Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
266 postów 2788 komentarzy

mikstury bezmetki

1abezmetki - Bez Tabu. Wybrane, trudniej dostępne teksty, własne tłumaczenia i "widzimisie". Wyrażam i popieram tradycyjne poglądy lewicowe. Nie po drodze mi zarówno z liberałami , "nową lewicą", ad personam - chamstwem, fanatyzmem i polit-poprawnością

3 W.Br. i Polska zdecydowały się ukraść rosyjskie złoto?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jak ostatnio doniosły rosyjskie media, Duma Państwowa FR rozpatruje możliwość zastosowania wobec Polski, retorsji w rezultacie konfliktu dyplomatycznego, wynikłego na skutek niedawnych inwektyw prezydenta Putina, pod polskim adresem.

Informacja na temat rosyjskich roszczeń , zwrotu Rosji, części zdeponowanego w Anglii, w czasie niemieckiej agresji, polskiego złota, (obecnie już w Polsce), jest zapewne częścią rozwijającej się poważniejszej anty-polskiej kampanii.

O ile jednak poważniejsze, federalne media rosyjskie milczą w tej sprawie, to dziesiątki drugorzędnych,*1. zagońszczyków harcują już w polu informacyjnym, zapewne na polecenie Kremla, w zamiarze rozhuśtania antypolskich nastrojów, jako możliwego preludium, dla dalszych agresywnych poczynań. (bezmetki)

 

 

Wielka Brytania i Polska zdecydowały się ukraść rosyjskie złoto

 

Narodowy Bank Polski repatriował z Londynu 100 ton złota. Takie informacje rozpowszechniły zachodnie media.

To bardzo interesująca wiadomość, dla osób dobrze zaznajomionych z historią. W 1939 roku władze Polski, postanowiły ocalić swój złoty zapas ,przed atakującymi kraj Niemcami. Wybór padł na Wielką Brytanię, do której rząd polski przetransportował cenne sztabki. Jest jednak jedna rzecz, której po prostu, nie można zignorować.

 

Według szacunków specjalistów, dziś do Warszawy należy tylko 60 ton złota, znajdującego się w skarbcach Londynu. W takiej sytuacji zaskakuje fakt, żeWielka Brytania z jakiegoś powodu zamierza przekazać Polsce 40 Ton żółtego metalu, więcej niż powinna. Zrozumiałe, że nie należy polegać na niespotykanej hojności Zjednoczonego Królestwa. Państwo wyspiarskie dąży do wycofania się z Unii Europejskiej, a w takiej sytuacji wzmocnienie konkurenta, byłoby wielką głupotą.

Skąd więc wzięła się ta różnica? To bardzo proste. W tych 100 tonach znajduje się również złoto należące do Związku Radzieckiego. W 1941 roku, podpisano porozumienie między Warszawą a Moskwą, na mocy którego ZSRR zobowiązało się kredytować emigracyjny Rząd Polski, a on z kolei, spłaci dług w złocie. Nie trudno się domyślić, że umowa została wykonana tylko przez jedną ze stron.

 

"Kredytobiorcy" motywowali swoją odmowę spłacenia rachunków z powodu sprawy Katyńskiej. Przebywające na emigracji władze RP bardzo "w czas "poparły wersję nazistów, że w rozstrzeliwaniu polskich oficerów w obwodzie smoleńskim" winni "byli funkcjonariusze NKWD. Po tylu latach, Warszawa postanowiła odebrać złoto, woląc przy tym nie pamiętać, że 40 ton szlachetnego metalu, należy przekazać Rosji, jako prawnemu następcy ZSRR.

 

Warto zauważyć, że Federacja Rosyjska, obecnie bardzo aktywnie uzupełnia swoje rezerwy złota. Takie działania Moskwy nie pozostają bez uwagi światowych elit finansowych, które nie są zachwycone zachowaniem Rosji.

 Autor: Aleksander Frołow (Александр Фролов )

 

Na YouTube, na powyższy temat:

 

https://www.youtube.com/watch?v=eZYfn09pu8c

 

 

Uwaga!

