Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Korupcja w Rosyjskich Siłach Zbrojnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sąd w Moskwie zajął majątek wiceszefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Arsłanowa (na zdjęciu). Jest on oskarżony o poważne malwersacje

 

Moskwa, 26 grudnia. /TASS/. Sąd w Moskwie zajął mienie zastępcy szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, generała pułkownika Chalida Arsłanowa,oskarżonego o poważne malwersacje. Poinformowała o tym w czwartek agencja TASS, połując się na źródło w organach ścigania.

Na ten temat:

* Źródło: generał Ogloblin wyszedł aresztu i złożył zeznania na wiceszefa Sztabu Arsłanowa

 

* Źródło: wiceszef sztabu generalnego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej oskarżony o poważne oszustwa

 

"Wśród zajętego majątku wymienia się grunty i nieruchomości Arsłanova, których łączna wartość wynosi kilka milionów rubli. Zajęcie mienia przeprowadzono jako środek zabezpieczający w postępowaniu karnym w części 4. art. 159 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej ("oszustwo w szczególnie dużym rozmiarze"), o które obwinia się wiceszefa sztabu generalnego " - powiedział rozmówca agencji.


Źródło TASS podkreślił również, że w tej chwili Arłanow odwołał się do sądu wyższej instancji w sprawie zajęcia jego majątku. "Dlatego w życie nie weszła decyzja o aresztowaniu" - zaznaczył. Ponadto, rozmówca agencji dodał, że Arsłanow nadal pełni funkcję wiceszefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, ale został urlopowany i faktycznie nie wykonuje swoich obowiązków służbowych.

Wcześniej informowaliśmy, że termin dochodzenia w sprawie Arsłanowa został przedłużony do 6 lutego 2020 roku. Uważa się, że jest zamieszany w sprawę karną "Wojentelekoma" "Воентелекома". Śledztwo wszczęto w 2013 roku na podstawie materiałów uzyskanych z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Według prokuratury, łączna kwota szkód wynosi 460 mln rubli. Według śledztwa, szef firmy Aleksander Dawydow (Александр Давыдов) i wielu jego wspólników w zawieraniu umów z Ministerstwem Obrony Federacji Rosyjskiej, stosowali różnego rodzaju schematy, dla znacznego zawyżenia kosztów produkcji, a także w celu uzyskania podwójnej opłaty za wyświadczone usługi.


W sprawę zamieszany jest również, były szef pierwszego Zarządu Głównego Zarządu Łączności (ГУС) Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generał-major Aleksander Ogłoblin (Александр Оглоблин) . Przyznał się on do winy i zawarł układ ze śledztwem, którego warunkiem było złożenie zeznań na innych figurantów. W szczególności zeznawał on przeciwko Arsłanawowi, przez co ten ostatni, został oskarżony. Oskarżono go o machinacje przy realizacji państwowego programu modernizacji łączności wojskowej, którą miano usprawnić, przenosząc z analogowej na cyfrową. wykonawcą tych prac, była firma "Воентелеком". Według śledztwa, Ogłoblin za pośrednictwem struktur tej firmy, zorganizował dostawę niskiej jakości routerów po zawyżonych cenach. W sprawę jest również wmieszany, szef zarządu zamówień w zakresie modernizacji bazy technicznej systemu zarządzania siłami zbrojnymi Federacji Rosyjskiej, wnuk marszałka lotnictwa ZSRR, płk Pawieł Kutachow (Павел Кутахов). Obecnie znajduje się on w areszcie śledczym.

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to OSZCZERCA i  ŁAJDAK, niemile widziany, na moim blogu !

 

 

 

Źródło:

 

TASS

https://tass.ru/proisshestviya/7425925?utm_source=warfiles.ru

 

Tytuł: “Суд в Москве арестовал имущество замглавы Генштаба ВС Арсланова”

 

26 дек, 2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego pseudonimu autora tłumaczenia.

