Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
341 postów 3232 komentarze

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

Duma Rosyjska rozpatruje kontr-środki wobec Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak nas widzą, tak nas - piszą? Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej, słowami jej vice-przewodniczącego - Aleksandra Szerina, zadeklarowała gotowość do podjęcia działań prewencyjnych wobec Polski

 

Pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Obrony w Dumie Państwowej - Aleksander Szerin ( Шерин) , widzi przyczynę bolesnej reakcji polskiego MSZ, na słowa prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina o polskim ambasadorze Józefie Lipskim, w niechęci do rozgrzebywania swojej haniebnej przeszłości.

 

Rosyjski przywódca ostro wypowiedział się o Lipskim, który w 1938 roku, zadeklarował gotowość wzniesienia pomnika szefa nazistowskich Niemiec Adolfa Hitlera, za rozwiązanie "kwestii żydowskiej". MSZ Polski, nie pozostawił słów Putina bez uwagi i wezwał na rozmowę ambasadora Rosji - Siergieja Andriejewa.

 

Aleksander Szerin w wywiadzie dla agencji ФАН, przypomniał powiedzenie: "prawda w oczy kole". Jego zdaniem prezydent Federacji Rosyjskiej, powinien częściej dawać obiektywne oceny innym państwom, skrajnie negatywnie nastawionym do Rosji. Polska w ich gronie, deklaruje poseł, dodając, że Warszawę należy postawić na swoim miejscu.

 

"A w ogóle, Polsce dawno należałoby ukrócić wodze , i to nie tylko werbalnie. Nie mówię o tym, że powinniśmy nanosić na jej terytorium ataki rakietowo-bombowe, ale pewne środki, na pewno, trzeba podjąć " - podkreślił Szerin.

 

W Dumie Państwowej Federacji Rosyjskiej zadeklarowano gotowość do podjęcia działań prewencyjnych wobec Polski

 

Po rozpadzie ZSRR i upadku " żelaznej kurtyny, "Polsce zaczęło bardziej odpowiadać określenie" -kraj przewrotny". I to jest stwierdzenie faktu. Niegdyś wchodzące w skład Organizacji "Układu Warszawskiego" państwo, obecnie rozmieszcza na swoim terytorium ,kontyngent wojskowy NATO i prowadzi jawną politykę antyrosyjską. Jest całkiem możliwe, że Moskwa powinna podjąć działania proaktywne, ponieważ od zachodniego sąsiada Federacji Rosyjskiej, można się wiele spodziewać, dodał poseł.

 

Warto zauważyć, że rozmowa między polskimi i rosyjskimi dyplomatami przebiegła "całkiem poprawnie", ale w ostrym tonie. Ambasador Federacji Rosyjskiej - Siergiej Andriejew, komentując wyniki, oświadczył, że jej notacji (protokołu ? - przyp. tłum.) ), Rosja nikomu czytać nie pozwoli.

 

Autor: Aleksandr Frołow

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

"Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to  OSZCZERCA  i ŁAJDAK, niemile widziany, na moim blogu !

 

 

Źródło:

  


https://politexpert.net/178625-v-gosdume-rf-zayavili-o-gotovnosti-prinyat-uprezhdayushie-mery-protiv-polshi?utm_source=politobzor.net

 

Tytuł: “В Госдуме РФ заявили о готовности принять упреждающие меры против Польши”

 

Autor: Aleksander Frołow (Александр Фролов)

 

28.12.2019

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstuźródłowegoipseudonimu autora tłumaczenia.

 

 

KOMENTARZE

 • Kilka razy pisałem jak o Putinie jest temat to plugawe istoty wyłażą ! ?
  Słowianie ! jak jest temat o Wołyniu to żydo-ukraińska hałastra znika nie ma jej !
  ale jak jest o Putinie to każdy żyd z lewa czy prawa ochoczo wywala swoje płatne [ sorosa ] rzygowiny na Putina !!!

  ALE ŻEBY NIE BYĆ GOŁOSŁOWNY TO .

  1.temat Putin i Historia z dnia 30.12. 19. z godziny 19,32 wejść 613 ! ale komentarzy 128 !

  2.temat FR III RP 64 komentarzy !

  3. temat USA i ROSJA z dnia 30 .12.19. już tylko 29 komentarzy ? a wicie dlaczego tylko 29 komentarzy ? bo w temacie jest USA ! i żydzi opłacani przez sorosa taktycznie omijają temat ! a nuż coś chlapną i sorosy nie zapłacą za plucie !!!

