieszkają (zero patriotyzmu liczą się wyłącznie korzyści).
  Taka jest właśnie neoliberalna opozycja i w Rosji i w Polsce i na świecie)

  Rosja tylko zyskuje pozbywając się takich obywateli.
  Rosja powinna od takich obywateli domagać się zwrotu kosztów wykształcenia.
 • @1abezmetki 04:30:37
  "jeśli porównamy ze statystykami innych państw, które przybyły z Rosji, okazuje się, że dane te są kilkakrotnie zaniżone. "

  Brak konkretów. Jakie są realne liczby?

  Imigranci w USA, wg. urodzenia w:

  rok 2000 2017
  Russia 340,175 403,670
  Ukraine 275,155 354,494
  Armenia 65,280 94,946
  Belarus 38,505 67,762

  Z Rosji to są głównie Żydzi. Po zakończeniu
  smuty jelcynowskiej przyjechało tylko 60 tysięcy Rosjan.

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Russian_Americans

  Dla porównania urodzeni w Polsce to 417 tysięcy (co stanowi
  trzy razy więcej w proporcji do ludności)

  https://en.m.wikipedia.org/wiki/Polish_Americans

  I skąd migrują DO ROSJI:

  1 Ukraine 2,651,109
  2 Uzbekistan 2,335,960
  3 Tajikistan 1,105,500
  4 Azerbaijan 610,327
  5 Moldova 586,122
  6 Kazakhstan 575,400
  7 Kyrgyzstan 552,014
  8 Armenia 514,663
  9 Belarus 498,878
  10 China 273,034
  11 Germany 244,662
  12 Afghanistan 150,000
  13 United States of America 142,405
  14 Turkey 111,681
  15 United Kingdom 111,275

  https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Russia

  Czyli migracja ze Stanów do Rosji, przewyższa ponad dwukrotnie
  migrację Rosjan do Stanów od roku 2000.
 • @Pedant 11:36:17
  https://migrator.ru/wp-content/uploads/2019/02/country-737x315.jpg
  Статистика эмиграции из России
  Дек 9, 2019
  Nieubłagane statystyki utwierdzają , że Rosja nie powinna w najbliższym czasie spodziewać się osłabienia fal migracyjnych. Wielu młodych ludzi marzy o wyjeździe za granicę, gdzie mają nadzieję znaleźć wygodne życie i zrealizować się jako specjaliści. Nadążają za nimi i Rosjanie starszego pokolenia, niezadowoleni z polityki kraju i bezpieczeństwa prawnego.
  Czytaj dalej:

  https://emigrating.ru/statistika-emigratsii-iz-rossii/
 • @Oscar 11:01:43
  Kwalifikacji Wiec-Majstra nie kwestionuję. Agitacji politruków zarówno sukienkowych jaki i mundurowych, unikam. podobnie ludzi, którzy nigdy nie doświadczają wątpliwości a zawsze głoszą dogmatyczne prawdy objawione. Obawiam się. że w ten sposób nie pogadamy.
  Odwrotnie ludzie przyznający się do wątpliwości, obaw, niepewności, budzą moją sympatię i emocjonalny rezonans. Niech Ci się od czasu do czasu coś wydaje, żebym miał pewność, że obcuję z żywym człowiekiem.
  Pozdrawiam i bez uraz.
 • @1abezmetki 12:42:51
  "Nieubłagane statystyki utwierdzają , że Rosja nie powinna w najbliższym czasie spodziewać się osłabienia fal migracyjnych. Wielu młodych ludzi marzy o wyjeździe za granicę, gdzie mają nadzieję znaleźć wygodne życie i zrealizować się jako specjaliści."

  Podał Pan link o migracji ludzi wykształconych https://emigrating.ru/statistika-emigratsii-iz-rossii/ , dziękuję.

  W Pańskim linku widać, że migracja z Ukrainy
  wyrównuje minimalne "straty" ponad tysiąckrotnie.

  rok 2018, migracja z Rosji i do Rosji, balans
  USA 1390 456 -934
  Niemcy 5209 4531 -67
  Ukraina 122951 381000 +258049
 • @1abezmetki 13:06:19
  Wg mojej optyki Rosja się wzmacnia gospodarczo, politycznie, militarnie.
  Rosja realizuje ogromne projekty infrastrukturalne które sporo kosztują na etapie budowy ale są opłacalne na etapie eksploatacji (rury, jedwabny szlak, mosty na Krymie na na dalekim wschodzie..)