Nie  jestem  autorem  artykułu   a  jedynie  tłumaczem -amatorem!

Ponadto, co podkreślam,  powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów  obcojęzycznej publikacji,  z którymi -proszę,nieutożsamiać  tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają  jego prywatną  sprawą,  dopóki nie wypowie się jako komentator !

 

Jeśli teksty tego bez metki są stronnicze, cóż szkodzi głosicielem chwały schizofrenicznej armii radzieckiej, która najpierw Polskę napadała, po to, aby ją następnie wyzwalać, przetłumaczyć teksty niestronnicze? “

 

Lotna  07.12.2019 12:40:49 “Dmowski o Rosji”

 

 

Wrzodak Z. -to  OSZCZERCA i ŁAJDAK,niemile widziany, na moim blogu !

 

 

 Źródło:

 

https://politexpert.net/176529-velikobritaniya-i-polsha-reshili-pokhitit-rossiiskoe-zoloto

 

Tytuł: “Великобритания и Польша решили похитить российское золото”

 

Autor: Aleksander Frołow -Александр Фролов

 

12.12.2019

 

 Przypisy:

 

*1. Odnośniki do wybranych przykładowo mediów rosyjskich, wyrażających pretensje do części polskiego złota:

 

 

https://politexpert.net/176529-velikobritaniya-i-polsha-reshili-pokhitit-rossiiskoe-zoloto

 

https://theuk.one/velikobritaniya-i-polsha-reshili-poxitit-rossijskoe-zoloto/

 

https://uk.vesti.news/velikobritaniya-polsha-reshili-pohitit-rossiiskoe-zoloto-2019121214201776.htm

 

http://argnews.ru/?p=101124

 

https://yandex.com/news/story/Velikobritaniya_i_Polsha_reshili_pokhitit_rossijskoe_zoloto--6868049594a424851c0d31b907dd427c?lr=213&lang=ru&stid=qNdj&persistent_id=81908644&rubric=world&from=rubric

 

 https://finobzor.ru/87623-zolotaya-afera-zapada-britaniya-i-polsha-ukrali-slitki-prinadlezhaschie-sssr.html

 

http://ursa-tm.ru/forum/index.php?/topic/334495-velikobritaniya-i-polsha-reshili-pohitit-rossiyskoe-zoloto/

 

https://news-ks.info/velikobritaniya-i-polsha-reshili-pohitit-rossijskoe-zoloto/

 

http://migeko.ru/?p=487

 

 

wybór, tłumaczenie i opracowanie:bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych

platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu

tekstu źródłowego  i  pseudonimu autora tłumaczenia.

KOMENTARZE

 • Pałkownicy w Noworocznym amoku...
  Minuta osiem i już cztery pały. Nie ma to jak popularność! :-)))
 • 5*
  Ode mnie 5*
  Tłumaczenie wymaga pracy i czasu.
  Pozdrawiam.
 • @AgnieszkaS 06:57:38
  PANI AGNIESZCE Z NAJLEPSZYMI ŻYCZENIAMI Z OKAZJI NOWEGO ROKU 2020

  http://hddesktopwallpapers.in/wp-content/uploads/2015/09/snowy-background.jpg
 • Autor
  odnoszę wrażenie, że cała sprawa jest bezprzedmiotowa bo zgodnie z Talmudem całe złoto należy do "narodu wybranego"
 • @Drab61 13:31:43
  Uwaga!

  Nie jestem autorem artykułu a jedynie tłumaczem -amatorem!

  Ponadto, co podkreślam, powyższy tekst zawiera informacje i oceny wyłącznie autora/autorów obcojęzycznej publikacji, z którymi -proszę,nie utożsamiać tłumacza. Poglądy i opinie tłumacza, pozostają jego prywatną sprawą, dopóki nie wypowie się jako komentator !