 

KOMENTARZE

 • sam do siebie...
  ...Ciekawe kogo dziś z makaronem przyślą.
 • Malwersacje
  " wiceszef sztabu generalnego sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej oskarżony o poważne oszustwa"

  Malwersacje są chyba wszędzie. Ale nie wszędzie malwersanci na wysokim szczeblu są pociągani do odpowiedzialności.

  "grunty i nieruchomości Arsłanova, których łączna wartość wynosi kilka milionów rubli"

  Kilka milionów rubli? Ile to złotych?
 • @Pedant 10:57:40
  Witam,
  W niedzielę też w pracy?
 • @1abezmetki 11:00:09
  "W niedzielę też w pracy?"

  Leżę w łóżku z laptopem na brzuchu. Przepraszam. A Pan?
 • @1abezmetki 11:00:09
  Jeszcze filmik na temat podrzucam, żeby się nie nudziło:

  https://www.youtube.com/watch?v=JzldphfLu3E
 • @Pedant 10:57:40
  460 milionów rubli! Czy to lepiej się słyszy?
 • @Pedant 10:57:40
  ad:""grunty i nieruchomości Arsłanova, których łączna wartość wynosi kilka milionów rubli""

  - Według prokuratury, łączna kwota szkód wynosi 460 mln rubli.

  A fe kłamczuszku!
 • @Pedant 10:57:40
  Jeszcze jedno kłamstwo z premedytacją a pożegnamy się!
 • @1abezmetki 11:13:39
  "Według prokuratury, łączna kwota szkód wynosi 460 mln rubli.
  A fe kłamczuszku!"

  Ja zacytowałem Pana. "Wśród zajętego majątku wymienia się grunty i nieruchomości Arsłanova, których łączna wartość wynosi kilka milionów rubli." Dalej nie czytałem.

  Zresztą majątek Arsłanowa a kwota szkód to dwie różne rzeczy. Z Pańskiego tekstu wynika, że Arsłanow mógł wyrządzić szkody większe niż jego majątek. Nie byłoby w tym nic dziwnego.
 • @1abezmetki 11:16:06
  "Jeszcze jedno kłamstwo z premedytacją a pożegnamy się!"

  Zarzuca mi Pan kłamstwo? Ja tylko Pana zacytowałem, użyłem ctr c a potem ctr v i dałem w cudzysłów. Wyspał sie Pan?
 • @Pedant 11:22:12
  Sprawdziłem w rosyjskim oryginale:
  "Среди арестованного имущества земельные участки и объекты недвижимости Арсланова, общая стоимость которых составляет несколько млн рублей. "
  Ma Pan rację. Uniosłem się. Przepraszam.
 • @1abezmetki 11:30:13
  "Ma Pan rację. Uniosłem się. Przepraszam."

  No problemo. Każdemu to się może zdarzyć.

  https://www.youtube.com/watch?v=D_7vVOnpyJY
 • Skala korupcji w armii rosyjskiej...
  ...Korupcja przedstawiona w powyższej informacji nie jest zjsawiskiem odosobnionym w Rosyjskich Siłach Zbrojnych. Poniżej zsyłka do informacji zamieszczonej na oficjalnej stronie Rosyjskiego Ministerstwa Obrony, ilustrująca skalę korupcji w rosyjskiej armii, obejmującą wszystkie szczeble hierarchii.


  “Обзор некоторых правонарушений коррупционной направленности, связанных с получением (дачей) взятки, в Вооруженных Силах Российской Федерации за пять месяцев 2019 года”

  “Przegląd niektórych wykroczeń o orientacji korupcyjnej związanych z otrzymywaniem (dawaniem) łapówek w Siłach Zbrojnych Federacji Rosyjskiej za pięć miesięcy 2019 roku”

  https://stat.mil.ru/anti-corruption/violations.htm
 • @Pedant 10:57:40
  Nie przeliczaj na złote bo popełnisz błąd.
 • @kula Lis 69 13:57:05
  "Nie przeliczaj na złote bo popełnisz błąd."