  Słowianie ! MORD NA WOLI !!! cisza cytuje

  [ Rzeź Woli stanowiła bezpośrednią realizację rozkazu Adolfa Hitlera, nakazującego zburzenie Warszawy i wymordowanie wszystkich jej mieszkańców.
  W trakcie masakry, której punkt szczytowy przypadł w dniach 5–7 sierpnia 1944, zamordowano od 30 tys. do 65 tys. polskich mężczyzn, kobiet i dzieci.
  Była to prawdopodobnie największa jednorazowa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie w czasie II wojny światowej, a zarazem prawdopodobnie największa w historii pojedyncza zbrodnia popełniona na narodzie polskim. ] koniec cytatu .

  Słowianie jak myślicie czemu żydostwo w Polsce OMIJA ten temat szerokim lukiem ????? czy jest ktoś odważny by się na te temat wypowiedzieć ?

  Rzeź wołyńska – ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich przy aktywnym, częstym wsparciu miejscowej ludności ukraińskiej wobec mniejszości polskiej byłego województwa wołyńskiego II RP zginęło ok. 50–60 tys. Polaków tylko na Wołyniu ! a liczy się około 200 tyś na całej Ukrainie !!!!

  ODEZWA ! Polacy nie dajmy się dzielić żydom którzy przez swoją parszywą propagandę chcą nas Słowian podzielić ! byśmy skoczyli sobie do gardeł o żydostwo miało korzyści !!! rządy w Rosji i rządy w Polsce to są rządy żydo-chazarskie ! i miejmy to na uwadze !

  POLSKA KRAJEM NEUTRALNYM ! przyjazna sąsiadom bez żydo-NATO

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Ponoć wschodząca gwiazda dziennikarska
  w momencie kiedy ubiegała się o posadę w telewizji publicznej przebrała się za penisa i paradowała w tym stroju po Sopocie ku uciesze gawiedzi

  https://v.wpimg.pl/Mzc0ODU2YhsCUjl3eklvDkEKbS08EGFYFhJ1Znp9Yk9QAjdxYAJiE01HP2olXmIbTFZgLiVXKlVRAnZzYx09DxdZIRslVyMTEAV6dHtYPR8EEjI=

  Gwiazda ta, po szczęśliwym uzyskaniu posady odwdzięczyła się dobroczyńcom taką scenografię programu

  https://cdn.natemat.pl/a8ef5bcb0b8c85c5d8d138c915ac2bd7,750,0,0,0.jpg


  Nie ma to jak polska elegancja.

  Zawyjmy z oburzenie na kalanie polskich świętości przez kacapów.
 • @
  Позабудь об этом дне
  Спор не нужен никому
  Не читай нотаций мне
  Мама, это ни к чему
  https://www.youtube.com/watch?v=Ra3B1nabauA
 • Rosja szuka haka na Polskę...
  i zdaje się znalazła. Jutro, jeśli mnie kac nie obezwładni - przetłumaczę.
 • @fretka 12:31:56
  Ładne.
 • "Duma Rosyjska rozpatruje kontr-środki wobec Polski"
  ----------
  Czyli mamy powrót do sięgnięcia po klasyczne kleszcze używane w zimnej wojnie - gdzie jedną szczękę tych kleszczy stanowi USrahell (teraz dla nas dobry policjant) - a drugą szczękę stanowi Rosja (obecnie dla nas ten zły policjant) jako druga szczęka w/w kleszczy.
  Wniosek?
  Oczywiście nie trzeba dodawać w jakich, kosmatych łapkach znajdują się te kleszcze i na kim są one teraz zaciskane.
 • Po pierwsze - to szarpanie ruskich nogawek
  przez polskojęzycznych - odbywa się za zgodą rosyjskojęzycznych wywijających Putinem. Obecność wojskowa USrahella w atrapie Polski - też ma miejsce za zgodą rosyjskojęzycznych co to Putinem wywijają jak ten pies - przysłowiowym flakiem wywija. Wskrzeszenie banderlandu opętanego przez Szatana be reszty - na odwiecznych ziemiach polskich - też nastąpiło za zgodą - jak wyżej. Po drugie - to po zwinięciu moskiewskiej komuny - Rosję - światowy czarci pomiot posadził na ławce rezerwowych - gdzie globalna gra przerabiania ludzkości na szatańskie odchody - odbywała się jakby bez czynnego udziały Rosji. Obecnie Rosję poderwano z ławki rezerwowych - o czym świadczy jej zbrojna obecność w Syrii - czy otwarte włączenie się w grillowanie narodu polskiego - bo przecież nie okupanta okupującego atrapę Polski.
  Wniosek?
  Dzisiaj narody czy to rosyjski czy polski - grilluje się zespołowo - bo wtedy jest większy efekt owego grillowania. Oczywiście o prawdziwych winowajcach II WŚ ani mru, mru z żadnej strony sporu - bo przecież to - co zrobiono ludzkości towarzyszem Stalinem i panem towarzyszem Hitlerem - jest kontynuowane dalej - tylko innymi już metodami - jednak cel - ciągle ten sam.
 • @Administracja:
  Regularnie od kilku dni usuwa ktoś niewygodne komentarze zarówno moje jak i cudze! Nikt nic nie wie?
 • @1abezmetki 13:50:29
  "Regularnie od kilku dni usuwa ktoś niewygodne komentarze zarówno moje jak i cudze! Nikt nic nie wie?"