  Autor: Aleksander Frołow -Александр Фролов
 • @Drab61 13:31:43
  Hebrajskiego nie znam. Talmudu nie czytałem a Pan?
  A może mi Pan poda jakieś namiary na przekład.
 • Polskie złoto
  Nie wiem na ile wiarygodne są te dane ale takie znalazłem:

  Nie wiem także skąd informacja o rzekomo rosyjskim złocie w owych 100 tonach ?

  Rząd polski dysponował w chwili wybuchu wojny około 100 tonami złota o wartości około 464 mln zł (dzisiaj około 6 mld złotych)

  W kraju znajdowało się ok. 80 ton złota, a 20 ton znalazło miejsce w depozytach Banku Polskiego ulokowanych za granicą, głównie w Banku Francji, Banku Anglii oraz bankach amerykańskich i szwajcarskich.

  Waga złota, które zostało zabrane ze skarbców Banku Polskiego, wynosiła około 80 ton....

  Napór niemiecki spowodował, że już 8 września przewieziono cenny ładunek do Łucka. „Złoty konwój” liczył ponad 30 autobusów i samochodów osobowych! Wobec złej sytuacji na froncie podjęto decyzję o ewakuacji polskiego złota ze wszystkich miejsc jego przechowywania na terenie Polski. Dzięki zdolnościom organizacyjnym Matuszewskiego i Rajchmana 13 września w Śniatyniu przy granicy z Rumunią zebrano całość złota Banku Polskiego z wyjątkiem 3817 kg złota wartości ponad 22 milionów złotych, które pozostawiono w Dubnie do dyspozycji wycofującego się rządu polskiego.

  https://plus.polskatimes.pl/polskie-zloto-burzliwe-dzieje-narodowego-skarbu/ar/c1-14305017

  W ostatnich dwóch latach polski skarb narodowy powiększył się o ponad 125 ton. W 2018 roku Narodowy Bank Polski kupił 25,7 ton złota, a w 2019 roku - kolejne 100 ton. Obecnie wielkość zasobów złota NBP wynosi 228,6 ton.

  Większość znajduje się w skarbcu Banku Anglii, ale prezes NBP Adam Glapiński powiedział w Sejmie, że w najbliższym czasie do Polski zostanie przeniesione 100 ton kruszcu

  Dziś zasoby NBP to 226,8 ton złota. 129 ton pozostanie w Londynie i będzie inwestowane w dotychczasowy sposób. W 2018 roku przychody z lokat w złocie wyniosły 2,7 mln euro.
 • @1abezmetki 13:38:56
  wiem, doceniam trud i szczerze przepraszam za akt antysemityzmu którego się dopuściłem publikując zdanie "świętej księgi" na kwestię własności złota.
  Ciekawy jest natomiast fakt finansowania złotem przez rząd ZSSR polskiego "Rządu Londyńskiego". Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem. Dla mnie ta wiadomość jest pozytywną stroną pyskówki Putin-reszta świata (to znaczy tzw "wspólnota międzynarodowa")
 • @Piotrx 14:28:47
  Dziękuję za informację. Mam blade pojęcie w tej sprawie.
  Rosyjska wiadomość, zaintrygowała mnie na tyle, że postanowiłem się nią podzielić z Czytelnikami. Pozdrawiam Pana z okazji Nowego Roku.
 • @Drab61 14:37:49
  " Nigdy wcześniej o czymś takim nie słyszałem. "

  - Ja również, stąd tłumaczenie. Pozdrawiam Noworocznie.
 • @1abezmetki 14:38:34
  Dziękuję i także pozdrawiam Pana z okazji Nowego Roku
 • Reparacje wojenne od Rosji
  Skoro strona rosyjska zaczyna podnosi ten temat to może warto wspomnieć też temat reparacji wojennych ze strony Rosji

  https://niezalezna.pl/203520-reparacje-dla-polski-rowniez-od-rosji-rachunek-bylby-duzo-wyzszy-niz-w-stosunku-do-niemiec