  Właściwie dlaczego? Jeden rubel to tylko sześć groszy, a bywały takie czasy gdy większość Polaków była "milionerami".
 • @1abezmetki 12:58:24
  Jak to upubliczniają, to ciekawy będzie wyrok, "gułag", czy "pod stienku"? W sumie pewnie też mają nadmiar generałów (no, nie taki jak POlska)...
 • @laurentp 14:38:45
  "Jak to upubliczniają, to ciekawy będzie wyrok, "gułag", czy "pod stienku"?"

  Mogą go zrobić magazynierem w małym garnizonie gdzieś przy granicy z Mongolią. Będzie mógł tam kraść ziemniaki i kapustę oraz dojeżdżać do pracy na rowerze w stopniu kaprala. Nie może byc surowszej kary dla generała.
 • @Anna-PK 18:25:15
  Ad:”Aby zaszokować, trzeba mieć pewność, że gdzie indziej nie ma takich zdarzeń, a jeżeli są gorsze, to już to nie jest żaden szok, tylko...Eeeee...”

  - Proszę mnie nie pouczać ( unsolicited advice) i zachować rady dobrej “ciotki Agaty na użytek domowy. Dopiero co doradzała mi Pani żebym pisał o serze rosyjskim…. Хватит!
  Tekst jest o korupcji w armii rosyjskiej a nie amerykańskiej. Więc proszę na temat a nie kota obracać. To , że w “Ameryce murzynów biją”, a “Angela Davis jest niewinna” , to my wiemy.
  Chce się Pani znowu wyróżnić w nadziei, że znów w Rosji dostrzegą, pochwalą i po główce lnianej pogłaszczą?

  Anna-PK:
  «Польская политика. К сожалению, это польская традиция, много бездумных разговоров и врожденных генетических ссор. Если нет незнакомых людей, чтобы говорить о них, поляки поливают друг друга помоями».
 • @Anna-PK 20:24:44 Proszę o wyjaśnienie...
  .... Co sądzi Pani o korupcji w armii rosyjskiej, na podstawie doniesienia TASS i informacji , zamieszczonej na stronie Ministerstwa Obrony RF – bo po to przecież udzielam Pani gościny - dotychczas nie wiem. Może zechce mnie Pani w końcu oświecić. Może być po rosyjsku, Jak Pani łatwiej.
  W przeciwnym bowiem razie, nie widzę sensu dla dalszych odwiedzin Pani.
 • Pani Anna-PK usunęła swoje komentarze...
  ... i słusznie, bo były jak kulą w płot.
 • Tak zwana korupcja.
  To w istocie forma dobrowolnego lub częściowo dobrowolnego podatku wypłacanego w obrocie między poddanymi władzy.
  Sygnały typu tu przytoczonego służą w istocie dla pozoracji istnienia tak zwanego Prawa.
  Po prostu od czasu do czasu kat musi mieć zajęcie.
 • @brian 10:55:59
  Moim zdaniem korupcja w Rosji, przez swoją powszechość, to forma oswajania niegodziwego systemu, lub jak kto woli, proces humanizacji, z uwzględnieniem pewnego ryzyka. Dla jego uniknięcia, należyłoby opublikować na użytek szerokich mas, w ramach cyklu "ruskiego mira" , -"Corruption for dummies".
 • @1abezmetki 14:29:11
  Jak daaawno temu pisałem, w starożytnej Japonii mimo całej opresyjności władzy cesarskiej korupcja była powszechna.
  Tak zwani zwykli ludzie od czasu do czasu dostawali porcję rozrywki w postaci przyłapania i egzekucji jakiegoś dostojnika.
  Aby załatwić cokolwiek na poziomie osady czy miasteczka- wziątka była nieunikniona. Chyba że ktoś lubił np. roczne oczekiwanie na banalną decyzję.
  Stąd powstanie przysłowia porównującego Prawo do płotu.
  A korupcja japońska nijak miała się do chińskiej.
  I co? Mimo tego oba państwa przetrwały.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930