  Twoja narracja to narracja opłacanej przez zachód "opozycji" by nie powiedzieć agentury.
  Oni tak rzeczywiście myślą.. dla nich Rosja to żadna wartość..liczy się kasa..
  Prawdziwi Rosjanie są inni są sentymentalni patriotyczni...

  Sądzę że moja wizja Rosji jest bliższa prawdy niż ta "opozycyjna".
 • @Pedant 13:16:56
  Podobnie jak I Pan nie mogę brać odpowiedzialności za precyzję danych statystycznych, które -sądzę - naginane są stosownie do interesów, zamawiająjących je, tych czy innych, ośrodków władzy, lub ich wyspeclizowanych agencji.
  Stąd dostępne informacje statystyczne traktuję z aprioryczną rezerwą, choć ze skruchą przyznaję, że czasem posługuję się nimi, żeby “żeby dosolić” oponentowi.. Generalnie jednak, przy sceptycznym podejściu, patrząc w lewo, prawo i z góry, można dostrzec problem, który jedna strona wyolbrzymia druga pomniejsza, a trzecia w ogóle, neguje jego istnienie.
  Staram patrzeć z dystansu i widzieć problemy dialektycznie i we wzajemnym powiązaniu.
  Metoda sokratyczna a ściślej majeutyczna, jaką Pan stosuje, zmusza do odpowiedzialności za słowo, ale męczy interlokutora nieustannym drążeniem , pochłaniając jego czas i energię na szukanie odpowiedzi. Zatem zdając sobie z tego sprawę trzeba w którymś momencie powiedzieć dość. Bowiem pytaniom może nie być końca… :-)))

  W odniesieniu do przedstawianych przeze mnie problemów, proszę o dostrzeganie raczej pożaru domu, niż mieszkania “Kowalskich”, bo od tego strażacy i policja. Ja zaś jedynie wciskam alarm.

  Bolesnych problemów w Rosji nie zliczyć. Gdyby istniały sposoby ich rozwiązywania , ludzie nie głosowali by nogami na emigrację. Emigracja to dramatyczna decyzja dla ludzi normalnych; wykształconych, pracowitych i odpowiedzialnych.
 • @Oscar 14:14:19
  Ad:”Wg mojej optyki Rosja się wzmacnia gospodarczo, politycznie, militarnie. (...)”

  “Przypuszczam że wątpię”. Putin z jego petersburską “bratwą” zasiedział się na Kremlu już dwadzieścia lat. I co zdziałał? Rozwalił przemysł, infrastrukturę, przez trwającą do dziś złodziejską prywatyzację, wzbogacił kolegów z petersburskiego podwórka. Rozwielmożnił korupcję i inne plagi: przestępczość, narkomanię, epidemie (aids), katastrofę demograficzną, emigrację, biedę, bezrobocie, nihilizm, gorycz i cynizm. Wyprowadził z kraju plus – minus 750 mld dolarów a sprowadził na żer tysiące brodatych.

  Zdeklasował gospodarkę do rzędu surowcowo- kolonialnej (rury), uzależnionej od brodatych, Chin i Zachodu. Ostatnie zastopowanie Nord Stream2 , uzależniło Rosję od Ukrainy. Putin został zmuszony do akceptacji dalekich ustępstw i poważnych kosztów ( ca 18 mld dolarów)
  Jedwabny szlak to fikcja; prawie, niczego nie zrobiono:

  “Россия осталась на обочине Нового шелкового пути”
  Rosja została na poboczu nowego Jedwabnego Szlaku
  Рамблер

  https://finance.rambler.ru/economics/42893932/?utm_content=finance_media&utm_medium=read_more&utm_source=copylink

  “Новый Шелковый путь: почему Россия остается на обочине
  Почему Россия не вкладывается в Новый шелковый путь”
  Dlaczego Rosja nie włącza się do nowego Jedwabnego Szlaku
  Рустем Фаляхов
  26.09.2019,
  https://www.gazeta.ru/business/2019/09/26/12684103.shtml

  most na dalekim wschodzie:

  На Дальнем Востоке достроили первый автомобильный мост из России в Китай
  Na Dalekim Wschodzie zbudowano pierwszy most samochodowy do Chin