  Na pewno robią to agenci Mosadu razem z GRU. Zawzięli się na Pana.
 • @Pedant 13:53:24
  Znikające komentarze, a nawet całe notki są problemem portalu, robią to admini.. a czy to Mossad czy GRU? Wiedzy w tej kwestii nie mam dla kogo pracują, lecz "forum Polaków" nie nazwałbym tego burdelu.. :(
  Mi nawet zniknięto całe konto z całym dorobkiem.. do dziś nie wiem za co i po co, a i KTO???
 • @demonkracja 13:46:34
  5*
 • @demonkracja 13:46:34
  trochę chyba źle rozumujesz o Rosji, w każdym razie mam taką nadzieję. Konfliktu nie wygrywa ten, kto najsilniej pręży muskuły, ale ten kto zbierze najmniej ciosów, a Putina raczej trudno trafić, zawsze jakoś tak dziwnie schodzi z linii strzału, a atakuje tylko gdy jest okazja ku temu
 • Polska musi by podporządkowana interesom rosyjskim
  Przynajmniej tak wynika z tekstu, że Polska będąc dawnym członkiem Układu Warszawskiego powinna nadal, choć nieformalnie, takim pozostać. Polska powinna być strefą rosyjskich wpływów, a nie rozwijać swoje polityczne ambicje i mieć w USA sojusznika, ponieważ do zbliżenia stosunków z USA aspiruje Rosja.

  Już Pakt Ribbentrop-Mołotow, który był planem na rozbiór II Rzeczpospolitej i główną przyczyna wybuchu II Wojny, tłumaczył rosyjsko-niemiecki apetyt na Polskę jej przerośniętymi ambicjami i mrzonkami o wielkości, które należało prędko utemperować.

  Chodzi teraz o obrzucenie Polski błotem i skompromitowanie na arenie międzynarodowej. Rosja zgrabnie kreuje własne wyobrażenie jako kraju wolnego od uprzedzań i nowoczesnego, a także upiększa i idealizuje wizerunek Imperium Rosyjskiego, znanego wcześniej z żydowskich pogromów i kolportacji fałszerstwa "Protokoły mędrców Syjonu".

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_%C5%BByd%C3%B3w_w_Imperium_Rosyjskim
 • @AgnieszkaS 19:48:05
  Droga Pani !
  Pakt R-M nie był żadnym planem rozbioru Polski tylko paktem o nieagresji a w części tajnej opisem, kto się komu nie będzie na jakich terenach w interesy wpier...ał. Idąc Pani rozumowaniem można by powiedzieć że przyczyną wybuchu II wojny światowej były litewskie aspiracje do Wilna - o tym mówi pierwszy (a chyba więc najważniejszy) punkt tajnego protokołu. Czy rzeczywiście były to aspiracje litewskie ? Oddajmy głos Piłsudskiemu który powiedział, gdy przyjechał do Wilna po tym jak zajął je generał Żelichowski.
  „Gdy zajechałem do Wilna, w parę dni po zajęciu go przez generała Żelichowskiego, widziałem ja i moi oficerowie, jak w całym mieście ludzie płakali ze wzruszenia i radości, oddawali żołnierzom cokolwiek mieli do zjedzenia. Pokazano mi kilkaset osób zabitych i nie pochowanych. Były dzieci i kobiety, starcy i żołnierze. To Żydzi strzelali z ukrycia i zabijali Polaków. Żydzi byli tu warstwą rządzącą, skazywali na śmierć i na wywózkę na Wschód Polaków. I to też ludność pamiętała. Teraz z ogromną trudnością polskie wojsko musi bronić Żydów przed samosądem i zemstą Polaków. Musiałem uspokoić ludność i żołnierzy, żeby nie doszło do samosądu”.
  Besarabia, wspomniana w punkcie 3 tajnego protokołu też jakby nie należała do Polski.
  A rzeczywistą przyczyną wybuchu II wojny światowej było wypowiedzenie wojny Niemcom przez Anglię i Francję w dniu 3 września 1939 roku, do tego momentu wojna polsko-niemiecka stanowiła konflikt lokalny, niejako "o miedzę" który łatwo było zakończyć na drodze dwustronnych negocjacji.
  I dziwi że nikt nawet nie próbuje tego aspektu dostrzec.
  To nie Polska, nie ZSRR, ani nawet nie Niemcy tą wojnę wywołały, osobną kwestią jest natomiast kto jakie miał ukryte kalkulacje

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031