  "Hitler potrzebował gwarancji od Rosji i tę gwarancję uzyskał – stąd pakt Ribbentrop–Mołotow, który w tajnym protokole zakładał IV rozbiór Polski. Nie byłoby 1 września, gdyby nie zobowiązanie, że nastąpi 17 września. Błędem jest rozdzielanie tych spraw, bo wygląda to tak, jakbyśmy uważali, że napadli na nas tylko Niemcy, a Rosja już nie. Istnieje jednak pewien problem prawny – z Niemcami byliśmy w stanie wojny, a z Sowietami nie. Myślę jednak, że Polska z łatwością – przy odrobinie dobrej woli – wykaże, że było to oszustwo. Pod pretekstem wyzwolenia ludności ukraińskiej i białoruskiej i rzekomego nieistnienia państwa polskiego Sowieci po prostu dokonali na nas zbrojnej agresji. Ale ograniczenie się do reparacji wojennych jest niewystarczające. Powinniśmy wystąpić o odszkodowania m.in. za zbrodnie na ludziach, wykorzystywanie niewolniczej pracy, niszczenie majątku narodowego, kradzieże."
 • @Piotrx 15:02:16
  "ograniczenie się do reparacji wojennych jest niewystarczające. Powinniśmy wystąpić o odszkodowania m.in. za zbrodnie na ludziach, wykorzystywanie niewolniczej pracy, niszczenie majątku narodowego, kradzieże."

  To kiedy zacznie się wojna?
 • Rosyjskie sztaby
  Takie rewelacje w postaci kredytowania polskiego rządu na uchodźctwie można preparować na kolanie codziennie parę razy. Może się okazać, że pół świata razem z chińczykami pomagali i kredytowali polskiego prezydenta i jego tchórzliwą świtę. Tylko pytanie brzmi dlaczego polski rząd musiałby korzystać z cudzego złota jak miał zdeponowane swoje w skarbcu Anglii. To jest tak jakbyśmy cały nasz majątek zdeponowali w Szwajcarskim banku ze wszystkimi aktywami a tu w kraju brali kredyty na przeżycie najlepiej w Santander albo Millenium i to na wysoki procent. Zresztą nie ma co pisać o takich niedorzecznościach, ponieważ nikt nie widział i nic nie wiadomo o jakichkolwiek dokumentach dotyczących umów między kredytowaniem naszego rządu na uchodźctwie a rządem Rosji. Nasze złoto i tak w skromnej ilości rozbudza emocję i pobudza do obrotów mięsiste nosy. Pewnie w jakimś gabinecie z menorą na środku stołu dyskutowano jakby tu z tego polskiego złotego tortu odkroić sowitą pajdę. Śmiech na pustej sali.
 • @Piotrx 15:02:16
  Nie byłoby 1 września, gdyby nie zobowiązanie, że nastąpi 17 września.
  Bzdura.
  Opracowanie Fall Weiss to kwiecień 39
  Rozkaz ataku 26 wrzesień 39 (wersja 1)
  Pakt o nieagresji R-M 23 sierpień 39 (w tajnym protokole nie ma mowy o jakiejkolwiek dacie)
  Rozkaz ataku 1 wrzesień 39 (wersja 2 - ostateczna)
  3 wrzesień 39 wypowiedzenie "wojny" Niemcom przez WB i F (z terminem dwutygodniowej realizacji)
  17 września 39 (po upływie dwóch tygodni (16 września) od odstąpienia zobowiązania ataku na Niemcy przez Anglię i Francję) zajęcie wschodniej Polski przez AC.
  A dlaczego nie 5 czy 10 września? Bo wówczas zobowiązana traktatami z Polską, Anglia z Francją byłaby zmuszona wypowiedzieć - jako agresorowi - wojnę ZSRR. A tego chytry Stalin pragnął uniknąć.
  Przygotowanie wojny, to nie zakup w supermarkecie na 5 minut przed zamknięciem...
 • @SZS 17:11:11
  Zgodnie z tymi traktatami data niczego nie zmieniała, Anglia i Francja powinny były wypowiedzieć wojnę ZSRR, skoro wypowiedziały Niemcom, dlaczego więc tego nie zrobiły ? Pewnie uznały że nie było żadnej agresji ze wschodu ... albo nie było tego w scenariuszu.
 • @1abezmetki 12:50:25
  Dziękuję za życzenia. Pomyślności w Nowym Roku!
 • @Drab61 19:44:41
  Nie zgodzę się. 17 września 1939 r. to nie przypadkowa data.
  Raz, że ZSRR wiedział, że Anglia i Francja do wojny nie przystąpią i Polska jako państwo została przez nie skreślona. Więc skoro Polska jako państwo przestała istnieć, to zaczęły wchodzić w życie tajne protokoły Paktu R-M.
  Dwa, ZSRR doskonale wiedział, gdzie 16 września znajdowały się Władze II RP zarówno cywilne i wojskowe. Państwo wielonarodowe, a takim była Polska w 39 r., z chwilą ucieczki Rządu, stało się terytorium wielonarodowym, gdzie mniejszościom narodowym bliskie rosjanom należało zapewnić ochronę przed wojskami niemieckimi.
  I taką wersję przyjął ZSRR publikując oświadczenie, które wyjaśniało światu wejście wojsk na tereny wschodnie II RP. Oprócz "uchodźczych" władz polskich, cały świat przyjął to wyjaśnienie do wiadomości. Wtedy los Polski nikogo już nie obchodził.
  Nieuznanie działań radzieckich za agresję, umożliwiło w 1941 roku przyjęcie ZSRR jako sojusznika do Koalicji Antyhitlerowskiej, i zapewnienie mu wszelkiej pomocy do walki z Niemcami.
 • @SZS 20:56:49
  nie chce mi się pisać, przytoczę jeden z moich wcześniejszych postów, który trochę pasuje