  “Na Dalekim Wschodzie ukończono budowę mostu przez Amur. Pierwszy drogowy most transgraniczny połączył Błagowieszczeńsk i Chiński Heihe. Przygotowania i budowa trwały ponad 20 lat, projekt oszacowano na ponad 19 mld rubli”

  (На Дальнем Востоке завершено строительство моста через Амур. Первый автомобильный трансграничный мост соединил Благовещенск и китайский Хэйхэ. Подготовка к строительству шла более 20 лет, проект оценивался )


  29 ноя, 2019
  Подробнее на РБК:
  https://www.rbc.ru/society/29/11/2019/5de023799a7947f61537f48a


  W Rosji np. nie ma żadnego pływającego doku, zdolnego obsłużyć remont Admirała Kuźniecowa, który po ostanim pożarze, pójdzie zapewne na złom jeśli nie wyślą go na remont do Chin.

  Уцелевший. Что будет с "Адмиралом Кузнецовым" и зачем России авианосцы
  Ocalały. Co stanie się z "Admirałem Kuzniecowem" i po co Rosji lotniskowce

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=-WTv3XH4FEo&feature=emb_logo
  Пожар на "Адмирале Кузнецове"

  https://ruposters.ru/news/17-12-2019/utselevshii-admiralom-kuznetsovim-zachem-rossii-avianostsi
  17 декабря 2019, 17:18


  Rosja nie ma zdolności produkcyjnej turbin energetycznych większej mocy. Ostatnio miała miejsce afera z naruszeniem amerykańskiego embargo na dostawę z USA.
  Cywilny przemysł lotniczy w rozsypce.

  Zgoda, pozostały jeszcze pewne enklawy technologiczno-przemysłowe ( ale zupy tym nie okrasić):
  Atomistyka, kosmonautyka, przemysł obronny. Są one jednak jak wszędzie, indziej obarczone destruktywną korupcją. i technologicznym odstawaniem , należy bowiem uwzględnić wykruszanie się fachowych kadr, wykształconych jeszcze w ZSRR. A młodzi nie widząc dla siebie atrakcyjnych propozycji - emigrują.

  ***
  Hitlerowi (jaki by nie był) wystarczyło ledwie 6 lat , na kompletną przebudowę Niemiec (praca, autostrady żywność, armia, inwestycje amerykańskie), przy entuzjastycznym udziale i frenetycznym poparciu całego narodu. Wytrzebił opozycję i pokojowo omal rozwiązał problem - przy ich udziale – brodatych. i wkrótce był gotów rzucić wyzwanie Światu.
 • @1abezmetki 19:24:26
  "Ranking krajów? A wcześniej pisałeś o osobistym doświadczeniu?
 • @AgnieszkaS 23:13:08
  Wcale nie. Spora część bezdomnych na Węgrzech to Cyganie. Bywam tam czasem. W Budapeszcie i nad Balatonem
 • @1abezmetki 03:32:35
  Hhahahahhahahhahahaha. Rosję to rozwalali Jelcyn, Gajdar, Czubajs, itd. A Putin jakąś pozycję państwu przywrócił. Acz do dobrobytu, brakuje dużo.
 • @1abezmetki 03:32:35
  "A młodzi nie widząc dla siebie atrakcyjnych propozycji - emigrują."

  Już podawałem Panu realne liczby (włączając te z linków przez Pana podanych!), które podważają wizję przez Pana promowaną.

  Zresztą ta Pańska wizja jest korzystna dla Rosji, bo przedstawia ją słabszą niż jest, na czym jej przeciwnicy mogą się przejechać.

  "Rosja nigdy nie jest tak silna jak wygląda, ani nigdy nie jest tak słaba jak wygląda" (przypisywane Churchilowi).
 • @1abezmetki 03:32:35
  "Hitlerowi (jaki by nie był) wystarczyło ledwie 6 lat (...)Wytrzebił opozycję i pokojowo omal rozwiązał problem - przy ich udziale – brodatych. i wkrótce był gotów rzucić wyzwanie Światu."
  Pan to na poważnie ?
  To co z tym Nawalnym ?
 • @SZS 23:59:45
  Na temat i do rzeczy proszę!
 • @1abezmetki 01:23:56
  I wzajemnie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930