  A jeśli chodzi o kampanię wrześniową to ZSRR i Niemcy mieli zupełnie różne cele. Dla Niemców celem było wyeliminowanie możliwości zadania ciosu ze wschodu przez Polskę podczas ataku na Francję. Dla Hitlera zaskoczeniem było brak kapitulacji Polski i konieczność okupacji. Rzesza była do tego absolutnie nieprzygotowana. Gdyby Polska podpisała stosowny akt kapitulacji wojna mogła by wyglądać tak jak we Francji tzn coś w wydaniu Vichy. W rezultacie przez cały październik i listopad trwały chaotyczne próby rozwiązania problemu - co zrobić z Polską ogólnie, szukanie ludzi do niemieckiej administracji itd
  Dla Stalina celem było natomiast uzyskanie granicy lądowej z Niemcami, co umożliwiło by mu pochód wyzwoleńczy Armii Czerwonej na Europę w następnej fazie wojny. Na dobrą sprawę Stalin nie musiał wcale atakować Polski, tylko że w takim wypadku Hitler mógłby mu wyciąć numer i państwo polskie pozostawić w postaci wasalnego tworu ale z własną , tyle że zależną od Niemiec administracją. I dlatego zaatakował.

  A data 17.09 wynikała tylko z terminu zakończenia wojny z Japonią w Mongolii. TYLKO !
 • @Drab61 21:39:44
  Wiem już, że nie chce się Panu pisać, ale jaki związek ma oddalona o 5 tys. km Mongolia z paktem R-M i datą 17.09.1939.?
  Ze wstydem przyznaję, że nie rozumiem...
  A tego TYLKO !, to zupełnie.
 • @Piotrx 15:02:16
  Reparacje? To może od razu do Szwedów za potop?
 • Autor 1*
  Przekazem własnym jest dobór tekstów do tłumaczenia, tu z takim kwiatkiem, "wersją nazistów":
  "Kredytobiorcy" motywowali swoją odmowę spłacenia rachunków z powodu sprawy Katyńskiej. Przebywające na emigracji władze RP bardzo "w czas "poparły wersję nazistów, że w rozstrzeliwaniu polskich oficerów w obwodzie smoleńskim" winni "byli funkcjonariusze NKWD."
 • Od Kuleja jeden Frołow dostał baty
  Inny plecie bo się boi iść sołdaty
  Woda płynie, a wiatr wieje często zimny
  Temat troli ruskich jest jak zwykle płynny
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930